Skoči na vsebino

Kanček dobrote ali kaj lahko storim za druge ...


Priporočene objave

V to temo javite ideje, pobude itd....kako narisati nasmeh ali vsaj malo pomagati 
In ideja, kako se lahko v deževnem večeru zaposlite vsi v družini. 
Nekomu boste s pisemcem, ki vam bo vzelo 10 minut časa, narisali nasmeh na obraz in mogoče dali moč, da bo lažje prenesel samoto. 

 

Dragi dobri in srčni ljudje! ?
Vsakoletni projekt ''MALA POZORNOST ZA VELIKO VESELJE'' nameravamo razširiti v želji, da se čim več starostnikom nariše nasmeh na obraz in prižge iskrice v očeh. Cilj je zbrati 21 tisoč prazničnih voščil ? za 21 tisoč starejših, ki bivajo v domovih in centrih za starejše po Sloveniji, predvsem bodo tega veseli tisti, ki nimajo svojcev, pogostih obiskov ali pa v njihov nabiralnik pristanejo zgolj položnice in reklame. Letos je lahko z vašo pomočjo, srčnostjo in kreativnostjo drugače. ?
Vse, kar vas prosim je, da napišete kratko pismo ali voščilnico z lepimi željami in pozitivnimi mislimi. ? Pomembno je, da je napisano na roke, črke pa morajo biti dovolj velike in berljive. Na voščilnico lahko še kaj prilepite ali narišite. To pismo do torka, 1.12.2020, pošljite na ''MALA POZORNOST ZA VELIKO VESELJE'' - Ana Petrič, DEOS Center starejših Notranje Gorice, Gmajna 7, 1357 Notranje Gorice, na hrbtno stran pa zapišite svoje podatke. ? Vsako pismo bomo pogledali, vložili v novo kuverto ter nanjo napisali ime in priimek enega izmed stanovalcev (zaradi zagotavljanja varstva podatkov). Prav vsako bo izročeno stanovalki ali stanovalcu v njegovi sobi (v našem centru in tudi v drugih centrih ter domovih), po potrebi prebrano in prilepljeno na steno. ? Lahko mi verjamete, da bo to nekaj izredno lepega in globokega, saj starejši v času napredka tehnologije dobivajo vse manj pisem in voščil, marsikdo pa nima nikogar, od katerega bi lahko kaj prejel. ?
Bodite vi ta nekdo! ?
Hvaležna vam bom za sodelovanje, da zberemo čim več voščil in dosežemo cilj ter prižgemo teh 21 000 iskric veselja, ganjenosti in pozornosti. ? Letošnje leto je že tako težko - starostniki so bili deležni izolacije, odtegnitve obiskov, strahu in stiske. Prepričana sem, da je lahko sodelovanje v tem projektu najmanj, kar lahko storimo zanje. Hkrati pa se v tem času povežemo s svojimi družinami, skupaj preživimo kvaliteten čas in ustvarjamo. ?
Za starostnike, za upanje in za veliko veselja!
Hvala vam! K sodelovanju vabljeni tako posamezniki, kot tudi skupine in organizacije (vrtci, šole, fakultete, kolektivi,...). Mala pozornost resnično lahko doseže veliko veselje. Preverjeno – že pet let zaporedoma! ? Vse dobro in lepo v prihajajočih prazničnih dneh. Bodite prijazni en z drugim in ne pozabite na sočloveka. Morda ste ravno vi zanj edini. ?
Ana Petrič
P.S.: Hvaležna vam bom za delitev, da skupaj dosežemo čim več dobrih in srčnih ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.metropolitan.si/aktualno/to-je-vztrajam-ime-leta-ana-petric-borka-za-pravice-starejsih/

Citiraj

Začela je kot strežnica, nadaljevala kot bolniška strežnica, receptorka, animatorka, delovna inštruktorica, tajnica, pripravnica socialnega dela, vodja varovane enote, danes pa je direktorica, ki je v delo s starejšimi močno vpeta tudi osebno.

