Skoči na vsebino

MACBOR - Honda? BMW? Vsega malo... JAWA RVM 500, Brixx Venturi 500, Tekken RVM 500, ...od kopij, do nelojalne konkurence, do expanzije čajna tržišča....tudi splošen čvek


MiNa

Priporočene objave

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Če bi vedli kok stane eno vozilo, ko zapusti tovarno, in koliko marže pobere uvoznik, bi marsikoga kap.

Jaz sem pred (veliko) leti videl tako ceno za VW in čisto šoglašam. Takrat se je obračunavalo še v DEM in golfi so bili okoli 20k. Iz "fabrike" pa so prišli za 6k.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Snečer pravi:

Jaz nimam nobenih težav z androidi, ki delajo odlično (in z googlovimi storitvami YT, gmail, photo itd.) katere jpakšai veselo koristijo.

Tudi iphone občasno dobim v roke pa ne zaznam neke bistvene razlike, da bi moral menjati.

Kar se tiče uporabniške izkušnje, je lušno, da je za začetek le ta v domačem jeziku... bodi konkreten, kaj je tisto toliko boljši SW in uporabniška izkušnja, ne na pamet. 

Je pa interesantno, da ima apple pr telefonih na Kitajskem vodilni položaj :) android seveda prevladuje, a ne z eno znamko.

p.s.

Kar bedna pa je izkušnja, ko mi kakšen uporabnik pošlje iz japke fotko in je npr. v formatu .heic, ki mi ga PC ne prepozna... To pa je beda. 

tudi jaz nimam težav z Tracer, je podobno kot Versys, samo sem se sprijaznil, da ne more bit enaka, sploh ne boljša...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, tomaz69 pravi:

tudi jaz nimam težav z Tracer, je podobno kot Versys, samo sem se sprijaznil, da ne more bit enaka, sploh ne boljša...

Kaj ima to veze z androidom in iphonom? :) 

Če te pa že zanima uporabniška izkušnja med obema, ker sem oba vozil (tudi takega, ki je nevarno woblal), tracer ima slabše udobje, slab sedež, kot deska, po drugi strani pa zmogljivejši agregat, ki lepo vleče v vseh prestavah.

Lahko pa raje kaj napišeš o iphonu, da vem, kaj zamujam, kaj ima toliko boljše (ker ti ne govoriš o niansah :)

Da vidim, kje ga pri androidu biksajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kugelschreiber pravi:

Pa de ne.  Celo malo prezgodnja je.  
 

69D70B95-14CC-4BAE-9E2B-FACB64850E98.png.8634be76e804764ef6b919adefcb316e.png
 

Kapitalno si se zmotu, in to je vse kt znaš spackat... Hahahaha. Bravo!

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomaz69 pravi:

nikoli nisem in ne bom @DAMI34, to nima veze s tem kar sem napisal...isto kot ti ne čakaš na motor ampak greš in kupiš...

podobno seveda...uporabniška izkušnja, delovanje pa ne...isto kot se Versys ne more primerjati z ostalimi "stroji"....:lol1:

sem se mal šalil...superduperin oh in sploh neki k je bolj kot bolj od ostalega ne obstaja. Razn če maš GSa pred gostilno, pol si pa in :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, skalar36 said:

Kapitalno si se zmotu, in to je vse kt znaš spackat... Hahahaha. Bravo!

Kaj? Se vam zdijo reakcije normalne? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Zakaj tebe ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, skalar36 said:

Ja. Zakaj tebe ne?

tele spodnje poste sm prebral. Men se zdi to pisanje...pod vplivom. Hormonov? Drog? Lune? Benefit of doubt dam vedno, najbrž prevečkrat. 

 

 

2 hours ago, DAMI34 said:

smešno je, da nikomur še ni potegnila masovna zaslepljenost z neko "kvazi" znamko, ki ti skor fafing dela.

