Skoči na vsebino

AVON gume


lina

Priporočene objave

Uff komaj sem našel. Sem zadevo skušal prevedit in je ratalo sledeče:

TOREJ: Vzporedno so na dirkališču testirali vso 600 SS smetano 2003 ( R6, GSX-R, ZX-6R, CBR-RR in 749) in da bi bil test čim bolj objektiven so vse testne zverine obuli v iste gume: AVON AZARO AV50-SP

Po montaži in odhodu na pot so se vsi strinjali, da je to izvrstna guma, ki tudi brez ogrevanja ne plava preko bele črte. Pnevmatike so uglašene tako, da so zelo okretne. Extremno zašiljen profil je zaslužen za "brezhibno" padanje motocikla v zavoj, kar je testnim motorjem zelo v prid.

Oprijem je soliden a nepredvidljiv! Slučajna nenadna oddrsavanja na Grobniku niso bila osamljeni slučaji, ***. Pnevmatika deluje kot žmigavec: dela, ne dela... No šalo na stran. Ob polni obremenitvi guma dobro prenaša naprezanja tako na cesti, kot tudi na pisti; pol-nagibi pa znajo biti problematični. Guma enostavno "spusti" in "prime" brez posebnega razloga. Pregrevanja niso zaznali, toda trajnost je manjša od konkurenčnih proizvajalcev pnevmatik iste klase. Naslov jasno izraža karakter gume: nepredvidljiva!

Not understand: *** "..., a činjenica da smo se hrvali i sa prednjom gumom nikako nije niti ugodna niti bezazlena spoznanja."

Vir: MOTO PULS BROJ 46 9./10.2003. GODINA VIII

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no,od jutri naprej se tudi jaz pridružim četici uporabnikov AVON gum in sicer VENOM AM41 in VENOM AM42......pa da vidimo razliko med michelinom, metzelerjem in avonom.....ko prevozim prvih 5000 km,napišem kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tretji dan vozim Avon Azaro ST 45 & 46. Prvi občutki zelo pozitivni. Guma lepo pada v ovinke, a enakomerno, ne tako kot Dunlopka 205, ki je mojo ZR7 vlekla vedno bolj, večji kot je bil nagib. Torej če to lastnost primerjam s prejšnjimi gumami, ki so bile na motorju, t. j. Bridgestones BT020 in Dunlop D205, je Avonka Azaro nekje vmes. Agilna kot Dunlopka in enakomerna kot Bridgestonka.

O oprijemu in obrabi pa po Dolomitih oz. nekaj tisoč prevoženih. Čeprav jo sumim, da mora kar dolgo držati že zaradi izredno globokega profila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O oprijemu in obrabi pa po Dolomitih oz. nekaj tisoč prevoženih. Čeprav jo sumim, da mora kar dolgo držati že zaradi izredno globokega profila.

Horjo,

daj ti izmeri provil z schublerjem na sredini, nagibu 45° in 2 cm od roba (sprednjo in zadnjo), potem pa še čez nekaj tisoč km, pa boš že v naprej vedel kdaj bo treba menjat ... :) ... seveda mere objavi tudi tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Horjo,

daj ti izmeri provil z schublerjem na sredini, nagibu 45° in 2 cm od roba (sprednjo in zadnjo), potem pa še čez nekaj tisoč km, pa boš že v naprej vedel kdaj bo treba menjat ... :) ... seveda mere objavi tudi tukaj.

Jebela... :blink: je že mim. Niso več nove :cry: .

OK, 1600km Dolomitov in Avon. Držalo tako kot je treba, nobenega spodnašanja, zdrsa ali česa podobnega ves čas. Obrabil zadnjo čez rob, prva še dovolj rezerve. Je pa res, da je tudi Dolomitski asfalt nekaj posebnega in drži ko pes kračo. Motor je bil polno otovorjen z menoj, sopotnico in tremi kufri, ribali smo po centralcu, tako da lahko rečem: Avonke so mi všeč!

Po še cca 1000km na sončni :lol1: strani alp se moje mnenje ni spremenilo.

O vzdržljivosti pa čez nekaj mesecev.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
... Kolegi čez lužo pravijo, ...kvaliteta proizvodnje zelo zelo niha. Enim so gume popokale, drugim so po pol leta začele puščati, enim pa pri 50 na uro tresejo. Model gume je Venrom.

Stvar je tako resna, da odpoklicujejo cele bušte serijskih številk. Preveri, ali obstaja kak odpoklic tudi za tvoje gume.

Pitura:

post-22-1094118840.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kakšen mesec nazaj kupu za mojo Falco gume Avon Azaro-SP. Sem zelo zadovoljen, prej so ble gor Continentalke in se z AVON ne morjo primerjat! Motor izredno lepo pade v ovinek, ko je ogreta dobro drži in nisem opazil, da bi kdaj nekontrolirano zdrsnila, vsaj ob vožnji po cesti ne. Je bla pa cena zelo ugodna, ker sem zaposlen na Hyundai AT :naughty: in je Avto Trade naša firma.

