Skoči na vsebino

AVON gume


lina

Priporočene objave

No, kdor si spet želi Avon pnevmatik, jih lahko dobi ali naroči pri Yamaha servisu Primec v Ljubljani.

Preverjeno danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

...Ima kdo kakšno informacijo glede avonk?  na svojega Vulcana bi jih nataknil...

 

Tole so edine gume ki razen originalnih Bridgeston exedra in do kurca zanič Dunlopk pašejo na moj moped in so baje Ok:

 

AVON 170/70R16 75H TL COBRA AV72 ZADNJA

 AVON COBRA MT90B16 74H SPREDNJA

Ne najdem jih nikjer, tudi na gumedirekt sem spraševal a dobava ni možna... na ebayu samo v USA a je pošiljanje in carina...

 

Zastopstva ni niti v Avstriji...

 

Ima kdo kakšno idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj bi rad imel ravno gume, ki niso bog ve kaj, pa ne maram kar brez veze udrihati po njej.

Kot sem že enkrat omenil... Všeč mi je, ker ima zadnja guma v razmerju s sprednjo dovolj (več) profila, tako da menjaš obe hkrati. To je fajn!!

Iz lastnih izkušenj pa lahko povem, da je guma "dobra". V mokrem, ti pa včasih nepričakovano naredi tako zabavo na asfaltu, da ne veš, ali si na speedveju ali na baletu?! Nič nimam proti Avonki, ampak jaz jih ne kupim več, ker imaš za malo več denarja kvalitetne druge znamke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj bi rad imel ravno gume, ki niso bog ve kaj, pa ne maram kar brez veze udrihati po njej.

 Nič nimam proti Avonki, ampak jaz jih ne kupim več, ker imaš za malo več denarja kvalitetne druge znamke.

 

Ne bo držalo... 

 

Kot sem napisal izbire za moj motor v bistvu ni... original bridgeston exedra... naredil z zadnjo (157 €) 11000 km in je v bistvu na koncu, sprednja bo še za ene 3000...  Z dunlopko (155€) je kolega na midnight starju 1300, ki je lažji motor naredil bistveno majn in ne velja...

 

Avon cobra je pa od obeh cca za 30 € dražja, zato se mi zdi da je morda boljša in bi jo z veseljem sprobal.. gre se mi predvsem za kilometrino...

 

Druge znamke dimenzij za ta motor ne delajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi mel tudi avon in sicer am22 in am23 problem je edino cena :D

 

In če cena ni problem kje jih dobiš? ...v ITA?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sem opazil da si že gledal na gume direkt drugače jih pa dej direkt iz anglije naročit ;) kolkor imam v spominu jo itak angleži delajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sem opazil da si že gledal na gume direkt drugače jih pa dej direkt iz anglije naročit ;) kolkor imam v spominu jo itak angleži delajo

 

Ne prideš s ceno skozi je poštnina predraga... in že sama guma je precej dražja od Bridgestonke...

 

Tole je pa odgovor od gume direkt.

 

Zahvaljujemo se vam za poizvedbo. Žal vas moramo obvestiti, da trenutno nimamo v prodaji koplet omenjenih pnevmatik.  Dobava je odvisna od dobavitelja. Prosimo, preverjajte še naprej na našem spletu, ker nenehno dopolnjujemo in širimo svojo paleto izdelkov. V primeru, da imate še kakršno vprašanje, ne odlašajte, da z nami kontaktirate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod post kje jih dobiš si šel pisat da jih ni nikjer za dobiti  :hmm: ??

si vzel samo četrt viagre ?

