Skoči na vsebino

Aprilia 1100 RSV4 in Tuono


marincspeedshop
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

FB_IMG_1598391068695.jpg.6c8dae88ff9b4e0ad5708ebdf34f2a25.thumb.jpg.9acf5f10c1f77e6a6a3e9170f0c140a1.jpg

Priporočene objave

16 hours ago, IZTOK said:

Mi je jasno, da menjavanje navzgor z QS in zapiranje plina ne gresta skupaj. Samo, ce nisi navajen na QS, se ti na pricetku nehote zgodi, da refleksno zapres plin ob presravljanju. Ampak tole ni bila poanta mojega zapisa. Poudariti sem hotel, da menjati sploh ne mores, ker ti ne pusti, ne mores premakniti rocice. In tole je zanimivo, ker ta zapora nima nobene veze z elektroniko quickshifterja, saj ta ne posega v menjalnik ampak zgolj za trenutek prekine vzig in tako razbremeni menjalnik, isto dosezes z sklopko. Ocitno je menjalnik tako skonstruiran, kar je zanimivo. Npr moj KTM EXC, vedno menjavam brez sklopke, z to le speljujem. Seveda menjalnik razbremenim z odvzemom plina preden menjam. Torej mora biti neka konstrukcijska razlika, ki pri Apriliji ne dopusca menjave navzgor, ce ni v igri sklopka ali pa aktiviran QS ob pogoju odprtega plina.

Kadar je menjalnik obremenjen ( izvaja prenos moči med zobniki- po domače, kadar motor poganja mašina ali ko zadnje kolo poganja mašino  ) ni mogoče menjat brzine, zato je potrebno uporabit sklopko, nekaj naredit z desno roko ( brez sklopke, če znaš ni nobenga problema za gor in dol )) ali uporabit QS. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Lipstick pravi:

Kadar je menjalnik obremenjen ( izvaja prenos moči med zobniki- po domače, kadar motor poganja mašina ali ko zadnje kolo poganja mašino  ) ni mogoče menjat brzine, zato je potrebno uporabit sklopko, nekaj naredit z desno roko ( brez sklopke, če znaš ni nobenga problema za gor in dol )) ali uporabit QS. 

Seveda, z sklopko ali pa odvzem plina. Ampak, kot sem zapisal, na mojem ne gre menjat navzgor z odvzemom plina. Verjetno je res kot ja zapisal @marincspeedshop in menjalnik se ni dovolj utecen. Ker na zobnikih v menjalniku tako na pogonskj kot gnani gredi imas trne ( dog clavs ), ki grabijo eden v drugega in ti imajo nalezne povrsine pod dolocenim kotom, ki jih pod obremenitvijo drzijo v paru. Velja tako pozitiven kot negativen moment, torej pospesevanje ali zaviranje z motorjem. In dokler so te povrsine se hrapave jih drzi skupaj ze minimalni navor. Sicer pa, glede na to, da ga vozim v fazi utekanja med 4000 in 7000 vrtljaji, menjujem zelo pogosto in mislim, da bo menjalnik hitro utecen. Pri iskanju nevtrala se ze pozna, pri prestavljanju iz prve v drugo in povratno tudi, pa ima komaj 230 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dog clavs so brušeni, ne boš imel možnosti odpravljanja hrapavosti....Menjalnik je kasetni in tudi zelo precizen, se boš že navadil, ti rabiš "utekanje"...

V iskanju 0 boš imel vedno težave, najhitreje bo šlo iz 2. z zelo rahlim pritiskom na dol...... je pa to bolj odvisno od lufta na ročici sklopke ( pravilna zračnost ) .....in od kvalitete olja, jaz imam vedno nekaj težav, ampak uporabljam olje 15/50.....

KLOOOONK-u pri prestavljanju v 1. se lahko izogneš, da predno štartaš mašino prej prestavi v 1......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjalnik je kasetni in tudi zelo precizen, se boš že navadil, ti rabiš "utekanje"

Nima smisla z tabo debatirat, ker ne precitas, kar jaz napisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Lipstick pravi:

 

V iskanju 0 boš imel vedno težave, najhitreje bo šlo iz 2. z zelo rahlim pritiskom na dol...... je pa to bolj odvisno od lufta na ročici sklopke ( pravilna zračnost ) .....

Potrjujem. Ravnokar sem nastavljal zracnost rocice in je razlika tudi pri iskanju N. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kateri od teh, ki imate težave z iskanjem N, mogoče že poizkusil z montažo Racetorx shift supporta? Jaz sem ga montiral na mojo, sicer V2, pa moram reči da se na moji zadeva odlično obnese in sem dejansko občutil razliko, pa tudi nasplošno menjalnik lepše dela :) Spodaj je še slika, kako zadeva izgleda na V4 ;) 

7.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, IZTOK said:

Menjalnik je kasetni in tudi zelo precizen, se boš že navadil, ti rabiš "utekanje"

Nima smisla z tabo debatirat, ker ne precitas, kar jaz napisem.

