Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

pred eno uro, BIF pravi:

....se popolnoma strinjam. 
Cepljenje ne ubija virusov. Cepljenje spodbuja imunski odziv organizma, da ustvari obrambo, ki bo virus uničila ali vsaj oslabila. Cepljenje ne onemogoči okužbo....bistveno pa oslabi prenose in morebitno stopnjo težavnosti bolezni.

Na splošno je slaba obveščenost o preprostih dejstvih v zvezi s cepljenjem, ki bi laični javnosti omogočila lažje razumevanje. In tu nastaja prostor za razlage raznih šarlatanov in on-line "šnelkurs" samopromotorjev, ki podajajo svoje "strokovne" razlage.

Folku pa je itak lažje prebrat nekaj vrstični zapis tepca na fb, kot nekaj strani podrobne strokovne razlage...če pa je le ta še v angleščini, pa je zaključna že pri naslovu.

tudi soočenj strokovnjakov je premalo.

Jaz osebno mislim, da ni tudi nič narobe s poletno prekuženostjo mladine..čimveč naj se sedaj okuži.

Čez 14dni bodo mel že izpolnjen pogoj "preboleli"

Predvsem pa preveč drame počnemo okrog korone.

Vsak ima pravico se cepit. Nekateri so imeli celo prednost.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Še to bi dodal. Virus sedaj "poznamo", po skoraj dveh letih vidimo, da ne gre za smrtonosno kugo in tudi če ga fašeš, ga večina brez nekih večjih posledic obvlada.

Lahko pa bi bilo tudi drugače, k sreči ni bilo.

Zaradi tega po moje ni razloga za obvezno cepljenje.

Pa tudi ni več razloga za neko zapiranje države in izplačevanje dodatkov za delo s kavča.

Po drugi strani pa naj higienske omejitve kar ostanejo, ker vseeno vidimo, da je preveč jebivetrov pri nas, ki se požvižgajo na druge. Če pa fašejo pa se plata obrne.

Milijon turistov je na hrvaški obali, "kuga" jim ne pride do živega.

Tole je dobro napisano, zadeto bistvo. 

Še to bi dodal, iz mnogih, ki so plačevali v proračun, so naredili prejemnike socialne pomoči. Ravno narobe svet. Upam, da ne bomo ponovili iste napake jeseni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, smasher pravi:

Ja predvsem pa zavajajo da so / smo cepljeni varni pred okužbo, kar seveda ni res, cepivo ne more preprečit virusu da pride v telo, ker cepivo ni kondom ?

@Snečer, če bi ti vidu kaj so se eni tresli lani ki niso vedli če bojo lahko šli na morčija, enim lahko rečeš, države ne bomo zaprli ampak če greste na plažo boste fasali gobavost, verjetno nebi niti stavka do konca poslušali ker bi že basali kufre in senčnike v avto. 

strokovnjaki..pazi strokovnjaki, so ugotovili, in marsikdo to verjame, kako je kuga virusa na Hrvaškem. :P

Medtem ko se Portoroža in Izole izogiba :P

In edina nevarna meja, kjer je nujna kontrola je s Hrvaško..

Sicer pa meni je vsak dan pomemben, torej zakaj bi trpel zapiranje? A še vedno ni jasno, da zapiranje ne prinaša rezultata?

Varno obnašanje ga. Predvsem pa razumevanje prenosa, okužbe, simptomov, cepljenja itd..

pred 21 minutami, VS800 pravi:

Sej pučas bomo itak ugutuvil da smo se za brez veze kle preguvarjal...a lohka jest zares neki prašam k ne spremlam nevem kolk...kako je zdej s tem, k na zacetku so mogl te cepiva držat na nevem kolk 90 al se neki stupin pod nulo, zdej pa že razprodajajo pa v vsakem vaškem kontejnarju že cepjo?

ne vsa. AZ ne rabi takega tretmaja. Količine vial se običajno predhodno pripravijo po neki oceni. Se mi zdi tak na kratko, da sem nekje prebral.

