Skoči na vsebino

AVON gume


lina

Priporočene objave

gume direkt imajo kar lepo izbiro avonk .. naročil za guzota od moje komplet pa zame sprednjo..prednja roadrider 100/90-18 je 76e zadnja 130/90-16 pa 90e..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/03/2017 at 5:43 AM, Bostjan L said:

Različne dimenzije imajo različno globok profil. Moja 180/55-17 je imela po uradnih podatkih 8mm profila.... izmerjeno s šublerjem 7.9mm.
Večina drugih znamk ima za mojo dimenzijo višino profila 5,5mm (Tourance next, Trail 1, Trailattack2....).

Žal podatkov o globini profilov nima nobena znamka razen Avon (se sprašujem, le zakaj je tako ;)  )

58c22ece8b340_ScreenShot2017-03-10at05_42_24.png.5e2007e4fd7dd76d096393c413a0e274.png

Te podatki ne držijo ravno. Moja izmerjena po 1.000km.

Si svojo izmeril ali prebral podtek iz tabele? (kasneje videl, da si izmeril 7,9)

IMG_5684_zps80mr6joe.jpg

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Road rider prednja po 12038km

20200623_090149.jpg

20200623_090106.jpg

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

benti avon trailraider lahko samo pohvalim. Zmore celo malce terena, samo da ni blato in mivka, vendar se po afaltu pelje kot SS pnevmatika. Z malce upoštevanja oblike gume in motorja,ki ga vozim. Prva ob hudi zlorabi sili ven, vendar ne spušča.

Predvsem je pa zelo zelo dobra na slabi, hladni, spolzki in umazani asfaltni podlagi.

V optimalnih pogojih, jo pa lahko po ušesu peljem. Daje dober fidbek, ni trda, ni krampasta, ne odbija.

Sicer me skrbi življenska doba prve (21 col) ampak vse ostalo je pa bp.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

benti avon trailraider lahko samo pohvalim. Zmore celo malce terena, samo da ni blato in mivka, vendar se po afaltu pelje kot SS pnevmatika. Z malce upoštevanja oblike gume in motorja,ki ga vozim. Prva ob hudi zlorabi sili ven, vendar ne spušča.

Predvsem je pa zelo zelo dobra na slabi, hladni, spolzki in umazani asfaltni podlagi.

V optimalnih pogojih, jo pa lahko po ušesu peljem. Daje dober fidbek, ni trda, ni krampasta, ne odbija.

Sicer me skrbi življenska doba prve (21 col) ampak vse ostalo je pa bp.

 

Meni je bil občutek med vožnjo s to gumo odličen. Sprednja je na otip super mehka.

Če imaš moped parkiran na hladnem, redno preveri boke sprednje in zadnje gume. Se zgodi, da začnejo v spomladanskem času pokat "cvetet" (moje izkušnje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Bostjan L pravi:

Meni je bil občutek med vožnjo s to gumo odličen. Sprednja je na otip super mehka.

Če imaš moped parkiran na hladnem, redno preveri boke sprednje in zadnje gume. Se zgodi, da začnejo v spomladanskem času pokat "cvetet" (moje izkušnje).

Hvala, pri meni ne bodo mele časa popokat, je skos moped v pogonu. :D

Ja, prva zna zelo malo zdržat med 3-5 jurji). Odvisno kok bo asfalta, ker ovinki jo žrejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 21. 12. 2020 ob 11:39, DAMI34 pravi:

benti avon trailraider lahko samo pohvalim. 

Predvsem je pa zelo zelo dobra na slabi, hladni, spolzki in umazani asfaltni podlagi.

avon roadrider zadnja je na takih podlagah in temperaturah vsaj 30% boljša in z boljšim oprijemom kot conti TA2..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

avon roadrider zadnja je na takih podlagah in temperaturah vsaj 30% boljša in z boljšim oprijemom kot conti TA2..

to ne bi vedel. Pa skor ne verjamem, res da TA ne poznam, je pa pri teh temperaturah po mojem najbolj vse odvisno od silike v gumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Ob 6. 1. 2021 ob 9:01, DAMI34 pravi:

to ne bi vedel. Pa skor ne verjamem, res da TA ne poznam, je pa pri teh temperaturah po mojem najbolj vse odvisno od silike v gumi.

men se zdi da mi lahko verjameš - v primerjavi avon /conti .. 80000km od tega 2x ta2 - skupaj 25000km .. zadnja ima še 2,5mm do indikatorja in plešem kot črnka z velko ritjo po bolj gladkem asfaltu ..v petek sem se peljal malo do sl.bistrice in se je odzivala kot da je premalo napumpana - v ovinek z ravnine najprej seveda brez problemov , naro pri padanju v ovinek majhen zdrs in nato na boku večinoma držala.. pri dodajanju plina,izhodu iz ovinka  in poravnanju ista zgodba v kontra smeri..

ta teden pride avon roadrider mkII - 88e ..in imam zračnico s kotnim ventilom .. jeeeee :yea1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!