Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

38 minutes ago, Pajk said:

Celo epidemijo sem delal na terenu kot pismonoša. Pazil sem se samo prvi mesec, ko je bil cel svet v kurcu in sem podlegel toni novic, kako je to smrtonosna bolezen. Nato pa sem malo začel razmišljati s svojo glavo in si rekel, da bom malo delal poskuse na sebi. Prenehal sem se razkuževati, paziti kaj dotikam in tako naprej. Ugotovil sem, da mi je, do sedaj, imunski sistem toliko močan, da ne rabim nobenih pripomočkov za jačanje le tega. Ne bom rekel, da 100% se ne bom cepil v prihodnosti, ampak trenutno res ne vidim razloga, zakaj bi se. Polovica mojih prijateljev in familije se je cepilo, polovica pa ne. In čisto normalno komuniciramo in funkcioniramo. Moje mnenje je, da se vsak cepi zase in ne za druge. Tukaj skrb za ostale odpade, ker naša mentaliteta in nagon je narejen tako, da podzavestno  poskrbimo najprej zase. Žalostno pa je, da nas je ta situacija razdelila do te mere, da že meji na sovraštvo do soseda. In roko na srce so tisti, ki so cepljeni izumili naziv ANTIWAXER. Sram je lahko tistega, ki ta naziv uporablja za označevanje določene skupine ljudi. Prišlo bo tega, da bo motorist v težavah na cesti in ko se boste ustavili, da bi pomagali, bo prvo vprašanje, če si cepljen. Pa kaj koji kurac te briga ali sem se cepil ali ne. Saj virus prenašamo oboji.  O poteku bolezni pri enem ali drugem pa se lahko razpravlja na isti način, kot pri prebolevnikih. Eni so pasali bp skozi, eni ne. Isti kurac je.  

To je pač samo posploševanje. Dejstvo je da brez razkuževanja ne boš kar tako zbolel in umrl, prav tako brez maske. Pri tem ima sreča velik vpliv, na koga, na kakšen način ijn kje naletiš.

Saj če poskusiš 2 dni brez jest in preživiš, še ne moreš "ugotovit" da sedaj lahko živiš brez hrane.

V Istri so rekli da so osla učili da živi brez hrane in ko se je naučil je crknil.

 

Kar se tiče Anti in Pro, boš zasledil da so Anti dosti bolj glasni in nesramni.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, ftp said:

Kar se tiče Anti in Pro, boš zasledil da so Anti dosti bolj glasni in nesramni.

Vsi so isto glasni. Samo mi ni jasno, zakaj. Če "stroka" ne prepriča ZA in "proti stroka" za NE, zakaj bi nek forumaš prepričal drugega v spremembo mnenja?

Meni moje mnenje šteje, ostala vzamem na znanje in poskušam izločit, kaj je dobro zame. Ne bom pa se odločal na podlagi tega, kar se tukaj piše. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer old news...ampak vseeno, ker me zanima kolikokrat na mesec se bom moral it cepit.

 

"" Potrdili so tudi 48 primerov različice eta, 29 primerov različice beta, sedem primerov različice gama, v štirih primerih pa so potrdili različico jota.""

 

PS: kakor kaze, bo kmalu zmanjkalo ark v grski abecedi... v Kmerscini je prihodnost  . . . imajo bojda 74 crk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nearrain pravi:

Sicer old news...ampak vseeno, ker me zanima kolikokrat na mesec se bom moral it cepit.

 

"" Potrdili so tudi 48 primerov različice eta, 29 primerov različice beta, sedem primerov različice gama, v štirih primerih pa so potrdili različico jota.""

 

PS: kakor kaze, bo kmalu zmanjkalo ark v grski abecedi... v Kmerscini je prihodnost  . . . imajo bojda 74 crk

ne še..zadnjič sem prebral da so izolirali 12 komadov DELTE in 3 komade DELTE+

Zgleda da kradejo oznake Mitasu :P

zdej pride še verzija EV in pista

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem še malo okoli poguglal. še zmeraj ni nobenega odobrenega cepiva..vsi še zmeraj pogojno.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, thumper pravi:

sem še malo okoli poguglal. še zmeraj ni nobenega odobrenega cepiva..vsi še zmeraj pogojno.. 

pa ti misliš, da potem ko bo odobreno ne bo več nevarno? Isto bo kot sedaj, tam pa tam bo kdo tudi umrl ali imel stranske učinke.