Sicer pa od 300000 prejetih odmerkih z mađarske, smo 150000 podarili naprej, kar nimam nič proti, bolje kot da rok poteče. Nekam v afriko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Snečer pravi:

kako pa veš, da si zdrav? :) pa nivo debate dvignit, da ne bo bebavost "zdravljenja"

ravno v tem je finta, lepo širijo "zdravi" osebki, ki fašejo, testi še negativni, inkubacijska pa še traja

tako kot ti..oziroma bolj .. nimam simptomov in imam negativni test ..ti imaš negativni test s katerim lahko dokažeš , da nisi okužen ???

kakšen nivo debate ? poglej kaj ostali pišete .. 

ravno v tem je finta , da lepo širijo cepljeni okuženi ..potrdilo imajo zdaj pa na pune gate kar želijo.

kot ti vseskozi praviš - packi..

nisi mi odgovoril na moje direktno vprašanje tebi kot pravniku oz. odvetniku ali si pripravljen dobiti tožbo proti državi in proizvajalcu cepiva če je posledica cepiva smrt...ali ne daj invalidnost..  

pa verjetno tudi ne boš..... ker pri obstoječih pogojih ni nobene pravne osnove za tožbo glede na prostovoljno privolitev osebe v cepljenje z neodobrenim cepivom.. 

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, thumper pravi:

 

virus bo uničilo cepivo? oslabilo ga bo? ni šans.. 

cepivo samo pomaga telesu v boju z virusom.. ne more ga uničit ali oslabit.. 

si se že cepil z drugim odmerkom ? ker ne učinkuje tako kot bi po vaše moral ..

...pa ti si sploh pismen??? Daj preberi kaj sem napisal in kako in kaj si repliciral. Tebi tudi cepljenje ne bi pomagalo, zato se ne trudi s svojimi replikami. Bedaste in kar nekaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, BIF pravi:

...pa ti si sploh pismen??? Daj preberi kaj sem napisal in kako in kaj si repliciral. Tebi tudi cepljenje ne bi pomagalo, zato se ne trudi s svojimi replikami. Bedaste in kar nekaj....

a sem ti jaz kriv če sam sebe negiraš?  nasedel si na prvo žogo .. 

in to negira tvoje trditve o inteligenčni superiornosti vas cepljenih.. pa pa ..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, VS800 pravi:

Sej pučas bomo itak ugutuvil da smo se za brez veze kle preguvarjal...a lohka jest zares neki prašam k ne spremlam nevem kolk...kako je zdej s tem, k na zacetku so mogl te cepiva držat na nevem kolk 90 al se neki stupin pod nulo, zdej pa že razprodajajo pa v vsakem vaškem kontejnarju že cepjo?

...ker je ena od mojih službenih dolžnosti tudi nadzor na shranjevanjem zdravil....režim SHRANJEVANJA in skladiščenja zdravil je predpisan iz strani proizvajalca. Temperaturni režimi hranjenih zdravil (tudi cepiv) se preverja praviloma vsaj 2x dnevno in se vpisuje v za to ustrezne formularje. Ni pa nujno, da je temperatura skladiščenja enaka temperaturi v času aplikacije zdravila (cepiva). In pa tudi Cepiva zoper Covid imajo različne temperaturne režime skladiščenja. Enega temperaturno najnižjih režimov mislim da ima Astra-Zeneca....ni pa nujno...eden vem, da ima res nizek režim...pa ni niti pomembno kateri. Je pa temperaturni režim predpisan zato da na dolgi rok ohrani aktivnost samega cepiva...bodisi aktivne substance ali nosilca. Pred aplikacijo se seveda priporoča "odtajanje" na  sprejemljivejše temperature.

Naj te to ne skrbi...vse je ok. 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, thumper pravi:

a sem ti jaz kriv če sam sebe negiraš?  nasedel si na prvo žogo .. 

in to negira tvoje trditve o inteligenčni superiornosti vas cepljenih.. pa pa ..

...res si bogi...

