Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

Vi se kr hecajte.

Dans ponoči me je treslo, pa suha usta sm mel, pa malce glavobola.

Še vedno ne vem a so to stranski učinki Astre iz Zenice, al Šljive iz Banjaluke :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, KARMEN1 pravi:

Samo enkrat sem doživele stranske učinke šljive iz Banjaluke, ne bi več .............?

šlive si od Bosanca dubla :huh:

enko, kot da bi te cepu s cepivom Astra iz Zenice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, KARMEN1 pravi:

Samo enkrat sem doživele stranske učinke šljive iz Banjaluke, ne bi več .............?

benti, mene pa nč ne izuči :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, RobiRoberto pravi:

Čakam na klic, ker sedaj smo na vrsti starejši mladinci !!!   :OK:

SMS boš dobil, če pa kdo odpove pa klic, a lahku pridete u 10ih minutah? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

Ravnokar dobil še tretji (3) poziv za prvo (1) cepljenje :huh: 

stari, sam ti pa boš cepljen, u nulo bi se reklo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

benti, mene pa nč ne izuči :P

 

Pomotoma sem en rojstni dan praznovala en dan prej, v odlični družbi, s šljivo iz Banjaluke, ki sem jo dobila za darilo.

Naslednji dan sem šla v nabavo materiala za piknik, kot sovoznica, z vrečko v rokah, pripravljena na najhujše.

V enem križišču sem morala izstopiti iz avta, usedla sem sem se v travo zraven in tam zmolila nekaj zdravihmarij, v upanju, da bom sploh še lahko šla nazaj v avto.

No, potem je nakupoval moj, medtem ko sem jaz sedela na robniku, na parkingu, še vedno s tisto prekleto belo vrečko v rokah.

V takem stanju sem preživela do popoldneva, ko se je vse obrnilo, naenkrat sem bila kot nova in žur se je pričel.

Ampak brez šljive iz Banjaluke ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Pomotoma sem en rojstni dan praznovala en dan prej, v odlični družbi, s šljivo iz Banjaluke, ki sem jo dobila za darilo.

Naslednji dan sem šla v nabavo materiala za piknik, kot sovoznica, z vrečko v rokah, pripravljena na najhujše.

V enem križišču sem morala izstopiti iz avta, usedla sem sem se v travo zraven in tam zmolila nekaj zdravihmarij, v upanju, da bom sploh še lahko šla nazaj v avto.

No, potem je nakupoval moj, medtem ko sem jaz sedela na robniku, na parkingu, še vedno s tisto prekleto belo vrečko v rokah.

V takem stanju sem preživela do popoldneva, ko se je vse obrnilo, naenkrat sem bila kot nova in žur se je pričel.

Ampak brez šljive iz Banjaluke ?????

nemoj da se zezaš sa "mekanom"... :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 4. 2021 ob 9:58, DAMI34 pravi:

Vi se kr hecajte.

Dans ponoči me je treslo, pa suha usta sm mel, pa malce glavobola.

Še vedno ne vem a so to stranski učinki Astre iz Zenice, al Šljive iz Banjaluke :P

ma stika z organizmom iz macedonie..

pred 20 urami, KARMEN1 pravi:

Samo enkrat sem doživele stranske učinke šljive iz Banjaluke, ne bi več .............?

drugič prej pomisli ko se napiješ pa je Astro iz zenice v družbi..

pred 19 urami, maus pravi:

šlive si od Bosanca dubla :huh:

enko, kot da bi te cepu s cepivom Astra iz Zenice

ti ne razumeš malo bolj grobega fuka s pjano babo k ti tul na uhe ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 4. 2021 ob 9:58, DAMI34 pravi:

Vi se kr hecajte.

Dans ponoči me je treslo, pa suha usta sm mel, pa malce glavobola.

