Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

24 minutes ago, BlackDoc said:

A če uzakonijo da osebe s tičem ne smejo vozit motorja, ga boš dal na tnalo? Tvoja izbira, tiča vun ali pa pešhonda...

Preberi si še enkrat moje pisanje. Če si si tiča sam zbral, pač ne boš vozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, priznam, moja napaka. Slabo bralno razumevanje ker nisem cepljen ? (šala, bmk).Se pravi transgender ženska->moški ne bi smel vozit. Če napišem kristjani/muslimani bo ok? Z vero se namreč ne rodiš, jo izbereš (oz. ti jo starši).

Pač imaš srečo da je tebi dovoljeno to kar rad počneš, če bi bilo kontra se verjetno ne bi strinjal. 

Saj je vedno tako, tisti ki vozijo po omejitvah so za višje kazni itd., če pa zraven kadijo so verjetno proti višjim trošarinam za cigarete. 

Vsak svoje goni, saj je logično :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

To sta dva različna pojma. Ta drugi je stvar te vlade, ki se je vedno tako vedla, pa vseeno jo na veliko volite.

Pri cepljenju pa ni diskriminacija. Diskriminacija je takrat ko so razlike za stvari ki jih nisi sam izbral. Naprimer se rodil črn. Nisi sam odločil o tem, zato se lahko dogaja diskriminacija.

Podobno če si invalid, ponovno ni tvoja izbira biti invalid, zato lahko pride do diskriminacije.

Če pa jaz ne smem vozit ker nisem naredil izpita, pa ni diskriminacija, ker je to moja izbira, prav tako če ne morem v službi napredovat, ker imam premajhno izobrazbo, tudi ni diskriminacija.

Tudi če ne moreš  potovat (ali drugo) ker se ne cepiš, seveda ni diskriminacija.

 

Ljudje padate na veliko na floskule kot so človekove pravice, svoboščine in po novem še diskriminacija, samo razumete  pa jih ne. Pri vsem tem pa še pompozno vzklikate razmišljaj s svojo glavo, kar nekateri zaradi strahu ali ne, niso sposobni.

Manipulacija in obračanje besed. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smiselno, le NIJZ in Vlada še nista tega dojela. Se še dobro spomnim Kacota, kako je tulil, da si folk ne bo sam izbiral cepiva, sedaj, dobiš vse kar hočeš..

https://www.mladina.si/209197/slovencem-ne-smes-groziti-ker-bos-dosegel-popolnoma-nasproten-ucinek-od-zelenega/?fbclid=IwAR16T_CKMxAnFybMUO9ux3mv5h-OTVvHuUePxTSeUTAONsWKBc2h45gxWOA

»Slovencem ne smeš groziti, ker boš dosegel popolnoma nasproten učinek od želenega«

IZJAVA DNEVA

"Prva stvar: ne pričakujem, da bodo ljudje drli v cepilne centre, če bo Luka Dončić rekel, da se je cepil. Gre za stalni proces izobraževanja in vzpostavljanja zaupanja, ki je tek na dolge proge. Na vse možne načine, ki jih poznamo, ga je treba vzpostavljati. Potrebni so nevsiljivi, poljudni članki v vseh medijih, ne le v klasičnih, ampak tudi v vseh tistih medijih, ki so osrednji mediji mlajše generacije." 

"Mic po mic se gradi zaupanje. Postavimo na oder ljudi, ki so omreženi in pridejo do tistih skupin ljudi, ki niso bile nagovorjene. In predvsem je kampanjo treba voditi brez kazanja s prstom na tiste, ki se nočejo cepiti, in brez groženj. Slovencem ne smeš groziti, ker boš dosegel popolnoma nasproten učinek od želenega. To lekcijo smo že stokrat predelali."

(Psiholog Aleksander Zadel o tem, kakšna bi morala biti kampanja za spodbujanje cepljenja v Sloveniji; v intervjuju za Večerovo prilogo V soboto)

 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bom sam kopirou en zapis od mojga kolega......da tema ne zamre    :naughty:

 

No to je logika naše stroke.
Več pozitivnih kot lani, brez cepiva!!!
Zakaj pametjakoviči???
Zato ker se virus “kao” uvaža iz tujine!!!
Zakaj pa, je to mogoče.
Ker se morajo testirat za vrnitev v domovino sam necepleni.
Cepljeni , ki pa so prav tako prenašalci pa ne!!!
Tako , da ste vsi cepljenji največja nevarnost za vse druge.
Saj prenašate virus nevede in to povsot kamor koli greste.
Necepljeni moramo dokazat da smo zdravi, cepljeni pa lahko okuženi počnete kar hočete!!!
Po sedajšni razlagi in omejitvah, necepljen človek ni grožnja. Saj ne sme počet nič brez dokazila da je zdrav!
Cepljeni pa lahko zbolite, lahko prenašate virus in to vam dovoljuje stroka!!!
A res narod ne vidite , kaj delajo iz nas????
 

