Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

pred eno uro, thumper pravi:

 

ti ot resno??

po tvoje je 13 kritičnih necepljenih in en kritičen okužen s korono , ki je cepljen?

 

podatki so javno znani. Oziroma se vsak dan osvežujejo. Vse povezave so pripete na vrhu, tako za svet kot za SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, thumper said:

ne mešaj nekaj kar ogroža druge s tistim kar ogroža samo določen osebek.. vožnja brez čelade ne ogroža drugih.. vožnja bez varnostnega pasu ne ogroža drugih..

pri alkoholu in telefoniranu so kazenske točke - pravilno in to zaradi ogrožanja drugih ..

pri vožnji brez čelade in brez pasu ni kazenskih točk .. ker ne ogrožaš drugih ..

zdrav ne ogroža drugih .. 

Če bi prebral na kaj sem odgovarjal, bi morda razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

Če bi prebral na kaj sem odgovarjal, bi morda razumel.

Ja ,,odgovoril si na mnenje alle da smo zdravi neodgovorni..

Nič v vezi s korono se ne razbere iz tvojega odgovora.. 

Samo in izključno nabijaje o udeležbi v prometu..

No tako kot je nekdo odgovoren v prometu in vozi trezen,pripet in ne govori po telefonu oz ima na motorju čelado on opremo..

Trdiš , da so vsi taki neodgovorni oz. Jih enačiš z zdravimi neokuženimi..

Dobr sm prebral ne skrbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, thumper said:

Ja ,,odgovoril si na mnenje alle da smo zdravi neodgovorni..

Nič v vezi s korono se ne razbere iz tvojega odgovora.. 

Samo in izključno nabijaje o udeležbi v prometu..

No tako kot je nekdo odgovoren v prometu in vozi trezen,pripet in ne govori po telefonu oz ima na motorju čelado on opremo..

Trdiš , da so vsi taki neodgovorni oz. Jih enačiš z zdravimi neokuženimi..

Dobr sm prebral ne skrbi.

Sploh ni res.

Govorila je v prvi osebi. Rekla je da jo imajo na neodgovorno, čeprav se je ognila okužbi.

Zato ta primerjava, kako sebe očuvamo (ali ne).

 

Sicer tvojih postov ponavadi ne berem in ne vem zakaj sem ti sploh odgovoril.

Konec.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Vlada je na dopisni seji sprejela Uredbo o izvajanju presejalnih programov za zgodnje odkrivanje okužb z virusom SARS-CoV-2. Uredba začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, uporabljati pa se začne 23. avgusta 2021. Hitri testi bodo tako plačljivi, razen za naslednje izjeme:
➡ osebe, ki lahko povzročijo širjenje COVID-19 s svojim delom ali ravnanjem v okolju, kjer obstaja neposredna nevarnost za širjenje, to so uporabniki zdravstvenih storitev, oskrbovanci socialno varstvenih zavodov, osebe v zavodih za prestajanje kazni zapora, prevzgojnih domovih, centrih za tujce, varnih hišah, azilnih domih, integracijskih hišah in kriznih centrih za otroke,
➡ osebe, ki se zaradi medicinskih razlogov ne smejo cepiti, kar se izkaže z zdravniškim potrdilom.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, BIF pravi:

Ok...tako čisto realno, če damo na stran razne tumaste teorije zarot, me zanima....kakšen utemeljen razlog imate necepljeni, da se želite cepit?

Če je vprašanje zakaj se ne želite cepiti potem je odgovor, ker bi se raje spoprijel z morebitno okužbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, BIF pravi:

Ok...tako čisto realno, če damo na stran razne tumaste teorije zarot, me zanima....kakšen utemeljen razlog imate necepljeni, da se želite cepit?

Nobenega.. 

 

 

Nasmejal si me na polno  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, vandrovec pravi:

Če je vprašanje zakaj se ne želite cepiti potem je odgovor, ker bi se raje spoprijel z morebitno okužbo.

Ok...dejansko čisto korekten odgovor. Resnično nimam namena prepričevanja...ampak se ti zdi, da se je recimo varneje okužit z nepredvidljivim razpletom, kot se cepit z minimalno možnostjo zapleta? Ob dejstvu, da si kot cepljene gotovo veliko bolj zaščitem vsaj pred kompliciranim zapletom ob morebitni okužbi. Res ne provociram in to ni moj namen. Dejansko me zanima vzorec razmišljanja in razlogi za takšno odločitev. Glede na to, da zdaj razpolagamo z relativno širokim naborom podatkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, BIF pravi:

...ampak se ti zdi, da se je recimo varneje okužit z nepredvidljivim razpletom, kot se cepit z minimalno možnostjo zapleta? 

