Skoči na vsebino

Enosledna električna vozila (e kolesa, e skiro itd.)


franc

Priporočene objave

pred 41 minutami, maus pravi:

ne vem -... še nisem probal e-kolesa :huh: 

jebeš viagro, probi Niagro :P

Za nas butlne na piciklu je ekolo samo dobiček. Namesto 30-50km dometa ga je lahko več.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

jebeš viagro, probi Niagro :P

Za nas butlne na piciklu je ekolo samo dobiček. Namesto 30-50km dometa ga je lahko več.

 

Vama dvema ni več pomoči, ne z Niagro ne z Viagro.
Vama dvema lahko pomaga samo zadeva iz spodnjih slik, pa še to med opazovanjem v kolikor vama sline preveč ne tečejo. :P

00325423.jpg

61JFGf+yWGL._SX425_.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kričač pravi:

Vama dvema ni več pomoči, ne z Niagro ne z Viagro.
Vama dvema lahko pomaga samo zadeva iz spodnjih slik, pa še to med opazovanjem v kolikor vama sline preveč ne tečejo. :P

00325423.jpg

61JFGf+yWGL._SX425_.jpg

hm...s tem da sem gorskogbikera gnal 4 leta vsak dan po cca 40km (delno makedam, cesta in off)...bi znalo tudi brez čupačupsa it :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal pravkar na Tedniku prispevek o kolesarjenju v sloveniji. Je rekel tip, da je kolesarjenje velik boljš kot tek, ker več vidiš, več poti se ti odpre.... 

....moj dodatek...z e-kolesom pa še več....samo to morajo komaj pogruntat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto...še ena e pogruntavščina. 
Zdaj čakam zadrte surfarje, da razložijo, kak je to za kurac. Pravo surfanje je samo na veter....čeprav....brez vetra lahko samo desko brišeš s coto.... 

....ampak, kot pri e-kolesih tudi tukaj tiči razlog v eni in edini zadevi....v ceni.

https://www.jutarnji.hr/life/tehnologija/najluda-inovacija-u-daskaskim-sportovima-surfam-morem-poput-aladina-na-carobnom-tepihu-15020253

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIF, ma samo poglejdaš po jurtubu, sej ta zadeva je prišla vn takrat enkrat kot tiste šobe za na nige da letiš kot ajronmen.

Pa poglej še un vodni skuter v obliki delfina, morskega psa... Kjer sediš notri pa se s tistim jajcaš po vodi. Dejansko ni več uprašanje kaj je možno, ampak preprosto koliko denarja imaš... Folk gre s privat avijonom nekam samo za kosilo... kdo so mi reveži da bi omejevali razvoj igračk za bogate, sej čez par let bo kej "trikl dawn" za nam dostopne cene. 

 

ps: opravičujem se vsem ki sem jih vrgel vn iz povprečne populacije če s privoščijo za par dni morja igračke za nekaj 10 000€,nekateri imamo bolj eksistencjalne probleme... 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, a79 pravi:

O lenuhih na e kolesih govorijo le tisti, ki ga niso probal... Je potuha v klanec, ne recem, v dolino in po ravnem pa v bistvu nad 25kmh gonis 10 kil vec na zgance...

Ga ne gonim čez 25 km/h. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj niste lenuhi, samo na živce mi grejo izjave tipa 'ful kolesarim, naredim tolk pa tolk,...', 'sem bil tam pa tam s kolesom, je res klanec...'. Ni primerjave.

Kot tisti ki pravijo da so pretekli lj maraton... potem pa zveš da so bli na 10km. Se ne posmehujem nobenemu, ampak maraton se točno ve koliko je dolg. Taki so clickbait naslovi na trač straneh... 

Jaz bi elektriko kupil za ženo, da bi šla skup kdaj kak krog, ampak očitno samo po klancih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez vezna debata, nekateri ste še vedno ujeti v času. Dejstvo je, da smo leta 2020, časi in tehnologija se spreminja!! 

