Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

7 minutes ago, Markisan said:

Se ne sprocesira ane? No sej pol je jasno zakaj smo kjer smo. Mogoče bi predlagal, da se vsi ljubljančani testirajo na način da se vsake 2dni zberejo skupno, ob isti uri na gospodarskem razstavišču, in če bo en pozitiven gre cela ljubljana v karanteno. Isto za MB, .....

Ne ti men se ne sprocesira, ce ti 10x neki napisem, pa ne razumes...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Zok pravi:

Ne ti men se ne sprocesira, ce ti 10x neki napisem, pa ne razumes...

Ja seveda, da ti če ne razumeš :)

Smiselno se ti zdi potencialno okužene ljudi tlačit na kup. Ko razložiš zakaj je to ok, bom zamenjal mnenje in vse svoje besede vzel nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Markisan said:

Ja seveda, da ti če ne razumeš :)

Smiselno se ti zdi potencialno okužene ljudi tlačit na kup. Ko razložiš zakaj je to ok, bom zamenjal mnenje in vse svoje besede vzel nazaj.

NE.

Se mi pa zdi smiselno, da se testira pod nadzorom, ker testi doma se pac niso izvajali. Sploh ne pri otrocih problematicnih starsev. V soli se vsaj izvajajo. In izvedejo se takoj zjutraj, ko ucenci pridejo v razred.

Ce tega ne razumes, potem pac jebiga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se ne bo komu „ketna snela“, samo mal sprašujem ker sem kardanar: Če virusa po uradnih podatkih tudi FDA,CDC, NHS, 150 laboratorijev po vsem svetu na zahtevo španskega sodišča ne nazadnje Slo ministrstvo za zdravje:259878911_4164602976975016_421063918005311328_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-5&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=fSHG07MO4JYAX9lNDo8&_nc_ht=scontent-mxp1-1.xx&oh=3e3ac9e35b6b8aab50e6f0c1eef69312&oe=61A68C56

v tem našem zblojenem svetu še niso našli in ga dokazali da sploh obstaja, in to po njihovi „znanstveni metodi“, ki jo sami znastveniki zahtevajo!? Kaj se potem sploh gremo? Čemu potem neka kvazi testiranja, ki pokažejo bog si ga vedi kaj. Ja pokažejo pozitivno na kaj? Vam je kdo od naših ali tujih umovalcev razložil kaj testi pokažejo razen „pozitivno“. Pozitivno na kaj če virusa ne poznajo in ga še niso našli !?PCR test NI TEST ! Je amplifikacijska metoda ki virusa ne zazna, zazna pa računalnik pozitiven rezultat? Znanstveno potrjeno dejstvo! (Dr.Jerneja Tomšič Caserta) Vemo pa, da se računalnik sprogramira kot nam ustreza, oziroma tistim ki vodijo to igrico (Drosten&co.) tuning pa to. In so nas dobro nažajfal in obrili? Ja očitno res, ker se 'fajtamo' za nekaj kar še „znanstvenikom„ ni nič jasno kaj šele znano. Vse to pa ve naša vlada in njihova trobila, predvsem mediji in vsi ti so znanstveno podkovani osli, naj mi živalska vrsta oprosti to primerjavo. Znanost sloni na ponovljivih dokazih. So to mar znanstveniki ki predvidevajo, ki ugibajo, napovedujejo brez bistvenega dokaza. Vam je že kdo od strokovne skupine zdravstva vključno z ministrom v vseh teh 18. ali več mesecih rekel da živite zdravo, pijte čaje, pojdite v naravo, se izpostavljajte soncu? Ni??? Le zakaj ne??? Najbrž so 'packi' ker narodu ne privoščijo zdravja ampak samo in edino le „pecivo“!? In ti znastveni packi še niso predstavili niti enega primera, ki bi dokazal da je „pecivo“ kogarkoli ozdravilo smrtonosnega virusa. Le zakaj ne? In se zgrozim ko v javnih medijih zasledim da EMA v imenu državljanov EU naroča ta ista nepreverjena „peciva“ za neznani virus, za naslednjih 10 let??? Bomo dočakali zadnji odmerek?? ali je spet račun brez krčmarja?? In ja nekdo rad omenja palico, bi hotel po prstih vse, ki so se z enormnimi dodatki nezasluženo okoristili tudi na račun sončkov??? Bi si upal??Ma daj ne bodi mona..

