Skoči na vsebino

Italija - po škornju dol in gor


Priporočene objave

Zdravo. Letos očitno ne bo nič s kakšnih daljših potovanj proti vzhodu, zato bova verjetno izkoristila dopust za raziskovanje "komšiluka". Sem malo brskal po forumu, pa nisem našel nič kaj dosti o Italiji, razen Sicilije, Sardinije in seveda Dolomitov.

Imela bova cca 2 tedna časa, na Sicilijo se nama ne mudi, če bo pa šlo, pa tudi prav. Ima kdo kakšne konkretne predloge, kaj obvezno prevoziti, kaj preskočiti, kam je treba iti jest, kam spat in kam it čohat krave? Velika mesta naju pretirano ne navdušujejo, raje se zapodiva po kakšnem podeželju, hribih in bizarnih vuko*ebinah. Makadama naju ni strah, prav nasprotno... 

V zameno za najboljši predlog se bom potrudil kakšen Peroni nazaj prišvercat :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahodna obala je milo rečeno eden od svetovnih čudes, ki jih mi zaradi nase bližine ne cenimo. V normalnih razmerah pa zaradi gneče tudi neprijetnih. Ligurija, Toscana, Amalfi. Okolica velikih mest, sploh Rima bo se vedno natlačena, vendar je verjetno letos ena boljših priložnosti. Ce ne drugega, ne bo nobenih americanov.

https://www.tripsavvy.com/italy-mediterranean-coast-1547990

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kiri dobro si zapisal, velika mesta me ne privlačijo, namreč v okolici velikh mest, je kup malih vasi in mestec s prav tako impozantno zgodovino od rimskega cesarstva dalje, le manj skomercializirano je. Bil sem v Civitavecchii, ko me zastopnik podjetja, kjer sem bil na izobraževanju nekaj dni vodil okrog in lahko sam rečem Wauu, jebeš Rim in podobno preznana mesta. 

Ne vem točnih lokacij, ker sem užival, pa tudi Nejc74 je itak zapisal glavne znamenitosti. + 5 tere bi še dodal, pa Napoli (Pompeji Vezuv) maš že s tem toliko dela, da bo dopust prekratek. Meni, kadar grem bolj južno na škorenj, paše se kar mal se zapodit v vasice, ki jih vidim vn iz AC, pa mal bluzit okrog. Ima svega i svašta.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš šel dovolj južno priporočam, bari z okolico. sploh polignano a mare je magicen. trani, monopoli pa tudi ne zaostajata kaj dosti. da hrane sploh ne omenjam (largo albicoca pica, panzerotti, foccacia, stračitela,... ). res toplo priporočam puglio

Popravljeno . Popravil Mos
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Scarabeo 500 pravi:

Italija je zelo lepa. Sploh tam, kjer ji malo gričevnato ali hribovito ali skalnato. :)

Mogoče pa dobiš kakšno idejo.

http://pelc.splet.arnes.si/prvomajske-2018/

 

 

Kako ti veš, kaj jaz rabim......?:OK:

Dva dni nazaj se z našo zmeniva, da če že greva kam za ene 7 do 10 dni in to z avtom, greva mal do S. Marina, Pompejev, itd

Evo...vse, kar me zanima, si mi dal na pladnju... 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
2 hours ago, Luka66 said:

Izgleda zanimivo, hvala za predlog!

p.s.: Sem bral par zgodb o krajah motorjev na jugu. Celo tu na MS-ju. Tolažim se s tem, da v-strom 2006 s 100k prevoženimi nikogar ne mika. :)

 

7 hours ago, Scarabeo 500 said:

Italija je zelo lepa. Sploh tam, kjer ji malo gričevnato ali hribovito ali skalnato. :)

Mogoče pa dobiš kakšno idejo.

http://pelc.splet.arnes.si/prvomajske-2018/

 

 

 

Super, tole bom preletel zdaj. Mi je že všeč!

Sem včeraj naletel na nacionalni park Gran Sasso, ki ga kličejo tudi il Piccolo Tibet d’Abruzzo. Izgleda prav super in mi deluje kot italjanski Durmitor :)

 

Popravljeno . Popravil Kiri
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 9 urami, Kiri pravi:

Izgleda zanimivo, hvala za predlog!

p.s.: Sem bral par zgodb o krajah motorjev na jugu. Celo tu na MS-ju. Tolažim se s tem, da v-strom 2006 s 100k prevoženimi nikogar ne mika. :)

 

Super, tole bom preletel zdaj. Mi je že všeč!

