Skoči na vsebino

Odpovedi potovanj s strani agencij


Priporočene objave

Pozdravljeni, glede na trenutno korona situacijo se je verjetno mnogokateri soočil z odovedjo potovanja s strani potovalne agencije. Ali lahko podate,kako ste se zmenili za naprej-vračilo denarja, dobropisi,vrednostnice.....

Vsaka info bo v tej zmedi dobrodošla.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp. Hčerka maturantski Španija 25.4.2020 naprej.

Zamudil odpoved, ker bi moral odpovedati že Januarja, da bi dobil nekaj nazaj od plačila. Plačal že celotno potovanje. (bedak ja a ni šlo drugače.)

Če ne morejo izvest potovanja ti morajo vrniti vse vplačano.(to bom počakal) Razlog mora biti tehten. Karantena in nezmožnost potovanja to je. 

ZPS pove tudi podobno.

https://www.zps.si/index.php/potovanja-in-prevozi/turizem/10240-

 

Drug primer pa letovanje najem apartmaja za družino julija. Plačal 10% rezervacije. Če prej kot 45 dni do dopusta odpovem dobim max 50% rezervacije nazaj.

Kaj bom naredil ne vem še. A do Julija se tale virus ne bo toliko polegel, da bi šel raskirat okužbo. Bo še čas za dopust sam če ostanemo zdravi.

Tolko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pri agenciji Top10potovanja rezerviran dopust v Turčiji od 26.4. do 3.5. LaudaAir je odpovedal lete, na agenciji pa so mi ponudili vaučer, ki velja dve leti ali vračilo, ki pa lahko traja do pol leta, ker je toliko odpovedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Quest pravi:

Jp. Hčerka maturantski Španija 25.4.2020 naprej.

Zamudil odpoved, ker bi moral odpovedati že Januarja, da bi dobil nekaj nazaj od plačila. Plačal že celotno potovanje. (bedak ja a ni šlo drugače.)

Če ne morejo izvest potovanja ti morajo vrniti vse vplačano.(to bom počakal) Razlog mora biti tehten. Karantena in nezmožnost potovanja to je. 

ZPS pove tudi podobno.

https://www.zps.si/index.php/potovanja-in-prevozi/turizem/10240-

 

Drug primer pa letovanje najem apartmaja za družino julija. Plačal 10% rezervacije. Če prej kot 45 dni do dopusta odpovem dobim max 50% rezervacije nazaj.

Kaj bom naredil ne vem še. A do Julija se tale virus ne bo toliko polegel, da bi šel raskirat okužbo. Bo še čas za dopust sam če ostanemo zdravi.

Tolko.

Dejansko gre za višjo silo, izredne okoliščine, torej za razloge izven tvoje sfere, na katere nisi mogel vplivati, jih pričakovati in odvrniti.

To je še 4 mesece naprej, takrat se znajo verjetno zadeve stabilizirati. 

Finta je v tem, da ti druga stran ne more izpolniti pogodbe, če je karantena ipd.

Tu so zadeve po naši zakonodaji kar jasne, Hrvati imajo enako, tako da se novec vrne...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Snečer pravi:

Tu so zadeve po naši zakonodaji kar jasne, Hrvati imajo enako, tako da se novec vrne...

Upam.

Do malo več kot - 45 dni do dopusta počakam in vidim kaj bo. Mi se ni ravno za nastavljat v kakem nagužvanem lokalu, plaži itd da kaj staknemo.

Vedno lahko kaj stakneš drži. Samo da veš, da je velika možnost pristat v bolnici mi ne diši. Zdrava pamet mi govori da po nepotrebnem raskirat je bedarija(sem ziheraš). Proti izpostavljanu, obiskom bolnic mi govorijo izkušnje, kot so 14 dni bolnice, rehabilitacija, pol leta bolniške, invalidska komisija, v familiji sladkorni bolnik itd...

Vprašanje, ali izkoristiti vračilo 50% ob odpovedi, ali počakati, da oni odpovejo in dobim 100% avansa. Riziko obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, Darko3g said:

Jaz imam pri agenciji Top10potovanja rezerviran dopust v Turčiji od 26.4. do 3.5. LaudaAir je odpovedal lete, na agenciji pa so mi ponudili vaučer, ki velja dve leti ali vračilo, ki pa lahko traja do pol leta, ker je toliko odpovedi.

Mi lahko prosim poslješ fotko vaucerja....imena zbriši,da te ne bo kaj strah?.

Hvalaaaa

42 minutes ago, Snečer said:

Dejansko gre za višjo silo, izredne okoliščine, torej za razloge izven tvoje sfere, na katere nisi mogel vplivati, jih pričakovati in odvrniti.

To je še 4 mesece naprej, takrat se znajo verjetno zadeve stabilizirati. 

Finta je v tem, da ti druga stran ne more izpolniti pogodbe, če je karantena ipd.

Tu so zadeve po naši zakonodaji kar jasne, Hrvati imajo enako, tako da se novec vrne...

 

In če ti kljub zahtevi po vracilu agencija ne vrne? Greš v pravni postopek,predno se mlini obrnejo,se agencija zapre,denarja ni,ostanejo pa sodni stroški?!?? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Quest said:

Do malo več kot - 45 dni do dopusta počakam in vidim kaj bo. Mi se ni ravno za nastavljat v kakem nagužvanem lokalu, plaži itd da kaj staknemo.

Letos najbrž ne bo gužve. Firme in države bodo hotele nadoknaditi izgubljeno. Dopusti bodo zato letos krajši. Manj bo tudi azijskih turistov. Kljub temu se splača počakati, da vidiš, če dobiš nazaj 50 % ali 100 %.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je agencija odpovedala 3dni pred odhodom, želja je bila, da se mi vrne denar-v odgovor sem dobil,da denarja nimajo, ter dobil vrednostnico-s čimer se ne strinjam-kaj sedaj....pravno imam pravico,stvarno se pa lahko zatakne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, da ni denarja. ? Za prebrodit par mesecev majo, pol bojo pa ze kej vrnil, ampak pocas, sej se ne mudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem želel vračilo denarja, pa so mi napisali, da po splošnih pogojih lahko dobil le 85%. Ko sem bral te splošne pogoje, pa tega nisem zasledil. Piše edino, nekaj o odpovedih, ki niso pod vplivom agencij in to je gotovo tak primer.

Bom vzel kar vrednotnico (vaučer), ki velja dve leti, problem je edino, da mora biti koriščen v enem kosu, kar pomeni, da novo potovanje ne more biti cenejše od vaučerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dobil sem obvestilo, da imam vrednotnico (Vaučer) v vrednost odpovedanega potovanja. Poslali so mi kodo, ki jo vpišem pri rezervaciji naslednjega potovanja. Problem je, da moram vaučer izkoristiti v dveh letih in da mora biti novo potovanje vsaj tako drago kot odpovedano, sicer izgubim razliko.

Bom že kako. Razen, če bo prepoved potovanja trajala dve leti.

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj informacij, bi lahko v tej temi @Toncekpodal. Vem, da ima zarad vsega sranja hude probleme, saj se ubada s turistično agencijo. Aja, država mu v tem primeru nudi zgolj in samo "drkanje ku...a" :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!