Skoči na vsebino

Enosledna električna vozila (e kolesa, e skiro itd.)


franc

Priporočene objave

pred 27 minutami, BIF pravi:

Vse to sem že jaz napisal...ampak jaz seveda nisem tako "relevanten" kot ZPS....verjetno zato, ker je na tem forumu pavšalno kontriranje najmočnejši argument.

@vandrovec....navedba da zdravniki pri poškodovanih sklepi svetujejo kolesarjenje je zelo splošno in mnogokrat nevarno napačna. Lani ob tem času sem ukvarjal s poškodbo kolena in raje ubogal "nasvet" zdravnika kot fizioterapevta. Posledica kolesarjenja po zdravniškem nasvetu je bila velika oteklina in vsaj 3 tedne daljša rehabilitacija, da o bolečinah ne govorim. Na kolo me je spravil kasneje fizioterapevt glede na mojo problematiko in na pravilen način....z e-kolesom je bila rehabilitacija uspešnejša in hitrejša.

Podobna zgodba je tudi tale, da zdravniki ob težavah s hrbtenico priporočajo plavanje...my ass...s tem pa se po herniji diska ukvarjam zdaj.

Takšne pavšalne navedbe so v stilu "da je rdeče vino dobro za kri"...dokler ti ne crknejo jetra......ali glede na tematiko....z navadnim kolesom narediš več za svoje telo kot z e-kolesom....

To je danes na nivoju nasvetov Afriških vračev....

ti si še marsikaj drugega napisal :)

poleg enakih zadev iz ZPS

pa saj ne škodi, če še enkrat preberemo od "stroke", a ne?

je pa tam slika lepega e kolesa, ki ima blatnike, košaro in stranske tačke :) kolesarske proge se vedno bolj urejajo, in takšno kolo naenkrat tudi dobiva smisel

v nedeljo nedeljo naju je prehitela gospa (tam prek 70 let) na električnem kolesu, je šla na trg, ampak baterijo je imela zadaj :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, BIF pravi:

 

@vandrovec....navedba da zdravniki pri poškodovanih sklepi svetujejo kolesarjenje je zelo splošno in mnogokrat nevarno napačna. Lani ob tem času sem ukvarjal s poškodbo kolena in raje ubogal "nasvet" zdravnika kot fizioterapevta. Posledica kolesarjenja po zdravniškem nasvetu je bila velika oteklina in vsaj 3 tedne daljša rehabilitacija, da o bolečinah ne govorim. Na kolo me je spravil kasneje fizioterapevt glede na mojo problematiko in na pravilen način....z e-kolesom je bila rehabilitacija uspešnejša in hitrejša.

Podobna zgodba je tudi tale, da zdravniki ob težavah s hrbtenico priporočajo plavanje...my ass...s tem pa se po herniji diska ukvarjam zdaj.

Takšne pavšalne navedbe so v stilu "da je rdeče vino dobro za kri"...dokler ti ne crknejo jetra......ali glede na tematiko....z navadnim kolesom narediš več za svoje telo kot z e-kolesom....

To je danes na nivoju nasvetov Afriških vračev....

Niso vsi zdravniki dobri diagnostiki...meni je tako svetoval in mi je pomagalo. Kaj vse imam v kolenu sem že pozabil, ker nimam težav, sem se pa pred leti kar konkretno vozil z gorcem. Ne 50 km, 120 in več jih je bilo...lahko tudi ture objavim. In pa, kot je omenil Dami, tudi način življenja...če shujšaš bo koleno hvaležno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

Niso vsi zdravniki dobri diagnostiki...meni je tako svetoval in mi je pomagalo. Kaj vse imam v kolenu sem že pozabil, ker nimam težav, sem se pa pred leti kar konkretno vozil z gorcem. Ne 50 km, 120 in več jih je bilo...lahko tudi ture objavim. In pa, kot je omenil Dami, tudi način življenja...če shujšaš bo koleno hvaležno.

Moj nasvet:

ni štos da te pri teh letih kaj boli (itak da te)

važno je: da se ne sekiraš, če te kaj boli :P

 

Ampak ker smo na "elektriki" mal pretiravamo z vsem drugim.

