Skoči na vsebino

exJNA objekti


Snečer
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

zemljevid z označenimi lokacijami klik

Priporočene objave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, ProdriveR pravi:

Po tem bunkerjunsem hodil še kot najstnik. Naj opozorim da je treba previdnost pri en hodniku, ker se konča v prepadu Koliševke! Včasih so sicer na koncu vrata sedaj pa ne vem kako je. 
Će smo natančni tole ni za to temo, ker je bunker iz obdobja pred JNA, pa tudi JNA ga ni uporabljala

:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, car_freak pravi:

Po tem bunkerjunsem hodil še kot najstnik. Naj opozorim da je treba previdnost pri en hodniku, ker se konča v prepadu Koliševke! Včasih so sicer na koncu vrata sedaj pa ne vem kako je. 
Će smo natančni tole ni za to temo, ker je bunker iz obdobja pred JNA, pa tudi JNA ga ni uporabljala

:)

Ja, ne gre na seznam, bom pa pustil, ker je zanimivo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam spremembo naslova v "vojaški objekti po balkanu, ali kaj podobnega, oziroma, da se ostane na "nišanu" naslova.

Sicer je pa super tema, z veliko točkami, katere mi manjkajo v repetoarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 11. 2020 ob 16:44, Snečer pravi:

Tukaj bi debatirali o bivših objektih JNA, katere se da obiskati in je kaj za videti.

Ponekod so prav lepi razgledi in narava.

Glede na napisano v uvodnem postu je razumeti, da se gre predvsem za objekte ki so (bolj ali manj skriti) služili kot infrastruktura za razna orožja, naprave. Se pravi razni bunkerji (kot razgledne točke,  utrdbe za topove, linije...), antenske relejne točke, podzemni hangarji za avijone, najbolj znan Željava), razni jadranski in otoški pristani, podkopi, pomoli... (za privez vojaških plovil, čolnov, podmornic), podzemni komandni kompleksi (kot npr. v Konjicu)...

Se pa pri nas najdejo tudi kasarne, ki jih je uporabljala bivša jna. V Lj so bile 3 velike. Šentviška (jo še zdaj uporablja SV). Bežigrajska (od nje ni ostalo nič, na tisti lokaciji je bil zgrajen nov stanovanjski kompleks). In pa bivša kasarna na Metelkovi (večina tamkajšnjih stavb je ostala, tam je zdaj MSUM, Narodni muzej, AKC Metelkova...). 

In pa seveda najbolj znana kasarna, tam je sedaj Park vojaške zgodovine, v Pivki. Vsekakor vredno ogleda.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, izibajker pravi:

Glede na napisano v uvodnem postu je razumeti, da se gre predvsem za objekte ki so (bolj ali manj skriti) služili kot infrastruktura za razna orožja, naprave. Se pravi razni bunkerji (kot razgledne točke,  utrdbe za topove, linije...), antenske relejne točke, podzemni hangarji za avijone, najbolj znan Željava), razni jadranski in otoški pristani, podkopi, pomoli... (za privez vojaških plovil, čolnov, podmornic), podzemni komandni kompleksi (kot npr. v Konjicu)...

Se pa pri nas najdejo tudi kasarne, ki jih je uporabljala bivša jna. V Lj so bile 3 velike. Šentviška (jo še zdaj uporablja SV). Bežigrajska (od nje ni ostalo nič, na tisti lokaciji je bil zgrajen nov stanovanjski kompleks). In pa bivša kasarna na Metelkovi (večina tamkajšnjih stavb je ostala, tam je zdaj MSUM, Narodni muzej, AKC Metelkova...). 

In pa seveda najbolj znana kasarna, tam je sedaj Park vojaške zgodovine, v Pivki. Vsekakor vredno ogleda.

A ni bolj znana naša Mariborska kadetnica? :) takega objekta v Slo ni.

https://www.vojaskimuzej.si/muzej.aspx?item=kadetnica

https://sl.wikipedia.org/wiki/Kadetnica_Maribor

Pivka je pa lep muzej, obiskal, naj se čudno sliši, ampak je primerno za otroke :) 

Mb. Kadetnico pa sem si še pred obnovo dobro ogledal in sicer je bilo to v letu 2001, ko ni bila v rabi, zapuščena, v prostem času smo jo s kameradi obiskovali in natančno pregledali, pojavljale so se pravljice o nekih tunelih pa nismo ničesar našli v kleti.

K sreči se je kasneje našel denar in se je stavba uredila, danes pa si jo je možno ogledati le ob dnevih slovenske vojske oz. sem si jo hotel takrat pogledati pa je bilo vse skupaj hudo neresno. Ob dogovorjeni uri, ko bi moral biti voden ogled, nihče o tem ni nič vedel :) tudi sam dan slovenske vojske je ena huda žalost kar se tiče pokazanega materiala, ampak to je že za drugo temo.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 3. 12. 2020 ob 11:01, izibajker pravi:

Za ogled tega "objekta" bo potrebna potapljaška oprema...

 

Ja samo vidljivost na tem koncu je bolj tako, tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
pred 14 minutami, Slash13 pravi:

Katero pot po notranjosti svetujete do Željave (ne AC)? Nazaj bi se vračal po jadranki.

odvisno s katerega konca Slovenije si..načeloma se pa v sezoni izogibam rumenim cestam (gugl maps farba) pa raje po belih (gugl maps farba) :P

Glavne ceste v okolici Plitvic in glavne poti bodo itak zabite od turistov.

PS. pa velik izbire ravno nimaš, nekaj belih diagonal lahko ubereš in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In Nove Gorice sem, šel bi pa sredi septembra, tako, da ne pričakujem kake hujše gneče. Hvala, bom kombiniral belo z rumenimi, odvisno od stanja na cestah  :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Slash13 pravi:

In Nove Gorice sem, šel bi pa sredi septembra, tako, da ne pričakujem kake hujše gneče. Hvala, bom kombiniral belo z rumenimi, odvisno od stanja na cestah  :D 

Septembra bo že drugače. Meni osebno (sem iz Wajdušne) se še vedno najmanj vleče na Senj, pa jo potem pokneš gor proti Bihaču. Lepa hitra cesta.

Lahko pa greš na Metliko pa do Petrove gore, pa dol na Željavo in po jadranki domov. Tudi lep krogec.

https://goo.gl/maps/Q5vNmdSCRaSNmbm98

moja_zabava_9-560x420.jpg.5b148d6e910fc39fe9234171384c600b.jpg

ni jna objekt, je pa spomin monjumentalizmu bivšega režima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ve kdo kje je tale tank v zadnji tretjini videa?

 

Hangar je na tej lokaciji: https://www.google.com/maps/place/43°31'51.4"N+16°16'41.4"E/@43.5306305,16.2778209,16z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x5f35f9e37f75d2bf!8m2!3d43.5309444!4d16.2781667

 

Imata pa fanta se par videov o bunkerjih, ki so ponavadi nekje v hribih in mi ni uspelo odkriti kje.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!