Skratka ukiniti vse teste in testiranja, in nesmiselne ukrepe in odloke, ukiniti vse dodatke ter zapoditi v areste vse medijske podrepnike, odločevalce Twito&co. Eno leto brezvladja bomo lažje in ceneje preživeli kot zadnji dve na 28 let podlage. Naprej se pa politizira, pa ne sodi v to temo.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ftp pravi:

Ti posredujem mnenje tvoje prjatla iz Hr. - Krunoslav Capak  (kdor ne razume  naj uporabi google translate)

 

"U našem medijskom prostoru pojavile su se informacije da cijepljeni jednako prenose zarazu kao i necijepljeni. To ne stoji i nije istina. Toga trebamo biti svjesni. Ako se čita neki znanstveni rad, onda ga morate znati protumačiti", rekao je Capak.

"Ima dosta radova... Zašto je uopće došlo do njih? Dok je dominantna bila alfa varijanta, cjepivo je bilo učinkovitije i dokazano je bilo opservacijskim studijama da cijepljeni ne prenose virus ili ga prenose daleko manje od cijepljenih", dodao je.

"Kasnije se pojavila puno zaraznija delta varijanta, koja je to razbila, i cjepivo je sad manje učinkovito nego što je bilo. Cijepljene osobe mogu nositi virus na svojoj sluznici kao kolonizaciju, što znači da je virus prisutan ili da su fragmenti virusa prisutni na sluznici, ali osoba nije zarazna. Isto tako, cijepljena osoba može oboljeti i prenositi virus. Može imati i virus na sluznici koji se amplificira i tom slučaju može prenijeti bolest", pojasnio je Capak.

 

Kruno ni moj frend, je Lauc.

 Cepljeni kužijo naprej, preber si kaj pravijo naši strokovnjaki, med drugim tudi svetovalna skupina.

In ker folk verjame capku si misli, da ima samo kolonizaciju fragmente virusa :P ter, hodi pozitiven okrog, ker ima pct. Jupiii

Zadnjega stavka pa nihče ne prebere...več... citiram:

Isto tako, cijepljena osoba može oboljeti i prenositi virus. Može imati i virus na sluznici koji se amplificira i tom slučaju može prenijeti bolest", pojasnio je Capak.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo pa te sončke nadzira?

https://www.zurnal24.si/slovenija/komedija-s-samotestiranjem-studentov-375461

"Samotestiranje študentov na fakulteti je komedija," nam je povedala zaposlena na fakulteti.
 

"Morda okuženi morajo priti na faks, mnogi z javnim prevozom, tam jih strpamo v en prostor, kjer si snamejo maske in izvedejo test, potem gredo za deset minut ven, ko se vrnejo pa pogledajo rezultat testa in ga zapišejo na evidenčni list. Najbolj smešno pri vsem skupaj pa je, da rezultata testa ne sme pogledati nihče drug kot oni sami, GDPR pač, takšna navodila smo dobili. Torej tudi če so pozitivni, lahko napišejo, da so negativni, pa tega nihče ne bo vedel. Pa tudi če priznajo, da so pozitivni, zaradi samotestiranja na faksu lahko okužijo ljudi na vlaku ali avtobusu in v prostoru za testiranje. Mislim, da to samotestiranje ne služi ničemur razen širjenju okužb," je dejala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, DAMI34 said:

Kruno ni moj frend, je Lauc.

 Cepljeni kužijo naprej, preber si kaj pravijo naši strokovnjaki, med drugim tudi svetovalna skupina.

In ker folk verjame capku si misli, da ima samo kolonizaciju fragmente virusa :P ter, hodi pozitiven okrog, ker ima pct. Jupiii

Zadnjega stavka pa nihče ne prebere...več... citiram:

Isto tako, cijepljena osoba može oboljeti i prenositi virus. Može imati i virus na sluznici koji se amplificira i tom slučaju može prenijeti bolest", pojasnio je Capak.

 

Mea culpa, da sem mislil da boš razumel.  :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

Mea culpa, da sem mislil da boš razumel.  :headbang:

tvoja kulpa je ker ti ne razumeš in podpiraš širjenje virusa preko cepljenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

"Morda okuženi morajo priti na faks, mnogi z javnim prevozom, tam jih strpamo v en prostor, kjer si snamejo maske in izvedejo test, potem gredo za deset minut ven, ko se vrnejo pa pogledajo rezultat testa in ga zapišejo na evidenčni list. Najbolj smešno pri vsem skupaj pa je, da rezultata testa ne sme pogledati nihče drug kot oni sami, GDPR pač, takšna navodila smo dobili. Torej tudi če so pozitivni, lahko napišejo, da so negativni, pa tega nihče ne bo vedel. Pa tudi če priznajo, da so pozitivni, zaradi samotestiranja na faksu lahko okužijo ljudi na vlaku ali avtobusu in v prostoru za testiranje. Mislim, da to samotestiranje ne služi ničemur razen širjenju okužb," je dejala.

