Skoči na vsebino

Etapa: Štajerska - Dolenjska - Notranjska - Primorska


Priporočene objave

Pozdravljeni,

s prijatelji se odpravljam na post Covid moto izlet po naši prelepi deželi. Štartali bomo iz Ormoža, proti Podčetrtku - Brežicam in potem naprej do južne meje, kjer bi se obrnili v smeri Primorja do Portoroža. Ker Dolenjske in Notranjske ne poznam, bi vas prosil za nasvet, katero moto pot ubrati, če je zraven še lep razgled, pa bi bilo vse skupaj že kičasto.

Za odgovore se vam vsem že vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že sama dolenjska je noro lepa. Vsekakor rabiš obdelati dolino Krke vse do izvira.

Moja relacija ko si 1x v Brežicah

Slovenske Benetke ali Kostanjevica na krki-Šentjernej (kartuzija Pleterje)-Novo mesto- preko Gorjancev v belo krajino Metlika- Primostek (mal naprej imaš letalo DC3)-Črnomelj-Semič-Dolenjske toplice-Žužemberk (grad)-Krka (izvir)-Predstruge-Rašica in naprej za Kočevje-Žlebič-Sodražica-Bloška polica (bloško jezero), Cerknica (Cerkniško jezero)

En del je že to..naprej pa naj kdo drug napiše :P

Seveda lahko po dolenjski še mnogo bolj bluziš kot sem ti zapisal. Ne vem časovne omejitve, ampak tam se da tut več kot 2 dni bluzit.

Če greš s prstom po gugl zemljevidih, pa vklopiš spodaj slike, ti marsikatero zanimivost prikaže..primer:

1900765286_Breznaslova.thumb.jpg.0c9f13263058014dc1202e8c645fa33c.jpg

1549006235_Breznaslova1.thumb.jpg.0325d46c126c8284f322832c73b34c07.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena stran do Portoroža

Ormož - Podčetrtek - Podsreda - Krško - Novo mesto - Dvor - Kočevje - Ribnica - Cerknica - Postojna - Portorož ... cca 450 km

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno bi iz Črnomlja potegnil do Vinice, potem pa preko Starega trga do Livolda, pa do Petrine, Osilnice preko Medvedjih rid do Kočevske reke, nato pa preko Ribnice na Sodražico, čez Bloke v Cerknico, od tam pa...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://goo.gl/maps/R4eTj15PwUWJsHwm9

Čez gorjance do DC3 aviona pa ob kolpi do Vinice in potem spet ob kolpi na kosilo k Madroniču. Na Faro ven (ali pa Livold pa nazaj dol) in proti Osilnici, odvijugat medvedje ride, in do bloškega Jezera. 

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej tu je keč, da se ti Kolpa in Osilnica izključuje z dolino Krke. Nč, 2 dni tam ostat pa vse prebluzit je najbolje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Grady pravi:

@DAMI34, hvala za odgovor, si bom pogledal tvoje predloge. ?

ti bom povedal moj način načrtovanja, pa ni važno kam. 

Ko zabeležim pot, dobesedno vlečem gugl maps (povečan zemljevid) spodaj pa gledam slike. In ko se kaj lepega pojavi na fotki, grem nanjo, da mi pokaže, kje zadeva je in si jo potem zabeležim pod : must see :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

sej tu je keč, da se ti Kolpa in Osilnica izključuje z dolino Krke. Nč, 2 dni tam ostat pa vse prebluzit je najbolje

Ni nujno, greš čez Grosuplje po stari cesti (zdaj asfaltirana v celoti) do izvira Krke in potem ob Krki do Dvora, pa na Kočevje in naprej do Kolpe, potem pa levo proti dolenjski ali desno proti notranjski kot ti odgovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, MARE 65 pravi:

Ni nujno, greš čez Grosuplje po stari cesti (zdaj asfaltirana v celoti) do izvira Krke in potem ob Krki do Dvora, pa na Kočevje in naprej do Kolpe, potem pa levo proti dolenjski ali desno proti notranjski kot ti odgovarja.

Se strinjam, ampak če hočeš krog narediti, jo moraš prekrižariti, se splača, celo 2 dni. Ne vem kako je časovno omejen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!