Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Motoristov je dons cel kup na cestah, pocelo je :)

Ukrep za ostati doma, naj si pa kar zataknejo nekam. 

Kdo zej kej gume menja? Moj vulkanizer je zaprt, pisda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo treba še kakšno prijavo narediti, generalno, na pravi naslov, da se jih spravi iz cest.

Pa čim prej 37a člen aktivirat...

Citiraj

37.a člen

(izjemna pooblastila vojske)

(1) Če to zahtevajo varnostne razmere, lahko Državni zbor na predlog vlade z dvotretjinsko večino glasov navzočih poslancev odloči, da pripadniki Slovenske vojske, skupaj s policijo, izjemoma, pri širšem varovanju državne meje, v skladu z načrti in po predhodni odločitvi vlade iz četrtega odstavka prejšnjega člena, izvajajo tudi naslednja pooblastila:

1.      opozarjajo;

2.      napotujejo;

3.      začasno omejujejo gibanje oseb;

4.      sodelujejo pri obvladovanju skupin in množic.

(2) Pooblastila iz prejšnjega odstavka izvajajo pod pogoji, ki so predpisani za policiste.

(3) O opravljenih pooblastilih iz prvega odstavka tega člena nemudoma obvestijo policijo.

(4) Državni zbor v aktu iz prvega odstavka tega člena določi rok, v katerem lahko pripadniki Slovenske vojske izvajajo pooblastila iz prvega odstavka tega člena, in ki sme trajati le nujno potreben čas za izvedbo, vendar ne več kot tri mesece. Obdobje iz prejšnjega stavka se lahko pod istimi pogoji ponovno podaljša.

Postavit kontrolne točke na cestah, pripravit palice, klasična barikada pa da vidimo potem junake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, DAMI34 pravi:

 

Fajn je delat histerijo. Inteligentni pa vedo, kaj pomeni izolacija in izogibanje druženju. 

Inteligentni imajo večjo možnost preživetja....tepce bo pobralo....naravna selekcija.

Drugače pa jaz ne bi kaznoval....popisat...če gre za osebo, ki "mora bit doma"....pač ne dobi nadomestila. Pa naj šetajo...enako pri morebitni okužbi....zaveden kot kršitelj...na vrsto prideš, ko ne bo več nobenega okuženega....lahko greš dalje šetat dokler boš lahko....

Nobena palica ali fizično nasilje ni potrebno....samo mozak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, BIF pravi:

Inteligentni imajo večjo možnost preživetja....tepce bo pobralo....naravna selekcija.

Drugače pa jaz ne bi kaznoval....popisat...če gre za osebo, ki "mora bit doma"....pač ne dobi nadomestila. Pa naj šetajo...enako pri morebitni okužbi....zaveden kot kršitelj...na vrsto prideš, ko ne bo več nobenega okuženega....lahko greš dalje šetat dokler boš lahko....

Nobena palica ali fizično nasilje ni potrebno....samo mozak...

Prijemov je seveda več, morda v kapitalizmu res palico lahko kaj še bolj boleče nadomesti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

Prijemov je seveda več, morda v kapitalizmu res palico lahko kaj še bolj boleče nadomesti.

 

 

pred 10 minutami, BIF pravi:

Inteligentni imajo večjo možnost preživetja....tepce bo pobralo....naravna selekcija.

Drugače pa jaz ne bi kaznoval....popisat...če gre za osebo, ki "mora bit doma"....pač ne dobi nadomestila. Pa naj šetajo...enako pri morebitni okužbi....zaveden kot kršitelj...na vrsto prideš, ko ne bo več nobenega okuženega....lahko greš dalje šetat dokler boš lahko....

Nobena palica ali fizično nasilje ni potrebno....samo mozak...

bom pojasnil:

"ablasti" vedno ustreza širjenje panike. Zakaj:

1. da lahko poveča nadzor, represijo in kontrolo nad državljani

2. da lahko v ozadju bolj mirno in skrito ustvarja svoje posle.

Nadalje: g. Kacin, mi ravno o odgovornosti ne bo pridigal:

https://www.sta.si/341295/obsodili-jelka-kacina

in še morbidno:

sedaj lahko grem na balkon, poslikam 5-10 parkiranih avtomobilov in se na moč zgražam.

pred 34 minutami, DinDiin pravi:

Motoristov je dons cel kup na cestah, pocelo je :)

Ukrep za ostati doma, naj si pa kar zataknejo nekam. 