 

no jaz jih imam tam v skladišču in čakajo na montažo ..jih je pa treba zaradi samih zalog - vsaj jaz sem se tako navadil - naročiti prej  da jih dobavijo - lahko traja tudi mesec do dva če željene dimenzije in tipa  ni na zalogi,,

http://www.motosvet.com/tabla/topic/4264-pnevmatike-avon/page-9#entry1903663

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

no jaz jih imam tam v skladišču in čakajo na montažo ..jih je pa treba zaradi samih zalog - vsaj jaz sem se tako navadil - naročiti prej  da jih dobavijo - lahko traja tudi mesec do dva če željene dimenzije in tipa  ni na zalogi,,

http://www.motosvet.com/tabla/topic/4264-pnevmatike-avon/page-9#entry1903663

 

Ne vem če ravno razumem kaj si hotel povedati... a še vedno ne vem kje jih naj naročim?... Primec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mogoče ..probej ..mogoče pa bo kaj .. moje ležijo tam samo so roadrider-ce .. kako je z ostalimi ti bo pa jure  povedal ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, za vse ki vas zanima.. Primec jih dobi v 2 do 3 dneh...

 

Ampak za moj model je cena za komplet za dobrih 50 € višja od Bridgestonove in Dunlopove konkurence... pa nekako dvomim, da so toliko boljše oziroma toliko več zdržijo...

 

Tako da ostajam na originalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, za vse ki vas zanima.. Primec jih dobi v 2 do 3 dneh...

 

Ampak za moj model je cena za komplet za dobrih 50 € višja od Bridgestonove in Dunlopove konkurence... pa nekako dvomim, da so toliko boljše oziroma toliko več zdržijo...

 

Tako da ostajam na originalu.

 

 

 

Resno? 50€??? 2 tanka benza se splača oment? 

 

 

Matr je smešno. Če ma človek standardne mere se sfantazira zarad prevelike izbire, če je izbira hudo omejena, je pa 50e problem. Na PAR gum ki ljudem zdrži >10 000km.....

 

 

aja, avon mel enkat, ene 15 let nazaj z razprodaje. fine so ble. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja lej... če mi nekdo garantira da za tako razliko v ceni naredim cca 20% več kilometrov, bi še nekako reskiral...  In če z zadnjo gumo naredim cca 11 - 12000 km, pri meni to vseeno pomeni komplet in pol na sezono... Iz izkušenj oziroma primerjave s kolegom pa vem, da se  z Dunlopko naredi bisveno manj od Bridgestonke, pa imata obe isto ceno... Se mi pa nekako zdi da je pri 400 kilskih mrcinah 12000 km nekako skoraj zgornja meja... Oprijem, performanse, pri tej kilaži in načinu vožnje nimajo pomena...  Ob nakupu avonke bi torej brez konkretnega mnenja nekoga ki jo je na takšnem motorju sprobal lahko kupil celo mačka v žaklju in zanj plačal bistveno več... Ob isti ceni kot jo ima konkurenca, bi jo pa zagotovo sprobal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja lej... če mi nekdo garantira da za tako razliko v ceni naredim cca 20% več kilometrov, bi še nekako reskiral...  In če z zadnjo gumo naredim cca 11 - 12000 km, pri meni to vseeno pomeni komplet in pol na sezono... Iz izkušenj oziroma primerjave s kolegom pa vem, da se  z Dunlopko naredi bisveno manj od Bridgestonke, pa imata obe isto ceno... Se mi pa nekako zdi da je pri 400 kilskih mrcinah 12000 km nekako skoraj zgornja meja... Oprijem, performanse, pri tej kilaži in načinu vožnje nimajo pomena...  Ob nakupu avonke bi torej brez konkretnega mnenja nekoga ki jo je na takšnem motorju sprobal lahko kupil celo mačka v žaklju in zanj plačal bistveno več... Ob isti ceni kot jo ima konkurenca, bi jo pa zagotovo sprobal.

 

"tvegal" bi 50€ na sezono, v ksteri zvoziš 30 000km? Pismo stari, a ti med orgazmom rjoviš iz obupa, ker se ti mošnja prazni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja lej... če mi nekdo garantira da za tako razliko v ceni naredim cca 20% več kilometrov, bi še nekako reskiral...  In če z zadnjo gumo naredim cca 11 - 12000 km, pri meni to vseeno pomeni komplet in pol na sezono... Iz izkušenj oziroma primerjave s kolegom pa vem, da se  z Dunlopko naredi bisveno manj od Bridgestonke, pa imata obe isto ceno... Se mi pa nekako zdi da je pri 400 kilskih mrcinah 12000 km nekako skoraj zgornja meja... Oprijem, performanse, pri tej kilaži in načinu vožnje nimajo pomena...  Ob nakupu avonke bi torej brez konkretnega mnenja nekoga ki jo je na takšnem motorju sprobal lahko kupil celo mačka v žaklju in zanj plačal bistveno več... Ob isti ceni kot jo ima konkurenca, bi jo pa zagotovo sprobal.

nikol neuš vedu :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo... očitno se sitnarjenje izplača...

