Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

pred 38 minutami, motozajebant pravi:

Zakaj bi svetoval kritični populaciji da se cepi, če je smisel cepljenja da se lahko potuje? Ne štekam

v korona temi, sem že zdavnaj zapisal, da populacija 50-100 let (sem od oka napisal) oziroma tvegana populacija iz DSOjev, s pridruženimi boleznimi ima več profita s cepljenjem (neglede na tveganja-trenutna so znana (in cifre so 1-3 primerki na miljon), na daljši rok niso), kot pa brez in tvega prebolet okužbo.

 

Še vedno pa velja in bi moralo veljat: svobodna odločitev

Ljudje (moja populacija 50 let ali mlajši, ki želijo potovat) imajo v trenutni situaciji 2 možnosti:

1. cepljenje in mir za vsaj 6 mesecev

2. neprestana testiranja od hitrih do pcr testov

ok..prebolevnikov nisem štel.

To je realnost trenutna.

Če te briga samo enkratni prehod meje s Hrvaško za 14 dni, te gladko boli za cepljenje, nardiš pač pcr za nazaj, pa hitri za dol. Če pa greš večkrat in za več časa, je pa že vprašanje, kaj je smiselno.

Poleg tega, sem na Codeinovo vprašanje o cepljenju v korona temi že napisal, kako je moje mnenje. V bistvu ga nimam, nočem pa in ni mi všeč, da se delajo razlike med cepljenimi/necepljenimi, prav tako ne vidim sovražnika v tistem, ki se noče cepit in ima vso pravico, da se ne (v osnovi ima prav, prejemamo nekaj, kar na dolgi rok ni raziskano, na kratki rok, so cifre za tveganje znane), vendar ne vidim problema v človeku, ki se bo šel cepit. Namreč cepljeni me s svojim dejanjem prav nič ne ogroža. Je pa malce iz trte zvito (vsaj po podatkih NIJZ), da so cepljene osebe varne. So/smo moj kurac..vse ostalo se najde na netu. Cepljeni pa vsaj po svetovno znanih podatkih, naj bi lažje prebolel okužbo.

Torej Dami je dobil listek, da lah gre čez mejo. In to je vse. Vsaka budala lah gre čez Italijansko mejo brez nič, ker ni več kontrol. A vidiš hinavščino in nedoslednost?

Kaj je EU, ali Slovenija? Kurčeva birokracija, ki se dela norca iz ljudi!!!!

 

Če se že gremo za neko resnost, potem je bolje ob vsaki spremembi lokacije izvesti neko kontrolo, od merjenja vročine, do nekih testov, ki bi nekaj pokazali (večinoma pa spet pokažejo, ne moj kurac, ker ta je večji od tega kar v resnici pokažejo in ulovijo)

 

 

pred 23 minutami, kaizer pravi:

Ja da lahko potuje do preranega groba...    (mal sarkazma...)

Dami34   Are you single woman ? 

no, im Bill :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

 

 (v osnovi ima prav, prejemamo nekaj, kar na dolgi rok ni raziskano, na kratki rok, so cifre za tveganje znane)

ok, tnx za odgovor. Sam tole mi pa ne gre stari.

zato da boš lahko šel na jadranko ali kamorkoli že pač, si pripravljen ta stavek požret? 

ps. da nauš mislu da te kaj obsojam ali kograkoli drugega. Daleč od tega, vsak se sam odloča kaj bo naredil, samo vprašam. 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, motozajebant pravi:

ok, tnx za odgovor. Sam tole mi pa ne gre stari.

zato da boš lahko šel na jadranko ali kamorkoli že pač, si pripravljen ta stavek požret? 

ne razumem, kaj naj požrem? 100x testiranje ali 100 jadrank bp?

A ti še ni jasno? Lahko kurcam Kacota, Vlado, Beovičko in vse psihote na NIJZ kaki šalabajzerji so in se grem cepit. Sem izračunal, da se mi matematika izide.

Pa tut se ne delam finega, kok zdravo živim. Kadim, pijem, divjam z motorjem in zdaj bo ena špika postala problem, ko se bom špiknil?

