Skoči na vsebino

Gilera Runner SP 50


RedDragon88

Priporočene objave

Živjo.

Kupil sem runnerco 2018. Rad bi menjal izpuh, (da bi kak kilometerček šlo bolj, kak pospešek malo močnejši in v klanec da bolj vleče), zanima pa me katerega naj kupim. Ker nisem strokovnjak in se ne spoznam, vas prosim če mi kake cenovno ugodne vraiante tudi predlagate. Avspuh kupujem nov in obvezno mora imeti uradno homologacijo. Skratka mora imeti papir za cestno uporabo. Nekaj sem bral da vsak avspuh ni primeren, saj nekateri so narejeni za športno predelane skuterje. Skratka -> osnoven avspuh -> da malo bolj vleče sam skuter. Gianelli, Polini itd. .... 

Hvala za predloge! 

LP 

9eca8851c11c04ccb85127144ab9ecd4_show.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z novim izpuhom nebo šlo hitreje, ker je najverjetneje blokiran cdi (elektronika). Če bi šlo hitreje bi bil nelegalen.

Neizplača se predelovati novi skuter 50cc da gre 90kmh.

Poglej cene delov:

https://www.malossistore.eu/gilera-runner-sp-50-2t-lc-2005-girs50-M

Za ceno novega cdija in izpuha dobiš že rabljen 125 cc skuter ki legalno leti 90kmh++ (naredi izpit A1).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne želim da gre 90, samo malce več moči mu manjka, glede na blokade v izpuhu predivdevam da bi šlo hitreje, ne glede na elektroniko. Pri drugih sem videl, če zamenjaš avspuh gre nekaj bolj, samo to potrebujem, nimam želje predelovati nič več na skuterju. Hočem da je vse legalno, zato iščem izpuh s papirjem za cestno uporabo. Iz primarnega izpuha pa ne želim nič jemati ven ali kaj podobno, ker v primeru prodaje izgubim na ceni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to ima 2T ali 4T mašino? Če je 4T nimaš kaj dosti opcij. Če je 2T, lahko najdeš star original avspuh in odstraniš blokado. 

Če je 2T mašina in imaš star CDI, imaș verjetno fizične blokade, ko te odstraniš gre skuter z vsem original cca 80km/h. Če imaš nov 4T motor, bo potrebno več predelav ker je tudi 4T motor odblokiran bistveno švohnejši. 

Ps: sem preveril na netu imaš 2T mašino torej prva stvar odstrani čim več fizičnih blokad, avspuh, variomat in ročka za gas (če je tudi tam), potem ostane še CDI šele nato se splača it v športne avspuhe. 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takega sem imel jaz, 2T mašina, menjal samo izpuh, končna 90km/h po števcu ob dobrem vremenu, dosti boljši pospešek. Kolikor se spomnim, se valjčkov nisem dotikal.CameraZOOM-20130513151928883.thumb.jpg.20c4ca719aab980dc53edce3a8e3c6f2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!