1. obvezno moram imeti vse kar se začne na I. phone, ipad, i...bla bla....najmanj je potrebno stati pred trgovino vsaj 1 dan prej (šotor, hrana, stolice to je obvezno) da primem v roke najnovejšo verzijo iphona 14a....seveda je 14ka že za en kurtz. Seveda sem cepec in ne razumem tržišča, da namensko upočasnjuje starejše modele, da bom odkartal vsaj jurčka ali čez za novega, da bom IN

2. ko je Huawei postal preveč konkurenčen ZDA sranju, je bla cela drama...takoj je nastala vojna med ameri in kitajci

3. očitno folk še vedno ne ve, da je 3/4 sranja narejeno na kitajskem. Ne unga čipšit...to vemo vsi. Unga high tech. Tajvan je navečji proizvajalec čipov!!!sam povem.

4. birokrati so nas prepričali da so e-avtomobili čisti balzam za okolje...torej tisti tipi, ki se vozijo v 8 cilinderskem blindiranem ultrapretežkem bencinskem avdiju, mi govorijo o "zelenem prestopu. " Tisti ki gredo v šoping s privat reaktivcem, na stroške davkoplačevalcev. :P

Svašta pička rodi. 

5. Taisti mi govorijo o nelojalni konkurenci "globalizacije". Ko mi razviti svet zganjamo globalizacijo in selimo proizvodnjo 3/4 vsega kar sestavlja končen produkt na cenejše trge pa ni problem. Takrat lahko poševnooki in črnčki delajo tut đabe. 

6. sami smo neumni in zaverovani v lastno inovativnost in presežno znanje napram kitajcem, a žal se ne zavedamo da so nas v par letih prekleto prehiteli. Na vseh področjih, tudi vesoljskem programu, gradbeništvu, eletroniki in umetni inteligenci.

Tak da carine in podobno sranje so samo in zgolj plod ali izzum bogatih v razvitem svetu, ki hočejo še bolj bogateti. (na račun nas...)

 

 

 

1 hour ago, skalar36 said:

Dej. Razsvetli nas glede otrok.

Moj prihodek med korono, je bil polovicna plača. Tm okol 600 eur. Po koroni je bil nakazilo na trr okol 1000 eur. Kak evro zasluzim še postrani. Toj to. Celo življenje že delam za dobrega minimalca. Ker mi denar nikoli ni pomenil veliko. Prosti cas pa ogromno. Sem financno pismen, se marsicemu odpovem. Leta 2016 sem prodal yamaho tra 900 in vse vložil BTC. Sem kolesaril namesto motoriral. Oblacim se v dekatlonu. Znamke mi ne pomenijo nič. Moja moto zgodba je kr dokumentirana tukaj gor. Sam se odpovem vsemu, sam da lahko furam motor. in kadar grem na motor mi noben strosek ne pomeni nič. Nekaj sem zasluzil z kriptom, se vedno pa precej denarja prihranim. Sem zelo iznajdljiv, kar se tice velikih stvari. Če grem kolegu pomagat drva v gozd mi placa z drvami. Ce grem na travnik mi placa z mesnino, krompirjem. K pride do motorjev, sem cist zbezlan in si ga kupim, novga ce hocem. In ti cemu si se ti odpovedal v lajfu?

 

1 hour ago, Snečer said:

Jaz nimam nobenih težav z androidi, ki delajo odlično (in z googlovimi storitvami YT, gmail, photo itd.) katere jpakšai veselo koristijo.

Tudi iphone občasno dobim v roke pa ne zaznam neke bistvene razlike, da bi moral menjati.

Kar se tiče uporabniške izkušnje, je lušno, da je za začetek le ta v domačem jeziku... bodi konkreten, kaj je tisto toliko boljši SW in uporabniška izkušnja, ne na pamet. 

Je pa interesantno, da ima apple pr telefonih na Kitajskem vodilni položaj :) android seveda prevladuje, a ne z eno znamko.

p.s.

Kar bedna pa je izkušnja, ko mi kakšen uporabnik pošlje iz japke fotko in je npr. v formatu .heic, ki mi ga PC ne prepozna... To pa je beda. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

smešno je, da nikomur še ni potegnila masovna zaslepljenost z neko "kvazi" znamko, ki ti skor fafing dela.