222407252_10225330641753690_7885899322227575512_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, VS800 said:

Jest bom sam kopirou en zapis od mojga kolega......da tema ne zamre    :naughty:

 

No to je logika naše stroke.
Več pozitivnih kot lani, brez cepiva!!!
Zakaj pametjakoviči???
Zato ker se virus “kao” uvaža iz tujine!!!
Zakaj pa, je to mogoče.
Ker se morajo testirat za vrnitev v domovino sam necepleni.
Cepljeni , ki pa so prav tako prenašalci pa ne!!!
Tako , da ste vsi cepljenji največja nevarnost za vse druge.
Saj prenašate virus nevede in to povsot kamor koli greste.
Necepljeni moramo dokazat da smo zdravi, cepljeni pa lahko okuženi počnete kar hočete!!!
Po sedajšni razlagi in omejitvah, necepljen človek ni grožnja. Saj ne sme počet nič brez dokazila da je zdrav!
Cepljeni pa lahko zbolite, lahko prenašate virus in to vam dovoljuje stroka!!!
A res narod ne vidite , kaj delajo iz nas????
 

 

No ta je bolj bolj počez.

Saj AVP pravi da 20% hujših prometnih nesreč povzročijo pijane osebe, torej 80% trezni.

Po tej tvoji logiki če se napiješ imaš dosti manjšo možnost povzročitve hude prometne nesreče.

PA NI RES! Samo verjetno ne veš zakaj, če pa uradna statistika tako pravi. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ftp pravi:

No ta je bolj bolj počez.

Saj AVP pravi da 20% hujših prometnih nesreč povzročijo pijane osebe, torej 80% trezni.

Po tej tvoji logiki če se napiješ imaš dosti manjšo možnost povzročitve hude prometne nesreče.

PA NI RES! Samo verjetno ne veš zakaj, če pa uradna statistika tako pravi. :eek:

Keri moji logiki???.........kopiral sem zapis mojega kolega, da tema ne zamre, pa da se ti javiš      :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, VS800 said:

Keri moji logiki???.........kopiral sem zapis mojega kolega, da tema ne zamre, pa da se ti javiš      :jezik:

seveda se javim, da tema ne zamre.

Oprosti potem ta "tvojo" torej za prijateljevo logiko.

 

Še to dodam, pa povej prijatelju.

Pred kakšnim tednom se je v Španji testiralo precej maturantov, seveda večina negativnih, par dni po prihodu v Slovenijo pa jih je bilo okoli 150 bilo pozitivnih. Torej  test (en sam) v takih primerih ni nevem kako zanesliv. Okužba se lahko pojavi in se je, nekaj dni po prihodu domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, VS800 said:

Jest bom sam kopirou en zapis od mojga kolega......da tema ne zamre    :naughty:

 

No to je logika naše stroke.
Več pozitivnih kot lani, brez cepiva!!!
Zakaj pametjakoviči???
Zato ker se virus “kao” uvaža iz tujine!!!
Zakaj pa, je to mogoče.
Ker se morajo testirat za vrnitev v domovino sam necepleni.
Cepljeni , ki pa so prav tako prenašalci pa ne!!!
Tako , da ste vsi cepljenji največja nevarnost za vse druge.
Saj prenašate virus nevede in to povsot kamor koli greste.
Necepljeni moramo dokazat da smo zdravi, cepljeni pa lahko okuženi počnete kar hočete!!!
Po sedajšni razlagi in omejitvah, necepljen človek ni grožnja. Saj ne sme počet nič brez dokazila da je zdrav!
Cepljeni pa lahko zbolite, lahko prenašate virus in to vam dovoljuje stroka!!!
A res narod ne vidite , kaj delajo iz nas????
 

