Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

19 minutes ago, DAMI34 said:

torej tebe skrbijo necepljeni?

Mene ne, saj majo možnost se cepit.

A zase te skrbi, ker ne bodo bolnišnice fraj?

 

 A sem kje rekel da me skrbi... Pac povem, da ce je 50% se necepljenih (ki potrjeno zbolijo v vecjem stevilu kot cepljeni), je to se vedno milijon ljudi. Ob bolj nalezljivi obliki, je to se vedno dovolj, da se zapolnijo kapacitete. Pa se cepljeni tudi lahko zbolimo. Tako je bilo vprasanje. Meni osebno ni v veselje poslusati o hudih potekih tudi drugih, ne samo mene samega... Ti si se sel cepit zaradi Jadranke, verjemi kar hoces, jaz se nisem sel cepit za to...  Pa obracaj kakor koli hoces. Vprasanje je pa bilo, kako je mogoce da bo 4 val hud, ce je ze 50% cepljenih. Zato, ker je to se vedno en miljon ljudi in ob bolj nalezljivi razlicici je to lahko dovojlj in tudi cepljeni nismo imuni, pa se man se hodimo testirati, itd. Nisem rekel da bo hud, ampak da se pac lahko zgodi.  Ze v prejsnjem postu sm uporabjal besedo lahko (se lahko zgodi) Pa zdej iz tega izpelji kar hoces...

Zavajanje? 50% se ne cepljenih in bolj nalezjliv virus? Kje je tu zavajanje?

 To je odgovor  tebi, namenjen ostalim, boli mene kaj ti mislis.... In sevda, imas ti prav, tako kot vedno. Sicer si kako leto nazaj drugace trobil, ampak v vseh primerih imas prav.  Jaz grem pa v klet trepetat.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr pojdi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, DAMI34 said:

Vsak, ki se slabo počuti. vsak ki ima simtome prehlada (četudi je prehlad) je smiselno, da si sam odredi karanteno, ne pa v stilu, sem mal prehlajen, pa laufa okrog, al pa sem cepljen in laufa okrog, sem testiran in negativen in lafa okrog.

Jaz sem zmeraj prehajen, poleti in pozimi vedno robec žepu ker teče z nosa. A bom potem celo življenje v kranteni?

Že prejšnja leta je pri nas velika odsotnost z dela, s samodiagnozami pa bi se samo še povečalo.

Sicer pa zato obstajao zdravniki in testi, ti so in bodo brezplačni.

1 hour ago, DAMI34 said:

Razlagam o diskriminaciji listkov na firmah, kjer se preferira CEPLJENE kot VARNE

Delodajalec gleda za svoje dobro. Za cepljenega je zelo velika verjetnost da ne bo odsoten oz. oprecej manj, kot necepljen. Odsotnost pa je velika obremenitev za firmo. Torej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 7. 2021 ob 7:52, ftp pravi:

Ne moreš gledati % smrtnosti ampak število mrtvih, ki pa je primerljivo.

Glede procentov,ves raje bi imel 5% Ronaldove plače kot 200% tvoje (ali moje).

Bedarija, si kot naša vlada, glea številko s katero lahko bolj manipulirajo oz. trenutno bolj ustreza za ustrahovanje. Enkrat okuženi, ko ni mrtvih, ko so mrtvi niso važni okuženi, ko ni nobenga je sev v afriki, ko ni seva je neka zgodba , nekega mladeniča onstran atlantika , ki ni verjel v kovid in gaje pobralo, danes je strdek terorija zarote, drugi dan se cepivo umakne, tretji dan je varno, danes otroci niso problem, jutri so problem, na švedskem in belorusiji je pustinja ker so vsi pomrli, v gostilno z masko, za mizo brez. U trgovino z masko, u cerkev brez. Ene in iste face na TVju. Protitelesa so pri cepivu važna, če se greš sam testirat pa to ne šteje.  Dej dej dej, klobase na kubik.

% je vedno važen. Koliko ljudi je živelo nasvetu v času črnih koz ali danes. Pretvori % smrtnosti črnih koz na današnjo populacijo. 

Eni pač ne vidite situacije oz slike od daleč, da kar se dela, na način kot se dela, manipulira in cenzurira informacije (bom rekel da v eno in drugo smer, resnica pa je nekje vmes). Tako kot v nemčiji med 2sv, ko ljudje niso verjeli da folk kurijo. Po vojni so pa rekl ...ja kaj smo pa vedl če so nam tko govoril.