?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Za temi vrati propadajoče hiše je skrita žalostna resnična zgodba trdega, neizprosnega življenja.? Prosim pomagaj, ne pojdi mimo! V 300 let stari hiši, ki se dobesedno seseda živi na 20 m2 nadvse skromna tričlanska slovenska družina hudo bolnih staršev in 19-letnega sina, vestnega dijaka 3+2 strokovnega programa, ki že od rojstva vse svoje življenje živi v hudi revščini in pomanjkanju. Družina, v kateri vladata bolezen in neprestana finančna stiska, eksistenčna borba, živi v nemogočih razmerah in ko jih vprašaš kaj si želijo rečejo: "Nič...vse življenje živimo na trdo in tako kot vidite, brez marsičesa kar imajo drugi, zato smo že zdavnaj pozabili na svoje želje."? Ker je stanovanje tako zelo majhno, v njem niti ne morejo imeti veliko. Si lahko mislite, da oba bolna starša spita na 35 let starem kavču dimenzije 120x190? Sin pa tik poleg njiju na postelji, kot se vidi na sliki. Njihova huda stiska je potrjena na vseh uradnih institucijah. Dobivajo pomoč države, a jim ne ostane skoraj nič, za osnovno hrano morajo bolj čarati kot pa kupovati kot smo vajeni drugi. In potem lahko sklepate, da ob borni siromašni prehrani ne more biti zdravja. Oče invalid z odrezanimi prsti na nogah, sladkorni bolnik, ki je doživel srčni zastoj, z odprto rano, ki je potrebna vsakodnevne oskrbe in ki mora vsak dan prejemati 4 injekcije inzulina. Vsak dan ga je potrebno previjati. Mama huda srčna bolnica, nezmožna za delo, a januarja se bo lahko končno zaposlila kot moževa osebna asistentka. In sin, ki ju ima neizmerno rad in bi zanju vse naredil. Sem ga vprašala kaj si najbolj želi zdaj za praznike in je rekel: "Slušalke in novo miško." V resnici pa je njegova srčna želja izboljšat svoj stari računalnik, a nimajo denarja za to. Če se javite tisti, ki bi mu pri tem pomagali, ga bomo zelo zelo razveselili sedaj za praznike. Vam pošljem podrobnosti. Vse položnice so redno plačevali, poravnati pa morajo še zadnji obrok za avto. Veseli bodo denarne pomoči v obliki vrednostnega pisma (saj veste že, da na njihov TRR ne zbiramo, da jim CSD ne odtegne še te pomoči, ki jo imajo). Pa nakupa hrane, krompirja, zelenjave, jabolk, mesa, sin najbolj pogreša tunino pašteto, pomfri, kakšne domače krvavice s kečapom, pravi.
Potrebujejo še:
- vitamin D in C (sami si ju ne morejo privoščiti)
- Safetac peno za rane
- opojne kirurške obliže Tosama velike 15 x 9 cm
- lekarniško mastno kremo za odprte rane
- gaze iz alg (da se ne sprimejo na rano)
- posteljo 160x190, daljša ne sme biti, ker je tako ozka soba, za jogi bom pa dala prošnjo na firme, da bo res kvaliteten.
- majice in puloverje za sina M-L in obutev zanj 41
- za bolnega očeta stabilno obutev 40 in za mamo 40.
Komentarji res niso potrebni, zato se prosim vzdržite in jim raje nemudoma pomagajmo. Ker je stiska tu res huda in da boste takoj lahko reagirali in pomagali, je družina dovolila zapisati njihov naslov tu v objavi: Družina Jerman, Velika vas 9, 1262 Dol pri Ljubljani. Tel.št. mame Marjane je 041 699 490. Pokličite jih, bodo veseli. Obsujmo jih s sočutjem in solidarnostjo kot to znamo in počnemo! ❤ Kdor želi izpolniti srčne sinove računalniške želje naj me kontaktira na 031 234 321
Hvala za vsakršno pomoč!
Katarina

