Skoči na vsebino

Spet v Stane?


Priporočene objave

Junija načrtujem trio Turkmenistan, Tađikistan, Afganistan in spet del Irana ter ponovno Uzbekistan. 

Za Iran vem vse, bom pa vesel, če mi kdo da napotke za ostale omenjene države. 

Zbiram informacije in za Turkmenistan vem da je problem z vizo. 

Obstajajo za EU 3,5 in 7 dnevna in če dobiš 5 dnevno je že kot, da si zadel loto, 7 skoraj nobeden ne dobi. 

Z Tađikistan načeloma ni problemov, a vseno bom vesel informacij tistih, ki ste Pamir že obdelali. 

Proti koncu leta bom tu prilimam celotno pot v zemljevid obliki. 

Trip naj bi trajal 21 dni. 

In ne mi spet, da ni mogoče, ker sem že večkrat dokazal, da je?

Hvala in lp Kmet2

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nimam pojma... samo ko sem prebral nalsove sem se spomnil na tega.... ima fajn frizuro pa malce izven glavnih "turističnih lokacij" se vozi..

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naredil 2016  Iran - Turkmenistan - Uzbekistan. Turkmenistan dobiš prehodno vizo ko imaš potrjene ostale vize, torej Iran in Uzbekistan.

Turkmenistanci so kul, ablast tam je pa 100x bolj ablastniška kot tu. Pa pazi, dolarje in edino rabiš če hočeš jest, pit in spat.

Tadžikistan ima pa najbolj nore razfukane ceste, jaz bi se šel takoj nazaj tja vozit. Iz Khoroga greš lahko v Afganistan, lahko tam urediš baje za 100 dolarjev.

Sam pazi V Tadžikistanu k boš šleperje prehiteval k lahko v vodo padeš, btw to je reka Panj, upam da kitajci tudi te ceste spremenili v AC.

257379519_Day_3137.thumb.jpg.d2ba61e2eec75ce46d843ed547b86217.jpg

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Samo Jaz pravi:

Junija načrtujem trio Turkmenistan, Tađikistan, Afganistan in spet del Irana ter ponovno Uzbekistan. 

Za Iran vem vse, bom pa vesel, če mi kdo da napotke za ostale omenjene države. 

Zbiram informacije in za Turkmenistan vem da je problem z vizo. 

Obstajajo za EU 3,5 in 7 dnevna in če dobiš 5 dnevno je že kot, da si zadel loto, 7 skoraj nobeden ne dobi. 

Z Tađikistan načeloma ni problemov, a vseno bom vesel informacij tistih, ki ste Pamir že obdelali. 

Proti koncu leta bom tu prilimam celotno pot v zemljevid obliki. 

Trip naj bi trajal 21 dni. 

In ne mi spet, da ni mogoče, ker sem že večkrat dokazal, da je?

Hvala in lp Kmet2

 

Kateri moped boš vozil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, še par stvari:

- na vstopu v Turkmenistan ti zaračunajo neke fiksne stroške za motor in gorivo, se ne spomnim ali je bilo ca 140 dolarjev za 1 al za 2 motorja. Spet rabiš dolarje v kešu, midva sva se to zajebala, tik pred mejo sva menjala pri iranski preprodajalcih evre, pa ostanek njihovi fičnikov v dolarje, sam sva mislila da bova lahko na meji plačala elektronsko pa ni bilo šans. Preprodajalci sedijo v avtih tik pred mejo.

- tudi na izstopu ti poberejo par dolarjev, recimo da 20

- če je nuja, prideš v enem dnevu čez državo, samo meje so odprte, ne vem, od 9h - 17h, midva sva šla relacijo Sarakhs (IR) - Mary (Tu) - Bukhara (Uz). Dvakrat prespala v Mary, ker sem jaz hotu gledat ene ruševine tam zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Andrej P pravi:

Kateri moped boš vozil?

Africa Twin ali Ktm 1190 Adv se še odločam. 

Ktm je popolnoma pripravljen in ga poznam. 

Africa hmmm vložil na njo 2000€ sam sem v dvomih. 

Ktm zaupam, do zdaj me je vedno pripeljal domov. 

