Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 3 minutami, Darko3g pravi:

EMŠO ima 13. številko, ki je kontrolna številka in je izračunana iz ostalih 12 številk. Torej, če spremeniš eno številko v EMŠO, moraš popraviti še kontrolno.

https://sl.wikipedia.org/wiki/Enotna_matična_številka_občana

gori sem dal link, generator v javi, to je zate minuta dela...ali? :) 

pred 3 minutami, jvalant pravi:

Dejte no nehat z teorijami... Kar hocejo vedet o vas ze vedo, prek ebaye, facebooka itd, ipd, etc...   A sploh upate luc prizgat doma, k se senca pokaze in vas bo kaj, napdadla al kaj! Vse ma svoje meje... Pa pac ne tipkajte svojega EMSOta in podatkov not, pa se naprej jamrajte o napacnih grafih, ipd... In cisto prav, da zavrne vsakega ki pise narobe EMSO, se prjavt bi ga blo treba... Pa se razlaga autorja:

 

 

 

a bejž, ti kar za zabavo neznancem pišeš EMŠO cifre? pa še "anonimno" je, zakaj pol hočejo neanonimen emšo :) 

previdnost ne škodi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Snečer said:

gori sem dal link, generator v javi, to je zate minuta dela...ali? :) 

a bejž, ti kar za zabavo neznancem pišeš EMŠO cifre?

previdnost ne škodi

Previdnost ne, paranoja da.... Nisem siguren da se pogovarjam s tabo, kaj vem kdo se skriva za tvojim nickom...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jvalant pravi:

Previdnost ne, paranoja da.... Nisem siguren da se pogovarjam s tabo, kaj vem kdo se skriva za tvojim nickom...

če se z mano pogovarjaš, potem imaš pa res težavo :) 

a veš pa kdo se skriva na spletni strani, ki jo filaš z osebnim podatkom

ok, jaz sem samo opozoril na nenavadne metode v anketi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre prakse

Citiraj

Zaradi suma, da so širili in prenašali nalezljivo bolezen, ker se niso držali navodil pristojnih, je zagrebška policija podadla kazensko prijavo zoper dva upokojenca, par iz okolice Zagreba. Predvčerajšnjim sta na Kliniki za nalezljive bolezni dobila pozitiven izvid testa, obolela sta za koronovirusnim obolenjem. Njuno zdravstveno stanje vendarle ni bilo tako hudo, da bi ju zadržali v bolnišnici, dobila sta vsa potrebna navodila za izolacijo doma in vse ostalo, kar pritiče, poroča Jutarnji list.

Par se je - medtem ko ves svet trepeta zaradi koronavirusa - včeraj vendarle odločil za sprehod po okolici, nato pa sta se nekaj pred 19. uro zvečer ustavila na bencinski črpalki Lukoil. Pripeljala sta se z osebnim avtomobilom brez mask in ostale zaščite.

70-letni moški je uslužbenca na črpalki prosil, da bi šel na WC, ki je bil zaklenjen. Moški je stekel ven, vhod v toaletne prostore je z zunanje strani, ključ pa je nato prinesla nazaj njegova leto dni starejša partnerka in šokirala vse prisotne: "Prosim, dezinficirajte ključ. Veste, oba sva pozitivna na koronavirus."

https://www.zurnal24.si/svet/sok-na-bencinski-crpalki-veste-imamo-korono-344206

 

  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro...

 

 

Mladeniču, ki je lizal trgovinske police, bo zelo žal

https://siol.net/novice/svet/mladenicu-ki-je-lizal-trgovinske-police-bo-zelo-zal-video-521699

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mi ne gre v glavo. Zdravstveni delavci v UKC MB zgorevajo. Pri 18tih okuženih. A je naše zdravstvo res tako v k...u ali pa se ne znajo organizirati. Kaj se bo zgodilo če jih bodo imeli 100, 200 naenkrat. Propad sistema?

 

https://maribor24.si/lokalno/v-ukc-maribor-18-okuzenih-bolnikov-zdravstveni-delavci-izgorevajo?fbclid=IwAR10ubIkYGZB6vHlKsLJI9k_V-xqDHmuzjWHfQX_GYf7e3an3_PRxpCCpnI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam objave in statistike, pa vidim, da se podatki rahlo razlikujejo. Ali nimajo vsi istega vira?

Pa še nekaj: 14.3. je umrl prvi (10 dni po prvi okužbi), potem 22.3. drugi (8 dni), potem pa vsak dan en. Se bojim, da bo ta krivulja še bolj naraščala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Darko3g pravi:

Gledam objave in statistike, pa vidim, da se podatki rahlo razlikujejo. Ali nimajo vsi istega vira?

Pa še nekaj: 14.3. je umrl prvi (10 dni po prvi okužbi), potem 22.3. drugi (8 dni), potem pa vsak dan en. Se bojim, da bo ta krivulja še bolj naraščala.

Naj povedo, koliko jih vsak dan umre v bolnici ali tistem okolišu zaradi drugih zapletov v primerjavi s korono. V mesecu in pol jih je več umrlo na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, tomaz69 pravi:

Švedska izvaja "experiment"..šole odprte, gospodarstvo in vse ostalo laufa po ustaljenih tirnicah...

A niso Angleži imeli isto v planu? Pa so si potem premislili? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, J.a.m.e.s said:

Nekaj mi ne gre v glavo. Zdravstveni delavci v UKC MB zgorevajo. Pri 18tih okuženih. A je naše zdravstvo res tako v k...u ali pa se ne znajo organizirati. Kaj se bo zgodilo če jih bodo imeli 100, 200 naenkrat. Propad sistema?