130245412_10224865501844929_6411589386736760805_o.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Alla pravi:
Za temi vrati propadajoče hiše je skrita žalostna resnična zgodba trdega, neizprosnega življenja.? Prosim pomagaj, ne pojdi mimo! V 300 let stari hiši, ki se dobesedno seseda živi na 20 m2 nadvse skromna tričlanska slovenska družina hudo bolnih staršev in 19-letnega sina, vestnega dijaka 3+2 strokovnega programa, ki že od rojstva vse svoje življenje živi v hudi revščini in pomanjkanju. Družina, v kateri vladata bolezen in neprestana finančna stiska, eksistenčna borba, živi v nemogočih razmerah in ko jih vprašaš kaj si želijo rečejo: "Nič...vse življenje živimo na trdo in tako kot vidite, brez marsičesa kar imajo drugi, zato smo že zdavnaj pozabili na svoje želje."? Ker je stanovanje tako zelo majhno, v njem niti ne morejo imeti veliko. Si lahko mislite, da oba bolna starša spita na 35 let starem kavču dimenzije 120x190? Sin pa tik poleg njiju na postelji, kot se vidi na sliki. Njihova huda stiska je potrjena na vseh uradnih institucijah. Dobivajo pomoč države, a jim ne ostane skoraj nič, za osnovno hrano morajo bolj čarati kot pa kupovati kot smo vajeni drugi. In potem lahko sklepate, da ob borni siromašni prehrani ne more biti zdravja. Oče invalid z odrezanimi prsti na nogah, sladkorni bolnik, ki je doživel srčni zastoj, z odprto rano, ki je potrebna vsakodnevne oskrbe in ki mora vsak dan prejemati 4 injekcije inzulina. Vsak dan ga je potrebno previjati. Mama huda srčna bolnica, nezmožna za delo, a januarja se bo lahko končno zaposlila kot moževa osebna asistentka. In sin, ki ju ima neizmerno rad in bi zanju vse naredil. Sem ga vprašala kaj si najbolj želi zdaj za praznike in je rekel: "Slušalke in novo miško." V resnici pa je njegova srčna želja izboljšat svoj stari računalnik, a nimajo denarja za to. Če se javite tisti, ki bi mu pri tem pomagali, ga bomo zelo zelo razveselili sedaj za praznike. Vam pošljem podrobnosti. Vse položnice so redno plačevali, poravnati pa morajo še zadnji obrok za avto. Veseli bodo denarne pomoči v obliki vrednostnega pisma (saj veste že, da na njihov TRR ne zbiramo, da jim CSD ne odtegne še te pomoči, ki jo imajo). Pa nakupa hrane, krompirja, zelenjave, jabolk, mesa, sin najbolj pogreša tunino pašteto, pomfri, kakšne domače krvavice s kečapom, pravi.
Potrebujejo še:
- vitamin D in C (sami si ju ne morejo privoščiti)
- Safetac peno za rane
- opojne kirurške obliže Tosama velike 15 x 9 cm
- lekarniško mastno kremo za odprte rane
- gaze iz alg (da se ne sprimejo na rano)
- posteljo 160x190, daljša ne sme biti, ker je tako ozka soba, za jogi bom pa dala prošnjo na firme, da bo res kvaliteten.
- majice in puloverje za sina M-L in obutev zanj 41
- za bolnega očeta stabilno obutev 40 in za mamo 40.
Komentarji res niso potrebni, zato se prosim vzdržite in jim raje nemudoma pomagajmo. Ker je stiska tu res huda in da boste takoj lahko reagirali in pomagali, je družina dovolila zapisati njihov naslov tu v objavi: Družina Jerman, Velika vas 9, 1262 Dol pri Ljubljani. Tel.št. mame Marjane je 041 699 490. Pokličite jih, bodo veseli. Obsujmo jih s sočutjem in solidarnostjo kot to znamo in počnemo! ❤ Kdor želi izpolniti srčne sinove računalniške želje naj me kontaktira na 031 234 321
Hvala za vsakršno pomoč!
Katarina

130245412_10224865501844929_6411589386736760805_o.jpg

Glede računalnika ne skrbite, ker je že vse urejeno, kakšen Euro pa še vedno lahko pošljete v tem težkem prednovoletnem času ali pa zdravstvene izdelke, ki so navedeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno vprašanje! Z prijatelji smo debatirali, pa me zanima, ali kdo slučajno pozna kakšno organizacijo/posameznika/karkoli, ki se zavzema in skrbi za ljudi, ki so res v hudi stiski in res potrebujejo kakršnokoli pomoč. Ker ogromno ljudi meče stran oblačila, ki so sicer rabljena, ampak še uporabna, hrano, ki je še popolnoma užitna, ampak je recimo kruh star kakšen dan ipd. Ker znane organizacije zahtevajo nova oblačila, pa oprana v čistilnici in podobne finte, vem pa za primere, kjer bi bili veseli tudi strganih nogavic, da bi le imeli kaj za dati na noge. Pomagali smo že par starejšim osebam v našem okolišu, in vsi so bili zelo veseli, ampak predvidevam, da je še ogromno primerov po drugih krajih... Ali kdo ve za koga, na katerega bi se lahko obrnil z kakšnim paketom takšne robe. Poudarjam, da gre za rabljene stvari, da ne bom kje na kakšnem FB prikazan kot najslabši človek na svetu.

