Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 15 urami, Ris pravi:

??? Naj mi nekdo razloži, z čim so obremenjene bolnice in zdravstvene ustanove v teh kriznih dnevih??? 

V MB bolnici nekaj hospitaliziranih, par v intenzivi. Ok, to je infekcijski oddelek. Kaj pa 14 nad stolpnice? In vsi ostali oddelki? 

Da so se zaprli in izolirali od zunanjega sveta, ok preventiva. Ampak z čim so preobremenjeni???

S čitanjem MS ?

Pravkar, Alla pravi:

Zdrava. Služba, pasji sprehodi in faking doma. Še mal pa bom peglat cunje začela :doze:

Jest jih vsak dan peglam na kavču ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Alla pravi:

Zdrava. Služba, pasji sprehodi in faking doma. Še mal pa bom peglat cunje začela :doze:

JEst sm jih spegul ze prejsn tedn, pospravu stanovanje tko ene 80%( pretiravat nesmem) in ves kaj se je zgodil? Kr od enkrat mam en kup placa v stanovanju razn za zunje, tam mi ga premankuje.

Butara sm prevec majc nakupu police polne , bo treba eno omaro mal drgac zorganizirat... Dane govorim o srajcah ja hudic sj nevem kam nj jih dam ( jebiga rabm velik sraj c moja teza nih med 80-95 kg zdej sm pa se crossfit zacel trenirat) 

Uglaunm napako sm naredu s tem pospravljanjem in peglanjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas se že kregamo, kdo bo psa vn peljal, še dobro da ga mamo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Pr nas se že kregamo, kdo bo psa vn peljal, še dobro da ga mamo :P

 

to je še OK... pri moji doma jih je 6 komadov.... ker je dovoljeno max 5, se zdaj ne morejo zmenit, kdo bo na poštarja lajal :lol1:

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, gasperX pravi:

JEst sm jih spegul ze prejsn tedn, pospravu stanovanje tko ene 80%( pretiravat nesmem) in ves kaj se je zgodil? Kr od enkrat mam en kup placa v stanovanju razn za zunje, tam mi ga premankuje.

Butara sm prevec majc nakupu police polne , bo treba eno omaro mal drgac zorganizirat... Dane govorim o srajcah ja hudic sj nevem kam nj jih dam ( jebiga rabm velik sraj c moja teza nih med 80-95 kg zdej sm pa se crossfit zacel trenirat) 

Uglaunm napako sm naredu s tem pospravljanjem in peglanjem....

Zdaj, ko imaš tako lepo vse pospravljeno, bi lahko koga na obisk povabil. Aja...kurba...zdaj se to ne sme. Ko bo korona minila, pa boš na mopedu pa tebe ne bo doma...jebi ga...zajebani cajti...:)))

  • Haha 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BIF pravi:

Zdaj, ko imaš tako lepo vse pospravljeno, bi lahko koga na obisk povabil. Aja...kurba...zdaj se to ne sme. Ko bo korona minila, pa boš na mopedu pa tebe ne bo doma...jebi ga...zajebani cajti...:)))

Pa se res je... sej pravm tole s pospravljanjem in peglanjem je nateg... noja vsaj enkrat nekam zgleda :D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje Putin v Rusiji odlično rešuje probleme s Korono, ma vam povem Jelzin pri nas ne zaostaja..?

90707497_2957359937666872_7832964327115063296_o.thumb.jpg.61a44e50bfbc5ad7f880b0f310e213a9.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm zdrava. Bom pa odkrito priznala , da bajte nimam nč bl pospravlene kot prej. No, mogoce mickeno. Sedezna mal več trpi kot ponavadi, sem trenirala celo življenje za to. ;)

Edino mačka me ima že poln kufer. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Ris pravi:

To nabijanje na tv o preobremenjeni zdravstvenih ustanovah je po moje odveč. Pustimo zdaj korona virus in možnost okužbe z njim. 

Ambulante so prazne, bolnice izolirane od zunanjega sveta. Če vzamem primer izpred dveh mesecev, ambulante polne, bolnice delajo z polno paro. Če za primer dodam epidemijo gripe in z tem polne čakalnice v Zd. To je scenarij za preobremenjeno zdravstvo, vsaj za mene. 