Tale tema tudi če se zapre. Nobene škode. Razdvojitev naroda je uspela. Mene ne moti če je kdo cepljen , druge pa zelo moti če jaz nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, ftp pravi:

Jaz sem zmeraj prehajen, poleti in pozimi vedno robec žepu ker teče z nosa. A bom potem celo življenje v kranteni?

Že prejšnja leta je pri nas velika odsotnost z dela, s samodiagnozami pa bi se samo še povečalo.

Sicer pa zato obstajao zdravniki in testi, ti so in bodo brezplačni.

Delodajalec gleda za svoje dobro. Za cepljenega je zelo velika verjetnost da ne bo odsoten oz. oprecej manj, kot necepljen. Odsotnost pa je velika obremenitev za firmo. Torej...

ogrožaš me... :P

da, gre na test, potem pa naj laufa okrog. Dokler ni testa nimaš kaj laufat okrog. 

Delodajalec gleda na sebe, al pa nekdo kr prepisuje lističe. Dejstvo je znano. Cepljeni z enim odmerkom se zlahka okužijo, celo nekateri z dvema.

Torej to pomeni, da je listič diskriminatoren, da PCR ne deluje v praksi in da je še vedno bistvo izogib gneči, množičnim zabavam in podobno, če se nočeš okužit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, John2005 said:

Bedarija, si kot naša vlada, glea številko s katero lahko bolj manipulirajo oz. trenutno bolj ustreza za ustrahovanje. Enkrat okuženi, ko ni mrtvih, ko so mrtvi niso važni okuženi, ko ni nobenga je sev v afriki, ko ni seva je neka zgodba , nekega mladeniča onstran atlantika , ki ni verjel v kovid in gaje pobralo, danes je strdek terorija zarote, drugi dan se cepivo umakne, tretji dan je varno, danes otroci niso problem, jutri so problem, na švedskem in belorusiji je pustinja ker so vsi pomrli, v gostilno z masko, za mizo brez. U trgovino z masko, u cerkev brez. Ene in iste face na TVju. Protitelesa so pri cepivu važna, če se greš sam testirat pa to ne šteje.  Dej dej dej, klobase na kubik.

% je vedno važen. Koliko ljudi je živelo nasvetu v času črnih koz ali danes. Pretvori % smrtnosti črnih koz na današnjo populacijo. 

Eni pač ne vidite situacije oz slike od daleč, da kar se dela, na način kot se dela, manipulira in cenzurira informacije (bom rekel da v eno in drugo smer, resnica pa je nekje vmes). Tako kot v nemčiji med 2sv, ko ljudje niso verjeli da folk kurijo. Po vojni so pa rekl ...ja kaj smo pa vedl če so nam tko govoril.

Tale tema tudi če se zapre. Nobene škode. Razdvojitev naroda je uspela. Mene ne moti če je kdo cepljen , druge pa zelo moti če jaz nisem.

Samo nabijaš

15 minutes ago, John2005 said:

% je vedno važen. Koliko ljudi je živelo nasvetu v času črnih koz ali danes. Pretvori % smrtnosti črnih koz na današnjo populacijo. 

To je res, samo v tistih časih se je zelo zelo malo potovalo. Naveč do sosednje vasi.

Če dandanes ne bi bilo avtov, letal, valkov,..., verjetno za epidemijo nebi niti slišal, ker bi se zgubila tam kje je nastala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, ftp pravi:

Samo nabijaš

To je res, samo v tistih časih se je zelo zelo malo potovalo. Naveč do sosednje vasi.

Če dandanes ne bi bilo avtov, letal, valkov,..., verjetno za epidemijo nebi niti slišal, ker bi se zgubila tam kje je nastala.

Nabijaš. A kaj ni bilo res kar sem napisal?

Si pa dobro povedal v zadnjem stavku. Če nebi vsak dan trobil io koroni sploh nebi vedu da obstaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še mal za zobat. Zdej grem pa na moped.

Študija ameriškega Centra za nadzor nad nalezljivimi boleznimi (CDC), ki je zajela 496 primerov okužb s koronavirusom v okrožju Barnstable v Massachusettsu, je ugotovila, da je bilo 74 odstotkov okužb med povsem cepljenimi posamezniki s cepivi Moderne in Johnson & Johnsona. Simptome kot so kašelj, boleče grlo, bolečina v mišicah, glavobol in vročina, je imelo po v petek objavljeni študiji 274 cepljenih oseb. Od petih, ki so morali zaradi močnejših simptomov v bolnišnico, so bili štirje cepljeni.