Pišeš kar nekaj, da te ne bi kdo pozabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, thumper pravi:

tako kot ti..oziroma bolj .. nimam simptomov in imam negativni test ..ti imaš negativni test s katerim lahko dokažeš , da nisi okužen ???

kakšen nivo debate ? poglej kaj ostali pišete .. 

ravno v tem je finta , da lepo širijo cepljeni okuženi ..potrdilo imajo zdaj pa na pune gate kar želijo.

kot ti vseskozi praviš - packi..

nisi mi odgovoril na moje direktno vprašanje tebi kot pravniku oz. odvetniku ali si pripravljen dobiti tožbo proti državi in proizvajalcu cepiva če je posledica cepiva smrt...ali ne daj invalidnost..  

pa verjetno tudi ne boš..... ker pri obstoječih pogojih ni nobene pravne osnove za tožbo glede na prostovoljno privolitev osebe v cepljenje z neodobrenim cepivom.. 

če stranka plača, tožiš kogarkoli, odgovor je torej da

seveda je pravna podlaga = odškodninska odgovornost, kjer morajo biti izpolnjene vse predpostavke, koliko pa boš uspešen pri tem strokovnem dokazovanju (čeprav je dokazno breme na drugi strani), je pa drugo vprašanje

saj tudi aspirin prostovoljno kupiš v lekarni pa se lahko kasneje izkaže, da je bilo not nekaj strupenega itd.

ampak še enkrat, plačaj, pa bom pisal kar hočeš...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, BIF pravi:

...res si bogi...

Pišeš kar nekaj, da te ne bi kdo pozabil.

meni se ni treba sekirat kot vam superiornim.. g.dohtar .. vsaj tak vtis o tvojem rangu sem dobil iz tvojih zapisov.. 

nekdo ki je bogi kot ti trdiš - pa me sploh ne poznaš torej se ne sekiram če me pozabiš - nima kaj izgubit.. tebe skrbi in razjeda izguba ..mene pač ne in mi je prav vseeno kaj si ti ali kdo drug tu misli o meni.. 

mene ne bodo pozabili ne prijatelji ne sovražniki .. pa še to mi bo vseeno potem..živim samo zdaj ..kako živim je pa moja odločitev. se ne oziram na mišljenja in mnenja drugih kako "bi moral živet" ..in nek nepoznani s foruma res ne more tega spremeniti ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, thumper pravi:

..mene pač ne in mi je prav vseeno kaj si ti ali kdo drug tu misli o meni.. 

 

...evidentno ti ni vseeno, glede na to, da tako vneto repliciraš in pojasnjuješ, kar nikogar ne zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo res zanimivo če si zdrav že zdaj nikamor uradno ne moreš:whistle: ,čim prej ,da prebolim ker potem sem pa nagrajen  s tem ,da lahko počnem in grem kamor hočem:) z nekim potrdilom na telefonu :slap:

neka multinacionalka pa je še danes malo prej objavljala 2,8 miljarde dobičkaa ( pa je že nekam spizdila ,da ne najdem članka sedaj):eek: ,money,money ,money,.....:hmm: in v ozadju money, money money:hmm: pa spet money money money,.....:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Mavti pravi:

Samo res zanimivo če si zdrav že zdaj nikamor uradno ne moreš:whistle: ,čim prej ,da prebolim ker potem sem pa nagrajen  s tem ,da lahko počnem in grem kamor hočem:) z nekim potrdilom na telefonu :slap:

neka multinacionalka pa je še danes malo prej objavljala 2,8 miljarde dobičkaa ( pa je že nekam spizdila ,da ne najdem članka sedaj):eek: ,money,money ,money,.....:hmm: in v ozadju money, money money:hmm: pa spet money money money,.....:hmm:

Zakaj bi zdrav hodil v nezdravo okolje? :)

Krave past na Planino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

 

Krave past na Planino

Nekaj najlepšega in sproščujočega  pristnega z naravo  kar lahko človek dela:worship:

Žal pa moram sedaj čez poletje kar dobro  premislit kam naj grem oziroma kam naj z mojim očetom greva, da ni tisti dan ravno pol slovenije že tam.:)

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, BIF pravi:

...evidentno ti ni vseeno, glede na to, da tako vneto repliciraš in pojasnjuješ, kar nikogar ne zanima.