Ebicikl je isto sranje kot navaden bicikl, če ga moraš gonit ko štroma zmanjka. In e bicikl je pač podaljšek dometa navadnega bicikla. In ni škodljiv, je samo dobrodošel.

Je pa drag, v večini absolutno predrag.

Recimo vzamem ceno navadnega povprečnega bicikla, (ne vem 500-1000€ že to je preveč) dodam baterijo in elektromotorček. (ajd 200-400€). To je cifra, ki jo bi odkartal. Vse kar je več je metanje denarja skoz okno.

Sem zihr, da v kolikor počakamo par let in poplavo podobnih zadev na trgu, povečanje konkurenčnosti, bodo tut cifre padle.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno v el.kolesih ne vidim nič slabega, dokler se zadeva uporablja tam, kjer bi človek strošil preveč energije. In to so hribi. Ali pa zaradi zdravstvenih razlogov. Osebno sem razmišljal v tej smeri, da bi kaj nabavil. Vendar mi že tako primanjkuje časa za vse stvari, tako da za tistih par voženj na leto, še ne mislim dat toliko denarja. Verjamem pa, da bodo šle cene postopoma dol.

Samo enkrat sem šel s kolesom iz MB na Pohorje. Ko sem prišel gor sem mislil, da bom crknil. Eno samo mučenje. Tako da, če bi mi tu elektro motor pomagal in bi prišel na vrh z manj porabljene energije bi bilo top. Sploh, ker bi lahko kasneje preostanek svoje energije porabil za vožnjo po Pohorju. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš dočakal nižje cene za spodobno kolo. Od kar sem jaz kupil kolo so šle cene samo gor. Govorim seveda o kolesu z spodobno opremo, motorjem in baterijo. 
Tudi motorji se ne cenijo...kar si verjetno že opazil.
So se pa pocenile čunge lunge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Je pa drag, v večini absolutno predrag.

Recimo vzamem ceno navadnega povprečnega bicikla, (ne vem 500-1000€ že to je preveč) dodam baterijo in elektromotorček. (ajd 200-400€). To je cifra, ki jo bi odkartal. Vse kar je več je metanje denarja skoz okno.

Sem zihr, da v kolikor počakamo par let in poplavo podobnih zadev na trgu, povečanje konkurenčnosti, bodo tut cifre padle.

 

Sigurno je predrag v primerjavi z motornimi kolesi ali slabše opremljenimi kolesi...sem videl enega Specializeda s ceno konkretno nad 10 k€...vtf. Cenejši pa ne bodo ne, še bolj bodo čarali in dražili. Pomemben je namen, zakaj tako kolo rabiš...npr, za peljat na dopust je dovolj to https://www.mishop.si/xiaomi-himo-z20-zlozljivo-elektricno-kolo-bela-1224.html  ...da greš v vročini v trgovino po hladno pivo, če zmanjka :naughty:

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Samo enkrat sem šel s kolesom iz MB na Pohorje. Ko sem prišel gor sem mislil, da bom crknil. Eno samo mučenje. Tako da, če bi mi tu elektro motor pomagal in bi prišel na vrh z manj porabljene energije bi bilo top. Sploh, ker bi lahko kasneje preostanek svoje energije porabil za vožnjo po Pohorju. 

....pa to je to. Jaz živim v Zg.Hočah....peljem se na Areh....od tam pa še do Šumika in če sem pri volji še do Klopnega ali Osankarice....in lepo nazaj. Prijetno utrujen...kolikor sam želim...in če mi je....grem naslednji dan spet...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mogoče podatek za lažjo predstavo.

Moje kolo mi nudi asistenco do 360w oz. 3,6 kratnik moči glede na moč, ki jo proizvedejo moje noge.

Zadnjič sem zasledil podatek, da je Roglič v neki etapi na Tour-u z svojimi nogami pritiskal z močjo 520w. 
Če bo kdo šel ma cikloergometrijo h kardiologu naj ga prosimda mu nastavi to moč...boste videli kako dolgo boste poganjali pedala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BIF pravi:

Še mogoče podatek za lažjo predstavo.

Moje kolo mi nudi asistenco do 360w oz. 3,6 kratnik moči glede na moč, ki jo proizvedejo moje noge.

