Skoči na vsebino

MotoGP 2021


ArcaneWater

Priporočene objave

Ker bo naslednja dirka na Portugalskem, kjer se ja lani končalo prvenstvo (torej sta bili dejansko vmes le dve dirki in eno testiranje), bo (vsaj zame ?) to najboljša primerjava kaj se dogaja, tako pri voznikih kot pri ekipah ... lani v Portimau je bil Franco tretji, obe tovarniški Yamahi pa 11. in 12. (Vinales in Rossi manj kot 0.3 sek), Quartararo pa 14, skoraj 6 sek za Vinalesom in 21 sek za Francom ... bomo videli, je rekel slepi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli, verjetno bo napeto in komaj čakam naslednjo dirko. Upam, da se ne bo kateri od pilotov raztreščil po nepotrebnem :)

pred 9 urami, KennyJR pravi:

Naslednje prizorišče je Portimao. Argentine letos zelo verjetno ponovno ne bomo videli... 

Ne, opazim, da je imel Franco obe dirki tehnične težave, Rossi je pa jajcal... Se bo pokazalo zelo kmalu kako in kaj. Portimao bo še specifičen, potem pa vse po starem... 

Ups, za Portimao pa nisem vedel, se opravičujem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, KennyJR pravi:

Naslednje prizorišče je Portimao. Argentine letos zelo verjetno ponovno ne bomo videli... 

Ne, opazim, da je imel Franco obe dirki tehnične težave, Rossi je pa jajcal... Se bo pokazalo zelo kmalu kako in kaj. Portimao bo še specifičen, potem pa vse po starem... 

se pravi, tehničnim težavam lah rečemo tut jajcanje? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

naj bi imel tretji tovarniški motor.. itak ne more imeti istega - kvečjemu enakega.. 

ker je bil razvoj agregatov blokiran so jim dopustili nekaj igranja z elektroniko.. tu se pa dobro ve , da lahko drastično spremenijo nastavitve .. 

in franco je imel 2 dirki tehnične težave s preizkušenim starim motorjem? 

meni je pač malo sumljivo , da lahko ima ena najbolj uspešnih lanskih ekip take težave.

franco s petronasom je bil lani v prvenstvu drugi vinjales pa s tovarniško šesti .. letos sta prvi dve zmagi pobrali obe tovarniški yamahi..

še zmeraj je moje osebno mnenje , da so nekaj ušpičili pri yamahi.. ti pa kakor želiš imaš pravico podati svoje mnenje..

kar se tiče tvojega zadnjega stavka pa : pogovarjamo se ..vsak ima svoje poglede - laične seveda - na rezultate in stanje kakršno je.. tudi ti črpaš svoje "znanje" samo iz informacij , ki ti jih podajo ekipe uradno prek medijev..in nič več..

tako da ko prideš do točke , kjer se nikakor ne moreš strinjat z mano me lahko nehaš brat ali daš na ignore .. tiho pač ne bom samo zato , ker tebi ne paše moj pogled na trenutno stanje .. 

 

Noben problem ni o podajanju mnenja, zato ta forum obstaja. Problem je ko začneš brezveze pamtovati kot si ti začel zgoraj. In pa vtikanje v nepomembne malenkosti kot ta isti/enak (kar sem po malem celo pričakoval ko sem napisal, in sem na moje razočaranje imel prav)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Shillien pravi:

Noben problem ni o podajanju mnenja, zato ta forum obstaja. Problem je ko začneš brezveze pamtovati kot si ti začel zgoraj. In pa vtikanje v nepomembne malenkosti kot ta isti/enak (kar sem po malem celo pričakoval ko sem napisal, in sem na moje razočaranje imel prav)

če jaz izrazim moje mišljenje po tvoje brezveze pametujem..

ko pa ti izraziš svoje mnenje je pa to sveta resnica ..  

elektronika ni "nepomembna malenkost" ..  mogoče zate je.. za dirkače pa je dejansko najbolj pomembna.. 

motorji za različne dirkače so popolnoma drugače nastavljeni mehansko in elektronsko .. in nikakor niso "isti" ..

tako da tvoje mnenje o mojem pametovanju ne pije vode.. lahko se malo umiriš s tvojimi izjavami ti ne bo škodilo..