nepredvidljiv razplet, nepreverjeno cepivo...vse enako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 ljudi okoli mene imeli korono. Med temi en 94 letnik, druga kronični asmatik (52let) in ena z končano kemoterapijo (dejansko brez emunskega sistema). Nihče od teh NI imel kakrsnikoli zapletov, hvala bogu. Jaz, ali sem je preživel asimptomatsko ali pa se je dejansko nisme nalezel oz. Imam superiorni imunski sistem, sedaj ne vidim razloga, da se kot zdrav človek brez pridruženih bolezbi, cepim. Kronični asmatik je kljub prebolevnosti prejel še dva odmerka cepiva, katera sta ga še bolj "resetirala" kot sama okužba..

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V življenju se nisem cepil ne proti gripi, ne proti klopu (pa sem gonil airsoft 10 let). Nikoli me ni bolezen položila v posteljo, tudi prehlajen nisem bil več kot 3 dni. Kadim 1,5 do 2 škatlice dnevno, na fitness hodim 5-6 na teden in še zmeraj pretečem 3 km pod 14 min. Delam kot pismonoša, na terenu vidim "svega i svačega". Res ne vidim tehtnega razloga, da bi se. Moja je imela pri porodu možgansko in če ne bi naredil pizdarije v porodnišnici, bi jo danes hranil na slamko ( 30 min kasneje, da bi jo pripeljali v UKC, bi bila rastlina) tako, da tudi ona se ne sme iz zdravstvenih razlogov. Moji starši so se, ker je fotr paničar, mati pa, ker lahko gre v Bosno?

Eto, zaradi tega. Spoštujem obe strani. Ne spoštujem pa prisile in pogojevanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi cepljenje bi moralo biti plačljivo in težje dostopno, da bi imelo neko veljavo...kdo si želi nekega zastonjskega hudiča, ker danes ni nič brezplačno...to je vsaj sumljivo :)

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem, ki ste odgovorili oz. še morebiti boste. Spoštujem vsako nnenje...ne glede, ali se strinjam ali ne. Dejansko me zanima čisto preprosto mnenje posameznikov zakaj se ne želijo cepit. Rad bi namreč razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, BIF pravi:

Hvala vsem, ki ste odgovorili oz. še morebiti boste. Spoštujem vsako nnenje...ne glede, ali se strinjam ali ne. Dejansko me zanima čisto preprosto mnenje posameznikov zakaj se ne želijo cepit. Rad bi namreč razumel.

Težka bo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, BIF pravi:

Ok...dejansko čisto korekten odgovor. Resnično nimam namena prepričevanja...ampak se ti zdi, da se je recimo varneje okužit z nepredvidljivim razpletom, kot se cepit z minimalno možnostjo zapleta? Ob dejstvu, da si kot cepljene gotovo veliko bolj zaščitem vsaj pred kompliciranim zapletom ob morebitni okužbi. Res ne provociram in to ni moj namen. Dejansko me zanima vzorec razmišljanja in razlogi za takšno odločitev. Glede na to, da zdaj razpolagamo z relativno širokim naborom podatkov.

tehtnica je na pol-pol - govorim zase..

januarja ali mogoče še februarja bi se cepil , če bi to bilo mogoče .. 

potem pa je trajalo in trajalo pa še dandanes niso precepili vseh nad 60 let.. pa toliko nekih obljub , vodilnih za cepljenje s kacotom in njegovimi "pejmo se mal hecat" izpadi.. totalna neresnost ljudi , ki bi nam morali biti za vzor ..

kolikšna je zaščita pred kompliciranim zapletom pa mora pokazati čas.. dejansko število tistih , ki so se okužili že polno cepleni je relativno majhno za neko resno konkretno in dojemljivo statistiko ..

glede na vso netransparentnost vseh vlad po svetu in WHO se ni moč dokopati do resničnih podatkov o negativnih in kritičnih posledicah tistih , ki zbolijo in tistih , ki imajo zaplete po cepljenju.. ne verjamem ne eni in ne drugi strani.. 

ni me prepričala ne nevarnost okužbe in ne varnost "pogojno odobrenih" cepiv ..

pri okužbi je znano kaj me čaka - od asimptomatske prebolitve do smrti.. invalidnosti je bolj malo po prebolevanju  -  zaenkrat

pri cepljenju - z zaenkrat "pogojno" odobrenimi - cepivi imam res občutek , kot da smo ljudje za vlado in farmacevtske družbe poskusni zajčki.. 

negativni učinki cepiv niso - in seveda ker niso stestirana do konca in polno odobrena - na dolgi rok niso znani - logično ker jih niso stestirali do konca po pravilih , ki so mednarodno predpisana.. 

to so moji resni odgovori na "širok nabor dosegljivih podatkov" - nažalost so podatki zelo pomankljivi če smo realni .. lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od nečesa je treba umret :P

Necepiči pravijo, da bomo cepiči umrli v roku dveh let. Znanec ima raka in jih je vprašal, če mu to lahko dajo napismeno, ima namreč še manj kot 6 mesecev ....