Zadnjič sem zasledil podatek, da je Roglič v neki etapi na Tour-u z svojimi nogami pritiskal z močjo 520w. 
Če bo kdo šel ma cikloergometrijo h kardiologu naj ga prosimda mu nastavi to moč...boste videli kako dolgo boste poganjali pedala....

Da, včeraj je bilo po TV, mislim da na Fopu, kako je Pogačar 25 minut gonil z nekimi hudimi Wati in to v hrib.

In so novinarju potem "sobno kolo" na inštitutu nastavili na takšno moč :) 

Impresivno, seveda pa tisto ni na elektriko, ampak na nekaj bolj močnega (malo za šalo, malo pa zares).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem jaz "sledil" temu, zelo dober kolesar "goni" s približno 250W. 270-280W so že profiji (verjetno v kakšni "špici" to presežejo) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja..to so kar zanimivi podatki...za primerjavo. Jaz včasih ko grem na Pohorje dohitim orto kolesarje na treningu (običajno "pipike"-kolesarji Perutnine Ptuj)...odvisno sicer na kakšni višini jih dohitim...ampak se peljem lepo mimo in jih večinoma kaj kmalu izgubim iz vidnega polja. Sem imel že kandidate, ki so mi skušali parirat....no go. 
Da ne bo pomote....ob tem ko jih prehitim in se odpeljem ne čutim nobenega zadovoljsta...se mi zdi da imajo bolj oni s tem težave. Ampak gre za dve neprimerljivi kategoriji in dejstvo, da jaz seveda brez pomoči verjetno niti ne bi prilezel do vrha. 
Pomembno je da smo na vrh vsi prispeli in vsi zadovoljni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, BIF pravi:

Ja..to so kar zanimivi podatki...za primerjavo. Jaz včasih ko grem na Pohorje dohitim orto kolesarje na treningu (običajno "pipike"-kolesarji Perutnine Ptuj)...odvisno sicer na kakšni višini jih dohitim...ampak se peljem lepo mimo in jih večinoma kaj kmalu izgubim iz vidnega polja. Sem imel že kandidate, ki so mi skušali parirat....no go. 
Da ne bo pomote....ob tem ko jih prehitim in se odpeljem ne čutim nobenega zadovoljsta...se mi zdi da imajo bolj oni s tem težave. Ampak gre za dve neprimerljivi kategoriji in dejstvo, da jaz seveda brez pomoči verjetno niti ne bi prilezel do vrha. 
Pomembno je da smo na vrh vsi prispeli in vsi zadovoljni.

Z gorskim kolesom spereš specialke in "profije" v hrib?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam tega  https://dostava.hofer.si/-/Žensko-moško-električno-treking-kolo%2C-28"-moško/p/362601 za 1.100€ in sem zelo zadovoljen. Nimam potrebe in ne želje po doseganju rekordov v dolžino ali višino, za moje turice do 60 km čisto dovolj, največkrat pa okoli 40, po gričih po Slovenskih goricah.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično. Prepričan sem, da si pred nakupom dobro premisli, saj 1.100eur ni malo denarja. In če si kot pišeš zadovoljen...potem je to DOBER nakup. Lep primer, da se da dobit e-kolo tudi za manj denarja, če imaš pred nakupom razčiščene pojme kaj želiš, in ali bo kupljeno pokrilo pričakovanja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem podatek, da kolesarji z e-kolesi v povprečju kolesarijo več časa (in seveda še več kilometrov) kot kolesarji z navadnimi kolesi, kar posledično pomeni, da so bolj športno aktivni. Verjetno tudi zaradi boljše motivacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, GeeSXer pravi:

Imam tega  https://dostava.hofer.si/-/Žensko-moško-električno-treking-kolo%2C-28"-moško/p/362601 za 1.100€ in sem zelo zadovoljen. Nimam potrebe in ne želje po doseganju rekordov v dolžino ali višino, za moje turice do 60 km čisto dovolj, največkrat pa okoli 40, po gričih po Slovenskih goricah.

 

zgleda zanimiv.... pnevmatike pa sigurno limajo k neostik, kajne :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Kakšno hitrost razvije pa na ranini? Ima prenos ki omogoča pedaliranje do 40 km/h ali več? 

