Skoči na vsebino

Skuter....Akumulator se prazni


avion

Priporočene objave

Zdravo,

Imam skuter Gilera Runner, letnik 2008. Imam težavo s praznjenjem akumulatorja. Poleti sem kupil akumulator. Dva dni je normalno deloval, potem ga nisem uporabljal teden/dva. Potem zoper prazen akumulator. Mislil sem, da je bil razlog v tem, ker nisem nabavil natačno akumualatorja po kataloški številki. Prejšnji teden sem nabavil točno takega....vendar enaka zgodba...po nekaj dneh akumulator popolnoma prazen.

Laično mnenje bi bilo, da alternator ne polni akumulatorja. Kako to najlaže preverim?

lp, RR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, avion said:

Zdravo,

Imam skuter Gilera Runner, letnik 2008. Imam težavo s praznjenjem akumulatorja. Poleti sem kupil akumulator. Dva dni je normalno deloval, potem ga nisem uporabljal teden/dva. Potem zoper prazen akumulator. Mislil sem, da je bil razlog v tem, ker nisem nabavil natačno akumualatorja po kataloški številki. Prejšnji teden sem nabavil točno takega....vendar enaka zgodba...po nekaj dneh akumulator popolnoma prazen.

Laično mnenje bi bilo, da alternator ne polni akumulatorja. Kako to najlaže preverim?

lp, RR

Imaš dostop do voltmetra? Priklopi, zalaufaj, dvigni vrtljaje in poglej, kolko V imaš. Baterija sama brez porabnikov bi bla nekje okoli 12,6V, med obremenitvijo (zagonom motorja) pade, nekje do 10V, potem, ko pa polni (pod obrati, ne na štantgasu) pa nekaj pod 14V (odvisno od regulatorja).

Ampak ja, po opisu bi rekel, da ne polni. + akumulator čim prej na polnilec/vzdrževalec, da ga rešiš.

Edit: v mladih časih smo luč vžgali, navili gas .. če je začela bolj svetit, je načeloma polnil .. ;)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ciao. 

V vmesnem času sem uspel akumulator uspešno obuditi. In dejansko se mi dogaja, da po dolgem času se akumulator sprazni. Kot da bi ga dejansko nekaj praznilo. Kako bi identificiral, kaj mi ga prazni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Živjo. Sem si danes vzel čas. Najprej sem akumulator napolnil. Sedaj motor lepo vžge, vse tako kot mora. Morda pomemben podatek, da tudi prej, ko je bil recimo akumulator popolnoma prazen, je motor ko sem ga enkrat "nožno" vžgal, delal b.p....tudi luči so lepo delali, edino žmigavci, števec, niso delali...ko sem ga napolnil vse dela b.p. Sem pa z voltmetrom pomeril....napetost je ves čas na cca 12,4 V...tudi ko dam gas, nič ne naraste.
Samo omenim naj, da sem lani zamenjal navitja. Kaj bi lahko bilo?

lp, RR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!