222407252_10225330641753690_7885899322227575512_n.jpg

Lej, osnovna sola, nizji razred (ce ze uporabljas zaljivke ala "pametnjakovici" itd):

 

  Se vedno je je preko milijon necepljenih, torej kar v velika mnozica. Novi sev je veliko bolj nalezljiv in med vec kot miljonom ljudmi nima nekih problemov najti gostitelje. Lani je bil virus tudi omejen na nekaj tock z izbruhi, seda je prakticno razsirjen povsod. Pa vecino omejitev je sproscenih, in ob  splosni razsirjenosti in vec kot milijon osebami in ob vecji nalezljivosti je popolnoma logicno, da je toliko okuzenih. Pa ljudje, mulci, se ne brigajo dosti. Lani so bile vec ali manj povsod (razen ob res prizedetih tockah kot je Bergamo - pa vseeno po celi Italiji lani mani kot letos) stevilke povsod manjse.  Poleg tega, se tudi cepljeni lahko okuzijo, vendar precej manj kot necepljeni in potek bolezni je lazji in se ne polnijo bolnisnice v taki meri... A je res tako tezko razumeti tako enostavne reci: ce je ljudi veliko, in virus zelo razsirjen (ne omejen na par lokacij,  ali samo domove ipd) da se lazje siri. In milijon ljudi JE veliko.

  Kar se tice testa: ce se danes okuzis, pa se vrnes domov v roku enega tedna, se NISI pozitiven, ker je inkubacijska doba tako dolga. Pa kaj je tu tako tezko razumeti, ze vrabci civkajo, da je test merodajen samo za tisti dan, dva, ko je opravljen. In ZATO je tako lahko vnesti okuzbe, ne ker cepivo popolnoma nic ne deluje.

 Ma, res ni tole neka visoka znanost.... Ce se sprasujes kaj delajo iz "nas", malo pomisli kaj "influencerji" in podobne delajo iz "vas" - resne razprave v tvojem tonu so o tem da je zemlja ravna itd... In veliko "resnic" o kovidu je enakih.  Malo razmisli se o tem!

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jvalant pravi:

Lej, osnovna sola, nizji razred (ce ze uporabljas zaljivke ala "pametnjakovici" itd):

 

  Se vedno je je preko milijon necepljenih, torej kar v velika mnozica. Novi sev je veliko bolj nalezljiv in med vec kot miljonom ljudmi nima nekih problemov najti gostitelje. Lani je bil virus tudi omejen na nekaj tock z izbruhi, seda je prakticno razsirjen povsod. Pa vecino omejitev je sproscenih, in ob  splosni razsirjenosti in vec kot milijon osebami in ob vecji nalezljivosti je popolnoma logicno, da je toliko okuzenih. Pa ljudje, mulci, se ne brigajo dosti. Lani so bile vec ali manj povsod (razen ob res prizedetih tockah kot je Bergamo - pa vseeno po celi Italiji lani mani kot letos) stevilke povsod manjse.  Poleg tega, se tudi cepljeni lahko okuzijo, vendar precej manj kot necepljeni in potek bolezni je lazji in se ne polnijo bolnisnice v taki meri... A je res tako tezko razumeti tako enostavne reci: ce je ljudi veliko, in virus zelo razsirjen (ne omejen na par lokacij,  ali samo domove ipd) da se lazje siri. In milijon ljudi JE veliko.

  Kar se tice testa: ce se danes okuzis, pa se vrnes domov v roku enega tedna, se NISI pozitiven, ker je inkubacijska doba tako dolga. Pa kaj je tu tako tezko razumeti, ze vrabci civkajo, da je test merodajen samo za tisti dan, dva, ko je opravljen. In ZATO je tako lahko vnesti okuzbe, ne ker cepivo popolnoma nic ne deluje.

 Ma, res ni tole neka visoka znanost.... Ce se sprasujes kaj delajo iz "nas", malo pomisli kaj "influencerji" in podobne delajo iz "vas" - resne razprave v tvojem tonu so o tem da je zemlja ravna itd... In veliko "resnic" o kovidu je enakih.  Malo razmisli se o tem!

Pa kva spet jest.......................KOPIRAM BESEDILO MOJEGA KOLEGA!!! še v nižjih razredih OŠ bi tole znal prebrat....:jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, VS800 said:

Pa kva spet jest.......................KOPIRAM BESEDILO MOJEGA KOLEGA!!! še v nižjih razredih OŠ bi tole znal prebrat....:jezik:

Verjetno si ga kopiral ker se NE strinjaš z njim. Ali pač ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, VS800 said:

Pa kva spet jest.......................KOPIRAM BESEDILO MOJEGA KOLEGA!!! še v nižjih razredih OŠ bi tole znal prebrat....:jezik:

Ah, sej je vsem jasno zakaj se kopira besedilo od kolega, ali samo vprasa za prjatla....  ?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jvalant pravi:

Ah, sej je vsem jasno zakaj se kopira besedilo od kolega, ali samo vprasa za prjatla....  ?

prou...

pred 9 minutami, ftp pravi:

Verjetno si ga kopiral ker se NE strinjaš z njim. Ali pač ?

