Skoči na vsebino

registracija motorja na Hrvaškem in vožnja motorja s hrvaškimi tablicami


motofil

Priporočene objave

Imam specifično vprašanje. Pod kakšnimi pogoji lahko vozim avto ali motor na hrvaške table kot tuji državljan na Hrvaškem? Rentacar to vem, ampak, kaj če mi ga posodi sosed ali rojak za ta čas, dokler sem na obisku? Je to dovoljeno? Namreč, imamo stanovanje v Puli in bi rad imel dol shranjen nek motor in, da ga ne rabim vsako leto peljat na tehnični v Koper, bi ga imel na hrvaške table. Vprašal sem prek meila njihov MUP, pa so me napotili na bazo za tehnične preglede. Tam so ženske v gužvi, pa neke konkretne odgovore nisem dobil. Sploh ne vem na koga da se obrnem, najraje prek meila, ker nimam časa dol hodit spraševat, ko pa sem dol, sem, ponavadi, v času vikendov ali praznikov. Ima kdo od vas takšne izkušnje, oziroma vozi na Hrvaškem kakšen svoj ali sorodnikov, prijateljev skuter in ga policija ne preganja zaradi tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če registrira kdo drug, ti potem na HAKu izdajo lahko pooblastilo za vožnjo, isto kot za slovenijo Amzs, ker imaš nepremičnino, bi lahko potem mogoče pijavil poleti začasno prenivališče al neki in potem tam registriral. Samo pazi da te ne bojo zjebali z uvozom motorja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej bi lahko tam kupil motor na ime sorodnika ali prijatelja in mi ga on "posoja"? Še kakšen predlog ali izkušnja?

Moderator mi je spremenil naslov teme, to, vožnja motorja s tujimi tablicami je nekoliko nerodno napisano. Mogoče, če bi hrvaške table vozil potem tudi po Sloveniji, ampak, tega ne bi niti počel, smem ali ne smem, ker bi motor ostal na Hrvaškem. Tukaj v Slo bi mogoče obdržal tega katerega zdaj imam.

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, motofil pravi:

Imam specifično vprašanje. Pod kakšnimi pogoji lahko vozim avto ali motor na hrvaške table kot tuji državljan na Hrvaškem? Rentacar to vem, ampak, kaj če mi ga posodi sosed ali rojak za ta čas, dokler sem na obisku? Je to dovoljeno? Namreč, imamo stanovanje v Puli in bi rad imel dol shranjen nek motor in, da ga ne rabim vsako leto peljat na tehnični v Koper, bi ga imel na hrvaške table. Vprašal sem prek meila njihov MUP, pa so me napotili na bazo za tehnične preglede. Tam so ženske v gužvi, pa neke konkretne odgovore nisem dobil. Sploh ne vem na koga da se obrnem, najraje prek meila, ker nimam časa dol hodit spraševat, ko pa sem dol, sem, ponavadi, v času vikendov ali praznikov. Ima kdo od vas takšne izkušnje, oziroma vozi na Hrvaškem kakšen svoj ali sorodnikov, prijateljev skuter in ga policija ne preganja zaradi tega?

Registriraj se na hrvaški forum (www.motori.hr) in postavi vprašanje. Pri njih je aktivnih precej več forumašev kot pri nas, in ni bojazni, da ti ne bi kdo pomagal. Če ne drugače pa vsaj v smislu, da pokliče na kakšno bazo za tehnične preglede, pa ti bo posredoval informacije iz prve roke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo preveri njihove zakon, pred časom sem na njihovih forumih bral o davku na motorje (vsako leto plačajo nek davek - menda na luksuz).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem imaš lahko na Hrvaškem motor s SLO tablicami. Ni ga treba voziti v Koper na tehničnega, ampak narediš tehnični pregled v Puli, pol pa greš s tem v SLO in motorju podaljšaš registracijo. Tako delajo nekateri ki imajo dol avtomatike. Tako da to sigurno gre, kajti tudi HR je v Evropi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motofil pravi:

Torej bi lahko tam kupil motor na ime sorodnika ali prijatelja in mi ga on "posoja"? Še kakšen predlog ali izkušnja?