Motorizem je zame "lušt", veselje, igra...če bi bil potreba, tekmovanje...potem ne bi imel predsodkov do kitajskih motorjev, tudi imam kitajsko uro, tel je še korejski. Ker me pa veseli vse okrog motorjev bi celo raje vozil oldtimerja kot kitajca. Ne gre se mi za podiranje hitrostnih rekordov, je pa lepo, da potegne solidno, da ima nekaj, kar pritegne že na videz...da te že pogled nanj navdaja z veseljem, da ga čimveč lahko sam servisiram, elektronika mi ni pomembna, raje manj kot preveč...še kup drugih stvari. Kitajski se mi zdijo preveč izumetničeni, kot bi jih naredila umetna inteligenca, nek skupek že videnega...na name ali robotski. Avto bi pa imel kitajski, ta je za potrebo 🙂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

tele spodnje poste sm prebral. Men se zdi to pisanje...pod vplivom. Hormonov? Drog? Lune? Benefit of doubt dam vedno, najbrž prevečkrat. 

 

 

 

 

 

nč hudega, to se sam teb zdi :P

 

pred eno uro, vandrovec pravi:

Motorizem je zame "lušt", veselje, igra...če bi bil potreba, tekmovanje...potem ne bi imel predsodkov do kitajskih motorjev, tudi imam kitajsko uro, tel je še korejski. Ker me pa veseli vse okrog motorjev bi celo raje vozil oldtimerja kot kitajca. Ne gre se mi za podiranje hitrostnih rekordov, je pa lepo, da potegne solidno, da ima nekaj, kar pritegne že na videz...da te že pogled nanj navdaja z veseljem, da ga čimveč lahko sam servisiram, elektronika mi ni pomembna, raje manj kot preveč...še kup drugih stvari. Kitajski se mi zdijo preveč izumetničeni, kot bi jih naredila umetna inteligenca, nek skupek že videnega...na name ali robotski. Avto bi pa imel kitajski, ta je za potrebo 🙂

tvoj gs je narjen na kitajskem, vsaj večin njaga :P

ps. avta ne boš smel/mogel imeti kitajskega, ker bo eu nabila carine. In bodo cene šle v nebo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej najprej si me obtožil, da jamram nad cenami in jamram o denarju, hkrati pa kupujem nove motorje na 2 leti. Ko sem ti objasnil situacijo, povedal svojo zgodbo, naredil svoj zagovor.... si spet sarkastično pripisal vpliv drog, lune, hormonov. Lej "my fend" nisi fer, NE. Sej veš EGO je potreben za preživetje, velikokrat pa v napoto osebnostni rasti. Da bi priznal svojo zmoto...

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

En o kopiranju in razvoju zadev ki so na policah že 50 let, dva modela ki kupujeta motorje v štacuni in menjujeta na par let jamrata o dnarju in razlagata o svoji preudarnosti, racionalnosti in varčnosti? A začnem jez delit nasvete za zdravo življenje in vzgojo otrok? 

 

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

tele spodnje poste sm prebral. Men se zdi to pisanje...pod vplivom. Hormonov? Drog? Lune? Benefit of doubt dam vedno, najbrž prevečkrat. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
19 minutes ago, skalar36 said:

Lej najprej si me obtožil, da jamram nad cenami in jamram o denarju, hkrati pa kupujem nove motorje na 2 leti. Ko sem ti objasnil situacijo, povedal svojo zgodbo, naredil svoj zagovor.... si spet sarkastično pripisal vpliv drog, lune, hormonov. Lej "my fend" nisi fer, NE. Sej veš EGO je potreben za preživetje, velikokrat pa v napoto osebnostni rasti. Da bi priznal svojo zmoto...

Si jamral al nisi? Je Dami jamral al ne? 
 