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, thumper pravi:

če jaz izrazim moje mišljenje po tvoje brezveze pametujem..

ko pa ti izraziš svoje mnenje je pa to sveta resnica ..  

elektronika ni "nepomembna malenkost" ..  mogoče zate je.. za dirkače pa je dejansko najbolj pomembna.. 

motorji za različne dirkače so popolnoma drugače nastavljeni mehansko in elektronsko .. in nikakor niso "isti" ..

tako da tvoje mnenje o mojem pametovanju ne pije vode.. lahko se malo umiriš s tvojimi izjavami ti ne bo škodilo..

  

pred 23 urami, thumper pravi:

veš ali 100% verjameš kar yamaha napiše?  samo vprašam tako spotoma..

  

pred 23 urami, thumper pravi:

 

dosedaj nisem vedel , da si tako globoko seznanjen z vsemi detajli yamahe.. in ne nisem ti fouš za tvoj uspeh.. bi me pa kdaj zanimalo kaj več iz yamahinega tabora iz tvoje roke.. prve roke..

lahko na privat - podpišem tudi izjavo o molčečnosti..

se boš še vedno sprenevedal da nisi govoril, ajmo uporabit pisal da neboš spet sral za tehnikalije bedarij? 

sem kje napisal da je elektronika nepomembna malenkost? to je zrastlo na tvojem zelniku ne na mojem

motorji so različno nastavljeni in so fizično popolnoma ENAKI, da neboš spet jokal zaradi izraza, potem pa si jih vsak nastavi kakor mu paše, fizične komponente so še vedno iste, ups ENAKE, elektroniko majo še vedno isto ja ne, ENAKO. (govorim seveda o motorjih rossija, vinalesa in quartararoja, če si mogoče spet kaj predstavljaš po svoje). in ne tega nisem dobil iz insajderskih informacij ampak je javna izjava yamahe, če pa imaš ti insiderske informacije kako to ni res pa kar na plan z njimi, če jih nimaš je pa to spet kvasenje bedarij ker veš prav toliko kot ostali ki to spremljajo, torej da so njihovi motorji RAZEN NASTAVITEV popolnoma ENAKI.

moje mnenje o tvojem pametovanju je še vedno popolnoma enako, umirjat se nobenemo nebi bilo treba če nebi ti kot že rečeno pisal bedarij in si izmišljeval kaj sem jaz napisal (ni tako težko preveriti).

Popravljeno . Popravil Shillien
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Shillien pravi:

 se boš še vedno sprenevedal da nisi govoril, ajmo uporabit pisal da neboš spet sral za tehnikalije bedarij? 

sem kje napisal da je elektronika nepomembna malenkost? to je zrastlo na tvojem zelniku ne na mojem

motorji so različno nastavljeni in so fizično popolnoma ENAKI, da neboš spet jokal zaradi izraza, potem pa si jih vsak nastavi kakor mu paše, fizične komponente so še vedno iste, ups ENAKE, elektroniko majo še vedno isto ja ne, ENAKO. (govorim seveda o motorjih rossija, vinalesa in quartararoja, če si mogoče spet kaj predstavljaš po svoje). in ne tega nisem dobil iz insajderskih informacij ampak je javna izjava yamahe, če pa imaš ti insiderske informacije kako to ni res pa kar na plan z njimi, če jih nimaš je pa to spet kvasenje bedarij ker veš prav toliko kot ostali ki to spremljajo, torej da so njihovi motorji RAZEN NASTAVITEV popolnoma ENAKI.

moje mnenje o tvojem pametovanju je še vedno popolnoma enako, umirjat se nobenemo nebi bilo treba če nebi ti kot že rečeno pisal bedarij in si izmišljeval kaj sem jaz napisal (ni tako težko preveriti).

na eno bistveno vprašanje mi še nisi odgovoril : ti 100% verjameš izjavam , ki jih yamaha uradno posreduje medijem?

elektronika - ok bom izjavil software , nastavitve v programih so tiste , ki naredijo njihove tri motorje lahko različne kot dan in noč . te nastavitve imajo vso moč vplivanja na karakteristike agregata - "isti" in tudi isti agregat lahko nastavijo popolnoma drugače .. 

težko me bo kdo prepričal , da yamaha ne more naložiti treh različnih programov in enemu omejiti maksimalne vrednosti.. že 50 - 100 obr/min se skozi celo dirko pozna .. 