Samo na birokrate se zanašat, ker to so predpisane klinične faze testiranj, sedaj smo baje v fazi 3 nato pride še 4i, je skoraj brez veze.

Cepivo z "uradno" odobritvijo ne bo nič drugačno kot sedaj. Obstaja pa možnost, da katero od pogojnih ne bo dobilo odobritve, če se bo pokazalo, da umiramo, al pa da so čipe aktivirali :D

 

Veš v rajnki jugi sem uvažal kandirane češnje zelene in rdeče barve. Rdeče barvilo je blo ok, zeleno pa na prepovedani listi (acidbrilliant green pa kaj jaz vem kaj) no kakorkoli, zadevo sem čez en teden vračal nazaj v Italijo, ker je bilo smrtno nevarno. Še carinarji so daleč naokrog hodili, da se ne bi okužili. :D

Čez pol leta so spremenili zakon, med drugim tudi dovolili zeleno barvilo, pa sem zlahka zadevo spet uvozil :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, sej ampak čez 3 leta bojo imeli nekaj miljard podatkov pa bojo lahko napisali tisti dolg liztek kot za vsa zdravila.... 

Sej bolje ne it brat titih listkov, zdravniki razne ibuprufene talajo za vsako bolečino, v opozorilih po obljubljajo nič in vse.... 

Tako da @thumper, kaj bo pomagalo če potem ob cepivu dobiš enak listek kot za močna zdravila kjer piše 1 na 10000, vročina, mrzlica slabost, 1 na 5000000 krvni strdki in na koncu "ne mešati z alkoholom" ?

Spet bo mela farmacija zaščiteno rit in to je to... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

pa ti misliš, da potem ko bo odobreno ne bo več nevarno? Isto bo kot sedaj, tam pa tam bo kdo tudi umrl ali imel stranske učinke.

Samo na birokrate se zanašat, ker to so predpisane klinične faze testiranj, sedaj smo baje v fazi 3 nato pride še 4i, je skoraj brez veze.

Cepivo z "uradno" odobritvijo ne bo nič drugačno kot sedaj. Obstaja pa možnost, da katero od pogojnih ne bo dobilo odobritve, če se bo pokazalo, da umiramo, al pa da so čipe aktivirali :D

 

Veš v rajnki jugi sem uvažal kandirane češnje zelene in rdeče barve. Rdeče barvilo je blo ok, zeleno pa na prepovedani listi (acidbrilliant green pa kaj jaz vem kaj) no kakorkoli, zadevo sem čez en teden vračal nazaj v Italijo, ker je bilo smrtno nevarno. Še carinarji so daleč naokrog hodili, da se ne bi okužili. :D

Čez pol leta so spremenili zakon, med drugim tudi dovolili zeleno barvilo, pa sem zlahka zadevo spet uvozil :P

 

 

 

pred 6 urami, smasher pravi:

Hja, sej ampak čez 3 leta bojo imeli nekaj miljard podatkov pa bojo lahko napisali tisti dolg liztek kot za vsa zdravila.... 

Sej bolje ne it brat titih listkov, zdravniki razne ibuprufene talajo za vsako bolečino, v opozorilih po obljubljajo nič in vse.... 

Tako da @thumper, kaj bo pomagalo če potem ob cepivu dobiš enak listek kot za močna zdravila kjer piše 1 na 10000, vročina, mrzlica slabost, 1 na 5000000 krvni strdki in na koncu "ne mešati z alkoholom" ?

Spet bo mela farmacija zaščiteno rit in to je to... 

Pri trenutno pogojno odobrenih cepivih je krivo vse drugo samo cepivo ne. Pravo nihče ne more zahtevati kakršnekoli odškodnine..

Odobrena cepiva pa ob cepljenu nosijo s sabo odgovornost javnih institucij in ostalih pravnih subjektov. Tudi čez 10 ali več let..

