Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

sori AZ ma največ točk..je bla najbolj nevarna, folk je po tekočem traku odpovedoval cepljenje.

Astra iz Zenice je the best :P

(najhuj smo vaxani antivaxerji :P )

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, DAMI34 said:

če se ti ne spomniš, kaj si pisal ni moj problem, jaz vem kaj sem pisal..tis pa jokal, upam da te ne ogrožam?

 

Ne, neumnost še ni nalezljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

Ne, neumnost še ni nalezljiva.

v teh časih nikol ne moreš bit zihr, da se nauč kaj nalezu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Nearrain pravi:

hit se en sus, ker prva dva tok dobr delata...ampak slednjega naj ti poknejo v glavo 

Imaš težave?....simptomatika antivaxerjev. In pa agresija....tudi domena antivaxerjev.

ne se nervirat...saj se ne rabiš cepit...palčke pa po nosu štorat...baje bo treba zdaj jemat 2 brisa...enega iz ene nosnice in drugega iz druge. Ko boste čez čas imeli težave  s sinusi in ulkusi nosno-žrelnega predela....huh...malo si naštudirajte koga boste tožili. Aja...nikogar...ste imeli izbiro.

hahah...prav simpatično vas je gledat kako opletate....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BIF in ti si kaj boljši s tole svojo privoščljivostjo?

Samo zato, ker si cepljen si pa lahko  žaljiv, privoščljiv in zloben?

Popolnoma nič boljši nisi od tistih, ki jih obkladaš.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, BIF pravi:

Imaš težave?....simptomatika antivaxerjev. In pa agresija....tudi domena antivaxerjev.

ne se nervirat...saj se ne rabiš cepit...palčke pa po nosu štorat...baje bo treba zdaj jemat 2 brisa...enega iz ene nosnice in drugega iz druge. Ko boste čez čas imeli težave  s sinusi in ulkusi nosno-žrelnega predela....huh...malo si naštudirajte koga boste tožili. Aja...nikogar...ste imeli izbiro.

hahah...prav simpatično vas je gledat kako opletate....

A men si kej fouš, k se ne testiram in nism cepljen....po pravilih bi mi mogu bit, ker vidim da si zberou samo med palčkami in cepivom...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Alla pravi:

AZ 120, Jonson 125, Pfizer 135?

jaz imam AZ .. 30 cm :huh: 

pred 4 minutami, VS800 pravi:

A men si kej fouš, k se ne testiram in nism cepljen....po pravilih bi mi mogu bit, ker vidim da si zberou samo med palčkami in cepivom...

DOGI :ras: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Alla pravi:

BIF in ti si kaj boljši s tole svojo privoščljivostjo?

Samo zato, ker si cepljen si pa lahko  žaljiv, privoščljiv in zloben?

Popolnoma nič boljši nisi od tistih, ki jih obkladaš.

Namesto agresivnega štoranja po nosu sem izbral razumno rešitev za zaščito svojega zdravja....ja sem boljši.

Privoščljiv?....ne...privoščim vam cepljenje..če tega ne zmorete...so na voljo palčke... Žaljiv....sem jaz komu svetoval tretji šus v glavo, ali kaj podobnega? Tisto o težavah s sinusi in ulkusi nosno-žrelnega predela sem pa mislil resno. In jih ne privoščim nikomur....sploh če obstaja alternativa v izogib temu....ampak, če jo vztrajno zavračate...

Obkladate se v glavnem sami....in v tem ste boljši...res je!

https://www.mladina.si/209578/kaj-je-glavni-razlog-da-se-nekdo-ne-namerava-cepiti/?fbclid=IwAR0SdikrcaSKpUzMEbgQVlOXS4TzPJ5D53mzvo0kj1-53v2Vgp-Hh0YIUpQ

največkat omenjene težave po cepljenju: " Najpogosteje navajajo slabo počutje, utrujenost ter pomanjkanje energije."....res strašanske težave....skoraj za umret.

