Skoči na vsebino

Tomos APN 6S


Bojan123

Priporočene objave

Zdravo,

jaz imam Tomosa APN6S Alpino letnik 1999. Mojega Tomosa sem pustil 2 leti stati z bencinom v njem. Ker je stal 2 leti sem star bencin odlil, očistil rezervar, očistil vse plastične cevke ki peljejo gorivo do uplinjača in uplinjač sem očistil. Svečka ima iskro, sem tudi zamenjal izpušno cev (auspuh). Težava je tukaj, da ima motor na uplinjaču majhno palčko, ki se dvigne, ko daš gas do konca ta palčka skoči gor. Težava je tukaj, če je palčka gor motor ne bo vžgal, če je pa dol pa bo vžgal. Saj Tomos vžge vendar ko probam malo dodati moči ta palčka gor skoči in motor ugasne. Kje je težava, kaj moram zamenjati popraviti.

 

 

 

Hvala,                                                          Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič. Tisto je loputa (zaug) za hladen vžig. Pusti da dela nekaj časa in potem dodaj plin. Če tudi potem crkne imaš še vedno nekaj zamašeno (verjetno šobo (dizo) ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Zdravo!

 

Eno vprašanje, lotil sem se popravila in obnove moje APN 6 - 1986 letnik in imam vprašanje:

 

Koliko členov je dolga veriga? 94 ali 92?

 

Pa tudi če kdo ve original razmerje zobnikov oziroma kaj dati, da bo malo bolj pospešila (izpuh imam Cobra MF Power) :) 

 

Počutim se, kot da bi imel nazaj 14 let :P 

 

Hvala že vnaprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, znj pravi:

Zdravo!

 

Eno vprašanje, lotil sem se popravila in obnove moje APN 6 - 1986 letnik in imam vprašanje:

 

Koliko členov je dolga veriga? 94 ali 92?

 

Pa tudi če kdo ve original razmerje zobnikov oziroma kaj dati, da bo malo bolj pospešila (izpuh imam Cobra MF Power) :) 

 

Počutim se, kot da bi imel nazaj 14 let :P 

 

Hvala že vnaprej!

zakaj jih ne prešteješ? :) moj tomos ima 94 členov in prenos 11/34

nabavi kit za 60ccm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apn 4 je imel 12/34 (pri 18 col kolesih), koliko členov pa ne vem. Na 12/34 pospešuje "optimalno" ali pa je z njim nekaj narobe. Na 60 ccm dela na 14/32, samo potem ne gre samo 45 km/h (pospešuje pa na 13/32).

Vprašaj tukaj: https://mopedist.si

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

zdravo imam tomos apn 6 ,zamenjal sem že va stikala za luči in mi je spet zaštekal za luči se ne premakne,se da dob it kakšna druga zadeva da bo ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri lotanju te zafrkne, ta stikala niso vedna nič nabavi stari tip kjer so kabli privijačeni

 

 

 

 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!