Moderator mi je spremenil naslov teme, to, vožnja motorja s tujimi tablicami je nekoliko nerodno napisano. Mogoče, če bi hrvaške table vozil potem tudi po Sloveniji, ampak, tega ne bi niti počel, smem ali ne smem, ker bi motor ostal na Hrvaškem. Tukaj v Slo bi mogoče obdržal tega katerega zdaj imam.

evo sem popravil naslov, sicer pa bi bila lahko bolj splošna tema, verjetno bi kdo tudi v Italiji to rad počel. A se ne da, kar vem, moraš imeti če se ne motim stalno prebivališče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za tole povezavo. Tukaj gre za preselitev za manj ali več kot 6 mesecev, pri meni pa za občasen, bolj turističen obisk, za par dni ali tednov. 

Iz tega stavka ; "Če vozila v novi državi niste registrirali, ga ne smete posoditi ali dati v najem prebivalcu te države, če se ne nahajate v vozilu skupaj z njim/njo. Vozilo lahko kljub temu posodite prijateljem ali sorodnikom na obisku, če nimajo stalnega prebivališča v vaši novi državi",  sklepam, da tudi Hrvat na Hrvaškem meni lahko posodi svoj avto ali motor, razen, če pri njih ta zakon ni enak kot v Sloveniji.

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MARJA pravi:

Kolikor vem imaš lahko na Hrvaškem motor s SLO tablicami. Ni ga treba voziti v Koper na tehničnega, ampak narediš tehnični pregled v Puli, pol pa greš s tem v SLO in motorju podaljšaš registracijo. Tako delajo nekateri ki imajo dol avtomatike. Tako da to sigurno gre, kajti tudi HR je v Evropi.

 

Hm, ampak to pomeni, da vseeno moram na upravno enoto nekje v Slovenijo, da dobim "štempelj" za podaljšanje prometne in plačam cestnino. edino mi motorja ni treba peljat zraven, ampak, potem tudi tehničnega naredim v Kopru, če že moram na UE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, DAMI34 pravi:

evo sem popravil naslov, sicer pa bi bila lahko bolj splošna tema, verjetno bi kdo tudi v Italiji to rad počel. A se ne da, kar vem, moraš imeti če se ne motim stalno prebivališče.

Ja, zato iščem variante, nekako se mi najbolj enostavno zdi, da bi mi lahko kdo od državljanov Hrvaške "posodil" motor za vikend, teden ali dva, ne vem pa, če je to izvedljivo, ker njihovega rentacara (scooter) ne mislim plačevat 50 evra na dan. V Španiji lahko dobim za 60 evra, avto za cel teden.

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot sem ti napisal, če imaš nekoga ki ti dovolj zaupa ali ti njemu, registrirata en motor na HR, in potem poleti gresta na HAK in napišejo in poštemplajo pooblastilo. In štima. Tako da to ni panike, samo dobrega kolega ali ljubico si najdi v istri ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema glede tega, ima tam ateja, mamo, brata, sestro, bratrance, sestrične, nečake, nečakinje..., sicer nobeden ni v Puli in nimajo izpit za motor, pa vendar. Imam tudi domovnico :)

Za koliko časa lahko velja to pooblastilo?.

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če, se prav spomnem ne rabijo imet izpita, oz. poznam motorista z registriranim motorjem ki nima izpita. Naslednjič ko greš dol se ustavi na HAKu in vprašaj ali če imaš toliko sorodnikov naj nekdo vpraša zate, sej ne rabijo bit glih v Istri velja enako za celo rH. Jaz samo vem da obstaja ker sem želel narest kontra pa ni možno, da bi posodil Slo avto hr državljanu da se vozi po hr, pa ne gre. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motofil pravi:

Ja, zato iščem variante, nekako se mi najbolj enostavno zdi, da bi mi lahko kdo od državljanov Hrvaške "posodil" motor za vikend, teden ali dva, ne vem pa, če je to izvedljivo, ker njihovega rentacara (scooter) ne mislim plačevat 50 evra na dan. V Španiji lahko dobim za 60 evra, avto za cel teden.

najem je drugo..redna uporaba, pa zna bit kočljiva

pred 24 minutami, motofil pravi:

Ni problema glede tega, ima tam ateja, mamo, brata, sestro, bratrance, sestrične, nečake, nečakinje..., sicer nobeden ni v Puli in nimajo izpit za motor, pa vendar. Imam tudi domovnico :)

Za koliko časa lahko velja to pooblastilo?.