VS800...dolžan sem ti odgovor glede nekega podpisovanja ob cepljenju. Pri nas doma smo vsi cepljeni...NIHČE ni ob cepljenju (ne prej in ne pozneje) podpisal NIČ. In tudi ne poznam nikogar, ki bi moral kaj podpisat. In res bi rad videl ta famozni dokument, ki ga ob cepljenju bojda podpišeš....me zanima vsebina.

BTW Alla...kot odgovorna lastnica cepiš svoje pse zoper kužne bolezni? Zakaj jih cepiš?

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Alla pravi:

Ne vem kako pričakuješ na svoje neumno vprašanje kaj drugega kot enako neumno vprašanje?

Sploh pa.....kot necepljena (in baje s tem po defoltu manj inteligentna), pričakujem pameten odgovor oz... kot lahko temu zdaj po novem rečemo, eno in edino resnico od cepljenih, ki so bolj inteligentni. :sleep2:

Pričakujem odgovor, ne pa dva vprašanja.

Cel kup teorij, zarot o cepivu, ki mejijo že na znanstveno fantastiko.

Ampak zanimivo, ne obračajo se na necepljeno populacijo, da bi jih odvrnili od pikeca, ampak na tisto ki so se že cepili in je zadeva zaključena.

Ja, to pa res ne zgleda inteligentno...

Še vedno bom zaupal prej stroki in zdravstvu, kot pa nekemu xy internetnemu "strokovnjaku".

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, BIF pravi:

Namesto agresivnega štoranja po nosu sem izbral razumno rešitev za zaščito svojega zdravja....ja sem boljši.

Privoščljiv?....ne...privoščim vam cepljenje..če tega ne zmorete...so na voljo palčke... Žaljiv....sem jaz komu svetoval tretji šus v glavo, ali kaj podobnega? Tisto o težavah s sinusi in ulkusi nosno-žrelnega predela sem pa mislil resno. In jih ne privoščim nikomur....sploh če obstaja alternativa v izogib temu....ampak, če jo vztrajno zavračate...

Obkladate se v glavnem sami....in v tem ste boljši...res je!

https://www.mladina.si/209578/kaj-je-glavni-razlog-da-se-nekdo-ne-namerava-cepiti/?fbclid=IwAR0SdikrcaSKpUzMEbgQVlOXS4TzPJ5D53mzvo0kj1-53v2Vgp-Hh0YIUpQ

največkat omenjene težave po cepljenju: " Najpogosteje navajajo slabo počutje, utrujenost ter pomanjkanje energije."....res strašanske težave....skoraj za umret.

VS800...dolžan sem ti odgovor glede nekega podpisovanja ob cepljenju. Pri nas doma smo vsi cepljeni...NIHČE ni ob cepljenju (ne prej in ne pozneje) podpisal NIČ. In tudi ne poznam nikogar, ki bi moral kaj podpisat. In res bi rad videl ta famozni dokument, ki ga ob cepljenju bojda podpišeš....me zanima vsebina.

BTW Alla...kot odgovorna lastnica cepiš svoje pse zoper kužne bolezni? Zakaj jih cepiš?

https://www.zd-lj.si/zdlj/index.php?option=com_content&view=article&id=688&Itemid=2775&lang=sl 

 

tole sem našel na netu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snečer pravi:

Pričakujem odgovor, ne pa dva vprašanja.

Cel kup teorij, zarot o cepivu, ki mejijo že na znanstveno fantastiko.

Ampak zanimivo, ne obračajo se na necepljeno populacijo, da bi jih odvrnili od pikeca, ampak na tisto ki so se že cepili in je zadeva zaključena.

Ja, to pa res ne zgleda inteligentno...

Še vedno bom zaupal prej stroki in zdravstvu, kot pa nekemu xy internetnemu "strokovnjaku".