Še vedno ne vem a so to stranski učinki Astre iz Zenice, al Šljive iz Banjaluke :P

 

Čakaj... Ti si se dal cepit? Pićko jedna sej je sam gripica.... ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, SF pravi:

Čakaj... Ti si se dal cepit? Pićko jedna sej je sam gripica.... ?????

ja, ker prot gripi se nisem :P

Nisem se dal, prosil sem jih.

 

Pozitivni učinki (jadranka za pol leta bo free) premagajo morebitne stranske učinke cepljenja.

pa mal sem izračunal, z oziroma da jo poknem več kot 10x letno, koliko bi me samo testi koštali. :P

Tok, da bi lahko eno malo parcelico kupil.

 

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kdaj bomo cepljeni tisti v rizični skupini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strategija cepljenja bi morala upoštevati tudi to, katera skupina ljudi je najbolj aktivnih in lahko okuži največ drugih. Razumem, da cepijo starostnike, ki so najbolj ogroženi (recimo nad 70 - 80 let) potem pa bi morali upoštevati predvsem delo. Cepili so zdravstvene delavce in šolnike, potem bi morali biti na vrsti trgovci, vozniki avtobusov, gostinci, tudi maturanti, skratka taki, ki so v stiku z več ljudmi in bi jih lahko okužili.

Cepljenje zaradi Jadranke pa je malce problem. Za vstop na Hrvaško moraš biti dvakrat cepljen (razen z Johnsonom), pri AstraZeneci pa je druga doza komaj čez tri mesece.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Buschi pravi:

Mene zanima, kdaj bomo cepljeni tisti v rizični skupini?

čut mulac.. :P

maj jst bom hodu na hitre teste enkrat na teden.. pol čez dobr mesec bo itak vse odprto.. jeseni pa občina bom pa gnuja po svinjariji teral...

vmes pa 2x 2 tedna dopusta pa roštiljada na polno .. edina dobra stvar je , da sem od bajte do garaže potegnil elektriko v zemlji..glih tam ko je moja imela neko idejo da bi skopal za bazen...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Darko3g pravi:

Cepili so zdravstvene delavce in šolnike, potem bi morali biti na vrsti trgovci, vozniki avtobusov, gostinci, tudi maturanti, skratka taki, ki so v stiku z več ljudmi in bi jih lahko okužili.

Cepljenje zaradi Jadranke pa je malce problem. Za vstop na Hrvaško moraš biti dvakrat cepljen (razen z Johnsonom), pri AstraZeneci pa je druga doza komaj čez tri mesece.

Ceplenje ne preprečuje širjene in prenos okužbe covid 19. To, da ceplejne  spustijo čez mejo, če si cepljen, je pač bombonček, da se ljudje gredo masovno cepit. Ista fora kot te blgoslovljena voda varuje v žiljenju pred hudim duhom. Nateg je isti.

Citijanje iz NIJZ:

2. vprašanje po vrsti.

https://www.nijz.si/sl/najpogostejsa-vprasanja-in-odgovori-glede-cepljenja-proti-covid-19#kaj-zelimo-doseci-s-cepljenjem%3F

"Cilj cepljenja je na začetku predvsem zmanjšati število smrti in število hospitalizacij zaradi covid-19, izboljšati zdravje prebivalstva s preprečevanjem težkega poteka covid-19 in razbremeniti zdravstveni sistem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Darko3g pravi:

Cepljenje zaradi Jadranke pa je malce problem. Za vstop na Hrvaško moraš biti dvakrat cepljen (razen z Johnsonom), pri AstraZeneci pa je druga doza komaj čez tri mesece.

AZ je res druga doza čez 3 mesece, a za naše obmejne organe je dovolj prva doza po preteku 21 dni.

Cepljeni še vedno lahko zboli in cepljeni še vedno lahko kuži okrog. Tako govorijo uradna stališča. Ceplenje ne rešuje nič razn, da je potek bolezni če jo fašeš bolj blag. 

Jaz sem sicer omenil jadranko, torej moj vzrok zakaj (pa ni samo jadranka temveč potovanja tako po EU kot balkanu), če se pa kaj prednostnih listah debatira potem so to

1 kontakti: od trgovcev, poštarjev, šolnikov itd..