kot si ti opisal 3 tovarniške yamahe je kot bi bilo to pokalno tekmovanje in bi si trije vozniki lahko menjali motorje med sabo in bili z vsakim od treh s svojimi osebnimi nastavitvami enako uspešni .. pa ni ravno tako enostavno..

pa še o uradnih izjavah proizvajalcev: imajo posebej usposobljen PR osebje - tudi zaradi tega , da marsikatera pomembna stvar - predvsem kar se tiče tehničnih in programskih rešitev (spomnimo se prestop inžinirjev iz marelli-ja k ducatiju in hondi) ne najde poti v javnost .. 

jaz tem izjavam ne zaupam kot slepi in edini resnici.. ti pa kakor želiš ..a me zaradi tega ne rabiš poniževat med vrsticami ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni MotoGP počasi deluje kot wrestling ali evrovozija: se vnaprej zmenjo, koga v svojem moštvu bojo zajebal.

Nekak podobno kot F1 dve leti nazaj, ko je niger z mercedesom vsako dirko zmagal, finec pa vsako drugo dirko z ''istim'' avtom odstopil z ''tehnično okvaro''...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Buschi pravi:

Meni MotoGP počasi deluje kot wrestling ali evrovozija: se vnaprej zmenjo, koga v svojem moštvu bojo zajebal.

Nekak podobno kot F1 dve leti nazaj, ko je niger z mercedesom vsako dirko zmagal, finec pa vsako drugo dirko z ''istim'' avtom odstopil z ''tehnično okvaro''...

Politično nekorektno!

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, schwantz pravi:

Politično nekorektno!

?

Nisem za neko politično korektnost ampak za uporabo te besede bi ga direkt banal da sem jaz admin. 

Pa da nebo pomote tudi jaz jo kdaj uporabim ampak v živo in kadar je absolutno jasno da je to v šali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

na eno bistveno vprašanje mi še nisi odgovoril : ti 100% verjameš izjavam , ki jih yamaha uradno posreduje medijem?

elektronika - ok bom izjavil software , nastavitve v programih so tiste , ki naredijo njihove tri motorje lahko različne kot dan in noč . te nastavitve imajo vso moč vplivanja na karakteristike agregata - "isti" in tudi isti agregat lahko nastavijo popolnoma drugače .. 

težko me bo kdo prepričal , da yamaha ne more naložiti treh različnih programov in enemu omejiti maksimalne vrednosti.. že 50 - 100 obr/min se skozi celo dirko pozna .. 

kot si ti opisal 3 tovarniške yamahe je kot bi bilo to pokalno tekmovanje in bi si trije vozniki lahko menjali motorje med sabo in bili z vsakim od treh s svojimi osebnimi nastavitvami enako uspešni .. pa ni ravno tako enostavno..

pa še o uradnih izjavah proizvajalcev: imajo posebej usposobljen PR osebje - tudi zaradi tega , da marsikatera pomembna stvar - predvsem kar se tiče tehničnih in programskih rešitev (spomnimo se prestop inžinirjev iz marelli-ja k ducatiju in hondi) ne najde poti v javnost .. 

jaz tem izjavam ne zaupam kot slepi in edini resnici.. ti pa kakor želiš ..a me zaradi tega ne rabiš poniževat med vrsticami ..

Nevem, prej bi rekel da jim verjamem 100% kot pa da jim ne verjamem. Ker nevem v čem bi bil smisel da govorijo da ima rossi enak motor pa ga nebi imel, saj če yamaha nebi hotela da ima enakega mu ga enostavno nebi dali... in ja je jasno da software popolnoma spremeni karakteristike motorja ampak fizično je ta še vedno enak, da pa enega omejujejo, seveda ga lahko (a niso celo lani na začetku quartararojevga?) Ampak takrat verjetno nebi govorili da je motor 3. Tovarniški. Še posebej malo verjetno pa se mi zdi da bi to delali pri rossiju z vso podporo ki jo ima za sabo in da mu ni problem jokati pred novinarji kadar mu kaj ne paše in bi pomoje bilo to prej ko slej javno znano

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sčasoma postane marsikaj javno..veliko stvari pa nikoli ne pride v javnost.. tako je pač v sedanjih časih .. in ne samo na tem področju ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, thumper pravi:

sčasoma postane marsikaj javno..veliko stvari pa nikoli ne pride v javnost.. tako je pač v sedanjih časih .. in ne samo na tem področju ..