 

 

1. Pravilno se napiše dve vprašanji (DVOJINA!)

2. Marsikaj meji na znanstveno fantastiko, pa ne pomeni, da ni res.... v preteklosti se je to že večkrat izkazalo

3. Oboji se obračajo na vse, ki so jih pripravljeni poslušat

4. Imaš ti izmerjen IQ da lahko trdiš, da je nekdo bolj neumen od tebe?

5. Kateri stroki? Tisti polovici, ki se strinja z vlado ali tisti polovici, ki se ne strinja z vlado in jih le ta poskuša na vse načine diskreditirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, VS800 pravi:

a bejž bejž....moja je peljala fotra cepit in je bila presenečena, ker je moral podpisati.....zdej pa nevem

 

pred 2 urami, VS800 pravi:

nismo....sam kaj bi pa lahko še podpisal pred cepljenjem??...sploh mi je pa čudno, da ti pa nisi nič podpisal...če je to res pol...karkol je že fotr od moje mogu podpisat, ti pa nič...zdej pa res vidm da je vse skup en nateg pa noben več neve zakaj se sploh gre

 

Gre za isti vprašalnik, ki so ga uporabljale vse zdravstvene ustanove v času epidemije - tel.temperatura več kot 37,5C, izcedek iz nosu, kašelj, boleče grlo, driska, vnetje oči, kontakt s covid-19, na koncu pa si s podpisom potrdil resničnost teh podatkov. Nikjer ni pisalo nič o cepljenju, cepivu, odgovornosti.

Ene zdr.ustanove so ta vprašalnik opravljale ustno, na cepilnem mestu pa so zaradi mase ljudi imeli natiskan list, ki si ga izpolnil na vhodu, da bi te v primeru kateregakoli pozitivnega odgovora odslovili.

 

Slučajno preberem kar podpišem.

Pa tudi bučk ne trosim po internetu, če česa ne preberem in potem o tem nimam blage veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, BIF pravi:

Namesto agresivnega štoranja po nosu sem izbral razumno rešitev za zaščito svojega zdravja....ja sem boljši.

Privoščljiv?....ne...privoščim vam cepljenje..če tega ne zmorete...so na voljo palčke... Žaljiv....sem jaz komu svetoval tretji šus v glavo, ali kaj podobnega? Tisto o težavah s sinusi in ulkusi nosno-žrelnega predela sem pa mislil resno. In jih ne privoščim nikomur....sploh če obstaja alternativa v izogib temu....ampak, če jo vztrajno zavračate...

Obkladate se v glavnem sami....in v tem ste boljši...res je!

https://www.mladina.si/209578/kaj-je-glavni-razlog-da-se-nekdo-ne-namerava-cepiti/?fbclid=IwAR0SdikrcaSKpUzMEbgQVlOXS4TzPJ5D53mzvo0kj1-53v2Vgp-Hh0YIUpQ

največkat omenjene težave po cepljenju: " Najpogosteje navajajo slabo počutje, utrujenost ter pomanjkanje energije."....res strašanske težave....skoraj za umret.

VS800...dolžan sem ti odgovor glede nekega podpisovanja ob cepljenju. Pri nas doma smo vsi cepljeni...NIHČE ni ob cepljenju (ne prej in ne pozneje) podpisal NIČ. In tudi ne poznam nikogar, ki bi moral kaj podpisat. In res bi rad videl ta famozni dokument, ki ga ob cepljenju bojda podpišeš....me zanima vsebina.

BTW Alla...kot odgovorna lastnica cepiš svoje pse zoper kužne bolezni? Zakaj jih cepiš?

Pol pa res nekdo nateguje vse po vrsti....fotr od moje (res da je dementen) je ko je prišel vn iz ZD Kamnik kjer ga je čakala moja, reku, da je nekaj podpisal.....tukej dva sodelouca sta ko sta se prišla cepit in ko jih je sestra našla na seznamu se zraven svojega piimka podpisala???

Vidm, da je res cela zmešnjava ....eni tko eni ne.....eni pridete pa noben ne praša niti kdo si....mogoče se pa kle vid v čem je njihov edini interes...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. hvala, a to ni nosilna tematika.

2. magnet je bil lep primer, kako je stvar pri antiwaxerjih zaplezana

no, kaj se že večkrat izkazalo v preteklosti? daj me spomni na en tak primer... nekako ne najdem...