Sem včeraj naletel na nacionalni park Gran Sasso, ki ga kličejo tudi il Piccolo Tibet d’Abruzzo. Izgleda prav super in mi deluje kot italjanski Durmitor :)

 

Za pazit je na motor na jugu.....sedaj je tudi dol pomanjkanje posla in bi lahko nivo želja padel........sam sem imel srečo, da sem se odpeljal domov z avtom in motor na prikolici ?    mene ne vleče več dol na jug It, verjetno zarai slabe izkušnje, tudi vzdušje med ljudmi je bilo neko čudno, zamorjeno, dol je država v državi.

SREČNO

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, Luka66 said:

 

Za pazit je na motor na jugu.....sedaj je tudi dol pomanjkanje posla in bi lahko nivo želja padel........sam sem imel srečo, da sem se odpeljal domov z avtom in motor na prikolici ?    mene ne vleče več dol na jug It, verjetno zarai slabe izkušnje, tudi vzdušje med ljudmi je bilo neko čudno, zamorjeno, dol je država v državi.

SREČNO

Na Siciliji sem sicer že bil, a z avionom. Sem že takrat ugotavljal, da je to država v državi. :) Ti si tisti, ki je pred leti pisal na Motosvetu izkušnjo o tem, kako so si vnaprej ogledovali in poskušali ukrasti KTM-a na Siciliji iz garaže gostiteljev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kiri pravi:

Na Siciliji sem sicer že bil, a z avionom. Sem že takrat ugotavljal, da je to država v državi. :) Ti si tisti, ki je pred leti pisal na Motosvetu izkušnjo o tem, kako so si vnaprej ogledovali in poskušali ukrasti KTM-a na Siciliji iz garaže gostiteljev?

Jp  bilo prilično stresno, ker sem opazil, da se tudi domačini bojijo. No saj potem so se še v LJ sredi mesta spravili nanja, pa se je tudi srečno končalo, kakorkoli lopovi nikjer nimajo dopusta :(.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Luka66 pravi:

 

Za pazit je na motor na jugu.....sedaj je tudi dol pomanjkanje posla in bi lahko nivo želja padel........sam sem imel srečo, da sem se odpeljal domov z avtom in motor na prikolici ?    mene ne vleče več dol na jug It, verjetno zarai slabe izkušnje, tudi vzdušje med ljudmi je bilo neko čudno, zamorjeno, dol je država v državi.

SREČNO

Ne sam na jugu, mojmu frendu (finančna policija pazi iz Udin, hodil je v fitnes v Vipavo, kjer sva se spoznala) so ukradli 2 (pazi dva) ducatija iz garaže in ne istočasno.

Italija je cigajneraj, Kiri na mestu je opozorilo, vedno prvo poskrbi za varnost. Enako je tudi z avtom. Pa četudi plačaš 10000 lir lokalnemu pijancu da gleda na avto, ko sem se sprehajal po Pompejih :D

Zato mi osebno moto Italija smrdi. Pa sem jo nekaj prevozil, kjer sem se večinoma dogovoril za garažo (varovano ali v sklopu hotela). Pravi gostitelj s tem nima problema in bo vse uredil, celo svoj avto mi je dal da smo šli v mesto potem na večerjo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj glede tega kar pazim. V mestih iscem nastanitve, kjer imajo garazo/dvorisce, na selu pa itak ni problema. Vecjega problema kot to, da ti kaksni klinci jahajo motor in zategujejo gas, obicajno ni. 
Tolazim se s tem, kdo za vraga bi ukradel vstroma 2006 s 100k na stevcu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 7. 2020 ob 20:03, Kiri pravi:

Saj glede tega kar pazim. V mestih iscem nastanitve, kjer imajo garazo/dvorisce, na selu pa itak ni problema. Vecjega problema kot to, da ti kaksni klinci jahajo motor in zategujejo gas, obicajno ni. 
Tolazim se s tem, kdo za vraga bi ukradel vstroma 2006 s 100k na stevcu :) 

Ti jaz posodim mojega Versysa 1000 2012  z 80000 prevoženimi. Po moje ga niti Romuni nebi ukradli...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jutri štartava. Ima kdo kakšne izkušnje in/ali nasvete glede radarjev, hitrostnih in ostalih omejitev, da ne bo kakšnih neprijetnih presenečenj naknadno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vsepovsod so. In kazni pošiljajo v Slovenijo. Tudi z angleškim prevodom, kar pa samo po sebi ne pije vode, saj bi po zakonih moralo biti v slovenščini. Vendar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kiri pravi:

Ima kdo kakšne izkušnje in/ali nasvete glede radarjev

Ne bi škodilo, če bi si naložil kakšno aplikacijo z ažurirano bazo ITA radarjev, saj jih je kot listja (v Garminu jih 3/4 še ni v bazi).