Hvala za vsakršno informacijo

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ligenjček pravi:

Resno vprašanje! Z prijatelji smo debatirali, pa me zanima, ali kdo slučajno pozna kakšno organizacijo/posameznika/karkoli, ki se zavzema in skrbi za ljudi, ki so res v hudi stiski in res potrebujejo kakršnokoli pomoč. Ker ogromno ljudi meče stran oblačila, ki so sicer rabljena, ampak še uporabna, hrano, ki je še popolnoma užitna, ampak je recimo kruh star kakšen dan ipd. Ker znane organizacije zahtevajo nova oblačila, pa oprana v čistilnici in podobne finte, vem pa za primere, kjer bi bili veseli tudi strganih nogavic, da bi le imeli kaj za dati na noge. Pomagali smo že par starejšim osebam v našem okolišu, in vsi so bili zelo veseli, ampak predvidevam, da je še ogromno primerov po drugih krajih... Ali kdo ve za koga, na katerega bi se lahko obrnil z kakšnim paketom takšne robe. Poudarjam, da gre za rabljene stvari, da ne bom kje na kakšnem FB prikazan kot najslabši človek na svetu.

Hvala za vsakršno informacijo

Lp

obstajajo kontejnerji rdečega križa. vsaj pri nas. Občasno naredim čistko po omari, zapakiram čista, nestrgana oblačila, ki jih več let ne nosim in v vrečki odvržem v kontejner.

Za hrano je pa mal drugače.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

obstajajo kontejnerji rdečega križa. vsaj pri nas. Občasno naredim čistko po omari, zapakiram čista, nestrgana oblačila, ki jih več let ne nosim in v vrečki odvržem v kontejner.

Za hrano je pa mal drugače.

tudi v LJ obstajajo kontejnerji ... bilo je govora predvsem doniranje le-tega točno določenim ljudem 

tudi sam. ko delam čistko, odnesem v kontejner

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

obstajajo kontejnerji rdečega križa. vsaj pri nas. Občasno naredim čistko po omari, zapakiram čista, nestrgana oblačila, ki jih več let ne nosim in v vrečki odvržem v kontejner.

Za hrano je pa mal drugače.

Kontejnerji so bili tudi pri nas, ogromno oblačil je šlo v njih ampak so jih iz meni neznanega razloga odstranili, tako tudi vem da je na voljo ogromno oblačil...

Pa seveda, tako kot je omenil @maus je namen, da bi prišla ta roba do ljudi ki jih potrebujejo, dvomim da so kontejnerji za te namene... Sploh ker sem opazil ogromno objav, v katerem so organizacije bile ogorčene kakšni zmaji smo ljudje, da dajemo rabljena oblačila, malo je manjkalo, da ni rekla, da se lahko donira samo Armani, Versace ipd....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s hrano je problem, rok..je kar nekaj gostincev, ki so donirali (raje kot se jim pokvari) in to je prekleto hud problem ob sklepih vlade na twiterju..pa še faking inšpektorji, ki harajo okrog. Na koncu je bolje vse skupaj (pa čeprav užitno) vreći v kanto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ligenjček pravi:

Kontejnerji so bili tudi pri nas, ogromno oblačil je šlo v njih ampak so jih iz meni neznanega razloga odstranili, tako tudi vem da je na voljo ogromno oblačil...

Pa seveda, tako kot je omenil @maus je namen, da bi prišla ta roba do ljudi ki jih potrebujejo, dvomim da so kontejnerji za te namene... Sploh ker sem opazil ogromno objav, v katerem so organizacije bile ogorčene kakšni zmaji smo ljudje, da dajemo rabljena oblačila, malo je manjkalo, da ni rekla, da se lahko donira samo Armani, Versace ipd....

en moj dober znane ke enkrat nesel oblačila na rdeći križ.. nova mogoče enkrat ali max 2x nošena ..oprana in zložena ..hude firme -človek je sam in dobro situiran ..  so rekli , da naj jim pokaže račun od šistilnice ker morajo imeti dokaz da so oblačila čista..