3. ja, nekaj malega sem videl tudi reklam naših olimpijcev

4. imam izmerjen IQ, torej? zame je nekdo, ki odvrača cepljenega od cepljenja, neumen :) 

5. zdravstveni stroki, znanosti, ki zna te zadeve pojasniti ne samo v teoriji, ampak tudi v praksi

vlada ni stroka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, VS800 pravi:

Pol pa res nekdo nateguje vse po vrsti....fotr od moje (res da je dementen) je ko je prišel vn iz ZD Kamnik kjer ga je čakala moja, reku, da je nekaj podpisal.....tukej dva sodelouca sta ko sta se prišla cepit in ko jih je sestra našla na seznamu se zraven svojega piimka podpisala???

Vidm, da je res cela zmešnjava ....eni tko eni ne.....eni pridete pa noben ne praša niti kdo si....mogoče se pa kle vid v čem je njihov edini interes...

Pri nas cepljeni vsi, tudi ena 15 letnica.

Zadeva v Mariboru je potekala tako, da si prišel ob naročeni uri na dogovorjeno mesto (UŠC), sestra je odprla vrata in na svojem seznamu prečrtala naročeno osebo.

Nato so te napotili ne cepilno mesto, kjer si eni sestri oddal zdr. izkaznico, da je ta vnesla podatke v sistem, druga pa ti je vmes dala pikec. Pri tem se je sedelo na stolu.

Po pikecu so naročili, da posediš še 10 minut, da če bi nastala kakšna reakcija...

Če bi mi pa kdo rekel, da se še podpišem na seznam (podobno kot pri volitvah) pa bi se tudi podpisal poleg svojega imena, s čimer bi dodal dokaz, da sem bil res cepljen in da ni pikec samo evidentiran v prazno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Po pikecu so naročili, da posediš še 10 minut, da če bi nastala kakšna reakcija...

Štajerci ste bolj na alkoholu ste imeli samo 10 min... mi iz Ljubljane pa 15 minut, ker smo bolj švohcani :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

22. člen

Obvezno je cepljenje:

-        proti hemofilusu influence b, davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, ošpicam, mumpsu, rdečkam in hepatitisu B;

-        proti steklini, rumeni mrzlici, trebušnemu tifusu, klopnemu meningoencefalitisu, gripi, tuberkulozi in drugim nalezljivim boleznim, če obstajajo določeni epidemiološki razlogi in tako določa program iz 25. člena tega zakona.

O opravljenem cepljenju je treba izdati potrdilo, voditi evidenco in poročati območnim zavodom za zdravstveno varstvo oziroma Inštitutu za varovanje zdravja Republike Slovenije v skladu s predpisom, ki ga izda minister, pristojen za zdravje.

Ko to preberem, se vprašam zakaj sedaj takšna gonja proti cepivu proti kovidu? In večina antiwaxerjev je bila kot deca lepo pocepljena pa vsi so dobili avtizem... aja ne... to se je sedaj pojavilo zadnja leta, z internetno stroko.

 

 

pred 1 minuto, maus pravi:

Štajerci ste bolj na alkoholu ste imeli samo 10 min... mi iz Ljubljane pa 15 minut, ker smo bolj švohcani :P 

Morda je bilo tudi pri nas 15 min, vidiš, stranski učinki, pozabljivost.

Alkohola pa skoraj več ne pijem.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, BIF pravi:

Namesto agresivnega štoranja po nosu sem izbral razumno rešitev za zaščito svojega zdravja....ja sem boljši.

Obstaja tudi testiranje z vzorci iz grla in sline. Dokler se rabi test le občasno ni problema, či bi zahtevali teste vsakodnevno, potem bo čas za umik iz te družbe...

 

pred 34 minutami, Snečer pravi:

Še vedno bom zaupal prej stroki in zdravstvu, kot pa nekemu xy internetnemu "strokovnjaku".

