Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Gripa še obstaja, prehlad tudi...ni vse samo corona.

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

ps. vitamine šopat, ko si že zbolel...je tulejt

V treh dneh je minilo, če verjameš ali ne...ponavadi sem bil slab več kot teden dni. Angal tablete, Ehinaceja, med s cimetom in propolisom, vitamini,,,še kaj sem pozabil :) kaj je bilo pa ne vem, v glavnem covid verjetno ni bil :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

Gripa še obstaja, prehlad tudi...ni vse samo corona.

 

seveda vse obstaja, ampak se vse piše koroni, mar ti ni še potegnilo, kaj sem napisal?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam umrlega zaradi korone, poznam enega s težjim potekom bolezni.

Sedaj poznam že krepko več oseb, ki imajo hude težave po cepljenju. Samo enemu so napisali - velika verjetnost posledica cepiva, za enega izgorelost, za ostale ne povedo nič. Gre predvsem za nevrološke motnje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Alla said:

Čudno, jaz sem pa ravno v soboto po radiu slišala, da je polno primerov respiratornih bolezni, ki niso covid. In da imajo kar nekaj otrok zaradi tega v bolnici.....

To je blo 14 dni nazaj tudi pise ubožica ima gripo z vročino ,brez vonja,brez okusa  že 20 dni :rolleyes:pa ji želim da ozdravi ampak prvo naj gre skozi vse muke mogoče jo sreča kakšen IQ virus mimogrede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Gre predvsem za nevrološke motnje.

A zato jaz od cepljenja naprej delam k norc

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, kronik said:

nego kada se, nakon korone, ide testirati na antitijela? 
I koliko bih ih morao imati da se racunam pod OK, ili kako to vec ide? 

Očekivao sam bar 100 odgovora facebuk stručnjaka na ovo pitanje izgleda da sad nisu online možda se logiraju posle mitinga:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Spasku pravi:

Očekivao sam bar 100 odgovora facebuk stručnjaka na ovo pitanje izgleda da sad nisu online možda se logiraju posle mitinga:lol1:

Janša je izklopil FB, ker se boji protestov :P

na vrhu strani imaš pripete povezave do uradnih strani, kjer se najdejo vsi odgovori. Ne rabiš čakat FB stručnjace :P

 

  • Haha 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolnišnice in ambulante so postale žrtve s svojim zdravjem, vse v imenu Svete svobode tistih, katerih je  delo,da ohranijo življenje.Kdo nas zdravi ???Prideš na redni pregled v  zdravstveni dom zaradi išiasa,utrazvoka ali astmičnih težav in na vrhu ciljnih zdravstvenih storitev za bonus dobiš še visokokakovosten korona virus od tvojega najljubšega zdravnika ker noče nosit maske ,testirat cepit in vidi same teorije ,človek se vpraša kdo mu je dal diplomo.

 

  • Zmeden 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Spasku pravi:

Očekivao sam bar 100 odgovora facebuk stručnjaka na ovo pitanje izgleda da sad nisu online možda se logiraju posle mitinga:lol1:

V ZD stane test na protitelesa 30€, v lekarni za samotestiranje pa 19€...simpl. Meni ni pokazalo nič :) Lahko bi pa tudi sam kaj strokovnega povedal okrog protiteles? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Spasku pravi:

To je blo 14 dni nazaj tudi pise ubožica ima gripo z vročino ,brez vonja,brez okusa  že 20 dni :rolleyes:pa ji želim da ozdravi ampak prvo naj gre skozi vse muke mogoče jo sreča kakšen IQ virus mimogrede.

Pazi kaj želiš drugim, da se ne zgodi tebi.... :sleep2:
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem prehlajen "na tretjo potenco", sem pred nekaj minutami telefoniral na Idrijsko občinsko sodišče, in uslužbenki, katera se mi je oglasila povedal, da se jutri, zaradi močnejšega prehlada brez vrčine, ne bom mogel udeležiti "razprave" o dedovanju po moji pokojni mami, in uslužbenka me je najprej vprašala, če sem se testiral ...   :blush:

Na njeno vprašanje sem ji odgovoril, kakšno je moje sedanje stanje po moji prometni nesreči :blush: , in uslužbenka mi je odgovorila, da v mojem primeru lahko to rešiva tudi kar po elektrnski pošti, in med tem ko to pišem, sem slišal in videl, da je mail iz sodišča že prispel v moj inbox ...   ?

Vse se da, vendar je treba včasih tudi "malo po nasprotnem pasu" ...   :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Spasku pravi:

Bolnišnice in ambulante so postale žrtve s svojim zdravjem, vse v imenu Svete svobode tistih, katerih je  delo,da ohranijo življenje.Kdo nas zdravi ???Prideš na redni pregled v  zdravstveni dom zaradi išiasa,utrazvoka ali astmičnih težav in na vrhu ciljnih zdravstvenih storitev za bonus dobiš še visokokakovosten korona virus od tvojega najljubšega zdravnika ker noče nosit maske ,testirat cepit in vidi same teorije ,človek se vpraša kdo mu je dal diplomo.