Marsikaj sem preživel, bom pa še to. Na koncu je Korona res "gripa ko gripa"

Nehite razmišljat, da je Korona BAW BAW. Ker ni..je pač ena kurčeva bolezen dihal, ki se zlo dobro širi med folkom.

Več kot leto sem preživel brez nje. Torej se držim nekih lastnih štandardov. Pa mam službo z ogromno kontakti, gibal sem se po dobrem delu EU, pa se nisem okužil. Se pravi bom preživel pa tut eno DOBRO PREBERI:

minimalno okužbo z virusom v brizgi (vektorsko cepivo AstreZenece)

A veš kok folka je preživelo okužbo s samim virusom?

odgovor je ogromno!!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ne razumem, kaj naj požrem? 100x testiranje ali 100 jadrank bp?

A ti še ni jasno? Lahko kurcam Kacota, Vlado, Beovičko in vse psihote na NIJZ kaki šalabajzerji so in se grem cepit. Sem izračunal, da se mi matematika izide.

Pa tit se ne delam finega, kok zdravo živim. Kadim, pijem, divjam z motorjem in zdaj bo ena špika postala problem, ko se bom špiknil?

Marsikaj sem preživel, bom pa še to. Na koncu je res "gripa ko gripa"

Nehite razmišljat, da je Korona BAW BAW. Ker ni..je pač ena kurčeva bolezen dihal, ki se zlo dobro širi med folkom.

Več kot leto sem preživel brez nje. Torej se držim nekih lastnih štandardov. Pa mam službo z ogromno kontakti, gibal sem se po dobrem delu EU, pa se nisem okužil. Se pravi bom preživel pa tut eno DOBRO PREBERI:

minimalno okužbo z virusom v brizgi (vektorsko cepivo AstreZenece)

A veš kok folka je preživelo okužbo s samim virusom?

odgovor je ogromno!!!

 

ne, to da na prejemamo nekaj, kar na dolgi rok ni raziskano. Je vredno to tega, da greš lahko čez mejo? 

Saj ni fora kaj boš ti preživel zdaj, temveč čez leta. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motozajebant pravi:

ne, to da na prejemamo nekaj, kar na dolgi rok ni raziskano. Je vredno to tega, da greš lahko čez mejo? 

Saj ni fora kaj boš ti preživel zdaj, temveč čez leta. 

 

Veš moj frend Pik bi reku:

še 2 petka mi ostaneta :P

Če se pa grem kalkulacije: v danem trenutku je točno 50:50 šans, da so ali niso lahko problemi čez 10, 20 ,30 ali 40 let.

Glede na to, da sem cepljen proti davici, škrlatinki ,črnim kozam in bla bla bla...se prav hudo ne bojim posledic.

Trenutno, moje mnenje, cepivo nudi neko zaščito z minimalnimi stranskimi učinki. Na dolgi rok pa ni znano, kar pomeni da lahko ne bo čist nikaršnih posledic, al pa bodo. Ma dovolj je dnevu lastna teža, zakaj bi se obremenjeval, kaj bo, če bo?

Bi rad šel v Afriko?

Šel boš, če se boš cepil za določene bolezni..tako je to.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

 

Bi rad šel v Afriko?

 

 

 

ne :) 

te pa še malo izzovem na najino debato od lani.... se spomniš, ko sem trdil da se bo življenje spremenilo, pa si vztrajal da ne bo prav nič drugače? Vidiš kak se je obrnilo, če hočeš kam it, se moraš cepit :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, motozajebant pravi:

ne :) 

te pa še malo izzovem na najino debato od lani.... se spomniš, ko sem trdil da se bo življenje spremenilo, pa si vztrajal da ne bo prav nič drugače? Vidiš kak se je obrnilo, če hočeš kam it, se moraš cepit :) 

to ja, seveda.

Ampak pri mizi sedim enako, kavo pijem enako, s folkom žuram enako. 

Lajf nam spreminjajo oblastniki, ki se delajo, da nekaj delajo, da nekaj rešujejo..ma drugače poglej gneče na mejah. Vikendaši rinejo čez al lani al letos al predlani,,ni razlike.