Tudi to je res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Zadnjih 10 let so se vsi, res vsi,  spravili na VR/46. Nikakor mu ne gre in ne gre.  Od štirih motorjev, samo njegov ne gre. Povem vam, to je sabotaža. Če jih dovolj odstopi, mu malo na daljavo popravijo elektroniko in je lahko sedmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, GeeSXer pravi:

Ja. Zadnjih 10 let so se vsi, res vsi,  spravili na VR/46. Nikakor mu ne gre in ne gre.  Od štirih motorjev, samo njegov ne gre. Povem vam, to je sabotaža. Če jih dovolj odstopi, mu malo na daljavo popravijo elektroniko in je lahko sedmi.

Tako so se odločili drugače bi imel desetko pa šel v penzijo število gledalcev pa bi upadlo za 40%.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/8/2021 at 7:01 AM, thumper said:

težko me bo kdo prepričal , da yamaha ne more naložiti treh različnih programov in enemu omejiti maksimalne vrednosti.. že 50 - 100 obr/min se skozi celo dirko pozna .. 

 

 

On 4/8/2021 at 4:49 PM, thumper said:

sčasoma postane marsikaj javno..veliko stvari pa nikoli ne pride v javnost.. tako je pač v sedanjih časih .. in ne samo na tem področju ..

Prvo, lagat da je engine drugacn, se ne da. Mashine so plombirane, tocno se ve kdo je kej homologiral.  Drugo, komu bi taka silna skrivalnica koristla? Tretje. Se ti zdi mozno, da bi Rossi drzal jezik za zobmi? V svojo skodo!? Da nikoli ne bi zvedli da ima slabsi bajk kot fabriska? Komu na cast bi bil tiho? Yamahi? C’mon. 

kar se elektronije tice, je vsak svoje srece kovac. Hardver in uporabniski vmesnik sta povsod enaka, vsak zase proba narest najbols kar lahko. Pri Yamahi imajo vsi dostop do vseh podatkov. Sej se spomnimo zidov, in podiranja zidov, in klavzul v pogodbah, ne? 

 

drgac pa...suhe cifre. Fq20 je dirko odpelal v casu 42'23.997. Dejmo zaokrozit. 42'24sec. To je 2544 sekund. 1%=25,44 sec. valentino je zaostal 14,25sec. To je 0,56%? A se komu zdi nemogoce, de je dec pr 42 pol procenta pocanejsi od mladcev na vrhuncu fizicnih in kognitivnih sposobnosti? 
 

Pol procenta. Prvih petnajst je pokrilo 0,35%. Sami luzerji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dec pr 42 zagutavlja, da dirka hitrej kot pa ko je bil mlad......sam je jeba, k so drkači s katerimi dirka mičkno hitrejši ..... 

Popravljeno . Popravil Lipstick
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kugelschreiber pravi:

valentino je zaostal 14,25sec. To je 0,56%? A se komu zdi nemogoce, de je dec pr 42 pol procenta pocanejsi od mladcev na vrhuncu fizicnih in kognitivnih sposobnosti? 
 

Pol procenta. Prvih petnajst je pokrilo 0,35%. Sami luzerji....

0.2% mu manjka? komaj čakam da pride bmw v moto gp z rosijem..mogoče se mu podaljša za 0.7% pa še kaj ulovi.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Lipstick said:

Dec pr 42 zagutavlja, da dirka hitrej kot pa ko je bil mlad......sam je jeba, k so drkači s katerimi dirka mičkno hitrejši ..... 

Zagotavlja ze lahko, dokazovanje le tega mu ne gre prevec dobro... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marko potrdil vrnitev v Portimau! 

Je pa zanimivo razmišljanje to, da če bi se sezona lani začela normalno in bi padel na prvi dirki, bi letos ujel vsa zimska testiranja. Ne pozabimo, da od poškodbe ni minilo niti 9 mesecev

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, ChilliPalmer said:

Ga nismo cist nc pogresal. ?

Seveda ne, to pomeni eno mesto vec...  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, jvalant said:

Seveda ne, to pomeni eno mesto vec...  ;)

lol.  16 al 17 res ne igra vloge.  Haterji, relax. Čas je neizprosen. Vas prihaja.  Pred vrati je neskoncno obdobje brez Rozmana na gridu.  Se mal, sam se mal.  Sej bo, sej bo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se bolj po pesku vozi zadnje case, bi blo fino, ce bi su mal k doktorju aka Rossiju na ranc na instrukcije ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!