Zadovoljen! :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pred nekaj casa montiral na TDMko gume Avon azzaro ST in bil prijetno presenecen....Dala skozi dopustovanje in par dni dolomitov in je se vedno v odlicni formi...Motor lepo pade v ovinek ter glede na mojo voznjo povsem zadovoljuje moje potrebe....Prej sem mel gor Dunlop 207r in naredu z zadnjo 4k kilometrov.....Avonka po petih tisocih pa zgleda tako: :notworthy: :notworthy:

post-22-1094990670.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

OK, sem obljubil zapisat kaj in kako z mojimi Avonkami.

Ravnokar obrnil 10k Km, pa je še nekaj lufta do oznak za obrabo. Računam še kakšnih 2 - 3 k Km. Od tega, kot že enkrat napisano dale čez cca 2k KM dolomitskega šmirglna. Glede voznih lastnosti pri mojem stilu do njih ne gojim nobenih zamer, nikoli nobenih zdrsev ipd.

Bomo pa še videli ali bom res še enkrat preizkusil Bridgestone BT20, kakršne so bile originalne za mojo ZRko ali pa bom spet Juretu nov par Avonk naročil. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Po 13. 000 km (od tega cca 2.000km Dolomitskega šmerglna) dal montirati spet isti model gum Avon Azaro ST.

Zame so v redu, z dobrim občutkom pri vožnji in po ugodnih cenah.

Edino primerjave z Bridgestone BT020 pa še nisem naredil. Se mi zdi, da bi bila podobna zadeva. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slika pove več kot tisoč besed:

post-300-1116501488_thumb.jpg

post-300-1116501510_thumb.jpg

No tako približno sem bil zadovoljen z Avon-kami.

LP - Rude

Popravljeno . Popravil rude
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slika pove več kot tisoč besed:

post-300-1116501488_thumb.jpg

post-300-1116501510_thumb.jpg

No tako približno sem bil zadovoljen z Avon-kami.

LP - Rude

Pa kje se ti to voziš; po Grobniku? :hmm:

Poznam samo eno cesto, ki naredi tako gumi in sicer relacija Kočevje-Dvor. Si bil mogoče tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 10k zamenjal pred enim tednom zadnjo gumo spet za azzaro ST in sem do sedaj vec kot zadovoljen.....dolga zivljenska doba glede na podobne gume,dobro drzi v ovinkih in nadpovprecno dober obcutek na mokri cesti......vec od gume ne zahtevam in niti ne potrebujem......pa se 3k sit manj sem dal zanjo, glede na napisano ceno v ceniku :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja... kwa mam že gor.. spredi venom, zadej pa roadrunner al neki tazga.

Zadnja mogoče mal prehitr zablokira, ampak je pomoje bolj stvar bremze... če že spusti v ovinku, ponavad obe naenkrat. Se mi je parkrat zgodl na mokri gladki cesti. Ni panike, če jemlješ mal rezerve... sam zavijat noče kej dost bolj, kot sem si pa nastavil ovinek. Je mal scary, ampak ne dost za gate mazat.

Sicer pa kot je blo že omenjeno... ene 10kkm so že gor.. sprednja bo še, zadnja pa ene 2-5kkm. Res je pa, da imam 130-90/17 zadej, motor ma pa z mano gor ene 390 kil.

Aja... pa ne marajo barvanih oznak po cest če je mokro, za raznorazne kolesnice po asfaltu se pa ne zmenijo kej dost.

Fino bi blo če bi kdo spedenu dunlopke elite II. Pa jih naši šelebajzarji ne uvažajo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kje se ti to voziš; po Grobniku?  :hmm:

Poznam samo eno cesto, ki naredi tako gumi in sicer relacija Kočevje-Dvor. Si bil mogoče tam?

Ja, to je bilo res na Grobniku. Gumo je na sredini kar razslojilo. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol nisi biu zadovoln :grrr  :lol:

Guma kot takšna sploh ni bila slaba. Držala je tako kot Dunlop-ova 207RR samo zdržala je ene 1500 km manj.

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Rude!

1500 km manj kot D207 RR? to je... hmmm... 20% manj??? 25% manj???

najbrž ne stane toliko manj da bi se jo splačalo kupit, ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Rude!

1500 km manj kot D207 RR? to je... hmmm... 20% manj??? 25% manj???

najbrž ne stane toliko manj da bi se jo splačalo kupit, ali pač?

ofkors d se ne splača :D samo poskusit je pa vseeno treba ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam samo eno cesto, ki naredi tako gumi in sicer relacija Kočevje-Dvor. Si bil mogoče tam?

Motobaby, rahel popravek: cesta Dvor-Kočevje NE naredi take gume, kot jo naredi Grobnik. Preverjeno. Lastnoročno. Na obeh lokacijah... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Z Avon Azaro ST prevozil 7000 km. Zelo zadovoljen; mislim, da jih bom še kakih 5000. Včeraj preskusil tudi v dežju. Brez pripomb.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!