2. in še vedno taki, ki so bolj ogroženi od drugih, torej pridružene bolezni itd..

 

Na koncu pa, če se porabi 1 minuto (al pa še manj) za cepljenje-preverjeno na lastni riti, je to 60 oseb na uro. Veliko hitreje bi lahko šlo vse skupaj.

 

pred 11 urami, thumper pravi:

čut mulac.. :P

maj jst bom hodu na hitre teste enkrat na teden.. pol čez dobr mesec bo itak vse odprto.. jeseni pa občina bom pa gnuja po svinjariji teral...

vmes pa 2x 2 tedna dopusta pa roštiljada na polno .. edina dobra stvar je , da sem od bajte do garaže potegnil elektriko v zemlji..glih tam ko je moja imela neko idejo da bi skopal za bazen...

ti boš državi in JJu dal več v žep kot jaz :P nikol testiran, 1x cepljen (torej 20€ približno) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ti boš državi in JJu dal več v žep kot jaz :P nikol testiran, 1x cepljen (torej 20€ približno) 

Vsaj to strategijo imajo skoraj v nulo dodelano. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Ceplenje ne preprečuje širjene in prenos okužbe covid 19. To, da ceplejne  spustijo čez mejo, če si cepljen, je pač bombonček, da se ljudje gredo masovno cepit. Ista fora kot te blgoslovljena voda varuje v žiljenju pred hudim duhom. Nateg je isti.

Citijanje iz NIJZ:

2. vprašanje po vrsti.

https://www.nijz.si/sl/najpogostejsa-vprasanja-in-odgovori-glede-cepljenja-proti-covid-19#kaj-zelimo-doseci-s-cepljenjem%3F

"Cilj cepljenja je na začetku predvsem zmanjšati število smrti in število hospitalizacij zaradi covid-19, izboljšati zdravje prebivalstva s preprečevanjem težkega poteka covid-19 in razbremeniti zdravstveni sistem.

točno tako

Da se spušča čez mejo testirane s hitrimi testi, ki pokažejo bolj malo je tudi bombonček

Da se spušča čez mejo testirane, kateri se lahko v času od testiranja do prehoda meje okužijo s čimerkoli je tudi bombonček

Da se spušča čez mejo prebolele s covidom, je bombonček ali celo nagrada

 

Vse skupaj je težka farsa in metanje denarja skozi okno. Zato od vedno trdim, da meja ne sme ali ne bi smela igrati vloge.

 

 

Zdej pa res dejmo še izračunat, če se vsak teden testiraš, kot se mora skoraj polovica prebivalstva, koliko denarja dobijo "izbranci iz Mehike" za hitre teste in koliko posledično provizij pade v žep.

 

Jaz sem se cepil in sem jih zajebal :P

ps. ne zagovrjam cepljenja. To bi moralo biti prostovoljno. In prehod meja ne bi smel biti pogojevan, a si al nisi.

 

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Vsaj to strategijo imajo skoraj v nulo dodelano. :)

prekleto dobro jo majo.

2.200.000 hagt testov na današnji dan. Počak poletja, ko predvidevam bo dovolj že hitri test za prehajanje meja, bo cifra hito na 4 miljone padla

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koj kur... zato ta bom mogoce brez problema potoval z motorjem po EU in izven( mogoce so me na suh nategnil) sem se prjavu na tracking sistem, zdej pa da vidm kdaj ns gostince poklicejo.... Na vsake dva ali tri dni se testirat in drkat s papirji se mi neda... ajde ce gauznem kdo bojga KTM-a vzel??( inkluzivno kredit) :D 

Popravljeno . Popravil gasperX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

ti boš državi in JJu dal več v žep kot jaz :P nikol testiran, 1x cepljen (torej 20€ približno) 

Jaz ne... firma.. so dobro izračunali, da prinesem v eni uri vec kot 25e,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!