Mediji in politika so pa zrežiral scenarij kot da je vojno stanje in najmanj napad z biološkim orožjem. 

Pa še par Slo cvet bom naštel. Dans je šla moja po zdravila v lekarno, vse po predpisih do lekarnarke, potem pa, hoče kupit dve škatli lekadola a ne more. Lahko samo eno, če hoče dobit več pol je to lekadola +C al pa nek kapsule lekadol.???? ?

Nadzor na meji Šentilj. V Avstrijo kontrola papirjev o delu v Avstriji, merijo temperaturo. Ko se vrača domov je prehod v Slo brez enega samega policaja al koga drugega.???? ?

P. S. Je virus in so bolni, ampak marsikaj je čudno. 

 

?‍♂️

Zakaj so bolnice in ambulante prazne? Zato, ker se s tem prepreči prenos okužbe preko njih. Zakaj je v Italiji tako klanje? Ker so si lih z navalom ljudi na bolnice in v ambulante prenesli velik del okužb preko stikov med zdravniki in bolniki. Pri njih so bile v prvih fazah širitve okužb bolnice dejanski problem - niso pravočasno zaznali da porast atipičnih pljučnic ni normalen in si zakuhali tole sranje, ki ga imajo zdaj. Poleg tega imajo še veliko primerov okužbe med osebjem, kar pomeni da ti sredi vse pizdarije začne zmanjkovati osebja. Obstoječe je tako še bolj obremenjeno, še manj počiva, še hitreje so okuži in zboli. Ko enkrat padeš v to spiralo, je grdo. In ker pri nas nočemo ponoviti te napake, se omejuje obiskovanje zdravstvenih ustanov.

Če kaj, so kvečjemu malo nerodno skomunicirali tole. Ko ne veš, kaj te čaka (veš pa da je potencialno lahko zelo grdo) je normalno da boš najprej poskusil zaščititi one, ki v primeru pizdarije najbolj naheblajo. Sploh pri situaciji, kot se je začela pri nas, ko je v nekem trenutku bila prisotna popolnoma realna grožnja, da bi zaradi kombinacije lahkomiselnosti nekaj posameznikov in očitno popolnoma zgrešenih smernic NIJZ ostali brez lepega dela medicinskega osebja že v fazi, ko se je epidemija šele ogrevala. Da ne omenjam ljudi, ki so kljub opozorilom na vseh koncih še vedno rinili v zdravstvene ustanove z znaki COVID19 in veselo čakali v čakalnicah. Tako da tole kar se dela, je pametno. Precej bolj kot alternativa - ko se enkrat zadeva dobro ugnezdi v bajti, je prepozno. Verjetno tupijo o preobremenitvi še najbolj zaradi pričakovanega vedenja javnosti - če jasno poveš, da omejuješ delo, ker se lahko zgodi da ga bo kasneje preveč, bo folk iz tega razumel samo 'proklete pizde zdravniške preplačane, sredi epidemije so na pol fraj, pfuj, pfej, bruhaaha'.

Izdaja zdravil je omejena iz podobnih razlogov. Da se ne najdejo pametnjakoviči, ki bi pokupili zalogo Lekadolov zase. Al pa za preprodajo, ko bo čas za to ugoden. In s tem povzročili pomanjkanje zdravil za vse ostale. WC papir se da shekati skup kako drugače če ga ni. Paracetamol pa boš doma težko sintetiziral.

Okoli meje nimam kaj za dodati, ker ne vem kake protokole tam furajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

Baje Putin v Rusiji odlično rešuje probleme s Korono, ma vam povem Jelzin pri nas ne zaostaja..?

