Skoči na vsebino

MACBOR - Honda? BMW? Vsega malo... JAWA RVM 500, Brixx Venturi 500, Tekken RVM 500, ...od kopij, do nelojalne konkurence, do expanzije čajna tržišča....tudi splošen čvek


MiNa

Priporočene objave

pred 50 minutami, thumper pravi:

+ zaščitna šusplata , ' crash bari + usd vilice.. če to prišteješ k hondi je koliko?

Rally Raid pogosta dodelava, celotna je kar blizu 3 "cigle" jurje € al karkoli že...

Čakam na njegov test ? [Kliknite in povlecite, da premaknete] .

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, MiNa pravi:

To je sedaj že kot pri televizorjih, en izdelovalec in 100 znamk...

Tudi Loncin ima svoj model :)

2018 Loncin HR7 500 – Honda CB500F's copycat from China? - BikesRepublic

s tem agregatom, sicer pa je agregat na trgu od 2003 dalje nekje

in se ne bi čudil, da ga proizvajajo tudi kje na kitajskem, morda kar v Loncinu...

fajn je pri tem motorčku, v vsaki državi je svoj brand

bi lahko pri nas pod Tomos prodajali npr. :) 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Snečer said:

Tudi Loncin ima svoj model

Loncin ima dobre agregate za freze in poceni 125 EU ga je kupu moj prijatelj za frezo ko mu je riknu agregat.?Motor pa nebi rad imel Loncin pod nopbenim pogojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

bi lahko pri nas pod Tomos prodajali npr. :) 

Ali pa Gorenje. Že res, da smo majhna država samo bi ga lahko poštarji uporabljali...s tako velikoserijsko proizvodnjo na kitajskem bi lahko prišli cenovno v okvire mopedov.

Vsaj pojavila se je ena tržna niša...čim več takih. Je dobro za prodajalce in kupce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, vandrovec said:

Ali pa Gorenje. Že res, da smo majhna država samo bi ga lahko poštarji uporabljali...s tako velikoserijsko proizvodnjo na kitajskem bi lahko prišli cenovno v okvire mopedov.

Vsaj pojavila se je ena tržna niša...čim več takih. Je dobro za prodajalce in kupce.

Ne vem če lahko imaš samo  svoja vozila zaradi Eu zakonodaje Italijanski organi policija..Itd so imeli samo Alfe in Fiate da so ščitili svojo industrijo sedaj pa imajo tudi druge znamke vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poštarji bi morali dobit električne mopede ali pa triciklete :) čeprav zgledajo glupo, imajo kup prednosti (pa še voziček jim lahko priklopijo)

imagen_1217.jpg

pa tok grdi so, da ni šans da ga kdo ukrade ? In ja, tele delajo v švici za švicarsko pošto (verjetno samo sestavljajo)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Spasku pravi:

Loncin pod nopbenim pogojem.

Potem ostani na Hondi. Ni rečeno, da ni kak del tudi "od tam..." BMW je že...

internationale-produktion-leitwerk-berlin.thumb.jpg.ce9999f7f0049ba41278a8d0d4e3c774.jpg

EKONOMIJA!

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bo ravno prehod na električne agregate prinesel množico novih oz. nam še neznanih proizvjalcev, ki ne bodo sami ničesar proizvajali ampak zgolj sestavljali (kot se že dogaja v kolesarski industriji).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, b2z25 pravi:

...kot se že dogaja v kolesarski industriji...

Aja, povej mi, kateri? Trenutno se spomnem samo, da je Unisova Vesna bila NSU Damenfahrad 280, pa Tomosov Pony in Unisov Adriatic sta bila v bistvu Rogova ponija, Unis celo narejen na istih orodjih, ampak ukradenih v Ljubljani in prnešenih v Sarejevo. Pa Tomosovo moško kolo je izdeloval FBP. In, rog je imel kompezacijo z češkim Rekordom in so naši na ponije lepili Rekord nalepke, čehi pa na une njihove T-ponije Rog nalepko.

 

In, Škoda kolesa so prebarvani Avtorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
2 hours ago, MiNa said:

Počasi prihajajo tudi na sončno stran alp...

Kove.jpg.fe76ac5606e347e58a704128c0b262ca.jpg

Pol pa raje še dodam tistih 400 cukov in vzamem preizkušeno, zanesljivo in lepšo Cb 500x. 
Honda je ipak Honda😜

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ja Milan, ampak razlike je samo 40€!  Sploh ne razmišljam. Honda je le Honda😜

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Honda je le Honda😜

Razumem, da znamka nekaj pomeni, sem jo kar nekaj časa vozil...

Tudi sedaj jo :panic: ni pa ubermašina  :whistle:.

Je pa žal resnica zelo boleča, vse izdelano tam, kjer jedo riž je čedalje bolje in le znamka na "kestlu" ali "haubi" nas še prepriča, da kupimo.

Tegale spremljam, in glede na to, da vozi "kitajski" polizdelek z zvenečim evropskim imenom je kar daleč prikolovratil. Seveda brez kakšnih pričakovanih tehničnih problemov za izdelek, ki ga naredijo "rižojedci".

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv motor, lep, dovolj za okrog sveta, vse ok...samo za tiste, katerim je motor nekaj več, kot le prevoz na dveh kolesih od ene točke do druge, manjka nek šarm, neko ozadje. Meni bi bil verjetno bolj zanimiv motor za prevažanje npr. Royal Enfield Himalayan , čeprav s slabšimi zmogljivostmi...ker je nekaj posebnega. :hmm:

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, vandrovec pravi:

manjka nek šarm,

Ja ZGODBA.

Na to sedaj padamo, tudi hrana mora imeti neko zgodbo...

Pol pa cene letijo v nebo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Še en zanimiv "rižev narastek"...

"hondin" 500ccm motor 2 "kestla"...

?????

Mini AT...

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tolikih "ponaredkih" bo kakšen tudi boljši od originala? Ali je Hondin model še vedno najoptimalnejši? Sem videl TRK v živo, ga ni nič manj kot gs-a, tudi po teži sta enaka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je motorna osnova teh modelov zelo zanimiva (500ccm), in že nekaj časa malo pogledujem v to smer. Samo se potem hitro neha, ker na to osnovo obesijo vizualne kopije veliko večjih modelov. Rezultat pa je neka napihnjena in težka krava. Moram rečt, da mi je potem kot zasnova Enfieldov Himalayan precej, precej bolj simpatičen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!