Zelooooo velika razlika s pravnega vidika.in človekovega ..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

 

Pri trenutno pogojno odobrenih cepivih je krivo vse drugo samo cepivo ne. Pravo nihče ne more zahtevati kakršnekoli odškodnine..

Odobrena cepiva pa ob cepljenu nosijo s sabo odgovornost javnih institucij in ostalih pravnih subjektov. Tudi čez 10 ali več let..

Zelooooo velika razlika s pravnega vidika.in človekovega ..

 

nosijo že nosijo...ma do odškodnine pridet pa ni tak enostavno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 7. 2021 ob 15:58, Nearrain pravi:

Sicer old news...ampak vseeno, ker me zanima kolikokrat na mesec se bom moral it cepit.

 

"" Potrdili so tudi 48 primerov različice eta, 29 primerov različice beta, sedem primerov različice gama, v štirih primerih pa so potrdili različico jota.""

 

PS: kakor kaze, bo kmalu zmanjkalo ark v grski abecedi... v Kmerscini je prihodnost  . . . imajo bojda 74 crk

bomo grško abecedo osvežili :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, smasher pravi:

Hja, sej ampak čez 3 leta bojo imeli nekaj miljard podatkov pa bojo lahko napisali tisti dolg liztek kot za vsa zdravila.... 

Sej bolje ne it brat titih listkov, zdravniki razne ibuprufene talajo za vsako bolečino, v opozorilih po obljubljajo nič in vse.... 

Tako da @thumper, kaj bo pomagalo če potem ob cepivu dobiš enak listek kot za močna zdravila kjer piše 1 na 10000, vročina, mrzlica slabost, 1 na 5000000 krvni strdki in na koncu "ne mešati z alkoholom" ?

Spet bo mela farmacija zaščiteno rit in to je to... 

Takšna navodila v zdravilih so (med drugim) napisana tudi zato, ker se najde idiot, ki toži firmo, ki mu je prodala kavo in si je na njeni vroči vsebini (ne moreš verjet kava je bila vroča) opekel jezik, na lončku pa ni pisalo, da je vsebina lončka vroča. In tožbo je tudi dobil.

Priložena navodila so torej napisana tako kot so, predvsem zaradi neodgovornih kretenov. In jasno je, da se je pred kreteni potrebno zaščitit.

In ko boš naslednjič obiskal zdravnika (kar bo vedno bolj pogosto), ga opomni naj ti za tvoje težave predlaga primeren čaj, in ne farmacevtskih strupov, ki so samo za kovanje dobička.

Pa ne pozabi prebrat navodil na čaju, da si ne opečeš jezika.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIF, ne se sekirat zame, obiščem zdravnika cca 1x na 5 let ko moram zaradi drugih stvari počekirat če sem še živ :DDrugače pa žajblov čaj reši en del stvari, sirup iz smrekovih vršičkov, pol pridejo na vrsto jegrmajstr, ruda in druga interna razkužila :D

Priznam da spijem ene 4 lekadole na leto, tako da mi 1 paket lekadolov zdrži cca 3leta.  

Me pa dostikrat preseneti koliko zdravil se predpisuje, pa včasih niti zdravniki med sabo ne preverijo ali se lahko vse meša. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z zadnjim stavkom se pa nadvse strinjam. In ne poznam primera, da bi kdo zaradi tega odgovarjal. In tako lahko sklepamo, da z zdravili ni nič narobe...če so ustrezno uporabljana.

No...pa z ostalim se tudi strinjam. Čim manj zdravil in čim manj opravka z zdravniki. Je pa fajn, če je kaj na voljo, če bi (zlu ne trebalo) kaj potrebovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

nosijo že nosijo...ma do odškodnine pridet pa ni tak enostavno.

Pri pogojnih cepivih proticovidu ni nihče nič odgovoren. Vse je na tebi..

pred 1 uro, BIF pravi:

Z zadnjim stavkom se pa nadvse strinjam. In ne poznam primera, da bi kdo zaradi tega odgovarjal. In tako lahko sklepamo, da z zdravili ni nič narobe...če so ustrezno uporabljana.