Za svoje zdravje se odločam le sam...lahko poslušam in prebiram različne nasvete, članke, dokaze...glede na svoje poznavanje samega sebe in izkušnje se odločam kakor se...ne pa na podlagi strokovnjakov. Če bi poslušal samo strokovnjake ne bi smel pit, kadit, pretirano jest, vozit z motorjem...ampak neko tveganje je potrebno za pestrost življenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snečer pravi:

 

 in na svojem seznamu prečrtala naročeno osebo.

 

ahaaaa......no vidš, te prečrtajo še pred stranskimi učinki  :P     

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, VS800 pravi:

ahaaaa......no vidš, te prečrtajo še pred stranskimi učinki  :P     

Ja, vidiš, da te s kulico prečrtajo in nastane zgodba ... 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Obstaja tudi testiranje z vzorci iz grla in sline. Dokler se rabi test le občasno ni problema, či bi zahtevali teste vsakodnevno, potem bo čas za umik iz te družbe...

 

Za svoje zdravje se odločam le sam...lahko poslušam in prebiram različne nasvete, članke, dokaze...glede na svoje poznavanje samega sebe in izkušnje se odločam kakor se...ne pa na podlagi strokovnjakov. Če bi poslušal samo strokovnjake ne bi smel pit, kadit, pretirano jest, vozit z motorjem...ampak neko tveganje je potrebno za pestrost življenja.

Seveda se za svoje zdravje odločaš sam. Nerodno pa je, če s svojim nezdravjem, packarijo prenašaš na druge okoli sebe...

No, in tu bi pa morala biti kazen. Za vse, no saj v bistvu je...

Če boš resno zbolel ali se poškodoval, boš v solzah prosil strokovnjake, da ti pomagajo...

Pri vseh naštetih razvadah ne gre toliko zate, ampak predvsem za tiste okoli tebe, ki jih je potrebno zaščititi.

V družbi imamo pač pravila, da funkcioniramo. 

 

Citiraj

Prenašanje nalezljivih bolezni

177. člen

(1) Kdor se ne ravna po predpisih ali odredbah, s katerimi pristojni organ odredi pregled, razkuženje, izločitev bolnikov ali kakšne druge ukrepe za zatiranje ali preprečevanje nalezljivih bolezni pri ljudeh in s tem povzroči, da se nalezljiva bolezen razširi, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(2) Enako se kaznuje, kdor se ne ravna po predpisih ali odredbah, s katerimi pristojni organi določijo ukrepe za zatiranje ali preprečevanje kužnih bolezni pri živalih, ki se lahko prenesejo na ljudi, in s tem povzroči, da se kužna bolezen prenese na ljudi.

(3) Kdor stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena iz malomarnosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.

(4) Če ima dejanje iz prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena za posledico smrt ene ali več oseb, se storilec kaznuje za dejanje iz prvega ali drugega odstavka z zaporom do osmih let, za dejanja iz tretjega odstavka pa z zaporom do petih let.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Kakšen je učinek cepiv

Cepljenje okrepi imunski sistem posameznika pred pogostimi boleznimi, ki jim je izpostavljen. S cepljenjem se v veliki večini primerov prepreči, da bi ljudje sploh zboleli.

V nekaterih primerih lahko oseba po cepljenju še vedno zboli, vendar so simptomi blažji, okrevanje pa hitrejše.

Nekatere bolezni, pred katerimi nas ščitijo cepiva:

  • hepatitis B
  • okužba s humanim papiloma virusom (HPV)
  • gripa
  • ošpice, mumps in rdečke
  • otroška paraliza
  • tetanus
  • tuberkuloza

Boljše za vse

Pri cepljeni osebi je manj verjetno, da bo nalezljivo bolezen prenesla na druge, zato cepljenje lahko pomaga zaščititi tiste, ki se sami ne morejo. To so na primer:

  • dojenčki
  • otroci
  • starejši
  • osebe s šibkimi imunskimi sistemi, kot so bolniki z rakom

Tem skupinam koristi cepljenje drugih, ker se bolezen potem ne more širiti v skupnosti.