Vse enako kot bi se doma testiral. Tudi takrat se lahko zlaže (še bolj) in največkrat se spoh ne testira. Če pa sumi na bolezen se lahko še vedno samotestira doma, zastonj točkah ali pa pokliče osebnega zdravnika in ne hodi naokoli, tako da ta prispevek malo tako - tako bolj antopropaganda.

2 minutes ago, DAMI34 said:

tvoja kulpa je ker ti ne razumeš in podpiraš širjenje virusa preko cepljenih.

poglej bolje okoli sebe in šele potem ostale!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ftp pravi:

Vse enako kot bi se doma testiral. Tudi takrat se lahko zlaže (še bolj) in največkrat se spoh ne testira. Če pa sumi na bolezen se lahko še vedno samotestira doma, zastonj točkah ali pa pokliče osebnega zdravnika in ne hodi naokoli, tako da ta prispevek malo tako - tako bolj antopropaganda.

zato pa je glupost, če nihče ne nadzira, potem je bolje da se doma.

 

V glavnem to z gotovostjo trdim, neefektivno je, nekdo pa fajn služi s testi.

 

Sicer pa predpostavka, da se vsi lažejo bo težko šla skozi, potem tudi virus ne obstaja, v ramo nam brizgajo fiziološko itd..

Nekoč bo potrebno postaviti neko mejo zaupanja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

zato pa je glupost, če nihče ne nadzira, potem je bolje da se doma.

preberi še nekaj krat kar sem zapisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ftp pravi:

preberi še nekaj krat kar sem zapisal.

tvoj zapis temelji na predpostavki, da vsi lažejo. Kaj pa če ne?

opravi test doma in je pozitiven. Ostane doma. 

opravi test na faksu kasneje je pozitiven in tak je opravil najmanj pot do faksa ali šole.

Nepotrebno kuženje dalje. Lahko gre potem razred v karanteno, vsekakor pa ne bodo v karanteni vsi, ki jih je srečal po poti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zok pravi:

NE.

Se mi pa zdi smiselno, da se testira pod nadzorom, ker testi doma se pac niso izvajali. Sploh ne pri otrocih problematicnih starsev. V soli se vsaj izvajajo. In izvedejo se takoj zjutraj, ko ucenci pridejo v razred.

Ce tega ne razumes, potem pac jebiga...

Koliko se jih ni izvajalo? Maš podatek? Ali nabijaš iz glave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

tvoj zapis temelji na predpostavki, da vsi lažejo. Kaj pa če ne?

Ni res, jih je pa precej. Če jih ne bi bilo, bi bilo tega sranja precej manj.

Sicer pa tvoja klobasanja temeljijo na tem da cepljeni nič ne pazimo in širimo naprej.

4 minutes ago, DAMI34 said:

opravi test doma in je pozitiven. Ostane doma. 

ali pa ne

4 minutes ago, DAMI34 said:

opravi test na faksu kasneje je pozitiven in tak je opravil najmanj pot do faksa ali šole.

shit happens

5 minutes ago, DAMI34 said:

Nepotrebno kuženje dalje. Lahko gre potem razred v karanteno, vsekakor pa ne bodo v karanteni vsi, ki jih je srečal po poti.

nič ni popolno, išče se pa mnjše zlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

kdo pa te sončke nadzira?

https://www.zurnal24.si/slovenija/komedija-s-samotestiranjem-studentov-375461

"Samotestiranje študentov na fakulteti je komedija," nam je povedala zaposlena na fakulteti.
 

"Morda okuženi morajo priti na faks, mnogi z javnim prevozom, tam jih strpamo v en prostor, kjer si snamejo maske in izvedejo test, potem gredo za deset minut ven, ko se vrnejo pa pogledajo rezultat testa in ga zapišejo na evidenčni list. Najbolj smešno pri vsem skupaj pa je, da rezultata testa ne sme pogledati nihče drug kot oni sami, GDPR pač, takšna navodila smo dobili. Torej tudi če so pozitivni, lahko napišejo, da so negativni, pa tega nihče ne bo vedel. Pa tudi če priznajo, da so pozitivni, zaradi samotestiranja na faksu lahko okužijo ljudi na vlaku ali avtobusu in v prostoru za testiranje. Mislim, da to samotestiranje ne služi ničemur razen širjenju okužb," je dejala.