Kot sem omenil se vsa e asistenca konča pri 25km/h...nadaljuješ na lastno moč. Jaz imam spredaj dva zobnika in zadaj shimano xt piramido (ne vem točno koliko zobnikov)...kakšno hitrost bi uspel razvit...bogme ne vem. Sem čisti rekreativec spodnjega ranga. Vem da običajno na ravninah peljem okrog 30km/hker mi tak tempo odgovarja. Je pa to v osnovi gorsko golo....grob profil gum...pa tudi sama teža kolesa glih ni namenjena ravninskim dirkam. Ne vem....če ti recimo večino časa voziš po asvaltu, ravninah in občasnih vzponih potem je smiselna izbira kakšnega e treking kolesa...ta imajo ožje gume, bolj smooth profil, sam okvir je nekaj lažji....s takšnim e kolesom po moje na ravninah ni težav z doseganjem 40+km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Darko3g pravi:

Slišal sem podatek, da kolesarji z e-kolesi v povprečju kolesarijo več časa (in seveda še več kilometrov) kot kolesarji z navadnimi kolesi, kar posledično pomeni, da so bolj športno aktivni. Verjetno tudi zaradi boljše motivacije.

Odlično....vidim, da si se potrudil in zadevo širše pogledal. In JA res je...z e kolesom v povprečju prevoziš več. Jaz sem tipičen primerek. Sem rekreativni kolesar spodnjega ranga (kolo uporabljam malo več kot tisti, ki se recimo vozijo v službo). Ker živim na bregu imam torej dve možnosti. Ali štartam v breg (na Pohorje) ali pa se spustim v dolino....AMPAK me na koncu me čaka srtm vzpon. S klasičnim kolesom ravno zaradi tega komčnega vzpona ob povratku (cca.5km) nisem imel nobene volje. Če pa sem se že spustil v dolino sem tistih zadnjih 5km proti domu jebal mater peciklu pa bregu. Naslednjih nekaj dni pa bog ne daj, da si sploh omenil kolo. Zdaj to sploh ni več faktor o katerem bi razmišljal. Spustim se v dolino kolesarim po mili volji kamor me je volja in domov se pripeljem brez muke...utrujen...ampak brez muke. In bolj kot motivacija je v igri tisto zavedanje, da v bistvu ni omejitev v razdaljah ali vzponih. Če so me nekoč matrale noge mi je sedaj večji problem rit. 
Pred dvema letoma sva šla s kolegom, ki ima 30 let kolesarskega staža za nekaj dni kolesarit v Srbijo (euro velo ruta) ob Donavi. Dnevno sva delala rute med 70 in 80 km po nasipih Donave in kanalov, ki se na njo priklapljajp (Donava-Tisa-Donava in podobno). On s klasičnim gorcem jaz z e kolesom. Oba sva uživala...on, ker mu ni bilo treba prilagajati tempa  na mene lenuha...meni pa, ker sem držal tempo z natreniranim kolesarjem. In to sva počela vsak dan zaporedoma, ker so moje noge z e asistenco to zmogle....edino rit me je matrala. Torej ni bilo vprašanje kondicije v nogah in posledično kilometrine....trpela je moja rit, ker nisem bil vajen toliko časa sedet na kolesu. 
Letos sva imela namen it kolesarit v Črno Goro na gorske masive obrobja Prokletij....žal je odpadlo zaradi korone....ampak pomembno je, da nisem imel niti za trenutek v glavi predsodka, da bi bilo to zame amaterja pretežko ali nemogoče. E kolo ti vlije tudi veliko samozavesti, da se na takšne podvige spraviš brez predsodka in skrbi.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol imaš lahko e-kolo namesto pony expresa   :huh:

jaz bi se vozu ampak nč poganju ... če se preselimo (služba) potem bom moral nekaj nabavit :P 

kok časa se povprečno polni ... v eno stran bom imel cca 15 km ... torej ... če je za cca 100 km potem vsake tri dni polnjenje :? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, BIF pravi:

Odlično....vidim, da si se potrudil in zadevo širše pogledal. In JA res je...z e kolesom v povprečju prevoziš več. Jaz sem tipičen primerek. Sem rekreativni kolesar spodnjega ranga (kolo uporabljam malo več kot tisti, ki se recimo vozijo v službo). Ker živim na bregu imam torej dve možnosti. Ali štartam v breg (na Pohorje) ali pa se spustim v dolino....AMPAK me na koncu me čaka srtm vzpon. S klasičnim kolesom ravno zaradi tega komčnega vzpona ob povratku (cca.5km) nisem imel nobene volje. Če pa sem se že spustil v dolino sem tistih zadnjih 5km proti domu jebal mater peciklu pa bregu. Naslednjih nekaj dni pa bog ne daj, da si sploh omenil kolo. Zdaj to sploh ni več faktor o katerem bi razmišljal. Spustim se v dolino kolesarim po mili volji kamor me je volja in domov se pripeljem brez muke...utrujen...ampak brez muke. In bolj kot motivacija je v igri tisto zavedanje, da v bistvu ni omejitev v razdaljah ali vzponih. Če so me nekoč matrale noge mi je sedaj večji problem rit. 
Pred dvema letoma sva šla s kolegom, ki ima 30 let kolesarskega staža za nekaj dni kolesarit v Srbijo (euro velo ruta) ob Donavi. Dnevno sva delala rute med 70 in 80 km po nasipih Donave in kanalov, ki se na njo priklapljajp (Donava-Tisa-Donava in podobno). On s klasičnim gorcem jaz z e kolesom. Oba sva uživala...on, ker mu ni bilo treba prilagajati tempa  na mene lenuha...meni pa, ker sem držal tempo z natreniranim kolesarjem. In to sva počela vsak dan zaporedoma, ker so moje noge z e asistenco to zmogle....edino rit me je matrala. Torej ni bilo vprašanje kondicije v nogah in posledično kilometrine....trpela je moja rit, ker nisem bil vajen toliko časa sedet na kolesu. 
Letos sva imela namen it kolesarit v Črno Goro na gorske masive obrobja Prokletij....žal je odpadlo zaradi korone....ampak pomembno je, da nisem imel niti za trenutek v glavi predsodka, da bi bilo to zame amaterja pretežko ali nemogoče. E kolo ti vlije tudi veliko samozavesti, da se na takšne podvige spraviš brez predsodka in skrbi.

https://www.lineoshop.si/podlozene-kratke-hlace-za-kolesarjenje/?utm_medium=ad-video&utm_source=facebook&utm_campaign=kolesarske-podhlace&fbclid=IwAR1l6Lm_YV_nymsfi-vQsG_eFgmyxmv2gcO2TRGNUZtbxsKFEn02-BL5KD0

1591622762_600.jpg

:) 

evolucija bo e masažni sedež in hlačke :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so podložene kolesarske hlače dobre le za krajši čas (dnevno furo) , potem pa robovi naredijo svoje. Precej boljša "investicija" mi je bolj udoben sedež.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap...jaz sem se sedaj nekako umiril na sedežu s spominsko peno in podloženimi hlačkami (pleničke)...:))). 
Poizkusil sem med tem tudi s širšim sedežem in prevleko z gelom...nič se ni obneslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, maus pravi:

pol imaš lahko e-kolo namesto pony expresa   :huh:

jaz bi se vozu ampak nč poganju ... če se preselimo (služba) potem bom moral nekaj nabavit :P 

kok časa se povprečno polni ... v eno stran bom imel cca 15 km ... torej ... če je za cca 100 km potem vsake tri dni polnjenje :? 

Na e-kolesu se ne boš samo vozu...moraš tudi poganjat. Koliko boš porabil baterije pa je odvisno od tega v kakšnem režimu e asistence boš vozil. Na Eco modu (prva stopnja) imaš cca. 120km.dometa ob predpostavki da eco mode deluje na vso moč, kar pa se nikoli ne more zgodit, če voziš po kolikor toliko ravnem. Eco mode (kot vse ostale nastavitve) na polno izrabljaš samo na vzponih (pa še tam ne vedno) Torej če mene vprašaš....če imaš do službe relativno ravnino....boš ob pogosti uporabi eco mode baterijo polnil na cca. 10dni. Polnjenje traja cca. 4 ure s klasičnim polnilcem s hitim nekje okrog 2,5ure. Če se bi tako vozil celo leto in polnil baterijo recimo vsak teden bi imel baterijo z cca 800 polnilnimi ciklusi cca. 13-14 let....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!