A ti se z vsemi kolegi vedno o vsem strinjaš?  Pač sm ga nalimou, da vm polepšam petek.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, VS800 pravi:

Jest bom sam kopirou en zapis od mojga kolega......da tema ne zamre    :naughty:

 

No to je logika naše stroke.
Več pozitivnih kot lani, brez cepiva!!!
Zakaj pametjakoviči???
Zato ker se virus “kao” uvaža iz tujine!!!
Zakaj pa, je to mogoče.
Ker se morajo testirat za vrnitev v domovino sam necepleni.
Cepljeni , ki pa so prav tako prenašalci pa ne!!!
Tako , da ste vsi cepljenji največja nevarnost za vse druge.
Saj prenašate virus nevede in to povsot kamor koli greste.
Necepljeni moramo dokazat da smo zdravi, cepljeni pa lahko okuženi počnete kar hočete!!!
Po sedajšni razlagi in omejitvah, necepljen človek ni grožnja. Saj ne sme počet nič brez dokazila da je zdrav!
Cepljeni pa lahko zbolite, lahko prenašate virus in to vam dovoljuje stroka!!!
A res narod ne vidite , kaj delajo iz nas????
 

222407252_10225330641753690_7885899322227575512_n.jpg

nelogika je res v tem in mu dam prav. Ma nelogika je tudi kotrola samo in zgolj Hrvaške meje..vse ostalo pa komur in kakor paše.

Dejamsko bi moral testirat čisto vse, a kaj ko to nič ne pomeni, ker so ti testi tako nezanesljivi...

primer: pri prehodu meje HAGT negativen, čez 2 dni pozitiven na HAGT. Čakamo še PCR rezultat. No moj sin čaka, ker ne sme k men domov (mama ne pusti), ker je bil v kontaktu s človekom. :P

ps. po nekih podatkih, naj bi cepljeni bili manj dovzetni za okužbo, tako kot preboleli (imajo protitelesa), pa manj prenašalci kot necepljeni..to so kr naenkrat ugotovili, ker so pozabili na asimtomatike (okužene brez znakov) saj veš tiste, ki so bili lani vsega krivi :P

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

seveda se javim, da tema ne zamre.

Oprosti potem ta "tvojo" torej za prijateljevo logiko.

 

Še to dodam, pa povej prijatelju.

Pred kakšnim tednom se je v Španji testiralo precej maturantov, seveda večina negativnih, par dni po prihodu v Slovenijo pa jih je bilo okoli 150 bilo pozitivnih. Torej  test (en sam) v takih primerih ni nevem kako zanesliv. Okužba se lahko pojavi in se je, nekaj dni po prihodu domov.

kako ni zanesljiv? En član se je skor spiču z mano do konca, ker sem trdil, da je lahko nezanesljiv v obe smeri.

Test pač pokaže dejasko trenutno stanje (s predpostavko da je zanesljiv), kar pomeni da je okuženi šele v inkubacijski dobi al pa ni razvil še okužbe. Pride domov in hopla.

Tako, da sami testi so več al manj mlatenje prazne slame.

 

pred eno uro, VS800 pravi:

 

 Pač sm ga nalimou, da vm polepšam petek.

men si ga. Hvala. No lahko je krivo tudi to, da sem že pol ure na dopustu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Pajk pravi:

Kje je pa statistika, koliko necepljenih je pa nevede prebolelo virus? Zakaj bi morali cepiti vse po vrsti? Zakaj pred cepljenjem stroka ne ugotovi, če je oseba že prebolela in koliko protiteles ima v sebi? Zakaj cepit kar vse povprek in počez? Če kdo pozna Mirando iz Selc (predsednik Pahor in co. jo poznajo?, pa še mnoga druga srenja iz politike), potem verjetno ve, da je prejela cepivo med potekom same bolezni, za katero ni vedela, da jo ima. Zaradi tega je končala na intenzivni v UKC-ju(2-3 tedna). 

Kolega ima prav. Necepljeni vsak teden dokazuje, da je zdrav. Ostali pač ne. 

Ni pošteno, ker se drugi boji zase, da se moraš tudi ti zase.