Tut prov.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni iskanje N ne predstavlja tezav. Kvecjemu pri prestavljanju iz 1 v 2 in obratno prestavim v N po pomoti, ker je hod rocice med 1 in drugo precej daljsi kot med ostalimi prestvami. Je treba iz 1 v 2 ali obratno precej bolj odlocno pritisnit na rocico. N pa sploh ni problem najti, rahel pritisk v 2 navzdol in je v leru. Je pa res, da tole naredim tik pred zaustavitvijo in uporabim sklopko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 3 urami, IZTOK pravi:

Lindauring ?

20210814_133638.jpg

20210814_140109.jpg

na FB Motoristi je bil trend, da si dal vžigalnik na gumo in če ga je zalimalo, je ok :) samo nimaš Mitas gor, tak da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snečer pravi:

na FB Motoristi je bil trend, da si dal vžigalnik na gumo in če ga je zalimalo, je ok :) samo nimaš Mitas gor, tak da

Jih kar lepi topi. Ta fotka je po prvih osmih krogih. Bilo jih je se tri krat po osem, pol je bila ze brez pusistrajfna, pa prednjo mi je tudi ze topilo.. Potem pa sem nehal.

To je pravi balzam, se znoris in si na cesti umirjen. Bolje gume kot pa moje kosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Bemti, saj sem vedel. Cicolina me je danes pustila na cedilu. Stikalo za stransko stojalo prekinja vzig. Cakam na motovleko. Aprilia, Aprilia, Yamaha v sestih letih ni crknila niti enkrat. Se dobro, da imam pri hisi psa. Na tega se lahko zanesem ker je edini poslusen in zvest hkrati, 

  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, IZTOK pravi:

Bemti, saj sem vedel. Cicolina me je danes pustila na cedilu. Stikalo za stransko stojalo prekinja vzig. Cakam na motovleko. Aprilia, Aprilia, Yamaha v sestih letih ni crknila niti enkrat. Se dobro, da imam pri hisi psa. Na tega se lahko zanesem ker je edini poslusen in zvest hkrati, 

Ja stikala so si podobna tako od Jp. in od evr. znamk razlika je samo v konetorjih. Lahko pa ga z žico narediš bajpas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Rdeči pravi:

Ja stikala so si podobna tako od Jp. in od evr. znamk razlika je samo v konetorjih. Lahko pa ga z žico narediš bajpas.

Je v garanciji. Naj se servis s tem ubada. Ce ne bi bil v garanciji, bi pa kar na kraju okvare poiskal klesce in cviknil zico. Sicer potem ECU javi napako, dela pa. Ce pa bo tole se kdaj crknilo, pa bom vgradil eliminator, ki simulira stikalo, da ECU ne javlja napake. Prevoz mi je placala zavarovalnica ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 9. 2021 ob 16:12, IZTOK pravi:

Bemti, saj sem vedel. Cicolina me je danes pustila na cedilu. Stikalo za stransko stojalo prekinja vzig. Cakam na motovleko. Aprilia, Aprilia, Yamaha v sestih letih ni crknila niti enkrat. Se dobro, da imam pri hisi psa. Na tega se lahko zanesem ker je edini poslusen in zvest hkrati, 

Ziher sem da je stikalo made in Japan. :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/14/2021 at 6:14 PM, IZTOK said:

Bolje gume kot pa moje kosti?

:lol1:

...

a sm sam js...

 :? 

...eh, nic.:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, Aprilia popravljena. Bilo je stikalo. Baje kar pogosta napaka. Pa pohvala servisu v Mariboru. Motor sem dostavil v ponedeljek popoldan ob 17 uri, v torek ob 16 uri pa prejmem klic, da je koncan. Sicer pa, za letos bo za tak motor konec tega tedna tudi sezone konec. Pod 20 C temperature zraka te gume ne drzijo vec, se ne segrejejo dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 9. 2021 ob 13:57, IZTOK pravi:

Evo, Aprilia popravljena. Bilo je stikalo. Baje kar pogosta napaka. Pa pohvala servisu v Mariboru. Motor sem dostavil v ponedeljek popoldan ob 17 uri, v torek ob 16 uri pa prejmem klic, da je koncan. Sicer pa, za letos bo za tak motor konec tega tedna tudi sezone konec. Pod 20 C temperature zraka te gume ne drzijo vec, se ne segrejejo dovolj.

stikalo made in Japan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!