Več na: https://www.zurnal24.si/zdravje/od-petih-ki-so-morali-v-bolnisnico-stirje-cepljeni-370860?fbclid=IwAR1AUOPfIDU8AvclfZvziP6GQzqlaTov6q5vE6F5JbVnMFPY8pYdpb76NKc - www.zurnal24.si

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res vrhunska študija....iz zanesljivega vira. Podobno študijo bi lahko opravil tudi ZD Majšperk.

V glavnem... ne se cepit. Zelo nas boš razočaral, če si premisliš. Trdno se drži podobnih študij in ostani čvrst v svojem vedenju. Bodi pravi ded. Bolje tako kot, da se cepiš iz koristoljublja (za dopuste, in prehajnje meje). Taki niti razumejo cepljenje, niti imajo hrbtenico....skoraj škoda cepiva.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Erikcslo pravi:

Kar to si poglejte , BIF, KARMEN1, ftp, Snečar prosim preskočite ta post ostali pa ogled realne analize!

The end is near! :panic:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Erikcslo pravi:

Kar to si poglejte , BIF, KARMEN1, ftp, Snečar prosim preskočite ta post ostali pa ogled realne analize!

animacija za vrtec

se vidi, kakšnemu profilu razlagajo :) večkrat si poglej video, pa natisni si ga in shrani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Snečer said:

animacija za vrtec

se vidi, kakšnemu profilu razlagajo :) večkrat si poglej video, pa natisni si ga in shrani

 

5 minutes ago, BIF said:

Sploh ko je postavljena na zastonjkarsko internetno stran...niti ni vredno ogleda.

Res, brez razlage, vse po celi črti je laž - ste pa res modeli, če mislite, da vam kdo verjame! Realno povedano, mogoče tudi vi ne verjamete ampak plačilo je OK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Erikcslo pravi:

 

Res, brez razlage, vse po celi črti je laž - ste pa res modeli, če mislite, da vam kdo verjame! Realno povedano, mogoče tudi vi ne verjamete ampak plačilo je OK!

Vse je zavajanje in antiwakserska propaganda. Vsak klik pa zaslužek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

Vse je zavajanje in antiwakserska propaganda. Vsak klik pa zaslužek.

Tako oklicani "antivax" nimamo nič proti cepljenju samo to je popolnoma neraziskano in umetno narejeno tako kot GMO semena - so ti všeč? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Erikcslo pravi:

Tako oklicani "antivax" nimamo nič proti cepljenju samo to je popolnoma neraziskano in umetno narejeno tako kot GMO semena - so ti všeč? 

GMO semen ne poznam, zato ti težko rečem, ali so mi všeč ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Erikcslo said:

Tako oklicani "antivax" nimamo nič proti cepljenju samo to je popolnoma neraziskano in umetno narejeno tako kot GMO semena - so ti všeč? 

Kaj ima veze kako je narejeno, ce nimate nic proti? Nasi motorji so umetno narejeni in z umetno narejenim gorivom, z umetnimi dodatki smrdimo in zastrupljamo naravo. Tudi ti. Doma imamo kup umetnih mas itd. Tudi ti. Ampak nic nimate proti cepivu samo umetno je narejeno. O jezesna!

 

 Se to: A vam ni nic cudno, da ob milijon cepljenih z enim odmerkom in 800.000 z dvema, da niso bolnisnice zatrpane z cepljenimi? Ce so cepiva tako nevarna? Vec je cepljenih kot je bilo okuzenih, in bolnice niso zatrpane z cepljenimi. To se pac ne izide. Tudi prblizno ne...

 

 O filmcku... groza, bom samo eno rec omenil, pa mi jo razlozi:

Trdijo, da imamo vec sans da nas udari strela, kot pa da umremo od kovida.  Dej prosim razlozi tole? Od udara strel (sem iskal pa ni nekih podatkov) sta od udara strel umrli 2 osebi od 2012. Kot pravim, lahko sem malo usekal mimo, pa ne veliko.   In tako razlago naj uzamem kot verjetno? Ali so pa mogoce vse povedali prav, samo en lapsus naj bi se jim zgodil?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, jvalant said:

imamo vec sans da nas udari strela, kot pa da umremo od kovida

To je samo ena nepomembna informacija, če se ji lahko sploh reče tako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko enega govora o cepljenju, prebolelosti in necepljenju. Zaenkrat ne vidim potrebe po tem, da se cepim. Kajti cepivo, ki je ponujeno na trgu je ena navadna potegavščina. Danes je po teoriji nezarote en miljon manj ljudi, ki bi lahko zasedli bolnišnice, ki reči in piši, do danes še niso bile prezasedene. Zakaj pa imamo bolnišnice?????? Panika, ki jo zganja politika je zgolj in samo voda na njihov mlin. Tudi, če bo 100% precepljenost, si bodo ti primerki, ki se jih mimogrede sploh ne da poimenovati, našli nov izgovor za svoje fustracije. Virusi so že od nekdaj in ni ta korona virus prav nič novega. Res pa je, da je večina od nas prešpricala biolologijo in je znanje ali vedenje o tovrstnih zadevah indijakoromandija. Ker najlažje je peljat scat ljudi, ki nimajo pojma. In to se dogaja danes. 