 

jim ga je pokazal....                                            fakiča..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, thumper pravi:

en moj dober znane ke enkrat nesel oblačila na rdeći križ.. nova mogoče enkrat ali max 2x nošena ..oprana in zložena ..hude firme -človek je sam in dobro situiran ..  so rekli , da naj jim pokaže račun od šistilnice ker morajo imeti dokaz da so oblačila čista..

 

jim ga je pokazal....                                            fakiča..

Tudi sam imam podobno izkušnjo, pa ne samo z rdečim križem, povsod jih zavračajo, ko pa smo jih nesli direktno, pa smo npr. eno teto komaj prepričali, da jih vzame ker "jih je škoda, so pa ja še nove." Včasih se res vprašam če te "humanitarne" organizacije dejansko želijo komu pomagat ali samo nafilat lastne žepe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

s hrano je problem, rok..je kar nekaj gostincev, ki so donirali (raje kot se jim pokvari) in to je prekleto hud problem ob sklepih vlade na twiterju..pa še faking inšpektorji, ki harajo okrog. Na koncu je bolje vse skupaj (pa čeprav užitno) vreći v kanto.

Nekdo, ki je lačen ne bo zavrnil hrane, še manj pa poklical inšpekcijo, vse je ok dokler se ne vmešajo "humanitarne" organizacije, od tam naprej je pa dobrodelnost samo nakazilo na trr... pa dvomim da na pravega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, ligenjček pravi:

Tudi sam imam podobno izkušnjo, pa ne samo z rdečim križem, povsod jih zavračajo, ko pa smo jih nesli direktno, pa smo npr. eno teto komaj prepričali, da jih vzame ker "jih je škoda, so pa ja še nove." Včasih se res vprašam če te "humanitarne" organizacije dejansko želijo komu pomagat ali samo nafilat lastne žepe...

Humanitarne organizacije bi bilo treba z zakonom prepovedat,bando delomržniško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, maus pravi:

tudi v LJ obstajajo kontejnerji ... bilo je govora predvsem doniranje le-tega točno določenim ljudem 

tudi sam. ko delam čistko, odnesem v kontejner

ta roba gre v predelavo se mi zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, ligenjček pravi:

Resno vprašanje! Z prijatelji smo debatirali, pa me zanima, ali kdo slučajno pozna kakšno organizacijo/posameznika/karkoli, ki se zavzema in skrbi za ljudi, ki so res v hudi stiski in res potrebujejo kakršnokoli pomoč. Ker ogromno ljudi meče stran oblačila, ki so sicer rabljena, ampak še uporabna, hrano, ki je še popolnoma užitna, ampak je recimo kruh star kakšen dan ipd. Ker znane organizacije zahtevajo nova oblačila, pa oprana v čistilnici in podobne finte, vem pa za primere, kjer bi bili veseli tudi strganih nogavic, da bi le imeli kaj za dati na noge. Pomagali smo že par starejšim osebam v našem okolišu, in vsi so bili zelo veseli, ampak predvidevam, da je še ogromno primerov po drugih krajih... Ali kdo ve za koga, na katerega bi se lahko obrnil z kakšnim paketom takšne robe. Poudarjam, da gre za rabljene stvari, da ne bom kje na kakšnem FB prikazan kot najslabši človek na svetu.

Hvala za vsakršno informacijo

Lp

Družina omenjena zgoraj - imaš tudi tlf kontakt. Obleke M- L ter obutev 40 - 41. Pokliči in jim dostavi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, maus pravi:

tudi v LJ obstajajo kontejnerji ...

Tega ne prakticiram, ker gre to naprej v prodajo v Afriko in slično - ne podarjam zato, da bo nekdo s tem služil !!!

Osebno spakiram vrečko in odnesem Kraljem ulice, ki so vedno zelo, zelo veseli za vsako podarjeno zadevo !

Društvo za pomoč in samopomoč brezdomcev Kralji ulice
Pražakova 6
1000 Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Bmflar pravi:

Družina omenjena zgoraj - imaš tudi tlf kontakt. Obleke M- L ter obutev 40 - 41. Pokliči in jim dostavi ?

Hvala, tukaj smo dostavili kar precejšnjo zalogo, oblačil je malce viška zato tudi moja objava :D bom jih pa pred novim letom še 100% vsaj 1x obiskal z hrano, če bo potreba te kontaktiram!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ligenjček pravi:

Hvala, tukaj smo dostavili kar precejšnjo zalogo, oblačil je malce viška zato tudi moja objava :D bom jih pa pred novim letom še 100% vsaj 1x obiskal z hrano, če bo potreba te kontaktiram!

