Skoči na vsebino

Enosledna električna vozila (e kolesa, e skiro itd.)


franc

Priporočene objave

No... pa sm se vrgel... malo prej plačal kitajcem za 750W motor in  48V 13Ah battery paketič, plačal cca toliko kot bi s slo dobil tole: http://batte-trade.eu/si/elektricni-motorji-za-kolesa/785-BBS02-48V-500W.html

Ne bom se preveč hvalil dokler ne vidim al bo v škatli res bafang el en chanbang :D , do sedaj nisem naročil več kot 150usd, zdej pa vršt vn 650usd se malo potim, sm bolj škrte sorte :D 

(pa kabla za programirat še nisem nabavil, bom delal po tapravi DIY metodi, vržeš gor na kolo in problemi pridejo že sami jih ni treba predvidet vnaprej :lol1:)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, vandrovec said:

Po celinskih občinah se ni privlačno s tem vozit ko padejo temperature, je le za poleti. :)

?? Čez dan še vesno večinoma nad 10 stopinj, ni snega... Če zdej ninorau lepo vreme za kolo, kdaj je najlepše je med 10 in 20 °C... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, smasher pravi:

?? Čez dan še vesno večinoma nad 10 stopinj, ni snega... Če zdej ninorau lepo vreme za kolo, kdaj je najlepše je med 10 in 20 °C... 

Meni je pod 20 stopinjami že hladno na kolesu, ker nimam zimske opreme...kolesarim v majici s kratkimi rokavi in kratkimi hlačami. Posameznike je še videti na kolesih, tisti, ki so se v službo poleti vozili s kolesi pa sedaj pešačijo ali imajo druge prevoze. Meni je meja okrog 20 stopinj...da bi kolesaril z bundo me ne mika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WAAAAAAAAAA... to pa je hitrost... nisem mislil da bom letos delal e-kolo ampak ponudba 11. 11 je bila preveč mikavna. 

Dostava manj kot 5 dni od klika in še vikend je bil vmes. 

 

DSC_0783.JPG

DSC_0784.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

Samo za @BIF, ki mi očitno ne privišči veselja... 

sketch-1605544517453.png


Tako si si ti razložil. In zelo zmotno razmišljaš. Ampak na sliki, ki si jo priložil je videti, kot, da je motor popraskan...torej rabljen. Drugače pa ti jaz nisem nič fouš. Kar ti odkrivaš jaz že imam nekaj časa in itak vem kaj je to. Da pa boš nekaj podobnega imel tudi , pa me kvečjemu veseli....še eden, ki ve kaj je v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Darko3g said:

A zdaj že na nove stvari dajejo rabljene nalepke? :) 

Ne, samo je neka čudna plastika vsak prstni odtis se gor pozna.. pa smo že malo mencali po rokah ta motor :D 

@BIF ok.

 

Zdej morem samo še najt tisti kovček z orodjem za kolo da zvlečem vn stare gonilke... vsaj 2 izvlakača (abcigerja ) za gonilke imam... pa sem tako skrbno pospravil da nimam pojma kje so :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, smasher pravi:

Ne, samo je neka čudna plastika vsak prstni odtis se gor pozna.. pa smo že malo mencali po rokah ta motor :D 

@BIF ok.

 

Zdej morem samo še najt tisti kovček z orodjem za kolo da zvlečem vn stare gonilke... vsaj 2 izvlakača (abcigerja ) za gonilke imam... pa sem tako skrbno pospravil da nimam pojma kje so :hmm:

Spremljamo napredek :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si tudi privoščil letos Haibike polno vzmetenega sicer rabljen in odpru se mi je čist nov svet.Pri mojih letih 68+ sem letos naredil preko 1500km nič več problema z klanci in križem.V glavnem sem se vozil po Istri ker imam pavšal tam.Če kdo še cinca kar v nabavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Snečer pravi:

Spremljamo napredek :) 

Te firbec matra, če tole bolj sune kt tvoj Versaći :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, jama1100 pravi:

Jaz sem si tudi privoščil letos Haibike polno vzmetenega sicer rabljen in odpru se mi je čist nov svet.Pri mojih letih 68+ sem letos naredil preko 1500km nič več problema z klanci in križem.V glavnem sem se vozil po Istri ker imam pavšal tam.Če kdo še cinca kar v nabavo.

Kakšen motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WWWWWWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...............

Prlimam slike ko se neham smejat.... to je kolesarjenje samo na 1 asistenčni stopnji..... pol je samo še zajebancija :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, smasher pravi:

WWWWWWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...............

Prlimam slike ko se neham smejat.... to je kolesarjenje samo na 1 asistenčni stopnji..... pol je samo še zajebancija :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Čakamo slike :) video, poročilo.

