Skoči na vsebino

piaggio x10 500-trese


Priporočene objave

pozdravljeni

imam problem z piaggio x10, 500 ccm, letnik 2014

cel skuter trese, začne se pri 30 km/h pa do 50km/h.

pri speljevanju vse ok, pol pa pade v neko fazo kjer celega strese, pol pa zopet normalno deluje naprej.

menjal sem komplet sklopko iz zvon pa ni nič boljše, probal sem odstranit kovček pa tudi nič boljše.

ima mogoče kdo kakšno idejo, kaj nardit?

hvala za odgovore

lp

david

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 3. 2020 ob 9:40, davide pravi:

pozdravljeni

imam problem z piaggio x10, 500 ccm, letnik 2014

cel skuter trese, začne se pri 30 km/h pa do 50km/h.

pri speljevanju vse ok, pol pa pade v neko fazo kjer celega strese, pol pa zopet normalno deluje naprej.

menjal sem komplet sklopko iz zvon pa ni nič boljše, probal sem odstranit kovček pa tudi nič boljše.

ima mogoče kdo kakšno idejo, kaj nardit?

hvala za odgovore

lp

david

 

Mogoče bi probal centrirat kolesa....samo razmišljam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, pri meni je enako na AA 500, sem mislil, da je to,kar si ti že zamenjal, verjetno x-rider ve kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, mogoce je variomat, če je že imel kdo podoben problem, mogoče je krivo vpetje motorja....

Čuti se, da tresljaji prihajajo iz pogonskega sklopa.

Imam pa za prodat sklopko in zvon, prevoženih cca 5000km ?, sem zdaj montiral polini, pa še kr isto trese.

Pa prosim za kontakt kakšnega mehanika, Kamnik...okolica.

Popravljeno . Popravil davide
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da treba očistit variomat, nekaj takega mi je govoril x-rider, ekspert za maxije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem prebral cel forum in vidim, da je x-rider res ekspert, bi prosil za njegov kontakt in če poveste iz kje je, bi kr k njemu peljal skuter na servis, če bo pri volji.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postavi se v vrsto, jaz bi moral že ta teden do njega, pa vidiš situacijo v svetu. Kontakt je v eni temi tukaj, poišči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Še čakam na x-ridera, drugače, opažam, da, ko se segreje mašina tresljaji izginejo. Zna pa malo zacvilit pri speljevanju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 4. 2020 ob 19:59, davide pravi:

na mojem je že vse zrihtal.

Svaka čast Ivanu, res majstor!

V čem je bil problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Glede na to, da sem skuter vozil na pooblascen servis, kupil novo sklopko in zvon.....v tem sploh ni bil problem.

Ivan je takoj vedel kaj je, zamenjal valjcke s karbonskimi ter jermen, ceprav bi naj blo kao to vse manjano pred 3000km imam tudi racun, tak da nikoli vec k tem pooblascenim serviserjem-nategunom!

Zdaj vem za pravega majstra, menjal je se olje ter filter za res dobro ceno, pol tega kar sem prej placeval in menjeval dele za brez veze.

Tako da, Ivan top serviser.

Prodam pa komplet novo sklopko in zvon malosi.

Popravljeno . Popravil davide
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, čez vrsto si prišel ?. Jaz še čakam. Kako si kaj zadovoljen z X10? Gre 160? Ima to kaj več placa proti Apriliji Atlantic? Imam 192, plac za noge komaj zadošča. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter je super, ne gre 160, drugace zelo lepo vleče, ima pa sin ene 185 pa mu je super, sam ima mp3 pa skoz jamra zarad malo prostora.

Lahko pa ga prides probat, kupujem burgmana, verjetno bom x10 prodal.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta Aprila je planirana za Pulo, tam bi ostala, da se peljem, ko sem dol. Tukaj imam Hondo CBF1000, me pa mika, da jo zamenjam za še enega maxija. Razmišljam o novejši SW 600, X10, C650, Integra, mogoče Aprilia/Gilera 800, ampak, na vsakem me kakšna rešitev moti. T-max je neverjetno drag za samo 45 konjev. Letnik 2009 je dražji od moje CBF 07, pa je pol manj motorja, ni primerjave. Burgman mi ni všeč, ampak, si bom ogledal x-riderovog, pa mogoče spremenim mnenje. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Uh, zdaj mi je jasno zakaj prodajaš X10 in iščeš Burgmana. Res je v živo top, še posebej X-riderov. Mene bolj mika SW600, čeprav me moti 13 col zadaj. Tvoj je lep, samo jaz iščem nekaj pod 4000 evra in po možnosti 2 cilindra. ;)

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jaz imam težave z atlanticom 500, letnik 2008 Zdaj se je komaj začela sezona in evo EFI, motor nima prave moči oz. Občasno jo ima.. Sam sumim injektor goriva. Sem natočil injektor cleaer pa da vidim če bo kaj boljše. Sem iz Ptuja, če slučajno pozna kdo kakega dobrega majstra, ki bi malo pokukal zadevi na pluča.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 6. 2020 ob 21:39, Atlantic500 pravi:

Jaz imam težave z atlanticom 500, letnik 2008 Zdaj se je komaj začela sezona in evo EFI, motor nima prave moči oz. Občasno jo ima.. Sam sumim injektor goriva. Sem natočil injektor cleaer pa da vidim če bo kaj boljše. Sem iz Ptuja, če slučajno pozna kdo kakega dobrega majstra, ki bi malo pokukal zadevi na pluča.

Lp

Xrider bo pravi naslov...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kako priti do tega Ivana oziroma x ryderja. Ima mogoce kdo kak kontakt. Imam namreč podoben problem z MP3 500cc. Pri nizkih obratih trese variomat, pri višjih neha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!