Ko dostavljam blago se ni nič spremenilo, s strankami komuniciram enako, nekje nosim masko nekje ne, v pisarni delam enako.

Spremenilo se je toliko, kot so nas prisilili, da se spremeni, pa še to na pol glumimo. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

to ja, seveda.

Ampak pri mizi sedim enako, kavo pijem enako, s folkom žuram enako. 

Lajf nam spreminjajo oblastniki, ki se delajo, da nekaj delajo, da nekaj rešujejo..ma drugače poglej gneče na mejah. Vikendaši rinejo čez al lani al letos al predlani,,ni razlike.

Ko dostavljam blago se ni nič spremenilo, s strankami komuniciram enako, nekje nosim masko nekje ne, v pisarni delam enako.

Spremenilo se je toliko, kot so nas prisilili, da se spremeni, pa še to na pol glumimo. :P

 

Saj ni važno kdo nas je prisilil v to, da se je življenje spremenilo. Dejstvo je, da se je spremenilo. 

tudi v barih piše da je za mizo lahko max 4 osebe. terase omejene z osebami na kvadraturo, ipd. Ni čisto tako kot je bilo včasih, ko si jih ko mala prasenca nafukal na teraso in stregel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, motozajebant pravi:

Saj ni važno kdo nas je prisilil v to, da se je življenje spremenilo. Dejstvo je, da se je spremenilo. 

tudi v barih piše da je za mizo lahko max 4 osebe. terase omejene z osebami na kvadraturo, ipd. Ni čisto tako kot je bilo včasih, ko si jih ko mala prasenca nafukal na teraso in stregel :)

da, sam poglejva realno. Je to neka rešitev? Igra tale razdalja res nek pomen, če me je tip zadnjič na OMW vprašal, če lah prisede? Pa valda, še 3je stoli so bili fraj.

Vse skupaj je čista "gluma"

Ali pa, vhod v zaprte dele gostilne...cepljeni ja, necepljeni ne?

Bedarija, total.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

da, sam poglejva realno. Je to neka rešitev? Igra tale razdalja res nek pomen, če me je tip zadnjič na OMW vprašal, če lah prisede? Pa valda, še 3je stoli so bili fraj.

Vse skupaj je čista "gluma"

Ali pa, vhod v zaprte dele gostilne...cepljeni ja, necepljeni ne?

Bedarija, total.

 

jaz se čisto strinjam. ni zdaj govora kaj je smiselno in kaj ne. Saj še marsikaj drugega v življenju ni smiselnega. 

Omenil sem samo to, da življenje dejansko se je spremenilo od lanskega marca. Bodi pozorwn v trgovinah, že parkrat sem opazil da ljudje za mano, če slučajno kaj pogledam nazaj, avtomatično naredijo 2 koraka nazaj in se postavijo na tisto črto ki označuje "varno razdaljo".... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motozajebant pravi:

jaz se čisto strinjam. ni zdaj govora kaj je smiselno in kaj ne. Saj še marsikaj drugega v življenju ni smiselnega. 

Omenil sem samo to, da življenje dejansko se je spremenilo od lanskega marca. Bodi pozorwn v trgovinah, že parkrat sem opazil da ljudje za mano, če slučajno kaj pogledam nazaj, avtomatično naredijo 2 koraka nazaj in se postavijo na tisto črto ki označuje "varno razdaljo".... 

pr teb, pr men ne :P

pa vrniva se na celjenje!!

Je tisti, ki se nau cepu problem? Men NE

je tisti, ki se bo cepil problem? Men NE

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

pr teb, pr men ne :P

pa vrniva se na celjenje!!

