Skoči na vsebino

AVON gume


lina

Priporočene objave

Ja no... a bi vsaj povedal, kako se obnese.

Sem tudi sam nekje pisal o izkušnjah z Avon Viper Sport.

Drugače jih imam na motorju in se lepo držijo, če bi prebiral in sodil po testih je zihr ne bi kupil,

vendar me je med samo vožnjo malo presenetila v pozitivno, ker se res lepo drži ob zaviranjeu,

pospeševanju pa tudi v ovinek lepo pade, pri višjih hitrosti se lepo odziva.

Definitivno mi je boljša kot Dunlop (207, 208, Q), ker se

ne obrabi toliko hitro in drži lepo tudi na mokrem. Če bo tako držala kot do sedaj jih bo videla 5-6k km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A kdo ve kdo je uvoznik za Avon. Rad bi nabavil Azaro Pro-Xtreme Rain a Supermoto pa je ne najdem nikjer

azaro_rain.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to sem najdu, samo nimajo v ponudbi, vsaj piše ne. Sem pa že poslal mail če lahko dobijo te gume.

Angleži jih ful hvalijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to sem najdu, samo nimajo v ponudbi, vsaj piše ne. Sem pa že poslal mail če lahko dobijo te gume.

Angleži jih ful hvalijo...

Napiši dimenzije :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

120, 160 rabim za Supermoto, očitno tista firma dobavlja vse modele gum...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Šele krajši čas vozim VFR-ko 800 VTEC,pa me zanima kakšne gume dati gor...glede na to,da moja vožnja ni čisto do tačk,pa tudi ni nekega pretiravanja (vsaj zaenkrat).Motor je namreč sport touring,pa še precej težak je (235kg)...zdaj so gor Metzeler M1...Kaj mi predlagate? Pred par dnevi sem govoril z enim,ki ima Avon-ko na BMW R1200S, pa pravi,da je zelo zadovoljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ki ima Avon-ko na BMW R1200S, pa pravi,da je zelo zadovoljen...

AVON ____>klik< so dobre gume .) .

Dobiš jih v Lj. v Indu. coni Vič, kontaktna oseba Jure Primec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avonke vozim že skoraj 15 let. Res sem sprobal samo Dunlop (tovarniška vgradnja) in Avon naslednja guma. Z Avonko sem bistveno bolj zadovoljen, kot z Dunlopom, pa tudi cena je ugodnejša. Med težjimi motorji (cruiserji, chooperji) so zelo cenjene, zlasti model Venom.Guma se dobro drži cestišča, je dovolj mehka, vodljivost dobra, obraba zmerna. Jaz napravim z njo 15-20.000kom (motor1500ccm, 340kg). Res pa so te gume (verjetno tudi ostale) prvih 100km spolzke ko vrag, ko pa se gornja plast malce obrabi, pa so OK. Za težje motorje jo gotovo priporočam.

Nimam pa izkušenj, kako se obnašajo na cestakih, kolikor gledam, niso ravno preveč razširjene. Bo kdo drug, ki jo uporablja na cestaku, napisal kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jaz sem vozil sedaj Storm-ko in sem malo razočaran nad vzdržljivostjo-samo 8kkm. Vodljivost, oprijem(v dežju) itd.-vse pohvalno! Sedaj bom preizkusil na tem motorju še Michelin PR, ki je zanemarljivo dražja ampak fotru na bolj hard motorju z (domnevno)bolj hard vožnjo zdrži več-bomo videli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Danes sembil pri Širniku v Radljah in spraševal za zadnjo gumo za EN500. Ko sem mu omenil Avon Venom je rekel, da je to zelo slaba guma, morda je kakšna Heidenau še slabša, sicer pa gotovo spodnji razred. Čudi me, ker mi je lani Habernegg iz Strassa to gumo zelo pohvalil rekoč, da je enakovredna Metzelerjevi ME 880 Marathon. Ker je Metzelerka dokaj poceni (110€) in mi je držala 25kkm, jo bom verjetno kar vzel, zanima pa me kakšne so vaše izkušnje z Avon Venom. Sploh ker je Avon menda dokaj znan proizvajalec pnevmatik čeprav pri nas ni ravno znana firma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

lani pred poškodbo ene 1000 km po vročini .. potem november , december in nekaj po novem letu dobra 2000 km..

zaradi mene bi se lahko imenovale tudi easy rider ... imajo moje popolno zaupanje .. pri -1 stC se je guma na ridah posušila v času ko sem dal dol čelado , podkapo in rokavice - cca 20stC je imela.. iz slončkov so bili ovinki že malo površinsko pomrznjeni , vendar sem se peljal kot po jajcih ... za moj občutek ... pa sem baje peljal dokaj solidno , ker sem imel zadaj spremstvo v avtu...in ostal na kolesih , čeprav deluje profil gum dokaj športno napram starim profilom... evo slikce : http://www.motosvet.com/portal/gallery/20100214220713_DSC_6364.JPG

tudi po dežju sem jih peljal in mi odgovarjajo...

bomo videli kako bo letos z obrabo na 29 let starem motorju, ki seveda še zdaleč nima tako dobrega vzmetenja in poseduje verjetno povsod nekaj malega zračnosti, zaradi česar računam na malenkost večjo obrabo ...

mi je pa bilo rečeno , da se priporoča turne avonke menjati po treh letih neglede na obrabljenost , kar tudi mislim upoštevati po dveh letih - pač upam na čimveč prevoženih...