No...pa z ostalim se tudi strinjam. Čim manj zdravil in čim manj opravka z zdravniki. Je pa fajn, če je kaj na voljo, če bi (zlu ne trebalo) kaj potrebovali.

Ker je tema o koroni - dosedaj so zmeraj prej našli 6dravila,ki so lajšala potek bolezni ali pa bolezen pozdravila, šele nato so prišla cepiva..

Pa ne mi napletat z napredkom farmacije. Če bi obstajal tak napredek bi imeli za veliko bolj smrtonosne viruse - glede na to da je virus virus - že pred par leti uspešna cepiva recimo proti aids-u.. samo za to ni interesa , ker imajo pregrešno draga zdravila ,ki to bolezen samo lajšajo in zavirajo..

Pri covidu pa je količina okuženih taka , da je z nizko ceno odmerka zaslužek veliko večji kot pri zdravilih za aids saj so se ljudje navadilo uporabljati kondome..

Vsem je v ogri samo še denar in to brez najmanjšega občutka krivde ali slabe vesti. Samo to in nič drugega..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat bom vprašal, kako pridejo do teh verzij, kje je ta laboratorij, ki to raziskuje to ne more biti PCR test, torej nekdo mora to predelat in mora biti laboratorij! Če naši copy-paste novinarji tega ne sprešujejo, vprašam jaz!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Erikcslo pravi:

Še enkrat bom vprašal, kako pridejo do teh verzij, kje je ta laboratorij, ki to raziskuje to ne more biti PCR test, torej nekdo mora to predelat in mora biti laboratorij! Če naši copy-paste novinarji tega ne sprešujejo, vprašam jaz!

verzije nastajajo iz evolucije prejšnjih .. saj veš .. človek je iz opice potreboval do človeka 100000 let ... virusi so bolj pametni in se hitreje prilagajajo in postanejo imune na določene protiukrepe ;) 

 

poimenujejo jih pa po abecednem redu oziroma tele bo grški abecedi ... orkane, tornade in še kaj, pa po imenih po abecednem redu ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

47 minutes ago, Erikcslo said:

Še enkrat bom vprašal, kako pridejo do teh verzij, kje je ta laboratorij, ki to raziskuje to ne more biti PCR

Test pokaže samo prisotnost virusa in ne vrsto.

 

Različice virusa SARS-CoV-2 določimo tako, da primerjamo genomsko zaporedje (besedilo iz 30.000 črk) virusa v preiskovanem vzorcu z mednarodno dogovorjeno bazo genomskih zaporedij poznanih različic (slika 2). Zaporedje preberemo s postopkom, ki se imenuje sekvenciranje. Ta postopek je dolgotrajen in zaradi tehničnih omejitev ne omogoča analize posameznih vzorcev, zato različice virusa ne moremo določiti takoj, ko dobimo pozitiven PCR signal v vzorcu. Pozitivne vzorce se zbira tedensko, ter se nato celotedenski nabor vzorcev sekvencira naenkrat. Posledično nam je pregled prisotnih različic na voljo s približno dvotedenskim zamikom. Zapisi za dedni material virusa se zbirajo na vsaj treh velikih svetovnih bazah (najbolj znana je GISAID), kamor nalagamo tudi genome virusov, ki jih sekvenciramo v Sloveniji.

 

Vir: https://www.nlzoh.si/objave/nove-razlicice-koronavirusa/

Popravljeno . Popravil ftp
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, thumper pravi:

Pri pogojnih cepivih proticovidu ni nihče nič odgovoren. Vse je na tebi..

Ker je tema o koroni - dosedaj so zmeraj prej našli 6dravila,ki so lajšala potek bolezni ali pa bolezen pozdravila, šele nato so prišla cepiva..

Pa ne mi napletat z napredkom farmacije. Če bi obstajal tak napredek bi imeli za veliko bolj smrtonosne viruse - glede na to da je virus virus - že pred par leti uspešna cepiva recimo proti aids-u.. samo za to ni interesa , ker imajo pregrešno draga zdravila ,ki to bolezen samo lajšajo in zavirajo..

