Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 23 minutami, Snečer pravi:

šport je povsem postranska zadeva pri tej pandemiji a ne 

Šport je posel in to med večjimi posli v poslovnem svetu ;)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem pa ene stvari.... upokojencem, ki imajo pokojnjno nizjo od 709eur, 130-300 eur dodatka... v času koronavirusa.... 

Hm, kaj se je za upokojence soremenilo? A nebi blo boljše, da se ta denar da tistim, ki so ostali brez službe, raznim spjevcem ki ne morejo opravljati dejavnosti? 

Res mi ni jasno, kaj za vraga se je soremenilo za upokojence v času virusa. Pa da se razumemo, jim privoščim ta dodatek, a denar bi se lahko boljše uporabil....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, motozajebant pravi:

Hm, kaj se je za upokojence soremenilo?

Jaz tako to razumem :

Veliko upokojencev se preživlja s svojim vrtom, katerega pa sedaj ne morejo obdelovati.

Opravljajo tudi priložnostna dela, ki jih tudi ne morejo opravljati, da vsaj preživijo s 400 - 500 €

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

??? Naj mi nekdo razloži, z čim so obremenjene bolnice in zdravstvene ustanove v teh kriznih dnevih??? 

V MB bolnici nekaj hospitaliziranih, par v intenzivi. Ok, to je infekcijski oddelek. Kaj pa 14 nad stolpnice? In vsi ostali oddelki? 

Da so se zaprli in izolirali od zunanjega sveta, ok preventiva. Ampak z čim so preobremenjeni??? 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma izdelani maski ..... 

1. Iz bombazne tkanine- prevleka za blazino

2. Trikotna ruta iz PP1585075697046382511040.thumb.jpg.2a2e396ac1ceddc45de3d952b5cfb5c9.jpg

14cm x 20cm

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, matjaz67 pravi:

Morda je kaj na tem: "Medtem ko je vlada Janeza Janše delo začela z manj kot polovično podporo..."

Tudi jaz imam tak občutek.... 

pred 34 minutami, maus pravi:

Jaz tako to razumem :

Veliko upokojencev se preživlja s svojim vrtom, katerega pa sedaj ne morejo obdelovati.

Opravljajo tudi priložnostna dela, ki jih tudi ne morejo opravljati, da vsaj preživijo s 400 - 500 €

 

Jaz jim čisto privoščim...nimam nič proti temu, da jim dajo. A enostavno ne razumem. Vrtičkajo lahko še vedno... saj ni prepovedano? 

To, da pa morajo opravljagi priložnostna dela, da lahko preživijo, pa je problem drugje... in tega z dodatkom se ne bo rešilo, septembra bodo spet mogli priložnostna dela opravljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Ris said:

??? Naj mi nekdo razloži, z čim so obremenjene bolnice in zdravstvene ustanove v teh kriznih dnevih??? 

V MB bolnici nekaj hospitaliziranih, par v intenzivi. Ok, to je infekcijski oddelek. Kaj pa 14 nad stolpnice? In vsi ostali oddelki? 

Da so se zaprli in izolirali od zunanjega sveta, ok preventiva. Ampak z čim so preobremenjeni??? 

 

 Stavim, da se je marsikdo en mesec nazaj to spraseval v Italiji.... Preventiva je isto, kot moramo mi predvidevati kaj je za ovinkom. Vsak padalec ki se zdaj polomi, bo zasedel posteljo in ljudi. Ki bo manjkala v primeru zaostritve. Zdravstveniki imajo precej dela z reorganizacijo, da se pripravi cim vec izolacijskih postelj itd. S tem predvsem mislim na sestre, zdravnike, itd.  Ce mislis da sedijo in se lepo imajo, se pac motis. In ce se zadeva ne zaostri tako kot se je v Italiji, Spaniji itd, bo samo se toliko bolje. Jaz upam, da se pac ne bo. Ravno tako, kot upam, da gasilci cim bolj polezavajo in zabusavajo in vlecejo placo za to, kot pa da jo vlecejo (premajhno, ce imajo samo gobcaci 5000) za nesrece, pozare, resevanja in vsa ta sranja. In v primeru korone, upam (in verjamem da se tudi oni ne bodo pritozevali), da jim uspe cim bolj pripaviti zadeve za prazen nic. Ce pa ne, bo pa vec ljudi imelo sanse. Vsi bi samo gasili, potem ko ze gori...