 

Kdo zej kej gume menja? Moj vulkanizer je zaprt, pisda :)

delajo..na črno, pa ponoč :P

 

pred 2 urami, Snečer pravi:

 

 

kar se Janezek nauči, to Janezek zna. Šnelkurs. Vzgojne batine :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj zaradi vseh, ki blodijo naokoli in si ne dajo dopovedat bomo fasali zdaj tole: 

Vlada bo omejila izhode iz stanovanj

Poudaril pa je, da je ključni problem naraščanja okužb v naših navadah. "Danes je tako lep dan, da so ljudje spet skupaj na soncu. In to enostavno ne gre," je dejal in opozoril: "Če se to ne prepreči, bo okuženih vedno več." "Vsaka konkretna individualna bolezen, ki jo preprečimo, je dosežek," je izpostavil.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/vlada-danes-o-mega-zakonu-za-pomoc-ob-epidemiji-covida-19.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Codeine pravi:

Ja saj zaradi vseh, ki blodijo naokoli in si ne dajo dopovedat bomo fasali zdaj tole: 

Vlada bo omejila izhode iz stanovanj

Poudaril pa je, da je ključni problem naraščanja okužb v naših navadah. "Danes je tako lep dan, da so ljudje spet skupaj na soncu. In to enostavno ne gre," je dejal in opozoril: "Če se to ne prepreči, bo okuženih vedno več." "Vsaka konkretna individualna bolezen, ki jo preprečimo, je dosežek," je izpostavil.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/vlada-danes-o-mega-zakonu-za-pomoc-ob-epidemiji-covida-19.html

al pa je vse skupaj samo hudo dober izgovor. Namreč, vsak avto lahko tudi v domačem kraju registriraš s katerokoli tablico. V Kopru tudi MB..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, ukica pravi:

 

 

Sicer se pa sam nagibam k zmeraj bolj ekstremnemu misljenju. Karantena za 60+ oziroma rizicne osebe, ostali se pa okužimo ter to prekužimo.

Lahko se slisi hudo, ampak za zadnjo masovno boleznijo(spanska gripa), je umrlo cca 20-50mio ljudi.

Točno takega mnenja sem tudi sam.

Na eni strani imamo nekaj 100 ali 1000 mrtvih, na drugi strani  2 milijona zaprtih doma,gospodarstvo v razsulu. In teh 2 milijona nima od česa živeti.

Kaj mislite na katero stran se bo narod odločil. Seveda bolje nekaj mrtvih kot toliko živih mrtvecev.

Zato podpiram švedski način.

Tudi sam sem vsakodnevno zunaj, zato ker moram.Mora nekdo za vas "pametne " proizvest dovolj električne energije.Ko se še mi ustavimo,ne bo več pametovanja po netu,tudi UKC ne bo več sprejemal paciente,ampak  bodo obratovale samo še Žale-pogrebni zavod.

Zato prosim,uporabite vsaj malo ZKP in bo vsem lažje v teh časih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAMO v tem je problem. Ljudje so #ostanidoma...vzeli kot počitnice...in to plačane. Zato ni resnosti. Vem, da je to sicer zelo posplošeno...ampak...če bi rekli...nič ne dobite plačano....bolj se boste držali pravil, prej se bomo rešili, prej boste lahko šli delat...prej bo denar. Tako na grobo sicer...ampak nekaj v tem smisli bi verjetno razumelo več ljudi kot.....plačane rekreativne dneve.  Pa pravo šele pride....zamislite si tiste ki so že 14 dni doma...pa še štirinajst dni bodo...pol pa zunaj lepo vreme....to bo pokol. Zlepa se ne bo nehalo. 
Ampak delat se da tudi doma...:)))

7B093195-C151-4F5B-8382-98AF721F8638.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, XTR pravi:

A si ti zašpecal emšo zbiralce?  Vprašam, ker ne uspem slediti temi...

Jaz bi zašpecal enega na K1600 GT,... ker me je po dveh tednih samoizolacije dražil na avtocesti... naj mu zaruži kardan... :( 

Jaz nisem bil.Se držim navodil vlade.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Snečer pravi:

Bo treba še kakšno prijavo narediti, generalno, na pravi naslov, da se jih spravi iz cest.

Pa čim prej 37a člen aktivirat...

Postavit kontrolne točke na cestah, pripravit palice, klasična barikada pa da vidimo potem junake.

ne rabiš palic.

To je boljše: 

Bunkerji v Albaniji - Wikipedija, prosta enciklopedija

Orožje zmage: Kakšno sled je v zgodovini pustil legendarni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

al pa je vse skupaj samo hudo dober izgovor. Namreč, vsak avto lahko tudi v domačem kraju registriraš s katerokoli tablico. V Kopru tudi MB..