Tisti, ki zagovarjate "stara" kolesa, ki se hvalite koliko ste prevozili, kakšen klanec..... itd, komu se dokazujete?? Nobenemu, to delate za sebe? Zakaj se pa potem ne včlanite v nek klub, da pričnete z resnimi treningi, če ste tako "vzdržljivi"? Lari-fari, to vam je samo izgovor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, ravno zaradi tega ker delam zase mi je vseeno če vozim npr. avg pulz 150 na elektriko ali pa polento, s polento pač naredim manj km, ostalo je isto. Ne se farbat da ste zdej ultra super duper športniki če ste 3ure na biciklu, brez elektrike bi bli pa pol ure. 

Kdaj boš pogruntal da smo leta 2020 in bi lahko kupil električni skuter, kaj se boš zajebaval s pedali. Mislim kaka primerjava ?

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moja dva centa. Nisem pristaš elektro koles ampak vedno bolj razmišljam, da imajo e-kolesarji prav. Namreč razlogi za uporabo e-kolesa v rekreativne namene se zdijo sami po sebi nasprotujoči. Kot bi imel fitnes napravo z e-pomočjo. Za vožnjo po ravnini ali celo po stadionu, res ne vidim nobenega smisla.

Ampak: ko sem na dopustu v Stinici, se zelo težko pripravim do tega, da bi šel zjutraj (ko še sonce ne žge) v breg do koče na Alanu (cca 22 km) kar hudega klanca. Zalotim se, kako se "bojim" tega napora, ker vem, da je to "življeje eno samo trpleje". Takoj na začetku je potrebno zagristi v hrib, ni časa za ogrevanje ali lagani začetek. Po kakšni uri me ponavadi zmanjka in grem veselo navzdol in poležavat na plažo.

Če bi imel e-kolo, bi verjetno z lahkoto prišel do vrha, potem od veselja prekolesaril še do Štirovače in morda še kak kilometer. Znanec miga je ponujal za preizkus, on je prekaljeni bivši triatlonec, pa pravi, da je z e-kolesom dosti bolje rekreirati. Odpelje se do Karlobaga (30 km) pa še proti Baškim Oštarijam, ali od Svetega Juraja proti Krasnemu polju, skratka, dela in uživa.

Sicer pa, vsak po svoje. Eni celo uživajo s SS sportaki, ki tako ali tako niso za na cesto, ali bog ne daj s skuterji. Dokler ne bom probal, ne bom kritiziral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BlackDoc, ne se smešit. Vidim, da ne razumeš bistvo debate. NIKJER, ampak res NIKJER nisem zasledil, da bi električarji trdili, da smo vrhunski kolesarji in da bi se po prsih tukli, koliko smo prevozli. Ne obračat besed in ne podtikat. 

Moja odločitev za ebajk je bila zgolj to, ker rad kolesarim, stvari si lažje ogledam s kolesa kot peš in sem pri tem manj utrujen, plus tega pa mi omogoča, da od štarta naredim večji domet z manj truda. Kolesa nimam zato, da bi se komu dokazoval in se preseraval na nekih maratonih... Če bi to želel bi si kupil specjalko in se vpisal v KK Branik. Kaj tukaj ni jasno? Poglej si v temi kolesarske ture..... bistvo je, da se z ženo družima, uživama na kolesu, si ogledava težje dostopne lokacije in se z ebajkom lažje "zgubima". Nikjer nisem pisal o presežkih in o extremnih podvigih na poti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Darko3g pravi:

Še moja dva centa. Nisem pristaš elektro koles ampak vedno bolj razmišljam, da imajo e-kolesarji prav. Namreč razlogi za uporabo e-kolesa v rekreativne namene se zdijo sami po sebi nasprotujoči. Kot bi imel fitnes napravo z e-pomočjo. Za vožnjo po ravnini ali celo po stadionu, res ne vidim nobenega smisla.

Ampak: ko sem na dopustu v Stinici, se zelo težko pripravim do tega, da bi šel zjutraj (ko še sonce ne žge) v breg do koče na Alanu (cca 22 km) kar hudega klanca. Zalotim se, kako se "bojim" tega napora, ker vem, da je to "življeje eno samo trpleje". Takoj na začetku je potrebno zagristi v hrib, ni časa za ogrevanje ali lagani začetek. Po kakšni uri me ponavadi zmanjka in grem veselo navzdol in poležavat na plažo.

