Skoči na vsebino

AVON gume


lina

Priporočene objave

Na radiu je reklama za gume Avon, ki so blazno znižane. A ima kdo kakšne izkušnje z njimi, kaj jim fali,kaj je dobr pri njih, katere mi priporočate za Yamaho Tunder race...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina dobrodošla!

Heh OK po vljudnem pozdravu pa: "UPORABI FUNKCIJO IŠČI!" :roll: :wink: :twisted:

O Avonu se je lani na tem forumu prekleto veliko pisalo, veliko sreče in naj ti služijo kot si želiš (pa katerekoli gume boš kupila)

Z.t.H.! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O gumah Avon je na dveh straneh napisano v zadnjem Motoristu.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na mojem motorju Avonke. Model st 45/46 - (ala dunlop D205/220) take bolj sporttouring. Po 3K km se obraba še nič kaj ne pozna, po moje bodo zdržale 10K km+. Lega je dobra, jih je pa treba pred kakšnimi resnimi ovinki fajn ogret. (Malo vijuganja v smislu F1, pa je o.k.) Smerna stabilnost pri veliki hitrosti je po mojem mnenju boljša kot pri D205 (abtocesta 210km/h), vztop v ovinek je pa na ravni povprečne sportturing gume - ziher slabši kot pri race azzaro, D208 al pa kej podobnega. Men ustrezajo, so cenovno ugodne, pa kolega mi jih zastonj montira :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sem videl oglas za 50% popusta za gume Avon, pa me zanima če ima kdo izkušnje s temi gumami. Konkretno me zanima za Avon Distanzia, to so gume za potovalne endure (BMW R 1150 GS).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:wink: LP. gume same po sebi so dokaj vodljive ter imajo kar zadovoljiv oprijem samo na mokrem cestišču pa niso dobre.(PREVERJENO!!!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Trenutno mam Metzler Sportec M1 , prej sem vozu Pirelli Dragon Evo Ntr 22.... Mam občutek, da so bile Pirelli boljše za moj moped...

Mate izkušnje z Avon-kami (AV39 Azaro Sport)?

Vidu sem, da Avonke ful hvalijo na netu. Evo citiram:

AVON:

General Comments

Avon is perhaps my favourite tyre company.  Some of the very best tyres are made by Avon.  While for individual bikes there are frequently better choices, in general the Roadrunner, Super Venom, AV27, and Azaro lines always rank up among the shortlist.

Azaro II (AV35/AV36)

Replacement for the excellent Azaro, this tyre is intended for longer life than the pure sport Azaro lines.  Supposedly it gives 20% more mileage than the original Azaro.  This is perhaps one of the most resistant tyres to squaring off, and that alone helps the useful life when compared with other manufacturers' sport radials. This tyre, with its longer life, has now superseded the ST23 rear in all sizes where an Azaro is offered.  It's also a better tyre.

Azaro Sport II (AV39/AV40)

Perhaps the best sport tyre on the market right now.  The flexible carcass conforms amazingly well to real-world rough pavement, and gives superb bite off the corners under power.  It works well in wet or dry.  The rear resists squaring off, so helps tread life if you actually have to ride the highways to get to the twisty roads.

link

Dunlopke 207ZR so bile denimo precej slabo ocenjene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenks za prestavljen post v pravo temo (resno mislim). Ce napisem v iskalniku AVON, ne najdem nic. A bi mi lahko samo nekdo prisepnil, kdo jih prodaja (lahko tut po pm, da ne bo stale z reklamiranjem). Molto obrigado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Salomonovem oglasniku - motoristične gume 50% popusta

Hyundai Auto Trade

zgoraj,dave? :)

Ok, let me rephrase that. :P Auto Trade zgleda da ne obstaja vec. Na Netu ga ne najdem. Edini Hyundai Auto trade je v Zagrebu. Zato sem upal, da je kdo kupil AVon gume v zadnjem casu nekje v Sloveniji in da bi lahko sporocil kje. Drugac jih bom sel rajs v Avstrijo kupit (ce bom nasel kje jih prodajajo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:mellow: Auto trade sicer res ne obstaja.... zato pa dokaj hitro lahko najdes avto trade. doh. sori. Pa se v Ljubljani so. Na Brncicevi v Crnucah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Zraven pa še tole naložijo:

Azaro-ST 45 & 46

An exceptionally long life is only part of the appeal of the multi-talented Azaro-ST. Aimed squarely at the sport touring market, it features excellent wet weather grip combined with the ‘feel’ you need to exploit its handling potential. Even when your bike is fully loaded the Azaro-ST remains stable and agile.

zadnji copatek:

post-22-1087294392.jpg

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam kolege ki uporabljajo Avonke,so zelo zadovolni,HHVnajprej so imeli take kot si dal sliko so bolj turning gume,pol so pa dal gor Avon sportrazlika precejšna,sedaj ima kolega na FZS 600 pro sport in se zelo obnese,drugi ima hornetko,pravijo da je kot guma avonk-a,med boljšimi,ker so že sprobali veliko gum drugih priizvajalcev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem od lanskih Motopulsov imam test od Avon azaro __. Če koga zanima lahko malo prebrskam. Spomnim se, da je bil naslov: "Nepredvidljiva" <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem od lanskih Motopulsov imam test od Avon azaro __. Če koga zanima lahko malo prebrskam. Spomnim se, da je bil naslov: "Nepredvidljiva" <_<

No, pa daj, da preberemo! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo,

Avon dela gume tudi za Valkyrie. Kolegi čez lužo pravijo, da imajo gume zelo dober oprijem, so izjemne v dežju, ampak kvaliteta proizvodnje zelo zelo niha. Enim so gume popokale, drugim so po pol leta začele puščati, enim pa pri 50 na uro tresejo.

Če so gume v redu narejene, jim zdržijo do 18.000 milj (do 25 jurjev km). Model gume je Venrom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!