če nobenega drugega potem tebe še kako zanima..te bom odrešil .. 

pred 9 urami, Snečer pravi:

Zakaj bi zdrav hodil v nezdravo okolje? :)

Krave past na Planino

saj ne hodim....  

in gondolo ustavit za vse , ki so cepljeni in preboleli.. naredite nam "nepct" slovenijo ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, thumper pravi:

a sem ti jaz kriv če sam sebe negiraš?  nasedel si na prvo žogo .. 

in to negira tvoje trditve o inteligenčni superiornosti vas cepljenih.. pa pa ..

pa dj, pust me mal v dobri veri, da sem bil dovolj neumen, da sem se cepil in sem sedaj bolj brihten.

Komaj čakam 3ji odmerek :P

Takoj grem na Harvard mal predavat :D

 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, BIF pravi:

...ker je ena od mojih službenih dolžnosti tudi nadzor na shranjevanjem zdravil....režim SHRANJEVANJA in skladiščenja zdravil je predpisan iz strani proizvajalca. Temperaturni režimi hranjenih zdravil (tudi cepiv) se preverja praviloma vsaj 2x dnevno in se vpisuje v za to ustrezne formularje. Ni pa nujno, da je temperatura skladiščenja enaka temperaturi v času aplikacije zdravila (cepiva). In pa tudi Cepiva zoper Covid imajo različne temperaturne režime skladiščenja. Enega temperaturno najnižjih režimov mislim da ima Astra-Zeneca....ni pa nujno...eden vem, da ima res nizek režim...pa ni niti pomembno kateri. Je pa temperaturni režim predpisan zato da na dolgi rok ohrani aktivnost samega cepiva...bodisi aktivne substance ali nosilca. Pred aplikacijo se seveda priporoča "odtajanje" na  sprejemljivejše temperature.

Naj te to ne skrbi...vse je ok. 

mrna majo zlo nizke režime od -80do -60 shranjevanja in transporta. AZ ma od 2 do 8C

https://www.health.gov.on.ca/en/pro/programs/publichealth/coronavirus/docs/vaccine/vaccine_storage_handling_pfizer_moderna.pdf

COVID-19 Vaccine Pfizer BioNTech

Maximum shelf life is 6 months stored in a freezer at -80°C to -60°C

31 days at 2-8°C after thaw (assign immediately after removing from freezer)

In addition, once removed from the fridge may be stored between 2 to 25°C for 2 hours prior to dilution

In addition, once diluted may be stored between 2 to 25°C for a further 6 hours

Once thawed, the vaccine cannot be re-frozen

During storage, minimise exposure to room light, and avoid exposure to direct sunlight and ultraviolet light

This vaccine will be licensed shortly with slightly different storage requirements to those listed above. For more information about Pfizer vaccine stability outside of the storage conditions stated above please contact SPS questions.

COVID-19 Vaccine AstraZeneca Vaccine

Maximum shelf life is 6 months stored in a refrigerator between 2 to 8°C

Once removed from the fridge, may be stored between 2 to 25°C for up 6 hours

Once punctured, the vial must be used within 6 hours

Must not be frozen

During storage keep vials in outer carton to protect from light

COVID-19 Vaccine Moderna Vaccine

Maximum shelf life is 7 months stored in a freezer at -25°C to -15°C

Do not store on dry ice or below -40 ºC

30 days at 2 to 8°C after thaw (assign immediately after removing from freezer)

Once removed from the fridge, may be stored between 8 to 25°C for up 12 hours

Once punctured, the vial must be used within 6 hours

Once thawed, the vaccine cannot be re-frozen

During storage keep vials in outer carton to protect from light

https://www.sps.nhs.uk/articles/storage-requirements-for-each-covid-19-vaccine/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, VS800 pravi:

Čipe. Sam 5g pa dobr prime. Tut na starih fonih ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj se bojite, meni so stisnili aprila prvi šus "Astre" pred kratkim pa šus "Frizerja"...pa je ona na kompjuteru ugotovila, da sem bil že cepljen z enim šusom. 