 

A ni vodka bolj ženska pijača, ne vem, če je to dovolj močno za viruse? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In VI (vključno z mano) še vedno mislimo, da je Korona glavni problem bogatih riti (vključno z mano) v svetu?!! 1/4 je takega... :( ampak to ni nalezljivo, supr varen sem :(

 

88357315_509501113048992_1341635929437110272_n.jpg

88983940_509501193048984_738513136851615744_n.jpg

89071631_509501153048988_7095210201178963968_n.jpg

89091327_509501423048961_7907299052683788288_n.jpg

89156532_509501333048970_496038662211895296_n.jpg

89158148_509501499715620_3989496027768946688_n.jpg

89254135_509501303048973_985097895193608192_n.jpg

89352383_509501226382314_273712360194048000_n.jpg

89383973_509501536382283_404110002547064832_n.jpg

89427359_509501386382298_607021184076218368_n.jpg

89468371_509501259715644_315564982542532608_n.jpg

89550859_509501576382279_8589578028110053376_n.jpg

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

A ni vodka bolj ženska pijača, ne vem, če je to dovolj močno za viruse? ?

maš prav, to je sam za ženske, ampak za sterilizacijo vzamem raje "moško dozo" beri x2

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

A ni vodka bolj ženska pijača, ne vem, če je to dovolj močno za viruse? ?

Jo moraš zmešati s C vitaminom - s stisnjenim sokom sveže pomaranče je kar pitno ?

 

Vodka.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 Debata je o pandemiji korona virusa. Če se je nisi sposoben držati, se samoizoliraj od nje. O lakoti in ostalih tegobah tega sveta pa svojo temo odpri. Al boš zdaj začel nabijati, da korona virus ni problem, ker ljudje umirajo tudi zaradi česa drugega?

Trd v glavo. Opiše marsikoga na tem foumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Bmflar pravi:

Jo moraš zmešati s C vitaminom - s stisnjenim sokom sveže pomaranče je kar pitno ?

 

Vodka.jpg

bljak, šejken but not disturb. Že tako je tistih 37% šwoh :P

 

Pravkar, jskrablin pravi:

@DAMI34 Debata je o pandemiji korona virusa. Če se je nisi sposoben držati, se samoizoliraj od nje. O lakoti in ostalih tegobah tega sveta pa svojo temo odpri. Al boš zdaj začel nabijati, da korona virus ni problem, ker ljudje umirajo tudi zaradi česa drugega?

Trd v glavo. Opiše marsikoga na tem foumu.

Torej, žaljenje, ker ne zmoreš drugače?

Ti bom povedal drugače:

zaradi faking psihodrame korone ni rednih pregledov za tiste ki imajo raka na črevesju, ustavljeno je še marsikaj in ti meni da sem trd u glavo?

 Upam da tvoji in ti ne boste rabili kaj nujnega, ker nujna je baje samo korona. In kdo je trd sedaj v glavo, če se slučajno zgodi kaj podobnega?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

bljak, šejken but not disturb. Že tako je tistih 37% šwoh :P

Matr si  izbirčen - dodaš mal več Vodke in problem rešen, ti bi prec intravenozno :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrav, zaenkrat še. Ne delam od doma ker imam premajhne stene da bi mi namontirali stenski prikazovalnik. Sva pa v celi firmi samo dva. Delamo na polno. Baje se elektriko rabi.

Je pa ena dobra stan tega. Ko grem zjutraj iz noče ni nobenega prometa in sem doma v 15 minutah. Drugače se vozim tudi po 1 uro.

 

OSTANITE ZDRAVI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Zdravstveni minister Tomaž Gantar je sporočil, da je v Šmarjah pri Jelšah umrla še ena, skupno peta žrtev novega koronavirusa. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Dajmo se malo pomirit...brez nervoze...

Težki časi šele pridejo.

Hvala

 

baba.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Tex pravi:

a se komu sanja, kje bi se dalo dobiti zaščitne maske? like, takoj sedaj? prodaja kdo?

za firmo ...

Če ni tega preveč je najbolje, da ti naredi kakšna šivilja, dvojna kuhinjska krpa in elastika .... Dvomim, da boš kje dobil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Tex pravi:

a se komu sanja, kje bi se dalo dobiti zaščitne maske? like, takoj sedaj? prodaja kdo?

za firmo ...

Kolega prevoznik jih je dobil preko obrtne zbornice... Naročil 200  dobil 20.... Prejšnji petek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, LunaticFringe said:

Kolega prevoznik jih je dobil preko obrtne zbornice... Naročil 200  dobil 20.... Prejšnji petek

20?! Kaj pa bo s tolikimi maskami, a ma 20 ust? Salo na stran: Zbornica pa ne zmore vec?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!