Z AT sem naredil samo 2000Km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, nejc74 pravi:

Aha, še par stvari:

- na vstopu v Turkmenistan ti zaračunajo neke fiksne stroške za motor in gorivo, se ne spomnim ali je bilo ca 140 dolarjev za 1 al za 2 motorja. Spet rabiš dolarje v kešu, midva sva se to zajebala, tik pred mejo sva menjala pri iranski preprodajalcih evre, pa ostanek njihovi fičnikov v dolarje, sam sva mislila da bova lahko na meji plačala elektronsko pa ni bilo šans. Preprodajalci sedijo v avtih tik pred mejo.

- tudi na izstopu ti poberejo par dolarjev, recimo da 20

- če je nuja, prideš v enem dnevu čez državo, samo meje so odprte, ne vem, od 9h - 17h, midva sva šla relacijo Sarakhs (IR) - Mary (Tu) - Bukhara (Uz). Dvakrat prespala v Mary, ker sem jaz hotu gledat ene ruševine tam zraven.

Jaz če bo možno si vzamem 5 dni, ker bi šel pogledat tisti krater kjer skoz gori, pa mal okol. 

Če ne, se bom zadovoljil tudi z tri dni. 

 Vse je odvisno koliko hitro bom odelal Tranzit. 

Sposoben sem tud 2000km in preko brez da spim in tako bom pridobival rezervo, da bom lahko kje bolj na izy ali pa v primeru defekfov da lažje dihaš. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vem da šopaš km-je, midva sva delala max 600 km dan pa še to samo na tranzitih. Za Darwaza krater greš verjetno na Ashgabat, pa maš tudi tam 3 dni dovolj. Recimo tele turistične ture:

https://caravanistan.com/tour/short-tour-turkmenistan/

so tudi že takoj pri kraterju.

Ceste v Turkmenistanu so se meni zdele podobne onim v Kazahstanu, ali popolnoma nov prazen asfalt, samo naravnost, ali pa on, luknja pri luknji, samo tega ni bilo veliko.

Z tranzitno vizo kao ne smeš harat po državi, ampak it po začrtani poti. Čeprav midva sva imela kontrole samo v obmejnem pasu, prvih 30 km, znotraj države ne. Pa če se prav spomnim, se po deveti uri zvečer zaprejo restavracije, po 11 uri pa spraznijo ceste in ulice.

Evo, sem našel moje, midva sva dobila 5 dnevne avtomatično, čeprav sva se v štirih dnevih pobrala ven, ker je bilo vzdušje čudno, pa še probleme sva imela z dokumenti (sva izgubila vse z motorjem povezane dokumente na eni od policijskih kontrol, in sva si potem naredila fotokopije s katerim sva se uspela prešvercat vse do EU-ja nazaj.

1368690138_2016-06-06Turkmenistan.thumb.jpg.9b0ad91c2e80e8266a0b67fdde0a55b3.jpg

 

Ti kar zavidam, sem ravno začel gledat stare fotke, v Stane bi šel spet. Ampak 2012 zame ni variante.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Ob 20. 11. 2020 ob 19:00, nejc74 pravi:

Jaz sem naredil 2016  Iran - Turkmenistan - Uzbekistan....

 

@nejc74, na eno krajšo turistično turo gremo v tiste konce (žal ne z motorji)... In verjetno ne bomo tam samo s plastiko plačevali... Imaš morda kakšen nasvet kako je kaj z menjavo denarja v Uzbekistanu? Uradna menjava, črni trg, možnost ponaredkov...?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem takrat evre menjal na črnem trgu, mislim da kar pri hotelirju. Problem je bil, ker sem dobil celo vrečo njihovih šuškavcev. Ampak računaj da je bilo to ze 6 let nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, nejc74 pravi:

jaz sem takrat evre menjal na črnem trgu, mislim da kar pri hotelirju. Problem je bil, ker sem dobil celo vrečo njihovih šuškavcev. Ampak računaj da je bilo to ze 6 let nazaj.

Ja, kot vidim so njihovi apoeni v visokih cifrah. Po menjalnem tečaju je naših 100€ cca. 1Milion njihovih Somov. Se kaj spomniš, si menjal pri hotelirju zato, ker je bil (opazno) boljši tečaj, ali morda zato, ker nisi imel neke banke v tistem trenutku v bližini, ali kaj tretjega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boljsi tecaj je bil ja. Zdaj malo guglam:

1.) tule na caravanistanu pravijo da so se leta 2017, se pravi eno leto kasneje kot sem bila jaz tam, spravili na crni trg in da se menja sedaj v bankah

2.) tule pravijo podobno, da sicer lahko menjas na crno, sploh v hotelih, ampak da ni nekega smisla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!