Skoči na vsebino

Islandija naokoli


jambolaja

Priporočene objave

Lansko leto sem poleti naredil krog okoli Islandije - Ring Road v 3 dneh. Rental sem Dacio Dusterja 4x4 tam in se odpeljal. Ker je bilo poletje je tam tudi ponoči svetlo. Tako sem v 60 urah le 12 ur spal in se vozil okoli 30. Preostalo je bilo za hrano in kakšne aktivnosti. Cesta je solidna regionalka, 90 km/h. Prometa je malo na cestah razen okoli glavnega mesta in še okoli Akureyri (zraven je plačljiv tunel) na severu. Vmes sem pobral 4 štoparje. Če bi odvozil le osnovno pot bi naredil okoli 1350 km, a z vsemi ovinki sem prišel na 2000 km. Od vožnje je bila bolj razburljiva Öxi Road na vzhodu. To je bližnjica da se izognemo še enem fjordu, po makadamu, naklon pride do 17%, ovinki. Vsekakor predlagam obisk države, ker je narava čudovita in med vožnjo ali postanki lahko uživate v res čudoviti in raznoliki pokrajini. Upam, da se še kdaj vrnem in stopim v notranjost ali v zimskem času, ko so razmere dosti drugačne. Na spodnjem linku nekaj več opisov samega dogajanja na poti.
spacer.png

https://drjamtravels.blog/sl/cudovita-islandija-2/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično...kratko a močno. Islandija je ena tistih na mojem must go seznamu. Imam pa eno sicer čisto off theme vprašanje....omenil si da si rental Dacia Duster...malo si ga ogledujem kot potencialen nakup. Deluje dokaj robustno in ima 4x4...ker cenim uporabnost pred šminko mi izgleda zanimiv. Lahko malo opišeš tvoje občutke...vožnja, 4x4, uporabnost...kakšen agregat si vozil...pripombe.  
Lahko tudi na ZS...da ne bo ognja v strehi...Hvala v naprej.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno ena mojih najvecjih zelj da se gor zapeljem seveda z mojim motorjem in potem nekje 2 tedna po islandiji..... Ni pa pocen sem slisal ampak jebiga.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, gasperX pravi:

Ni pa pocen sem slisal ampak jebiga.....

Se strinjam, cene so dosti višje kot pri nas (50% do 100%). Kaj sabo vzemite za jest pa v dutyju na letališču kupite kaj žganega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!