 

https://maribor24.si/lokalno/v-ukc-maribor-18-okuzenih-bolnikov-zdravstveni-delavci-izgorevajo?fbclid=IwAR10ubIkYGZB6vHlKsLJI9k_V-xqDHmuzjWHfQX_GYf7e3an3_PRxpCCpnI

Sej to sem že jaz omenil, v sloveniji se ne da izolirat in oskrbet dva avtobusa ljudi, to bi morala met vsaka bolnica za dodatnih 50 pacientov kapacitet. Torej 200 ljudi na intenzivni negi za celo Slovenijo bi moralo bit čisto izvedljivo, brez pregrevanja sistema. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, J.a.m.e.s pravi:

Nekaj mi ne gre v glavo. Zdravstveni delavci v UKC MB zgorevajo. Pri 18tih okuženih. A je naše zdravstvo res tako v k...u ali pa se ne znajo organizirati. Kaj se bo zgodilo če jih bodo imeli 100, 200 naenkrat. Propad sistema?

 

https://maribor24.si/lokalno/v-ukc-maribor-18-okuzenih-bolnikov-zdravstveni-delavci-izgorevajo?fbclid=IwAR10ubIkYGZB6vHlKsLJI9k_V-xqDHmuzjWHfQX_GYf7e3an3_PRxpCCpnI

V glavnem napihujejo...precej pa igra tukaj zraven psiha.

Tukaj pišejo o štirih respiratorjih. Delal sem v kiruruški šok-sobi (po starem) in Internistični šok sobi. Pred 25 leti so v vsaki od teh enot laufali najamnj štirje respiratorji non stop. Ko sem se kdaj kasneje (pet  in deset let nazaj) pogovarjal z bivšimi sodelavci (kami)...so mi pripovedovali, da jih laufa po 8 non stop...

Tako, da za laično javnost se štirje respiratorji sliši grozno...drugače pa..če seštejem oba oddelka...počitnice.

Je pa gotovo težek psihološki pritisk, hektika in kaos...ker to pa definitivno je. Organizacija je bila in je še vedno v totalnem kurcu...pa še znotraj same ustanove imajo obolele...velika koncentracija ljudi na relativno malem prostoru.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 58 minutami, tomaz69 pravi:

Švedska izvaja "experiment"..šole odprte, gospodarstvo in vse ostalo laufa po ustaljenih tirnicah...

Oni se gredo, kdor bo preživel bo pač preživel.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Codeine pravi:

Oni se gredo, kdor bo preživel bo pač preživel.

Ostali bodo imeli pa gospodarstvo v razsulu. Možnosti sta le dve, katera je boljša se ne ve še, za kazero se jih je več odločilo se pa ve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, smasher said:

Sej to sem že jaz omenil, v sloveniji se ne da izolirat in oskrbet dva avtobusa ljudi, to bi morala met vsaka bolnica za dodatnih 50 pacientov kapacitet. Torej 200 ljudi na intenzivni negi za celo Slovenijo bi moralo bit čisto izvedljivo, brez pregrevanja sistema. 

Ni mi jasno kje zivite.. ze v normalnih razmerah zdravstvu manjka veliko kadra. Cakalne dobe ubitacne, problemi z prostorom, pojstlami in tako naprej in nazaj.. Sestre so nasponane na max ze dolgo casa, isto osebje v domovih starostnikov... ze v normalnih razmerah so problemi zdaj jih bo pa se vec. Se okuzi kaka sestra je problem, ker jih manjka ze tko ali tko. Nase zdravstvo je bilo ze prej v riti... Pa saj to opozarjajo sestre ze dolgo casa. Ko recejo zdravsteni delavci vsak pomisli na dohtarje, k mal delajo pa dobr sluzijo. Stvari pa laufajo zaradi sester, itd. In tudi v zdravstvu je kot v proizvodnji: vec narediti z manj ljudmi ze leta in leta. Jaz verjamem, da so zdaj z ukrepi, pa rokadami opreme, pa z malo zascite ipd se bolj na udaru...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve sorodnici delata v eni bolnišnici. Čeprav nimajo kriznega stanja s pacienti (še), je NORIŠNICA. Zdravnike se zdirajo med sabo, na srednji  kader pa še bolj....

Katerakoli odločitev je težka. Ali karantena, izolacija, uničeno gospodarstvo ali kup mrtvih (pretežno starejši in tisti s kroničnimi boleznimi)...Skratka v obeh ozirih so to izredno težke odločitve.

In tu je sedaj čas, da se zamislimo kam gre svet...kake so vrednote... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumel bi, da bi bili normalni časi, ko vsi delajo na polno, tako pa kolikor vem se v bolnišnicah izvajajo samo najnujnejše stvari, vsi pregledi, operacije in ostalo pa do nadaljnjega stoji. Torej je ta kader prost, če prav razumem? Zakaj se ga ne uporabi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, J.a.m.e.s said:

Razumel bi, da bi bili normalni časi, ko vsi delajo na polno, tako pa kolikor vem se v bolnišnicah izvajajo samo najnujnejše stvari, vsi pregledi, operacije in ostalo pa do nadaljnjega stoji. Torej je ta kader prost, če prav razumem? Zakaj se ga ne uporabi? 

 Verjetno (ugibam) zato, ker vsi bolniki ostajajo v bolnisnicah, ne posljejo nekoga sredi zdravljenja domov. In upam, da ce so pametni, da del osebja ostaja v rezervi, da se bo menjalo tiste ki se bodo okuzili. Pa verjetno so postopki, itd, z ukrepi drugacni, deli bolnisnic zaprti, kar verjetno otezuje delo ipd...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!