če pa bi slučajno koga zanimalo , kako se peljejo road rider-ke ožjih dimenzij (90/90-18 in 120/80-16), se bomo pa že srečali .. :OK:

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sembil pri Širniku v Radljah in spraševal za zadnjo gumo za EN500. Ko sem mu omenil Avon Venom je rekel, da je to zelo slaba guma, morda je kakšna Heidenau še slabša, sicer pa gotovo spodnji razred. Čudi me, ker mi je lani Habernegg iz Strassa to gumo zelo pohvalil rekoč, da je enakovredna Metzelerjevi ME 880 Marathon. Ker je Metzelerka dokaj poceni (110€) in mi je držala 25kkm, jo bom verjetno kar vzel, zanima pa me kakšne so vaše izkušnje z Avon Venom. Sploh ker je Avon menda dokaj znan proizvajalec pnevmatik čeprav pri nas ni ravno znana firma.

ko ti to nekdo reče, ki prodaja gume je sigurno za verjet,kajne?....

Metzeler ME 880 Marathon je pri meni šla dol po 2000 km, saj je bila za moj motor in način vožnje smrtno nevarna guma.....definitivno najslabša guma, kar sem jih kdaj imel na tem motorju.

Zadnjih 80.000 km imam pa samo Avon Venom gor in lahko povem, da je ta guma za Cruiser-ja najboljša, kar sem jih imel gor....tudi stara Michelin Tarmac in Michelin Commando nista bile slabe, vendar Avonka dosti dlje zdrži (20.000 km zadnja, 16.000 sprednja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kako je sedaj z uvoznikom za Avon v Sloveniji?

Lani sem še dobil neke gume za Hayabuso, letos pa bi spet prav prišla kakšna nova guma pa nikjer nič ne najdem?!

Torej...a je mogoče kdo v zadnjem času kje pri nas kupil Avon (Storm2) gumo? in seveda kje?

Na gumedirekt se jih sicer da dobit, vendar jih rabim do sredine tedna, pa še tam so drage ko žafran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kako je sedaj z uvoznikom za Avon v Sloveniji?

Lani sem še dobil neke gume za Hayabuso, letos pa bi spet prav prišla kakšna nova guma pa nikjer nič ne najdem?!

Torej...a je mogoče kdo v zadnjem času kje pri nas kupil Avon (Storm2) gumo? in seveda kje?

Na gumedirekt se jih sicer da dobit, vendar jih rabim do sredine tedna, pa še tam so drage ko žafran.

ali mogoče kdo zagotovo točno ve kdo sedaj uvaža - prodaja gume avon??? hvala za info !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.yamaha-primec.com/

..Jure jih je imel na zalogi poklič pa vpraš če jihše dobavlja,,..!!

Jure že vsaj 2 leti več ne drži in prodaja Avon pnevmatik. Od kar je prejšnji uvoznik zaprl vrata, se novi še ni pojavil.Nekaj se je govorilo o podjetju Bartog Trebnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure že vsaj 2 leti več ne drži in prodaja Avon pnevmatik. Od kar je prejšnji uvoznik zaprl vrata, se novi še ni pojavil.Nekaj se je govorilo o podjetju Bartog Trebnje.

saj nisem len in sem iskal ... a nisem nič našel... bo treba malo potelefonirati zgleda ...hvala obema .. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali mogoče kdo zagotovo točno ve kdo sedaj uvaža - prodaja gume avon??? hvala za info !

Nihče v Sloveniji - lahko jih kupiš preko internetne prodaje iz tujine,

jaz sem šel na Metzeler in sem z njimi zelo zadovoljen !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem imel Avonke na enduri.

Dobra guma. Motilo pa me je, ker nikoli nisem vedel (posebno v dežju) kdaj bo "zatajila". Nekajkrat me me brez tehtnega razloga odneslo, da sem komaj rešil situacijo. Drugič je držala.

Je pa fajn, ker ima zadnja več prifila, kot ostale. Sprednja pa nekoliko manj in se enakomerno izrabita. To mi je pa všeč. In... še sedaj ne vem, ali bi jih hvalil, ali grajal?

Ne bom jih pa več kupil (Lastna odločitev)

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem imel Avonke na enduri.

Dobra guma. Motilo pa me je, ker nikoli nisem vedel (posebno v dežju) kdaj bo "zatajila". Nekajkrat me me brez tehtnega razloga odneslo, da sem komaj rešil situacijo. Drugič je držala.

Je pa fajn, ker ima zadnja več prifila, kot ostale. Sprednja pa nekoliko manj in se enakomerno izrabita. To mi je pa všeč. In... še sedaj ne vem, ali bi jih hvalil, ali grajal?

Ne bom jih pa več kupil (Lastna odločitev)

Če imaš v mislih Avon Distanzia, sem jih imela jaz na XT600. Problem je bil v tem, da ni zatajila samo v dežju, ampak tudi na suhem. Enake probleme je imel mislim da Motorider in še kdo. Obraba pa - nikakršna, tako da sem prej prodala motor, preden sem menjala gume. Sem bila pa z Dunlopkami, ki sem jih vozila prej, dosti bolj zadovoljna.

Popravljeno . Popravil jagababa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!