Hoces al noces. seremo s (pre)polnimi ritmi. Hvala bogu da lahko. Thats it. Vajina reakcija je bla over the top na kubik. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Kugelschreiber pravi:

potem bodo pa tut cene evropske :D

No kakorkol, konkurenca je dobrodošla. Namesto ajfoun, bi lahko v moje prejšnje poste vstavili Tesla. 

Ni samo Tesla en in edini, tak kot ni ajfoun en in edini. Je pa ena od naprav, ki je odlična, hkrati pa imajo daaleč najboljši marketing, vsaj kar se ZDA tiče, da uspejo prepričati ljudi da obstaja samo ena dobra naprava. 

Če se ne bi zgodovina zasukala kot se pač je, bi namesto Jabučke bil soni al pa atari al pa kak drug.

 

Hočem povedati naslednje: sestavni deli so povsod enaki če ima naprava mediatek procesor določenega tipa (hipotetično), pa enako grafično kartico itd. Celo narejeni so tile sestavni deli na istem mestu (v večini primerov je izdelano v aziji)

Kako in kje sestavijo, kak je softwere, kaka je celostna zasnova, ja tam so pa razlike. Včasih enim uspe bolje, drugič slabše. Od modela do modela se stvarir razlikujejo celo pri isti znamki.

Enako velja za motorje. S kitajske se da dobiti zlo poceni šrot, al pa dobre zadeve. Jaz prav bistvene razlike ne vidim, če motor ali avto sestavlja Turek v nemčiji al pa Kitajc v Aziji. Vse je odvisno od lastnika in kontrole nad procesom.

Vsekakor nimam pa nič proti lastnikom jabučk. da ne bo dvoma, opisal sem bolj masovno histerijo v zda, ter poudaril, da smo pozabili kaj je globalizacija.

Android naprave take histerije enostavno ne morejo ustvariti, ker jih je preveč in je sama konkurenca prevelika, hkrati pa nima posamezen proizvajalec primata na guglovim op sistemom. Kar je v bistvu dobro.

 

 

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Si jamral al nisi? Je Dami jamral al ne? 
 

Hoces al noces. seremo s (pre)polnimi ritmi. Hvala bogu da lahko. Thats it. Vajina reakcija je bla over the top na kubik. 

jaz ne jamram, iščem rešitve.

Nakup kitajca zna biti naslednja rešitev :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 17 minutami, Kugelschreiber pravi:

Si jamral al nisi? Je Dami jamral al ne? 
 

Hoces al noces. seremo s (pre)polnimi ritmi. Hvala bogu da lahko. Thats it. Vajina reakcija je bla over the top na kubik. 

NE nisem jamral. Vesel sem, da kitajci delajo zdravo konkurenco ostalim proizvajalcem motorjev, ki samo nabijajo cene "zastarelim" izdelkom. Big diference.

Ja. Še vedno imamo precej polne riti, glede na preostrali svet. Tega se jaz zeloo dobro zavedam, zato ne jamram. Le komentiram, ko nekdo reče, da so kitajci nelojalna konkurenca.

Če me pa kdo obtoži da sem "bogat snob" se pa pač branim...z resnico. Mi ni težko napisat. Nobenga fičnka nism ukradu. Pošen zaslužu. 

Jamrat pa mene ne boš slišu...

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne jamrajo samo zasipajo "svet" z dobrinami...:whistle:

Pa glava jih od viška boli...

Zanimivo, da pri njih tudi "naših" znamk veliko počiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tok smeti kot jih kitajci nardijo je še čudno, da jih ni kdo zrediral iz obličja zemlje. Žalost so za človeško raso od prvega do zadnjega. 

  • Hvala 1
  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 3. 2024 ob 13:09, Kawl pravi:

Tok smeti kot jih kitajci nardijo je še čudno, da jih ni kdo zrediral iz obličja zemlje. Žalost so za človeško raso od prvega do zadnjega. 

Potem moraš zradirat ZDA, Indijo, Brazilijo itd...

V bistvu cel svet.😊

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena kost za glodanje...

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!