Končni obračun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej... navodil.. nobena samo za baterijo ako jo vzdrževat in skladiščit.. na srečo je šlo vse po principu plag&pray (eni pravijo pla&play.. ma mislim da je pray bolj učinkovito še posebaj pri PC zadevah :D )

Torej največja jeba je bila spravit stare pedale... z Uinior izvlakač sem moral dobro podmazat in se obesit gor da je popustilo tisti ki je zategoval gonilko 17let nazaj je učino uporabljal moment ključ za avte... :angryrant1:

Torej gonilke vn.. motor gor.. v lukno gre.. paše ko .... je glih 68 gonilka v nulo..

1999759927_bfg1.thumb.jpg.c387d4a334eebbf7054879725e4daab7.jpg

Potem je šel gor nosilec za baterijo pa zobniki...

989783465_bfgpol.thumb.jpg.236d6ad4a934655d46970b4d56a60f41.jpg

Pol še števec gor pa je prektično fertik.. mal vrtenja na mestu..

 

1008940201_bfgleva.thumb.jpg.31d10f7859625ef3c3477e8676c67f2e.jpg

522564548_bfgstevec.thumb.jpg.d68a510d38671d9854c63e3796f8812a.jpg

Analiza menjalnika.. v kolikor bi bila želja in volja bi se verjentno dalo narest spredaj na dvojni zobnik.... (kasnejša ugotovitev, da v kolikor je štrom ni treba :D )

1634539711_bfgmenjalnik.thumb.jpg.375a5cb6b6c71f96d7f1accdaf6c6966.jpg

In pol je blo vsega konec.....

 

1901851605_bfgkonec.thumb.jpg.310880133008e5bc6a2b2a5da51c42ce.jpg

V tisti škatli ki je v kotu za zadnjim kolesom je vse prišlo, očitno je računalnik naštiman na 26", če bi dal to na 28" ali 29" bi leteu preko 30km/h :lol1:

Na žalost je bila že tema in luči pa nisem naročil od kitajcev.. bom morda predelal eno tisto USB luč in jo dal na kolo original za to pride cca 26€

Slike so taker, ker je slikano v kleti, kjer šraufamo, če bi delal širše da se vidi kolo bis e videlo okoli še preveč šare.

Kot rečeno dela ni nič, no ja res da sem jaz kot študent tudi sestavljal kolesa v trgovini, tako da mi je menjava ročk od zavor tako mimogrede delo da sploh nisem slikal vgradnje ročk s senzorji, tako da za nekoga ki zna šraufat kolesa je to cca 2 ure dela, jaz sem prišel domov ob 16h, ob 19:30 je bilo konec testne vožnje pa še kosilo sem umes pojedel.

(pa gonilko 2x raztavil ker je hotel met oče na zobniku tisti ščitnik za verižnik, ki ni narejen na C ampak je okrogel torej mora pedal stran da se ga lahko privijači.

Edini razlog zaradi katerega nisem siguren da bi dal motor na moje kolo, je pozicija, jaz imam še rahlo večji fi cevi, torej bi motor že skoraj visel dol ko ena pasja jajca :lol1:, torej bi moral narest eno "šus plato", da ne zagrabim kam z motorjem odtrgam motor in mogoče dam okvir na pol.....

 

A, ja glede vožnje 1 stopnja..cca do 200W asistiranja, 3 stopnja do cca 400W asistiranja... pri višjih stopnjah asistiranja nisem več gledal na ekran ker te lahko tudi v okolici hiše v temi kaj preseneti. Tako da stopnja 1 in 2 sta asistiranje, 3 je podpiranje lenobe, 4,5...vrtiš poluftu motor sam šopa.

Ročne tipke za gas nisem vgradil. Zanimivost, tipka za gas in zavore, vse gre na enake rumene 3 pinske konektorje v motor, vgradnja je izi samo slediš barvam, konektorji enakih barv grejo skupaj, navodil nisem pogrešal, morda le za števec če bi moral popraviti obseg kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Snečer said:

je še kolo al ne? :)

Bom preveril ko bom imel priliko it en resen krog... tam vsaj 50km, ker če vsaj malo ne zašvicaš... tudi čao in bravo imata pedale....

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja.. danes poiskal najbližje 4 klance okoli hiše.. malce razočaran nad linearnostjo asistence... umes kar malo "ugasne" po ravnini, pride klanec, počaka da začneš crkovat, pol začne dodajat... Morda se da to občutljivost na spreminjanje navora kaj naštelat, čakam kabel  ki ga ni bilo ugodno v EU skladišču. 

Vozil sem z asistenco v 1 stopnji, malce sem dal v 2 ko se mi je zdelo da me pušča malo na cedilu, tako da logika oziroma kako določa količino asistence mi ni čisto jasno, edino kar sem ugotovil je da je 250W motor premalo, en tak resen klanec (niti ne še tisti za grizt kolena) je takoj motor čez 600W (ok res da sem šel dobrih 15km/h v klanec navzgor)

In med malo zajebancije po ravnini ... nisem čisto sigurn ampak mislim da sem imel asistenco tudi okoli 30km/h... bom jutri na daljši razdalji preveril....

Glede na to da na obali nisem videl nobenega k bi vgrajeval Bafgang... bom kar jaz začel, rabi kdo kit z vgradnjo in je v 3 obalnih občinah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!