če pooblastilo velja (preveri) je nedoločen čas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ker ne maram tem v katerih uporabnik nekaj sprašuje, potem ko zadevo reši, ne pove kako jo je rešil, bom napisal, kaj sem izvedel. Tako še komu lahko pomagam.

Torej, sestra mi je javila, da je klicala HAK in so ji povedali, da lahko posodi svoj avto ali motor tujemu državljanu brez kakršnega koli papirja, kolikor hoče dolgo. Lahko napiše pooblastilo, ni pa pogoj. Tuji državljan lahko vozi po celi Hrvaški, iz nje iztopit pa ne sme, razumljivo. Tako, opcija je in meni odgovarja, ne bom se zajebaval z iskanjem drugih možnosti. Imajo pa nek vsakoletni davek pri registraciji. Do 500 ccm ni visok in mislim, da velja za do 10 let staro vozilo.

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja HR ma neke fore davek na "novejša vozila". Jaz ti predlagam da narediš pooblastilo, tudi če ni nijno, ko so mene ustavili je bilo prvo vprašanje "a kako da slovenac vozi hrvatski avto"... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, razmišljam enako. Da ne odpiram nove teme, ve kdo, kateri oglasnik na internetu je najboljši za motorje ali avte? Vem za Njuškalo, ampak se mi zdi vsesplošen kot naša Bolha. Je kakšen specifičen, ker na Njuškalo ni neke številčne ponudbe, polovica oglasov je itak od slovenskih dilerjev.(o tej opciji tudi razmišljam, kupim pa mi ga dol dostavi z urejenimi papirji do registracije).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem opazil da se 90% uporablja njuškalo ali pa še papirnati oglasniki. Pa fejsbuk tržnica, drugače pa so motorji vHr precej dražji je pa zavarovanje cenejše. Sicer ne vem kakšen motor rabiš, ampak tudi 1x letno se zapeljat do Lucije ali Kopra na tehnični ni daleč. 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Iščem maxija cca 500 ccm, če imam slo table, načeloma ga ne bi smel dol puščat in še pazit na datum registracije. Če zamudim, ga ne smem peljat. Če ga imam na hr tablice in zamudim, ga bom že spravil teh 500 m do teh. baze, magari ga tiščim. Soseda pa ima zavarovanje čez. :)

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Verjetno bom kar na slo table vozil. Moti me cena rabljenih v HR, recimo ,tukaj dobim za isto ceno Aprilio Atlantic 500, dol pa 200-250. Tehnični pregled lahko dol opravim, ostalo pa na UE doma, upam samo ,da me birokrat na občini ne zajebava za uradni prevod dokumenta, ker je to dodaten strošek, cca 30 evra. Bom tudi to prenesel, če ne gre drugače. Če bo lepo vreme (to katero gledam je reg. aprila) bom skočil do Kopra.

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motofil pravi:

Verjetno bom kar na slo table vozil. Moti me cena rabljenih v HR, recimo ,tukaj dobim za isto ceno Aprilio Atlantic 500, dol pa 200-250. Tehnični pregled lahko dol opravim, ostalo pa na UE doma, upam samo ,da me birokrat na občini ne zajebava za uradni prevod dokumenta, ker je to dodaten strošek, cca 30 evra. Bom tudi to prenesel, če ne gre drugače. Če bo lepo vreme (to katero gledam je reg. aprila) bom skočil do Kopra.

Daj se ti malo prej pozanimaj, ker če tehničnega ni v evidenci dvomim, da gre "skozi" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novica je iz leta 2016, od januarja je spremenjen pravilnik in govora je o ministrstvu in mednarodni izmenjavi. Raje preveri kako to poteka, da ti ne bodo potem drugi krivi (ne trdim, da ni možno, sem pa malo v dvomih) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!