Pošteni ni to kar se počne, kar odločajo odločevalci. Že samo testiranje je bedarija. Pa izjeme, bedarija, pa določeni profili,ki se morajo testirat, tudi bedarija.

Mir naj dajo s to korono, pa bi vse štimalo.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 7. 2021 ob 18:33, thumper pravi:

 

evo se strinjam z @DAMI34 in @Alla  .. sem lepo po slovensko napisal - pol / pol..

eni umrejo zaradi corone ( no no - koliko zdravih brez prejšnjih bolezni je umrlo??? ) - @DAMI34

jih je pa nekaj umrlo po cepljenju - zdravih .. 

joke je pa ta tvoj @DAMI34 - mi po 50-tem bomo vsi umrli tako ali pa drugače.. in čista resnica.. 

kaj je bolj nevarno - raziskana korona ali neraziskana cepiva ? a oboje ima stranske učinke..

nisem nasprotnik cepljenja - nasprotno prav rad bi se cepil - z odobrenim cepivom..

če mi poveš eno odobreno cepivo se grem cepit takoj - na katerikoli konec slovenije pridem v najkasneje v 2,5 ure.. daj povej mi prosim ker se želim cepiti in imeti privilegije .. bo šlo ali ??

koliko denarja kot gre na  svetu za razne institucije , ki uravnavajo in odobravajo zdravila in cepiva za uporabo ? 

če so spustili v promet in uporabo nepreverjena cepiva jih potemtakem ne rabimo .. koiko lačnih bi preživelo s tem denarjem, ki ga zaman dajemo tem institucijam?

osebno poznam malenkost več takih , ki so se cepili in so imeli težave kot pa takih , ki so preboleli brez težav..pa poznam tudi take , ki so imeli težave po koroni.. 

dejstvo je , da se težave in posledice po preboleli bolezni pokažejo v veliko krajšem času kot pa po cepljenju .. teh podatkov pa sploh ne more biti kajti posledice se lahko pokažejo po dolgih leti - 5 ,10 let kasneje..

A mi lahko kdo razloži kako bi se lahko pokazale posledice cepljenja čez 5-10 let. Ali pa vsaj pri katerem cepivu se je pokazala posledica po 5-10 letih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje bi bilo, da naredijo kot so pred leti v Južno Afriški republiki. V izogib sporom je pristojni stopil pred ljudi in razglasil: Od danes naprej se ne delimo več na črne in bele. Od danes naprej smo vsi zeleni. Tako...zdaj pa temno zeleni na levo stran, svetlo zeleni pa na desno....:)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, motom pravi:

A mi lahko kdo razloži kako bi se lahko pokazale posledice cepljenja čez 5-10 let. Ali pa vsaj pri katerem cepivu se je pokazala posledica po 5-10 letih?

To sem tudi jaz vprašala, pa ne bom več ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, KARMEN1 pravi:

To sem tudi jaz vprašala, pa ne bom več ?????

Jaz sem pa tudi že prilimal link do odgovora na to vprašanje pa se nobenemu ne ljubi brati...

gensko cepivo - genetsko orožje :)

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, motom said:

A mi lahko kdo razloži kako bi se lahko pokazale posledice cepljenja čez 5-10 let. Ali pa vsaj pri katerem cepivu se je pokazala posledica po 5-10 letih?

Ne posledice bojo prej, samo takrat bi lahko bile, če bi koga volja, narejene že natančne analize. Kaj pomeni če se nosečnica recimo cepi, ali majhen otrok. Ali cepivo povzroči kakšno alergijo ali občutljivost. Torej recimo imaš po 2 do 3 letih večino podatkov in potem začneš mlet razne analize in preverjanja kar lahkobtudi traja še kakšno leto. 

Sej samo kratek dodatek, cepivo je del virusa, torej lahko ima delne posledice kot okužba. Ne vem če kdo od antivaxerjev zatopi, da fasat virus ne more bit manj nevarno kot cepivo (lahko pa se moje znanje o tem moti) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še dodatek da kdo ne bo mislil da pidpiram farmacijo, poglejte kratek dokumentarec mislim da je od BBC, "when drug trial ges wrong" ali nekaj takega, ko en človek pripoveduje kako je šel na testiranje za zdravilo že v zadnji fazi tik pteden gre na trg in čisto varno binkdo rekel, pa sta dva umrla in praktično ni bilo govora o tem v javnosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

72 ur nazaj sem fasal Johnsona & Johnsona. Ce bom  začel lajkat slike iz TET Slovenije in hvalit Bladerunnerja, mi je nepopravljivo škodovalo. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!