Pazi na semaforiziranih križiščih, da se ne dotakneš polne črte, saj imajo ogromno kamer za rdečo luč.

Pazi, da v mestih ne greš v ulice omejene na lokalni promet, tam tudi mestno redarstvo pošilja kazni.

Tutor uporabljajo tudi na regionalkah, ne samo na AC.

Prepovedan je iridium vizir (sledi zaplemba ?), enako velja za barvne žarnice.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

20 minutes ago, 3nity said:

Ne bi škodilo, če bi si naložil kakšno aplikacijo z ažurirano bazo ITA radarjev, saj jih je kot listja (v Garminu jih 3/4 še ni v bazi).

Pazi na semaforiziranih križiščih, da se ne dotakneš polne črte, saj imajo ogromno kamer za rdečo luč.

Pazi, da v mestih ne greš v ulice omejene na lokalni promet, tam tudi mestno redarstvo pošilja kazni.

Tutor uporabljajo tudi na regionalkah, ne samo na AC.

Prepovedan je iridium vizir (sledi zaplemba ?), enako velja za barvne žarnice.

Waze je ok?

Iridium mam samo svečke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kiri pravi:

Jutri štartava. Ima kdo kakšne izkušnje in/ali nasvete glede radarjev, hitrostnih in ostalih omejitev, da ne bo kakšnih neprijetnih presenečenj naknadno :)

rumeni stebrički, slikajo prej in potem, torej spredaj in zadaj. So pa lepo vidni in označeni. Jaz mam sicer radarje za Italijo tudi na Igoju. Mape sem kr s partisa snel.

Drgač so pa kazni kr visoke, oziroma take kot pri nas, za tiste 50km/h. Ostalo: kontrol je manj kot pri nas, a ko so, moraš plačat (če si zajebal), ne bo šlo na lepe oči. do sedaj sicer z njihovimi "modrimi" nisem nikoli imel slabih iskušenj, vedno so korektni.

Srečno, pa čimveč slikc, da se bomo lahko slinili pred ekrani :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo ta njihov free flow sistem cestninjenja? Včeraj sva šla od Padove v smeri Cinque Terre in na izvozu z avtoceste je bila rampa odprta, na cestninski postaji je pa pisalo free flow. Se mi je zdelo malo preoptimisticno, da bi to pomenilo, da ni cestnine, pa sem ugotovil, da je to ocitno nek sistem cestninjenja, kjer je treba naknadno poravnat. Kdaj, kje, kako? Nic ne najdem pametnega na internetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Kiri pravi:

Pozna kdo ta njihov free flow sistem cestninjenja? Včeraj sva šla od Padove v smeri Cinque Terre in na izvozu z avtoceste je bila rampa odprta, na cestninski postaji je pa pisalo free flow. Se mi je zdelo malo preoptimisticno, da bi to pomenilo, da ni cestnine, pa sem ugotovil, da je to ocitno nek sistem cestninjenja, kjer je treba naknadno poravnat. Kdaj, kje, kako? Nic ne najdem pametnega na internetu.

Telepass - free flow

Popravljeno . Popravil LunaticFringe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Kiri pravi:

Pozna kdo ta njihov free flow sistem cestninjenja? Včeraj sva šla od Padove v smeri Cinque Terre in na izvozu z avtoceste je bila rampa odprta, na cestninski postaji je pa pisalo free flow. Se mi je zdelo malo preoptimisticno, da bi to pomenilo, da ni cestnine, pa sem ugotovil, da je to ocitno nek sistem cestninjenja, kjer je treba naknadno poravnat. Kdaj, kje, kako? Nic ne najdem pametnega na internetu.

https://www.pedemontana.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 8. 2020 ob 7:14, Kiri pravi:

Jutri štartava. Ima kdo kakšne izkušnje in/ali nasvete glede radarjev, hitrostnih in ostalih omejitev, da ne bo kakšnih neprijetnih presenečenj naknadno :)

Moja izkušnja je. :)

Radarjev je precej. Nekaj časa sem premzal pred vsakim radarjem in omejitvijo.. Ugotovil, da sem v smrtni nevarnosti saj noben tega ne dela in tudi ne pričakuje. Dan dva sem vozil v krču in napet glede radarjev, nato pa sem se prepustil toku domačinov - kar je precej bolj varno kot upoštevati cestna pravila. Seveda sem kalkuliral varnost in položnice. No, do sedaj nisem prejel še nobene.

Ne zaviraj ko se vklopi rumena luč - ga boš dobil od zadaj. :lol1:

Tako sem pač jaz doživel Italijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!