Pa še o karanteni. Z mojo sopotnico sva se vrnila iz poti po balkanu. Bolj kot greš južno, je zanimivo manj virusa. V Albaniji ni ukrepov in življenje teče povsem normalno. No in midva se vrneva v Slovenijo. Najprej seveda opazim ograjo okoli prelepe naše dežele in potem, da državni organ mojo partnerico v karanteno, mene pa ne. Logika je jasna samo njemu podobnim. 

Sramota je, kar se dogaja v naši državi in razdor je vse večji, kar bo videti tudi na reakcije mojega pisanja. Še nekaj bi rad zapisal. Janez Janša in njegova SDS, vključno z Bejovičevo, Logarjevo, Kacinom in Krekom, pa še bi se dalo naštevat, so glavni krivec za situacijo v odnosih med nami. Seveda nosi vsak sam svoj križ in upam, da se nekoč, verjetno v neki novi državi zopet najdemo, ker to sedaj ni za nikamor.

In da še sam malo natolcujem o cepivih. Ali je logično, da veliki proizvajalci dajo na trg cepivo, ki nima ustreznih običajnih postopkov? Seveda lahko, ob dejstvu, da se zavedajo, da je cepivo en navaden prazen nič. Prodajajo meglo, ki ni škodljiva, ni niti koristna, kar se tiče vpliva na zdravje, je pa donosna, da ti gate trga. Vse kar je pri tej fiziološki raztopini je denar in seveda vnos razdora, kajti "deli in vladaj" je poznan rek.

Zdaj pa gremo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Erikcslo said:

To je samo ena nepomembna informacija, če se ji lahko sploh reče tako!

Da, ampak jo uprabljajo v videu, ki si ga ti prilepil kot nek dokaz. In kako lahko reces da je video in VSE kar tam trdijo smiseln, ce takele kvasijo vmes. "samo nepomenbna informacija" To je nicmanj kot lep dokaz da manipulirajo. In ti na to reces da nic ni. Zavedaj se, da iz TEBE/VAS s takimi lazmi delajo norca. Ne mi (recimo cepljeni ali bolje receno neteoretiki zarot!), ampak oni ki podpihujejo teorije zarote iz vas, ker vas lepo zmanipulirajo...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Snečer said:

GMO semen ne poznam, zato ti težko rečem, ali so mi všeč ali ne.

Saj ni potrebno, da jih poznaš, narejena so bila da bi nahrenili celi svet in izkoreninili lakoto - največji vius! Pa je šlo drugo pot, vsa semena so korporacijska, hrana se meče v smeti da se lahko dvigne cena, ljudje umirajo od lakote še več... Tako poznaš moralo in empatijo do sočloveka teh korporacicij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Erikcslo pravi:

Saj ni potrebno, da jih poznaš, narejena so bila da bi nahrenili celi svet in izkoreninili lakoto - največji vius! Pa je šlo drugo pot, vsa semena so korporacijska, hrana se meče v smeti da se lahko dvigne cena, ljudje umirajo od lakote še več... Tako poznaš moralo in empatijo do sočloveka teh korporacicij.

največji virus na Zemlji je tole

https://www.worldometers.info/world-population/

zaenkrat še ni zdravila

tako da je lakota relativna zadeva, dokler populacija tako noro raste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, jvalant said:

Da, ampak jo uprabljajo v videu, ki si ga ti prilepil kot nek dokaz. In kako lahko reces da je video in VSE kar tam trdijo smiseln, ce takele kvasijo vmes. "samo nepomenbna informacija" To je nicmanj kot lep dokaz da manipulirajo. In ti na to reces da nic ni. Zavedaj se, da iz TEBE/VAS s takimi lazmi delajo norca. Ne mi (recimo cepljeni ali bolje receno neteoretiki zarot!), ampak oni ki podpihujejo teorije zarote iz vas, ker vas lepo zmanipulirajo...

Lej, je prevelika razlika, da sploh lahko komentirava - je brez smisla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!