Je tisti, ki se nau cepu problem? Men NE

je tisti, ki se bo cepil problem? Men NE

 

 

 tudi pri tebi :P Saj vidiš, da si se moral cepit, če želiš svoje načrte uresničit ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

 tudi pri tebi :P Saj vidiš, da si se moral cepit, če želiš svoje načrte uresničit ;) 

in to sem tudi povedal javno, da sem prisiljen v cepljenje. A misliš, da sem se zato, ker mam strah pred Korono?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi stranski učinek: LAAAČEEEN, ker se kosilo trenutno še kuha ...   ?   :worship:   :OK:

radar.jpg.917cc2f7308aa922834bdfd77a4cbff5.jpg

IMG_8508.JPG.6fb5595b3d66e0371e35278a03383597.JPG

IMG_8509.JPG.05e336230651ad4657292e343e7ff85a.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

 zakaj pa misliš da se bo moj sin cepil? Samo zato, jebe se njemu za drugo.

Mogoče te ne zanima jadranka ali dinko, te bo pa Helgica iz Nemčije, pa Heidi iz AU, pa Sabrina do Palermo iz Italije. Povsod bo očitno jeba z dokazvanjem nekega cepljenja.

Cepivo ostaja, ni problema, ga damo vsem, ki so prijavljeni (neglede na starost), bi lahko bilo že zdavnaj, ne šele sedaj od ponedeljka. 60 sekund je 5 bab porabilo, za me piknit. 60.sekund. Si predstavljaš?

hebiga ..k bi ti vidu mene samskega u mladih letih (pod 30) ..se mi je jebal za prvo , drugo , tretjo, četrto.. pa sm še gledal okol za naslednjo....naenkrat.. resno na isti dan..

jaqueline .. kolk me rajca francoščina iz ženskih ust.. čista jebačina me poprime..

60 sekund ..ja imaš prav - si ne morem predstavljat v praksi kamoli v teoriji take ažurnosti in produktivnosti v zdravstvu..

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Ljudje (moja populacija 50 let ali mlajši, ki želijo potovat) imajo v trenutni situaciji 2 možnosti:

  Namreč cepljeni me s svojim dejanjem prav nič ne ogroža. Je pa malce iz trte zvito (vsaj po podatkih NIJZ), da so cepljene osebe varne. So/smo moj kurac..vse ostalo se najde na netu. 

do nekih testov, ki bi nekaj pokazali (večinoma pa spet pokažejo, ne moj kurac, ker ta je večji od tega kar v resnici pokažejo in ulovijo)

no, im Bill :P

koji klinac mene zanima tvoja populacija mulac ?? :P

kontradiktorno .. dejansko po dosedaj znanih primerih vsakdo lahko ogroža vsakega.. 

tvoj je tolk mejhn da ga tud geigerjeu šteuc ne zazna .. :P

kill bill. 

pred 6 urami, motozajebant pravi:

ne, to da na prejemamo nekaj, kar na dolgi rok ni raziskano. Je vredno to tega, da gre

Saj ni fora kaj boš ti preživel zdaj, temveč čez leta. 

končno je prišla pravica ..zadn cajt da se tud mladi začnete sekirat kaj bo čez 40 let.. jst jih lahko samo teoretično dočakam 95 pa še to na aparatih..

youngsters - be afraid..be wery afraid..

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

s folkom žuram enako. 

sej pol pa je tko k je..

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Vse skupaj je čista "gluma"

Ali pa, vhod v zaprte dele gostilne...cepljeni ja, necepljeni ne?

dons me prime scat in naročim v lokalu kufe.."a grem lohk na wc?" pa sm bil že notr..z masko čez faco..pa mi - res luštna prjazna reče - : lahko z masko.. skor mi je stopu od olajšanja.. k sm mehur spraznu sej prej ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, thumper pravi:

hebiga ..k bi ti vidu mene samskega u mladih letih (pod 30) ..se mi je jebal za prvo , drugo , tretjo, četrto.. pa sm še gledal okol za naslednjo....naenkrat.. resno na isti dan..

jaqueline .. kolk me rajca francoščina iz ženskih ust.. čista jebačina me poprime..

