Skoči na vsebino

Vse o blokadah


KaMiKaZe

Priporočene objave

Na enem forumu sem zasledil   ''da ECU Dell'Orto ECS CLC, deblokada se lahko opravi le z zamenjavo le tega z odprto verzijo, ali pa s priklopom na PC preko diagnosticnega orodja preko K-Line vmesnika, in spremembo mape s pomocjo programa Deuss - bodisi se nalozi nova (custom) verzija, ali pa se samo aktivira drugo mapo - ta ECU namrec vsebuje dva mapseta. Ta postopek na servisu stane cca 50 eur. '' Pa me zanima ce kdo ve kje se dobi ta vmesnik it kateri tocno to je ker ga nisem nasel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 8. 2019 ob 16:12, ScootMaf pravi:

Imam Sym Orbit 3 50cc in imam enak problem. Sem preiskal ves internet od Amsterdama do Francije in na koncu našel TRENUTNO najboljšo rešitev: 

https://www.racing-planet.de/cdi-unit-dellorto-unrestricted-for-sym-fiddle-3-crox-orbit-50-euro4-luxxon-emily-50-w-carburetor-2018-p-348233-1.html?shop_ID=1

Za 114,50€  "odblokiran" Dell'orto ECS CDI. Dokler kitajci ne izumijo cenejše alternative.

P. S. Iz variatorja potegnete "Variator washer" ali "Variator Spacer" da gre namesto 45km/h celih 54km/h :)

zakaj ti pa gre samo 54km na uro, slutis blokado na elektroniki ceprav imas neomejeno in koliko se ti vrti masina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da so te "derestricted" variante v resnici omejene na 55km/h. kot je prej omenil matteo462 imajo francozi custom verzijo z edino blokado na obratih 1100rpm. 

https://www.boostycom.fr/pieces-racing-50cc-4t/2727-ecu-racing-ecs-dell-orto-sym-jet14-50-ac.html  hvala za argumente

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/5/2019 at 8:31 PM, pipi skipi said:

zakaj ti pa gre samo 54km na uro, slutis blokado na elektroniki ceprav imas neomejeno in koliko se ti vrti masina?

54kh/h gre zato ker imam še vedno blokirano verzijo CDI-ja. 114€ se mi zdi prevec za tistih +20km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, ScootMaf pravi:

54kh/h gre zato ker imam še vedno blokirano verzijo CDI-ja. 114€ se mi zdi prevec za tistih +20km/h.

Sem kupil CDI z ebaya odblokirano za 4,5€ in deluje imam verzijo z 4-pin in deluje, samo se ta Dellorto ECU potrebujem odklenit in bi ga raje sam odklenil z racunalnikom, kot pa ga preplacal nekomu ki ga je odklenil sam. Zdaj pa ce mi kdo zna pomagat kje se da to dobiti. Hvala 

8405F8EE-EF3F-4ECE-9D0A-FE56E92B862D.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

jaz imam croxa 2019 odstranil sem pušo iz variomata in gre do 43 km na uro nato gas nedeluje do hitrosti 39 nato lahko dam gas in celo vožnjo dam in spuščam gas nato sem kupil na cilidru ecu-enoto za gy6 motorje kadar sem zamenjal je motor zagnal  prišel do tisoč obratov kadar sem dal gas je ugasnu. Torej moram izklopiti kašen kabel v sprednji maski?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

zivjo 

imam motor longjia pista 4t 2018 letnik in sem odstanil vse podložke(variomatu, frgazrju, izpuhu..) in mi motor se vedno negre več kot 25. Na inernetu sem zasledil da lahko kupis dellorto ecu, ampak ta nedeluje če je tovarnisko blokiran na 25km .Ima se kdo kaksno idejo. 

hvala za odgovor lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na enem izmed prvih sym croxou sm zamenjal cdi enoto 45 na neblokirano. z cdi 45 je sel 53 km/h pri vec kot 9k obratih zdaj z neblokirano pa gre 47 pri 6.5k obratih komu kej jasno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 7. 7. 2019 ob 11:21, Bear11 pravi:

To na spodni sliki ni cdi  to je za vzig neka elektronika cdi je 5 cm dalje zadaj na tej zelezni cevi skrit 

Kje pa bi lahko izkljucil ta konektor pri stevcu?

Znen f11 ima Blokado na cdi-ju. Na servis peljes odblokirajo racunalnisko leti 70km/h ali pa najdeš drug cdi na spletu. Cdi od znen f11 je takšen

Screenshot_20200609_235539_com.android.gallery3d.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo. Prebral sem to in še nekaj drugih tem na temo odstranitev blokad.

Ali lahko sklepam, da glede na to, da skuter ne gre čez 50 niti po klancu navzdol, je blokada elektronska?

Podložko na variomatu bom skušal odstraniti ampak s tem verjetno ničesar ne bom rešil, če ga elektronsko ne spusti čez 50km/h?

Že obstaja rešitev za to?

Skuter bi rad spravil do nekih 60km/h, toliko, da nisi ravno ovira v vaškem prometu in v klanec, več niti ne potrebujem. Gre pa za Sym Jet.

Hvala vsem za pomoč!

Popravljeno . Popravil Marjon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivijo, imam longjia eagle 25kmh nebom kupoval odblokiranega cdi dellorto ecu ker veliko vam ne dela tako da bom vzel cdi 45kmh in izklopil stevec tako da ga ta cdi ne zazna pa me zanima ali je kdo prerezal kaksno zico(roza) ali se vec ne precvikajo kot prej.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 6. 2020 ob 12:45, repsol pravi:
Ob 10. 6. 2020 ob 0:07, Znenf11 pravi:

Znen f11 ima Blokado na cdi-ju. Na servis peljes odblokirajo racunalnisko leti 70km/h ali pa najdeš drug cdi na spletu. Cdi od znen f11 je takšen

Screenshot_20200609_235539_com.android.gallery3d.jpg

kje ste  pa to najsli?

 

 

Popravljeno . Popravil keksas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo, 

jaz sem 18 ampak nisem najvecja ljubiteljica avtov in sem se raje odločila za motor. In sicer ker nimam ozpita rabim enga 25km/h. Kupila bom enega 49ccm ki nima blokade in bi jo seveda rada namontirala oz. jo bo mehanik. Mene samo zanima a rabim jaz kej na amzs to sporocit ali dati kasno vlogo oz karkoli je potrebno naresti v tem primeru. Hvala za vase osgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

zdravo jaz sem na svojega znena f11 ki je bil blokiran na 25 danes dau cdi dc 4.pin verzijo neomejeno ter zamenja variomat z ravno puso in mi gre skuter po ravnini 60 .

Dajem linke delov:

https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=4749&detailid=14898    CDi

https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=4907&detailid=16877     variomat zraven ima se prilozene 6,5 gramske valcke

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!