Za dosego te skupinske imunosti je treba cepiti veliko ljudi. Ko je namreč precepljenih veliko ljudi, se verige okužb pretrgajo. Po podatkih Evropskega centra za preprečevanje in obvladovanje bolezni (ECDC) se mora na primer 95 % ljudi cepiti proti ošpicam, da se prepreči nadaljnje širjenje v skupnosti.

Manjše breme za ljudi

Ko cepljenje pripomore, da ljudje ostanejo zdravi, prispeva tudi k zmanjšanju socialnih in psiholoških posledic bolezni za ljudi ter razbremenjuje bolnišnice in zdravstvene sisteme. To pomeni, da se lahko viri namenijo za boj proti drugim boleznim, kot sta rak ali alzheimerjeva bolezen.

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/how-do-vaccines-work_sl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Alla pravi:

A zdaj se boste že cepljeni med samo poklali?

Ker ni več črno in belo, ker so že odtenki in je samo en pravi? 

A je tle tudi različen IQ?

AZ 120, Jonson 125, Pfizer 135?

Za antivakserje že itaq vemo, da smo manj inteligentni.... ? :lol1:

 

Razumem, da smo necepljeni manj inteligentni. Verjetno nam tudi 5 odmerkov Pfeizerja ne bi veliko pomagalo ?

Kaj pa cepljeni? Eni so se cepili, ker v to verjamejo. Drugi pa so se cepili, samo zato, da so dobili več svobode in manj omejitev. Pa ne kažem na nikogar tukaj gor, poznam takšne primere izven foruma.

Ali so potem prvi na najvišjem nivoju, drugi vmes, neceoljeni pa na repu po inteligentnosti?

Bodimo odkriti. Težko je danes vedeti, kaj je bolje. To bo šele čas pokazal, ali pa celo ne. Vsak se odloča, kot misli, da je bolje. 

Cepivo res lahko pomeni lažji potek bolezni in za določene skupine kot so starejši, kronični bolniki, ... je nabrž koristno. 

Vendar pa lahko prinaša tudi stranske učinke. Ne vsem enako. 

Na tej točki bi se ustavil. Preden so cepivo dali v uporabo, so ga testirali. Sem prepričan, da so prišli do določenih ugotovitev, kakšne do posledice in v katerih primerih so bolj neugodne. Če bi bilo to bolj transparentno, bi imeli več zaupanja v cepljenje..

Me prav zanima, koliko cepljenih se bo odlocilo še za 3 odmerek, ko bodo naznanili, da bo potreben?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Endlich pravi:

 

Razumem, da smo necepljeni manj inteligentni. Verjetno nam tudi 5 odmerkov Pfeizerja ne bi veliko pomagalo ?

Kaj pa cepljeni? Eni so se cepili, ker v to verjamejo. Drugi pa so se cepili, samo zato, da so dobili več svobode in manj omejitev. Pa ne kažem na nikogar tukaj gor, poznam takšne primere izven foruma.

Ali so potem prvi na najvišjem nivoju, drugi vmes, neceoljeni pa na repu po inteligentnosti?

Bodimo odkriti. Težko je danes vedeti, kaj je bolje. To bo šele čas pokazal, ali pa celo ne. Vsak se odloča, kot misli, da je bolje. 

Cepivo res lahko pomeni lažji potek bolezni in za določene skupine kot so starejši, kronični bolniki, ... je nabrž koristno. 

Vendar pa lahko prinaša tudi stranske učinke. Ne vsem enako. 

Na tej točki bi se ustavil. Preden so cepivo dali v uporabo, so ga testirali. Sem prepričan, da so prišli do določenih ugotovitev, kakšne do posledice in v katerih primerih so bolj neugodne. Če bi bilo to bolj transparentno, bi imeli več zaupanja v cepljenje..

Me prav zanima, koliko cepljenih se bo odlocilo še za 3 odmerek, ko bodo naznanili, da bo potreben?

 

Vedno ko se sprašuješ o pikecu, pomisli na otroško paralizo, ošpice itd.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!