60 sekund ..ja imaš prav - si ne morem predstavljat v praksi kamoli v teoriji take ažurnosti in produktivnosti v zdravstvu..

koji klinac mene zanima tvoja populacija mulac ?? :P

kontradiktorno .. dejansko po dosedaj znanih primerih vsakdo lahko ogroža vsakega.. 

tvoj je tolk mejhn da ga tud geigerjeu šteuc ne zazna .. :P

kill bill. 

končno je prišla pravica ..zadn cajt da se tud mladi začnete sekirat kaj bo čez 40 let.. jst jih lahko samo teoretično dočakam 95 pa še to na aparatih..

youngsters - be afraid..be wery afraid..

sej pol pa je tko k je..

dons me prime scat in naročim v lokalu kufe.."a grem lohk na wc?" pa sm bil že notr..z masko čez faco..pa mi - res luštna prjazna reče - : lahko z masko.. skor mi je stopu od olajšanja.. k sm mehur spraznu sej prej ne..

Ne pozabi da si tudi ti bil nekoč mlad ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, thumper pravi:

 

sej pol pa je tko k je..

 

ja, kaj naj ostanem do smrti v kleti zaprt? :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes sem kot "infrastrukturni subjekt" prejel prvi pikec :) 

Drugi komad pa čez 20 dni, tako da se v juniju obeta jadranje.

Pfizer

Zaenkrat še ni nekih čudnih pojavov, sicer tudi ne vem, zakaj bi bili, moralo bi biti enako kot po drugih pikecih. Seveda pa internet na določenem delu populacije dela svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil cepljen z AstraZeneco in nisem imel prav nobene reakcije, so pa eni imeli visoke vročine za en dan, pri Pfizerju pa jih je večino bolela roka kak dan ali dva (pa brez interneta).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Darko3g pravi:

Jaz sem bil cepljen z AstraZeneco in nisem imel prav nobene reakcije, so pa eni imeli visoke vročine za en dan, pri Pfizerju pa jih je večino bolela roka kak dan ali dva (pa brez interneta).

je vroča voda v jacuziju? :)

tak jih je roka bolela,da niso mogli na internet?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, motozajebant pravi:

Ne pozabi da si tudi ti bil nekoč mlad ;)

Sej jst sm še mlad. Sam organizem se je postaral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snečer pravi:

je vroča voda v jacuziju? :)

tak jih je roka bolela,da niso mogli na internet?

Je ravno prav. Sploh je hotel odličen, pa še toplo je bilo včeraj, danes in jutri pa tudi.

Reakcije pa sem izvedel iz prve roke (tiste, ki jih je bolela), zato pravim, da ni bilo vpliva interneta.

Mimo grede: znanec je pravkar prebolel hudo obliko (tudi ventilator), zato mislim, da to vseeno ni tak fejk, kot nekateri tu pišejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Darko3g pravi:

Je ravno prav. Sploh je hotel odličen, pa še toplo je bilo včeraj, danes in jutri pa tudi.

Reakcije pa sem izvedel iz prve roke (tiste, ki jih je bolela), zato pravim, da ni bilo vpliva interneta.

Mimo grede: znanec je pravkar prebolel hudo obliko (tudi ventilator), zato mislim, da to vseeno ni tak fejk, kot nekateri tu pišejo.

Uživaj(ta).

Zagotovo to ni hec in matrica kot pravi kaizer. Mislim, da bi za take morala biti kazen, ki z neumnostmi in zavajanjem ovc dejansko še poglabljajo zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, zaprli so nas za eno leto, to je vsem jasno!

Ok, da bomo lahko potovali, je pogoj cepljenje!

Ok, če si cepljen, boš morda bolezen prebolel v lažji obliki!

Ok, če ne boš zbolel in ne boš asimptomatski, bolezni ne boš mogel prenesti na mamo, babico, teto,....ki jih ne moreš prepričati, naj se cepijo! 

Ok, pameten odneha, neumen se punta, dokler tudi on ne odneha, ker ga itak vedno nekdo od zgoraj nadmudri!

Zame je pameten, kdor se zna v dani situaciji prilagoditi novim razmeram in zna iz njih potegniti čimveč dobrega zase., v svojo korist. Lahko so določeni privilegiji, dobrine, kapital, .......karkoli je za pametnega koristno.

Mi bomo vijugali po plominki in jadranki!

Ostali naj se puntajo dalje, doma, za računalnikom naj pozivajo k uporu in padcu vlade.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!