Skoči na vsebino

Ponudniki TV shem na optiki


Priporočene objave

Imam eno vrašanje za tiste, ki ste že blagoslovljeni z optiko.

Po nekem čudežu telekom pravkar vlači optiko do skupine hiš kjer živim. Vem sicer, da bo do dokončne uporabe preteklo še nekaj časa...ampak se veselim časov, ko mi ne bo zmanjkalo interneta, ker je na sosedovi jabolki pognalo listje.

Zanimajo me vaše izkušnje z ponudniki....predvsem gledano tehnično...so internetni prenosi dejansko takšni kot so v paketu?, ali tv slika kljub optiki zmrzuje...ali slišite pogosto "ste resetirali modem" in podobno.

Koga bi po izkušnjah priporočili...paket tv in internet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si še na kablu? (kot jaz na telemachu) osnovna linija 80/5 je čisto ok

pri nas so dve leti nazaj optiko potegnili, mam v hišo pripravljeno, a ne grem na optiko, paketi cenovno ne ponujajo presežka

upload je edino višji pri optiki za isti denar, če rabim jaći upload si vklopim prek mobija, leti 80/50...

telekom je hodil po hišah in predstavljal pakete, pa sva ugotovila z mojstrom, da za isti denar ni neke hude dodane vrednosti

lahko vzameš optiko tudi od drugih ponudnikov, samo je nekak omejena ponudba, ker niso investitorji (t2, telemach...) 

drugače optike ne poznam, verjetno je bolj ziher net, sinhron, omrežje v hiši bi mel sicer po električnem omrežju, najbolj simpl+wifi

ps.

jar hitro po vlačenju optike ponujajo priklop, boš dobil pisno ponudbo tudi... oz. že ko kopljejo novačijo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah...meni zelo dosti pomeni optika, ker sem sedaj na A1 mobilni internet in tv....kar je vse skupa en velikiiiii kurac. V dobrih pogojih lahko gledam samo tv (bog ne daj, da bi malo na netu vmes pobrskal)...pa še takrat če recimo pade gol slika momentalno zmrzne, da ne govorim o tem če zunaj malo zapiha ali je malo megle....res je za kurac....ampak je to edino kar je tehnično možno. Net sicer vsi krpamo, ker imamo tablice in telefone na LTE....za kaki računalnik pa pač ugasnemo tv ali pa hot spot preko telefona.

...10km iz Maribora kot da smo v kameni dobi....slovenska realnost.

In ko želiš kakšno informacije iz občine...."gospod...vse imate na spletnih straneh"....mrš u pizdu mater...

Popravljeno . Popravil BIF
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, ker sem videl, da sem malo offtopic :) (na telefonu gledal).

Ko so prišli kopat optiko, sem prvo bil "pameten" in rekel, zakaj koplješ, če pa je prihodnost v zraku (5G npr.) in da bo itak vse po luftu, kot tvoj A1 paket, le da ti imaš 3G,4G in malo programov.

Potem pa sem rekel: "pa skopljite" (itak je samo do stene naredil, dalje jaz).

O tem A1 paketu sem že veliko čital, da so težave s kvaliteto, sprejemom itd. Na kablu tega ni, ne glede na to, da imamo zastarelo omrežje, prvo v Mariboru na tem koncu, to kablovje še vedno omogoča spodoben signal (ping imam npr. 6ms).

Letijo 3tvji in net brez zatikanja (en tv v HD).

V tvojem primeru, je verjetno=zagotovo optika prehod svetlobna leta naprej, tako da nimaš kaj za razmišljat...

Vprašanje je samo kateri paket se ti najbolj splača glede na potrebe in kateri ponudnik. To pa naj userji povedo, mislim, da je tu T2 najbolj ugoden, ne vem pa kako je z omejitvami...jaz se Telekoma pač bojim, še iz časa prejemanja računov za Mobitel :) 

Drugače pa do hiše=stene naredijo gratis, če imaš npr. omarico za kakšno omrežje zunaj, je to to, sicer si prevrtaš v hišo luknjo (metrski sveder+ za udarno kladivo iz Jagra) in rešeno. Oziroma če takoj naročiš, je vse gratis.

V hiši nimam omrežne napeljave oz. kabelska ne pride v poštev po istih vodih, zato bi bilo idealno pri meni omrežje preko powerline adapterjev po isti fazi po celi hiši. Sem že testiral in deluje bp. Najbolj ugodno in brez kablov.

Tako da notranje omrežje, če ga nimaš:

https://www.mimovrste.com/mrezni-adapterji-power-line-adapters/tp-link-brezzicni-powerline-adapter-av600-tl-wpa4220kit?src=bestsellers = primer, oziroma verzije še z dodatnimi adapterji, če je več televizij, ostalo gre itak po zraku...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap...tehnična izvedba me ne skrbi. Tudi sheme ponudnikov si bom podrobneje ogledal. Bolj me zanima ali se kljub optiki lahko dogajajo pogosti izpadi, ali pa sem samo paranoičen, ker to kar imam sedaj (žal pa je edina opcija) je res porazno.

Kabel bi načeloma moral zagotavljat nemoten prenos brez izpadov...si mislim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, BIF pravi:

Jap...tehnična izvedba me ne skrbi. Tudi sheme ponudnikov si bom podrobneje ogledal. Bolj me zanima ali se kljub optiki lahko dogajajo pogosti izpadi, ali pa sem samo paranoičen, ker to kar imam sedaj (žal pa je edina opcija) je res porazno.

Kabel bi načeloma moral zagotavljat nemoten prenos brez izpadov...si mislim...

Optika je še bolj sigurna od kabla, najboljše kar je na trgu.

Za kabel ti lahko v vseh teh letih rečem ni bilo nekih težav, občasno se pojavljalo kockanje slike, a se je vzrok odkril (vrabci so kljuvali kabl :) ne moreš verjet.

Po moje ni kaj dosti za razmišljat = optika, ker alternative praktično nimaš.

Ko sem potem nekako razmišljal o optiki, prednost recimo višje brzine, imel sem v mislih 100/100, a glej ga zlomka, ko so mi predstavili pakete. Za isto ceno bi dobil nekje 100/10, napram sedaj 80/5. Download približno enak, upload pa nič posebnega, če mi telefon uploada 50 :) neresno

Programska shema, že osnovna ima 130 programom, gledaš jih 5 :) 

Če pa se dela primerjava s tvojo A1 pa je itak vse Amerika.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponudba/paketi/paketi-neo/paket-neo-a

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!