 

 P.S.: Sivilje v UKC naprimer na veliko sivajo maske! Za VELIKO manj denarja kot ga dobi Tonin and co, da ne zrihtajo mask. Punce delajo! Orenk!

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To nabijanje na tv o preobremenjeni zdravstvenih ustanovah je po moje odveč. Pustimo zdaj korona virus in možnost okužbe z njim. 

Ambulante so prazne, bolnice izolirane od zunanjega sveta. Če vzamem primer izpred dveh mesecev, ambulante polne, bolnice delajo z polno paro. Če za primer dodam epidemijo gripe in z tem polne čakalnice v Zd. To je scenarij za preobremenjeno zdravstvo, vsaj za mene. 

Mediji in politika so pa zrežiral scenarij kot da je vojno stanje in najmanj napad z biološkim orožjem. 

Pa še par Slo cvet bom naštel. Dans je šla moja po zdravila v lekarno, vse po predpisih do lekarnarke, potem pa, hoče kupit dve škatli lekadola a ne more. Lahko samo eno, če hoče dobit več pol je to lekadola +C al pa nek kapsule lekadol.???? ?

Nadzor na meji Šentilj. V Avstrijo kontrola papirjev o delu v Avstriji, merijo temperaturo. Ko se vrača domov je prehod v Slo brez enega samega policaja al koga drugega.???? ?

P. S. Je virus in so bolni, ampak marsikaj je čudno. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Ris pravi:

To nabijanje na tv o preobremenjeni zdravstvenih ustanovah je po moje odveč. Pustimo zdaj korona virus in možnost okužbe z njim. 

Ambulante so prazne, bolnice izolirane od zunanjega sveta. Če vzamem primer izpred dveh mesecev, ambulante polne, bolnice delajo z polno paro. Če za primer dodam epidemijo gripe in z tem polne čakalnice v Zd. To je scenarij za preobremenjeno zdravstvo, vsaj za mene. 

Mediji in politika so pa zrežiral scenarij kot da je vojno stanje in najmanj napad z biološkim orožjem. 

Pa še par Slo cvet bom naštel. Dans je šla moja po zdravila v lekarno, vse po predpisih do lekarnarke, potem pa, hoče kupit dve škatli lekadola a ne more. Lahko samo eno, če hoče dobit več pol je to lekadola +C al pa nek kapsule lekadol.???? ?

Nadzor na meji Šentilj. V Avstrijo kontrola papirjev o delu v Avstriji, merijo temperaturo. Ko se vrača domov je prehod v Slo brez enega samega policaja al koga drugega.???? ?

P. S. Je virus in so bolni, ampak marsikaj je čudno. 

 

kaj bo , ko bo 40% zdravnikov in sestr okuženih?  tisti na intenzivni negi potrebujejo 24/7 nadzor ...pa ene snažilke , ki bi sedela zunaj na stolu kadila in pila pir..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

šport je povsem postranska zadeva pri tej pandemiji a ne 

Razen za športnike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov prometni znak (Roberto + Gimp2), vendar dvomim, da ga bo virus upošteval ...   :blush:

stopC.thumb.jpg.6f7ef4bfc5af61e2a953dc2f2f446d9a.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snečer pravi:

Smo se rešili Kacina končno.

Nisi te sreče

Citiraj

Sam, ki sem bil govorec tega štaba pa s tem trenutkom postajam govorec vlade za obvladovanje in zajezitev krize, ki jo povzročata virus in epidemija covid-19," je pojasnil Jelko Kacin.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

druženje več kot 5 oseb je prepovedano, oni pa selfije delajo :P

drgač, ste še vsi zdravi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas zaenkrat vse ok.

Hodim v službo, delamo z maskami in rokavicami, redno razkužujemo roke in upoštevamo razdaljo.

Delo se ni nič zmanjšalo, logistika dela s polno paro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

druženje več kot 5 oseb je prepovedano, oni pa selfije delajo :P

drgač, ste še vsi zdravi?

to ni socialno druženje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

 

drgač, ste še vsi zdravi?

Zdrou k riba... :D :D Zdej mam dobesedno kuca poso kuca........prevec cajta za MS brat.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!