Drugače pa se raje cepim in umrem po dveh letih, kot pa da živim med idioti :blush:

Vsak kakor mu paše, pravilno da je to osebna odločitev - svi goli, pa ko šta voli :lol1:

Delite kar čete, jest mam vas rad :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumpertudi pri prebolelih korono se ne ve "stranskih" učinkov na dolgi rok, tako kot ne pri cepivu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nekaterih se že ve.

Naprimer nepopravljive poškodbe pljuč, oseba je hendikepirana, ker ima zelo omejeno gibanje, pljuča ne sodelujejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

Pri nekaterih se že ve.

Naprimer nepopravljive poškodbe pljuč, oseba je hendikepirana, ker ima zelo omejeno gibanje, pljuča ne sodelujejo.

 

Enako, kot pri nekaterih cepljenih....
Najebeš ali ne najebeš lahko v obeh primerih.

Zato pa je prav, da se vsak sam odloči, pa bomo na koncu vsi videli kaj bo čez par let

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, BIF pravi:

Ok...tako čisto realno, če damo na stran razne tumaste teorije zarot, me zanima....kakšen utemeljen razlog imate necepljeni, da se ne želite cepit?

Predvsem posiljevanje z cepljenjem in pogojevanje, če se ne cepiš pa ne boš mogel to in to... 

Diskriminacija in fašizem ter prenapihnjen virus, ki bo počil, kot nepremičninski balonček. 

Imaš še kakšno vprašanje. 

Pa tudi načelen sem. Ne razumem ljudi, ki so in še vedno sproducirajo 100 postov na ms na temo covid je gripa itd potem pa prvi letijo po pikec?

Zaradi prehajanje mej. 

Pogledaš poste teh strokovnjakov in vidiš njihov  domet... 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Bmflar pravi:

Od nečesa je treba umret :P

Necepiči pravijo, da bomo cepiči umrli v roku dveh let. Znanec ima raka in jih je vprašal, če mu to lahko dajo napismeno, ima namreč še manj kot 6 mesecev ....

Drugače pa se raje cepim in umrem po dveh letih, kot pa da živim med idioti :blush:

Vsak kakor mu paše, pravilno da je to osebna odločitev - svi goli, pa ko šta voli :lol1:

Delite kar čete, jest mam vas rad :bum:

Se pravi kdor se ne želi cepit je idiot hmmmm

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Predvsem posiljevanje z cepljenjem in pogojevanje, če se ne cepiš pa ne boš mogel to in to... 

Diskriminacija in fašizem ter prenapihnjen virus, ki bo počil, kot nepremičninski balonček. 

Imaš še kakšno vprašanje. 

Pa tudi načelen sem. Ne razumem ljudi, ki so in še vedno sproducirajo 100 postov na ms na temo covid je gripa itd potem pa prvi letijo po pikec?

Zaradi prehajanje mej. 

Pogledaš poste teh strokovnjakov in vidiš njihov  domet... 

 

 

če te prav razumem se ne cepiš, ker ne razumeš ljudi, ki sproducirajo 100 postov? jaz jih 1000, pa še vedno nima veze zakaj se nisi ali ne boš cepil.

Prav tako, nimaš kaj jokat zakaj se nekdo cepi, magar zato da mu magnet prime na pikec, pa še vedno nima veze z vparašanjem, dejstvo je, da želiš pojokat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Predvsem posiljevanje z cepljenjem in pogojevanje, če se ne cepiš pa ne boš mogel to in to... 

Diskriminacija in fašizem ter prenapihnjen virus, ki bo počil, kot nepremičninski balonček. 

Imaš še kakšno vprašanje. 

Pa tudi načelen sem. Ne razumem ljudi, ki so in še vedno sproducirajo 100 postov na ms na temo covid je gripa itd potem pa prvi letijo po pikec?

Zaradi prehajanje mej. 

Pogledaš poste teh strokovnjakov in vidiš njihov  domet... 

 

 

Če prav razumem...ne gre torej za utemeljen razlog temveč za princip...ker vi hočete...jaz ne bom.

Tudi to je ok razlog, kar se mene tiče. Kot sem napisal...rad bi samo razumel...predvsem to kako ljudje razmišljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!