Če bi imel e-kolo, bi verjetno z lahkoto prišel do vrha, potem od veselja prekolesaril še do Štirovače in morda še kak kilometer. Znanec miga je ponujal za preizkus, on je prekaljeni bivši triatlonec, pa pravi, da je z e-kolesom dosti bolje rekreirati. Odpelje se do Karlobaga (30 km) pa še proti Baškim Oštarijam, ali od Svetega Juraja proti Krasnemu polju, skratka, dela in uživa.

Sicer pa, vsak po svoje. Eni celo uživajo s SS sportaki, ki tako ali tako niso za na cesto, ali bog ne daj s skuterji. Dokler ne bom probal, ne bom kritiziral.

Jaz bi tudi raje šel na Triglav z gondolo al pa vsaj do Kredarice pa se tisto zadnjo uro afnal na zajlah :) 

(so bili celo načrti, da bi gor naredili zobato železnico, če sem prav prečital).

Kopaj se raje, pa z motorjem se gor zapelji, je isti razgled :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni letelo nate Kričač, v tej temi se ni noben po prsih tolkel, sem jih pa že slišal. Predvsem taki, ki res niso š od športnika.

Bistvo mojega hejtanja je, da se noben k*rac ne potrudi več za nič in išče bližnjice, ekolesa so pač hot topic tukaj. Ne bom več težil, rečmo raje kako glede tehnologije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ne rabte nobenga kolesa .. street view :P ... potuješ ... okolico gledaš, pa doma sediš in kokice grizljaš :huh: 

ne vem zakaj se vsi tok obremenjujete z drugimi ... nekateri niso rogliči in pogačarji  in se radi zapeljejo... tako kot niso vsi Rossiji in Mausi, ampak se vseeno radi vozijo z motorji...

pustite drugačnim mogočnostim možnost ....

jaz bom tudi kupil e kolo ... najverjetneje in z razlogom prevoza v službo ... če ne električni skuter .. se še nisem odločil, edino če bodo pogruntal kombinacijo tega...

pa ne se preveč z drugimi ukvarjat, saj imamo vsi vsak s sabo dosti opravka ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Snečer pravi:

(so bili celo načrti, da bi gor naredili zobato železnico, če sem prav prečital).

Prav si prebral. V Vojah (bil prejšnji teden s kolesom na Koči na Vojah) bi bila celo prestopna postaja. Zadeva bi bila podobna kot na Marmolado s tem, da je tam nihalka. 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Snečer pravi:

Jaz bi tudi raje šel na Triglav z gondolo al pa vsaj do Kredarice pa se tisto zadnjo uro afnal na zajlah :)

(so bili celo načrti, da bi gor naredili zobato železnico, če sem prav prečital).

Kopaj se raje, pa z motorjem se gor zapelji, je isti razgled :)

Se kopam, vozim z motorjem, rad bi pa tudi kakšno korist za kardiovaskularni sistem. Ko sem bil v Pakoštanih, nisem imel težav spljoh. Tam je ravnine dovolj, tudi ta moj mestni treking, ki ima celo prtljažnik (za dopust sam odstranim blatnike). Sva se oba vozila do Biograda, pa okrog Vranskega jezera (tu pa tam kak hrib), ampak v Stinici pa je 4 km brega, da sploh prideš do Jadranke. Pa še Jadranka je precej valovita. Vem, da se ni potrebno rekreirati na dopustu, želim pa povedati, zakaj bi lahko bil električni bicikel primeren.

In tudi, če bi bila železnica na Triglav, bi še vedno dosti ljudi hodilo peš. Podobno kot Orlovo gnezdo. Vozijo avtobusi, lahko greš peš ali se pelješ s kolesom. Prepričan sem, da je sedaj zelo veliko električarjev tam okoli.

Skratka, sprijazni se, da si že star in ne maraš novotarij :) (v filmu nazaj v prihodnost 2, so se leta 2015 ali kdaj že, mulci vozili z zračnimi rolkami (ki pa niso delovale nad vodo)).