 

a potem ostali cepljeni dohtarji se ne morejo okužit? sprašujem, ker si razvil spet neko novo teorijo...zdej so že dohtarji nevarni. A to si poslušal NORAtv? Mogoče oddajo, kdo vam laže? :P in kar vem je PCT prisoten povsod v zdravstvu, in se redno testirajo (necepljeni zdr. kader)

 

eni niti do osebnega zdravnika ne moremo, ker nihče ne dvigne founa.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, vandrovec pravi:

V ZD stane test na protitelesa 30€, v lekarni za samotestiranje pa 19€...simpl. Meni ni pokazalo nič :) Lahko bi pa tudi sam kaj strokovnega povedal okrog protiteles? :hmm:

Glede na to, da imaš z diagnostiko več izkušenj od njega, bi nam lahko ti kaj o tem povedal :lol1:

Evo, domača naloga narejena:

Citiraj
an estimate of how much protection their antibody level is likely to give against the delta variant
This chart is only for the Roche (labcorp 164090) test
 
236884758_191655606357753_4602975329121615973_n.thumb.png.9526916c2fb2c1fb9f4893cc18dec53e.png
 
The blue handwritten lines are an example of how to read an antibody level of 160
 
Efficacy is a measure of reduction in risk. So if your efficacy is 70%, you are 70% less likely to get covid than you would be if you were not vaccinated (or had prior infection). Absolute risk varies by situation, but to give an example, if someone in your household gets the delta variant, on average the baseline risk of catching it from them is about 40%. If you have the antibody level of 160 shown in this example, your risk is about 60-65% lower, so your absolute risk would be 14-16%, or about 1 in 6.
 
If you had an antibody level of 2000, your risk would be reduced by 88%, so about 5%, or 1 in 20. People with a third dose of vaccine or covid plus vaccination probably have a risk of about 1-2%, or 1 in 50-100.
 
 
To convert WHO international units to Roche numbers, you divide by 1.3.
To convert from Siemens (Quest 34499) to Roche, multiply by 16.8.
 
If you have had a Diasorin Liaison or Euroimmune antibody test, the results can now be converted (approximately) to Roche's scale. I say approximately because these tests are not looking for exactly the same antibodies. Roche's test finds antibodies only to the receptor-binding domain, Diasorin's finds antibodies to the whole spike, and Euroimmune's to the S1 subunit of the spike (which contains the receptor-binding domain). This will make a difference for people with lower exposures (one dose of an RNA vaccine or mild/moderate covid).
With those caveats, it's pretty easy to do an approximate conversion by looking at the graph, finding the number you have, and finding the number you're looking for.
The reason we can do this is that the WHO has created a standard blend of antibodies from people with past covid. That standard blend was put through these tests in a series of dilutions. So we have the same samples run through all three tests.
 
202286916_152706096919371_5542691676615302023_n.thumb.png.684fa8af5d85ce9a62705908a121b0eb.png

 

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

eni niti do osebnega zdravnika ne moremo, ker nihče ne dvigne founa

Predstavljaš te zadeve kot bi bile nekaj novega :hmm:Na Obali je tako pri večini zdravnikov že krepko čez 10 let. Zato pa imamo eNaročanje od '15 dalje ? :whistle:

Enako velja glede konzilija; še ne dolgo nazaj je bilo tako, da če je zdravnik marca ali še kasneje zaprosil za določeno (dražje) zdravilo, se je čakalo na odobritev vsaj do novega leta, da so se sprostile 'nabave'. Dejansko ti postopki zdaj potekajo "hitro".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, 3nity pravi:

 

 

Predstavljaš te zadeve kot bi bile nekaj novega :hmm:Na Obali je tako pri večini zdravnikov že krepko čez 10 let. Zato pa imamo eNaročanje od '15 dalje ? :whistle:

Enako velja glede konzilija; še ne dolgo nazaj je bilo tako, da če je zdravnik marca ali še kasneje zaprosil za določeno (dražje) zdravilo, se je čakalo na odobritev vsaj do novega leta, da so se sprostile 'nabave'. Dejansko ti postopki zdaj potekajo "hitro".

predstavljam nekaj, kar počnem že cel lajf. Vsake 3 mesece naročim tablete..čist mal pa že opazim razliko.

Poslabšalo se je. Je pa res da ko naročim tablete sedaj po mailu ne morem naleteti na "necepljenega" nevarnega dohtarja z ukradeno diplomo kot pravi Spasku. :P

In glede konzilija me čisto boli kita, se ne gre za nabave in sproščšanje kvot, ampak za sovpadanje enega zdravljenja z isiljevanjem cepljenja po drugi strani...ter čakanjem.

Kakorkoli, govora je o necepljenih nevarnih dohtarjih. Mogoče bi še to pokomentirala. :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps. pa kar cepljenja tiče, par dni preden je umrla deklica za posledicami Janssena, sem mojmu mulcu (29 let) svetoval naj se sedaj cepi ko pride Janssen :P en šus pa bo mir. Tako prekleto dobro so nas zavedli. Pa so točno vedeli, da bolj brihtne države vektorska cepiva ponujajo bolj starejši populaciji oziroma imajo omejitve.

Še premalo študiramo podatke, še premalo. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

Kakorkoli, govora je o necepljenih nevarnih dohtarjih. Mogoče bi še to pokomentirala. :D

Citiraj

Cijepljeni s potvrdom su 60 puta opasniji od necijepljenih

:)

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

končno Hojs razloži zadeve normalno :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZD Koper ima e-naročanje, tam lahko napišeš kar želiš, lahko tudi udariš eno debato, odziv je isti dan.

Za nujne primere pa je seveda urgenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!