"Mixed jabs".......bolj efektivno    :yea1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 8. 2021 ob 9:20, DAMI34 pravi:

mrna majo zlo nizke režime od -80do -60 shranjevanja in transporta. AZ ma od 2 do 8C

https://www.health.gov.on.ca/en/pro/programs/publichealth/coronavirus/docs/vaccine/vaccine_storage_handling_pfizer_moderna.pdf

COVID-19 Vaccine Pfizer BioNTech

Maximum shelf life is 6 months stored in a freezer at -80°C to -60°C

31 days at 2-8°C after thaw (assign immediately after removing from freezer)

In addition, once removed from the fridge may be stored between 2 to 25°C for 2 hours prior to dilution

In addition, once diluted may be stored between 2 to 25°C for a further 6 hours

Once thawed, the vaccine cannot be re-frozen

During storage, minimise exposure to room light, and avoid exposure to direct sunlight and ultraviolet light

This vaccine will be licensed shortly with slightly different storage requirements to those listed above. For more information about Pfizer vaccine stability outside of the storage conditions stated above please contact SPS questions.

COVID-19 Vaccine AstraZeneca Vaccine

Maximum shelf life is 6 months stored in a refrigerator between 2 to 8°C

Once removed from the fridge, may be stored between 2 to 25°C for up 6 hours

Once punctured, the vial must be used within 6 hours

Must not be frozen

During storage keep vials in outer carton to protect from light

COVID-19 Vaccine Moderna Vaccine

Maximum shelf life is 7 months stored in a freezer at -25°C to -15°C

Do not store on dry ice or below -40 ºC

30 days at 2 to 8°C after thaw (assign immediately after removing from freezer)

Once removed from the fridge, may be stored between 8 to 25°C for up 12 hours

Once punctured, the vial must be used within 6 hours

Once thawed, the vaccine cannot be re-frozen

During storage keep vials in outer carton to protect from light

https://www.sps.nhs.uk/articles/storage-requirements-for-each-covid-19-vaccine/

Pri nas so navodila malo priredili, 25°C so zamenjali s sobno temperaturo ?

635375171_Screenshot_2021-08-10-19-44-52-643_com.google.android_apps.docs2.thumb.jpg.0445c4526e9021267005752f7bb51982.jpg

Sredi februarja je prišlo to ven:

2143561094_Screenshot_2021-08-10-19-12-42-653_com.android.chrome2.thumb.jpg.ddf4bb94ca6bac2ec1771225dea80875.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, 3nity pravi:

Pri nas so navodila malo priredili, 25°C so zamenjali s sobno temperaturo ?

635375171_Screenshot_2021-08-10-19-44-52-643_com.google.android_apps.docs2.thumb.jpg.0445c4526e9021267005752f7bb51982.jpg

Sredi februarja je prišlo to ven:

2143561094_Screenshot_2021-08-10-19-12-42-653_com.android.chrome2.thumb.jpg.ddf4bb94ca6bac2ec1771225dea80875.jpg

saj zato je prepovedano oziroma nepravilen izraz sobna temperatura, ker moj šef si je razlagal da so lahko živila hranjena tudi pri 30C če je tok v sobi :P

Sobna temperatura ne obstaja več. Vsaj za živila mora biti od do, pa še max % vlage.

Kar se tiče cepiv bi moralo biti še strožje, saj vsako nihanje pomeni odklon od stabilnosti in s tem zmanjšanje moči učinkovine.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

222733603_10159132672530073_5237879710880552419_n.jpg.d97366bfce8335eb3b8d79a2f4f2a2a0.jpg

 

no sj sem vedu..Delta me jebe :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!