Moramo pa ločiti naprave, ki so namenjene zabavi (npr. električni surf - tam ni faktorja rekreacije), prevozu (npr. el. skiroji) ali pa kolesom, ki lahko služijo kot pomoč pri prevozu v službo ali kot pomoč pri rekreaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Darko3g pravi:

Se kopam, vozim z motorjem, rad bi pa tudi kakšno korist za kardiovaskularni sistem. Ko sem bil v Pakoštanih, nisem imel težav spljoh. Tam je ravnine dovolj, tudi ta moj mestni treking, ki ima celo prtljažnik (za dopust sam odstranim blatnike). Sva se oba vozila do Biograda, pa okrog Vranskega jezera (tu pa tam kak hrib), ampak v Stinici pa je 4 km brega, da sploh prideš do Jadranke. Pa še Jadranka je precej valovita. Vem, da se ni potrebno rekreirati na dopustu, želim pa povedati, zakaj bi lahko bil električni bicikel primeren.

In tudi, če bi bila železnica na Triglav, bi še vedno dosti ljudi hodilo peš. Podobno kot Orlovo gnezdo. Vozijo avtobusi, lahko greš peš ali se pelješ s kolesom. Prepričan sem, da je sedaj zelo veliko električarjev tam okoli.

Skratka, sprijazni se, da si že star in ne maraš novotarij :) (v filmu nazaj v prihodnost 2, so se leta 2015 ali kdaj že, mulci vozili z zračnimi rolkami (ki pa niso delovale nad vodo)).

Moramo pa ločiti naprave, ki so namenjene zabavi (npr. električni surf - tam ni faktorja rekreacije), prevozu (npr. el. skiroji) ali pa kolesom, ki lahko služijo kot pomoč pri prevozu v službo ali kot pomoč pri rekreaciji.

Ko te začne čas prehitevat, se ideje o vzdrževanju kadiovaskularnega sistema sredi poletja v vročini 40+ ne končajo dobro. In vlačenje pecikla na morje je tista miselnost, da je na morju potrebno nekaj narediti zase :) ne ga lomit no.

Plavaj, ti pravim, saj zdaj so ti trajekt prestavili, ne boš oviral :) al si pa čoln kupi, saj imaš morje :)

Meni so všeč e kolesa, samo trenutno le ogledujem, še ne rabim oz. premalo kolesarim.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, BlackDoc pravi:

Haha, ravno zaradi tega ker delam zase mi je vseeno če vozim npr. avg pulz 150 na elektriko ali pa polento, s polento pač naredim manj km, ostalo je isto. Ne se farbat da ste zdej ultra super duper športniki če ste 3ure na biciklu, brez elektrike bi bli pa pol ure. 

Kdaj boš pogruntal da smo leta 2020 in bi lahko kupil električni skuter, kaj se boš zajebaval s pedali. Mislim kaka primerjava ?

 