V Mariboru ne moreš registrirat avto z LJ tablico....że iz moralno higienskih razlogov ne. Razen seveda, če bi rad na brzino kaj od zavarovalnice potegnil....:)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

V Mariboru ne moreš registrirat avto z LJ tablico....że iz moralno higienskih razlogov ne. Razen seveda, če bi rad na brzino kaj od zavarovalnice potegnil....:)))

lokal patrioti, to pa verjamem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa je naš problem ki še prihaja...

D5342688-EA77-46C1-9C04-6CF7120B0A09.jpeg

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

lokal patrioti, to pa verjamem :P

 

Malo šale...meni je vseeno kakšna je tablica...samo da ni iz Ljubljane....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, BIF pravi:

V Mariboru ne moreš registrirat avto z LJ tablico....że iz moralno higienskih razlogov ne. Razen seveda, če bi rad na brzino kaj od zavarovalnice potegnil....:)))

Lahko... jaz ko sem motor gor registrural, sem hotel LJ tablico... pa jih je zmanjkalo...mi je oa za avto ene 4 ven prnesla ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, motozajebant pravi:

Lahko... jaz ko sem motor gor registrural, sem hotel LJ tablico... pa jih je zmanjkalo...mi je oa za avto ene 4 ven prnesla ?

Ja za motor jih hitro zmanjka...ker tisto kar mi na Pohorju razjahamo pol pod "malo rabljeno"  in "nikoli na tleh" lažje v Ljubljano prodamo...??...ŠALAAAA!!!

Popravljeno . Popravil BIF
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, BIF pravi:

To pa je naš problem ki še prihaja...

D5342688-EA77-46C1-9C04-6CF7120B0A09.jpeg

Malo šale...meni je vseeno kakšna je tablica...samo da ni iz Ljubljane....?

sam to je problem, ko se vsem jebe za njega, pa je mnogo hujši od vseh virusov

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, BIF said:

V Mariboru ne moreš registrirat avto z LJ tablico....że iz moralno higienskih razlogov ne. Razen seveda, če bi rad na brzino kaj od zavarovalnice potegnil....:)))

Jst mam MB avto na obali, ma te dni se s tastarim s kp tablico raje vozim okoli fa me nebi kdo začel podit na štajersko pol pa domov ne bom mogu ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se bat, sem prebral na FB, da je država rešila vse probleme s kršitelji, predvsem takimi, ki imajo napačne tablice na napačnih mestih :P

 

pred 6 minutami, smasher pravi:

Jst mam MB avto na obali, ma te dni se s tastarim s kp tablico raje vozim okoli fa me nebi kdo začel podit na štajersko pol pa domov ne bom mogu ?

Kliči na zunanje ministrstvo, če so Dr.speeda spravili iz Kube domov, valda bodo tut tebe. Sam ne pozabi, 14 dnevna karantena ti ne uide :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, BIF pravi:

Tako pa prasci izkoriščajo stisko ljudi...

9EDECDD0-70C2-4787-8CCE-FAE15E3D3D89.png

06CF13D6-3302-4C30-B8F9-3931997F9894.png

20 pic za ta dnar naročiš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en vidik na vse skupaj

Tekst kolege motorista iz HR:

Znači kolega i ja smo onu nedjelju 15.3. proveli zajedno 13 h u sobi unatoč mome traženju da nas smjeste posebno. Sranje je nastalo navečer kad je dr. došla i rekla da sam ja negativan, a kolega pozitivan. Čak je priznala propust.
Tek onda su me premjestili u drugu sobu i čekao sam drugo testiranje koje je opet bilo negativno i išao sam kući.
Sad u utorak, znači 9 dana od boravka s kolegom u sobi ja sam dobio visoku temperaturu (38,5), jučer sam išao ponovo na testiranje, ali navečer se temperatura nije spuštala ispod 39. 
Zadržali me na odjelu, nalaz je ujutro došao pozitivan, cijelu noć i cijelu dan borba s temperaturom....čak sam imao 40,1 e onda su mi prikopčali infuziju....i sad je "dobro"

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Codeine pravi:

Ja saj zaradi vseh, ki blodijo naokoli in si ne dajo dopovedat bomo fasali zdaj tole: 

Vlada bo omejila izhode iz stanovanj

Poudaril pa je, da je ključni problem naraščanja okužb v naših navadah. "Danes je tako lep dan, da so ljudje spet skupaj na soncu. In to enostavno ne gre," je dejal in opozoril: "Če se to ne prepreči, bo okuženih vedno več." "Vsaka konkretna individualna bolezen, ki jo preprečimo, je dosežek," je izpostavil.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/vlada-danes-o-mega-zakonu-za-pomoc-ob-epidemiji-covida-19.html

ja..blok pa stanovanja so zdej jebena stranka..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!