Od danes dalje se iskana avonka dobi na gumedirekt... cena zadnje je 151e, kar je dobrih 20€ cenej kot pri Primecu in le 3 € dražje od omenjene konkurence... Dostava je ob nakupu kompleta seveda brezplačna... tako da, zdaj bom pa sprobal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelju je v Turčiji usekala guma na fjr. Dobil je lahko samo avonko. Ko se je vrnil, jo je demontiral in vrgel v kanto. Za sport segment pa ne vem. Sicer pa vsak po svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Takole... poročam po 5 mesecih uporabe...

Na avon cobra v tem času prevozil s 400 kilsko drekpumpo 17000 km in zdržale bodo še vsaj 3000!

Preprosto neverjetno! (Dunlop cca 10000, Bridgeston 14000)

Obdelal sem Kilometre avtocest, Korziko, Bosno in Balkan, Turčijo, Bolgarijo, Romunijo... Avstrijske alpske ceste in gumo bi ocenil takole: V primerjavi z original Bridgestone exedra je avonka SLABŠA! V celoti! Predvsem je zelo slaba na mokrem cestišču, saj je profil izrazito športen. na mokrem se začuti vsako belo črto itd, skratka šit... Na suhem pa prav čudovita guma in tudi pri neverjetni kilometrini še nikakor ploščata po sredini... Seveda, ker je trda... kar se pa oprijema v ovinkih na suhi cesti tiče pa itak teža motorja dela svoje in kakršnega koli zdrsavanja nisem opazil, tudi abs-a na tem motorju mi še ni ratalo vklopit, kljub nekaterim intenzivnim zaviranjem... Zmoti edino izrazit shimmy, ki se z obrabo pojavi.

VENDAR, spomladi kupim AVON cobra ponovno!

Ker za 10 € dražji komplet pridobim vsaj 5000 kilometrov in mi bo nedvomno zdržala celo sezono! Po mokrem se pa itak vozim le izjemoma in takrat je na tej gumi pač potrebna previdnost!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Danes jih pa zamenjamo... seveda za iste!...

takole po oceni, bi zdržale še vsaj tja do 21000 km, verjetno celo več... ampak ker me čaka Andaluzija, me bodo tja odpeljale nove...

Kot že napisano... večje kilometrine verjetno ne bom deležen pri nobeni drugi znamki... cena je pa še padla!

235 € za komplet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Trailrider 180/55-17 ima po prevoženih 7000 kilometrih še 5mm profila. Nova ima 8mm.

Suhi list je samo za enduro okras :)

IMG_2664.thumb.JPG.8c7c9e178bd2ea93add8c2e721eed206.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si zmeril profil pri novi? Moja je imela 13mm.

3 hours ago, Bostjan L said:

Trailrider 180/55-17 ima po prevoženih 7000 kilometrih še 5mm profila. Nova ima 8mm.

Suhi list je samo za enduro okras :)

IMG_2664.thumb.JPG.8c7c9e178bd2ea93add8c2e721eed206.JPG

Si zmeril profil pri novi? Moja je imela 13mm.

IMG_5244_zpsg8uaq1c8.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Različne dimenzije imajo različno globok profil. Moja 180/55-17 je imela po uradnih podatkih 8mm profila.... izmerjeno s šublerjem 7.9mm.
Večina drugih znamk ima za mojo dimenzijo višino profila 5,5mm (Tourance next, Trail 1, Trailattack2....).

Žal podatkov o globini profilov nima nobena znamka razen Avon (se sprašujem, le zakaj je tako ;)  )

58c22ece8b340_ScreenShot2017-03-10at05_42_24.png.5e2007e4fd7dd76d096393c413a0e274.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!