Torej....vidim, da gre za popolnoma različne vzgibe kako vidimo e-kolo. Moj pogled je bil ob nakupu takšen: v življenju sem imel štiricikel, pa motor, pa čoln...zdaj imam e-kolo in terenca. Motiv je bil vedno en in edini. Rad potujem in raziskujem in za to potrebujem sredstvo za premikanje. Ko sem potoval s štiriciklom sem dosegel njegove limite (tehnične) in sem ga prodal in kupil motor. Motor sem kupil ne zato, ker bi bil z dušo in srcem motorist...motor sem kupil, ker sem hotel dlje kot z štiriciklom in ker sem z motorjem prišel kam, kamor z avtom nisem mogel in ker je bilo z motorjem to bolj zanimivo. Ker sem doma na obronkih Pohorja in sem peš prečesal vse bližnje gozdne steze z motojem pa se tam nisem mogel voziti sem si omislil e-kolo...ne zaradi rekreacije, temveč kot sredstvo da hitrejše in daljše premike...rekreacija je prišla kot dodatek. Zaradi rekreacije si kolesa ne bi nikoli kupil. Rekreacija mene sploh ne zanima. Ko sem fuknil z motorjem sem ga z lahkoto prodal in ga nič ne pogrešam. Raje sem si prilagodil terenca, s katerim bom potoval zraven pa vzel e-kolo za lažje doseganje lokalnih zanimivosti in poti. Peš pač ne bi šel, ker mi je to izguba časa....s kolesom dosežem več in hitreje...pa še crknit ne rabim zraven s potiskanjem pedal v kak breg. Rekreacija je v tem primeru sprejemljiv extra bonus. Rad grem na Črno jezero...ampak se z avtom odpeljem do Osnankarice, pa vzamem zraven raje pribor za muharjenje. Da bi šel na Črno jezero peš iz Areha, ker se bi rekreiral mi ne pade na kraj pameti. Sem pa bil z e-kolesom že na Črnem jezeru pa ne zaradi rekreacije temveč zato, ker se mi je bilo zanimivo peljat del poti po gozdnih cestah, delno po peš poti...da sem zraven malo zašvical...ok...nič slabega...ni pa to bil moj namen. Zatorej je samo razmišljanje o tem kje se bolj rekreiraš in kako...z navadnim kolesom ali e-kolesom....za,e čisto mimo. Meni je e-kolo samo priročno sredstvo za premikanje, ki je lažje, hitrejše z večjim dometom, enako kot je bilo z motorjem. Nobene druge vrednosti.  Edina zame dodana vrednost, ki se je pri tem izkazala je ta, da zdaj z ženo skupaj počneva stvari, ki sem jih prej sam...kar je super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj direktor je velik športnik in rekreativec na več področjih. Trenira 3X na teden in vmes še ogromno prehodi, kolesari, plava... Skratka, zdravo živi in je pri 44 letih zelo, zelo aktiven in poln kondicije.
En vikend sem mu rental moj bicikel.  Odprla so se mu nebesa. 
Ne bom pisal, kaj je vse povedal v navalu navdušenja. Sedaj ima dva v garaži, ker naša direktorica nima kondicije in sedaj lahko skupaj kolesarita. Ne samo, da so v garaži-tudi uporabljata jih.

Jaz sem kot mladinec treniral kolo-danes sem napol defekten in z ekolesom še vedno lahko kolesarim (z navadnim-ne gre) Potuha gor ali dol. Ekolo je primerno za vse starostne skupine z ali brez kondicije, zdrave ali z zdravstvenimi težavami.  Razlika je samo v tem, kako ga koristimo. Kje uporabimo kakšno nastavitev pomoči in zakaj. 
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Lost Name pravi:

Moj direktor je velik športnik in rekreativec na več področjih. Trenira 3X na teden in vmes še ogromno prehodi, kolesari, plava... Skratka, zdravo živi in je pri 44 letih zelo, zelo aktiven in poln kondicije.
En vikend sem mu rental moj bicikel.  Odprla so se mu nebesa. 
Ne bom pisal, kaj je vse povedal v navalu navdušenja. Sedaj ima dva v garaži, ker naša direktorica nima kondicije in sedaj lahko skupaj kolesarita. Ne samo, da so v garaži-tudi uporabljata jih.

Jaz sem kot mladinec treniral kolo-danes sem napol defekten in z ekolesom še vedno lahko kolesarim (z navadnim-ne gre) Potuha gor ali dol. Ekolo je primerno za vse starostne skupine z ali brez kondicije, zdrave ali z zdravstvenimi težavami.  Razlika je samo v tem, kako ga koristimo. Kje uporabimo kakšno nastavitev pomoči in zakaj. 
 

kar povej, kaj je rekel, nič bat :)

ljudje smo pač komot, pri vsaki stvari, tu dileme ni...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozil je celi “toti” naš breg.  Počakal, da se pešaki umaknejo in šel po temi za test od spodnje do zgornje postaje v ravni črti.

Njegove besede so bile: To bom imel, pa če morem avto prodat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIF dobro si to napisal! Vidiš, jaz sem pa kontra, bicikel, hribi, tek - meni je 'pot cilj', uživam v mučenju sebe :) Zaenkrat še vedno lahko dosežem cilj in razuiskujem, tako kot ti. Ampak ja, v celoti se strinjam s tabo, lahko bi prej napisal da ne bi bilo krega :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!