Kar pošlji mi ZS preden boš šel do njih in primaknil bom kak € !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ligenjček pravi:

Hvala, tukaj smo dostavili kar precejšnjo zalogo, oblačil je malce viška zato tudi moja objava :D bom jih pa pred novim letom še 100% vsaj 1x obiskal z hrano, če bo potreba te kontaktiram!

Ko boš šel,mi spusti sms,al pa zs,bom primaknil nekaj hrane in kak evrčk ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 12. 2020 ob 21:51, Alla pravi:
Vse položnice so redno plačevali, poravnati pa morajo še zadnji obrok za avto
.
Komentarji res niso potrebni, zato se prosim vzdržite in jim raje nemudoma pomagajmo. Ker je stiska tu res huda i
 
Tel.št. mame Marjane je 041 699 490. 
 
Hvala za vsakršno pomoč!
Katarina

no tega odebeljenega pa ne bom komentiral..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, thumper pravi:

no tega odebeljenega pa ne bom komentiral..

Kako pa misli, da hodijo k zdravniku, v službo - ko bo fant končal, v trgovino... A si pogledal, kje živijo. Torej siromak si lahko  samo, če nimaš avta, ker avto je luksus. Verjetno nimajo avta za 20 tisočakov, takrat bi imel tudi jaz pomisleke.

Danes brez avta v neurbanem okolju si več kot sromak, če pa si še bolnik, si pa v kiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, thumper pravi:

no tega odebeljenega pa ne bom komentiral..

Po tvoje mora folk iz fukojebin priti peš, da ga priznaš kot ogroženega ? Kako pa do zdravnikov, glede na to, da sta oba težka bolnika ?

Verjemi, da nimata Porsche Macana...

Glede na tvoje trditve, je Slovenija res bogata država,pri marsikateri hiši vidim po 3 ali 4 avtomobile... Pa noben na kredit, kar ti sigurno ni čudno, ali pač ?

Nekdo vzame starega Golfa na 5 let, drugi pa novega Volvota na gotovino... Tako pač je v naši pošteni državi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družina zgoraj omenjena je zasuta z vsem mogočim odziv je bil izjeme,ravnokar sem govoril kakšen eu pa še vedno lahko pošljete tako so mi rekli.Lepo slišat:OK:

On 12/9/2020 at 2:49 PM, ligenjček said:

Ali kdo ve za koga, na katerega bi se lahko obrnil z kakšnim paketom takšne robe

Jaz vedno osebno podarim kar podarim če je le mogoče to je najbolj sigurno da pride v prave roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo oblačila za fantka za 6 let, velikost 122-128 in čevlje 30-31, za mamo pa bundo 42 in škornje 40? Sta v stiski, iz MB, lahko pokličete  za njun kontakt. Hvala vam! ❤
Katarina, 031 234 321
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
2 h  · 
Dragi moji, sem mislil, da bo za letos konec...a žal ni ?
Verjamem, da je marsikdo izmed vas že pomislil na to, kako bi pomagal ubogim ljudem na Hrvaškem, ki jih je prizadel potres! Zdaj jim lahko!!! Prilagam spiske vsega, kar se rabi...tako da, če ima kdo česa odveč doma ali je pripravljen celo kaj kupiti, ga srčno pozivamo, da pomaga ❤ Plenice, dude, zadeve za osebno higieno otrok, šotori, spalke,.... seveda hrana...vse pride prav ❤
Mi bomo zopet v soboto v Tivoliju in tam zbirali stvari, ki jih bomo odpeljali na Škofljico, kjer bodo v soboto zvečer na voljo kar trije kamioni, ki bodo stvari odpeljali na prizadeta območja.
Torej, to soboto 2.1.2021 od 10:00 do 12:00 (parkirišče Hala Tivoli) vas pričakujemo ❤
Če kdo ne more takrat, naj me prosim kontaktira in se dogovorimo drugače.
Prosim, da tole delite, da dobi čim več ljudi možnost, da lahko pomaga ❤
Hvala iz srca ❤

134645832_10224993317926437_7804374322364987690_n.jpg

134638578_10224993317966438_4050751552949648406_n.jpg

134711290_10224993318006439_377598167066652513_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!