Ne veš to pa ni res. Kot bi nekateri kle gor rekli ....važno da se ne testirajo doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Markisan said:

Koliko se jih ni izvajalo? Maš podatek? Ali nabijaš iz glave?

Ou maj gad... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ftp pravi:

 

Sicer pa tvoja klobasanja temeljijo na tem da cepljeni nič ne pazimo in širimo naprej.

 

moja klobasanja so moja, tvoja so pa tvoja. In ne, lahko ti napišem preberi si kaj objavljam. Nisem sicer vedel, da mate VI cepljeni svojo grupo, kam se včlanim, ker sem cepljen?

Sedaj ti zadnjič napišem in potem se me mal ogni, ker se mi ne da več.

Mi cepljeni, sem napisal MI, se lahko tudi okužimo in prav tako širimo virus okrog. Mi cepljeni imamo potrdilo PCT, ki daje občutek lažne varnosti, saj so nas v to prepričevali. Sedaj ne več, saj so končno priznali da tudi MI cepljeni lahko širimo virus dalje. 

O tem govorim in o tem pišem. Dejansko se necepljeni bolj pazijo, ker jih je bolj strah okužb, ker vedo da niso "zaščiteni".

Mi cepljeni smo pa mislili kako smo zaščiteni, a je zaščita očitno popustila.

Človeška neumnost pa ne pozna meja niti med cepljenimi kot necepljenimi.

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Mi cepljeni imamo potrdilo PCT, ki daje občutek lažne varnosti, saj so nas v to prepričevali.

Obstajamo tudi cepljeni ki razumemo problematiko., OK??

3 minutes ago, DAMI34 said:

Dejansko se necepljeni bolj pazijo, ker jih je bolj strah okužb, ker vedo da niso "zaščiteni".

Ooooooogromna manjšina. Ponavadi samo tisti ki se ne smejo in tu pa tam kakšen posameznik in nič več.

4 minutes ago, DAMI34 said:

Mi cepljeni smo pa mislili kako smo zaščiteni, a je zaščita očitno popustila.

Prosim da me ne enačiš s teboj. Tu nisem enak tebi, čeprav oba cepljena. Jasno!!

5 minutes ago, DAMI34 said:

Človeška neumnost pa ne pozna meja niti med cepljenimi kot necepljenimi.

To pa vidim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ftp pravi:

1. Obstajamo tudi cepljeni ki razumemo problematiko., OK??

2. Ooooooogromna manjšina. Ponavadi samo tisti ki se ne smejo in tu pa tam kakšen posameznik in nič več.

3. Prosim da me ne enačiš s teboj. Tu nisem enak tebi, čeprav oba cepljena. Jasno!!

4. To pa vidim.

1. da in to poudarjamo, da tisti ki ne razumejo ne počnejo neumnosti

2. to je samo tvoje osebno mnenje, ker baje gledaš skupinico antivaxerjev v službi

3. MI cepljeni smo cepljeni, lahko se enačim po statusu cepljenja s teboj. Lahko ti predočim QR kodo če želiš. 3/3 piše. Pa ne mi grozit z nekim jasno in klicajčki, že lep čas poskušaš spet z žaljivkami, klobasanje, neumen, ne razumeš, trd...

4. dobro je da vidiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

Pa ne mi grozit z nekim jasno in klicajčki,

Nobena grožnja, samo opozorilo ker tvoja navedba...

 

18 minutes ago, DAMI34 said:

Mi cepljeni smo pa mislili kako smo zaščiteni, a je zaščita očitno popustila.

..."mi" ja zame žalitev in jo spremeni v "sem".

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ftp pravi:

Nobena grožnja, samo opozorilo ker tvoja navedba...

 

..."mi" ja zame žalitev in jo spremeni v "sem".

 

dej ustavi se...govoril si v množini, cel čas pišeš v množini, narod deliš na cepljene in necepljene.

MI CEPLJENI  in konec.  Ustavi se, ker to sem ti zadnjič zapisal!!!!!!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, kaizer pravi:

Plenković i Macron za večeru odabrali nekoć prilično razvikan, danas pomalo zaboravljen zagrebački restoran

Plenkovič-Macron in sodrga brez mask in distance??? 

....zakaj sodrga?....Če izpolnjujejo PCT, ne delajo nič prepovedanega. Ne vem sicer kakšne pogoje imajo na Hrvaškem....ampak pri nas v restavracije ob izpolnjevanju pogojev ne potrebuješ maske.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!