Pri covidu pa je količina okuženih taka , da je z nizko ceno odmerka zaslužek veliko večji kot pri zdravilih za aids saj so se ljudje navadilo uporabljati kondome..

Vsem je v ogri samo še denar in to brez najmanjšega občutka krivde ali slabe vesti. Samo to in nič drugega..

 

Imaš zdravo kmečko logiko s katero si opisal svoje poznavanje farmacije.

Žal pa v farmaciji ne velja samo kmečka logika.

Svet ni črno-bel...in tudi sivih odtenkov je veliko več kot samo 50.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, smasher pravi:

@BIF, ne se sekirat zame, obiščem zdravnika cca 1x na 5 let ko moram zaradi drugih stvari počekirat če sem še živ :DDrugače pa žajblov čaj reši en del stvari, sirup iz smrekovih vršičkov, pol pridejo na vrsto jegrmajstr, ruda in druga interna razkužila :D

Priznam da spijem ene 4 lekadole na leto, tako da mi 1 paket lekadolov zdrži cca 3leta.  

Me pa dostikrat preseneti koliko zdravil se predpisuje, pa včasih niti zdravniki med sabo ne preverijo ali se lahko vse meša. 

Če bi žajbljev čaj in smrekovi vršički ozdravili raka in še nekaj hujših boĺezni, bi bil svet lepši in vsi bolj brezskrbni.

Pa ni tako!

pred 5 minutami, Alla pravi:
Tisti, ki smo z LASTNIMI ustreznimi ukrepi ves čas uspeli ubežati okužbi smo po novem NEODGOVORNI, čeprav smo bili očitno uspešnejši od mnogih drugih in ves čas pomagali NE širit pozitivnih PCR.
Na drugi strani so uradno odgovorni postali tisti, ki se C in tisti, ki jim v preteklosti kljub VLADNIM ukrepom USPELO zbolet. Zato si zaslužijo vse čestitke!
V bodoče bodo 'odgovorni' lahko brez omejitev, mi 'neodgovorni' pa diskriminirani še bolj, kot smo zdaj.
Po novem bomo morali plačevati tudi teste, saj smo neodgovorni, ker se do sedaj nismo pustili okužit..
Sram naj nas bo, nas neodgovorneže!!!!!!

217826634_2574954949479741_5471217668914323630_n.jpg

In kaj zdaj?

Si užaljena, ker kljub tvojim LASTNIM ukrepom ne moreš početi, kar se ti zahoče?

Vprašaj NIJZ, če ti lahko podeli status zglednega državljana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Alla pravi:
Tisti, ki smo z LASTNIMI ustreznimi ukrepi ves čas uspeli ubežati okužbi smo po novem NEODGOVORNI, čeprav smo bili očitno uspešnejši od mnogih drugih in ves čas pomagali NE širit pozitivnih PCR.
Na drugi strani so uradno odgovorni postali tisti, ki se C in tisti, ki jim v preteklosti kljub VLADNIM ukrepom USPELO zbolet. Zato si zaslužijo vse čestitke!
V bodoče bodo 'odgovorni' lahko brez omejitev, mi 'neodgovorni' pa diskriminirani še bolj, kot smo zdaj.
Po novem bomo morali plačevati tudi teste, saj smo neodgovorni, ker se do sedaj nismo pustili okužit..
Sram naj nas bo, nas neodgovorneže!!!!!!

217826634_2574954949479741_5471217668914323630_n.jpg

Tako je. Poleg tega smo še prihranili precej stroškov sedaj smo pa najbolj problematični... 

Nas že bodo spravili v red.  .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, thumper pravi:

Pri pogojnih cepivih proticovidu ni nihče nič odgovoren. Vse je na tebi..

 

 

ma če je edni pogoj odgovornost proizvajalca, a se boš al ne cepil, počakaj odobritev, ko bodo odgovarjali.

Veš odškodnina bore malo pomaga, če fašeš kap al pa kaj drugega. Zato pravim sekiranje v tej smeri je nesmiselno.

Da se pa farmacija boji odškodnin :P ni panike, majo maljone pripravljene in vsake toliko jih tudi izplačajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!