Skoči na vsebino

MotoGP 2021


ArcaneWater

Priporočene objave

pred 12 urami, Shillien pravi:

če marqueza lani nebi zadel motor noben nebi mel šans, če stoner nebi nehal vozit noben nebi mel šans, če rossi nebi bil star noben nebi mel šans,

če, če, če, če, če, če

Ne govorim na splošno, kaj bi bilo če. Pravim le, da je v konkretni dirki zmagal Ducati, ker je imel Quartararo zdravstvene težave z arm-pumpom. Evidentno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, jvalant pravi:

No ja, Ducati je zmagoval tudi pred leti ko nihce ni bil polaman... In Dovi, je bil parkrat drugi v prvenstvu. Res da drugi, ampak to tudi pomeni, da je Ducati premagal VSE druge, razen Marqueza. Saj res, to je verjetno zate ze razocaranje  ;)

Ducati že res dolgo ni imel naslov. Se mi zdi 12 let...ali je že več :hmm:

pred 13 urami, Kugelschreiber pravi:

Ekzektli. samo Fabio je bil boljsi od Ducatijev. Nekaj casa. Kje so bili Vale, Vinales Mir in Rins?

 To lahk vsak po svoje vidimo in interpretiramo, pa mamo vsi prav, pa noben prav....jez tle neke srece ne vidim. Bli so prvi in drugi. Ce bi Yamahe vozile prva in druga, bi zmagali Yamaharji. Lahko bi reku de je mel sreco Miller, da je bil pravi cajt dost pred bagnaio? Ne vem. Dobra dirka. 
 

Drgac pa vinales danes raztura po dolgem in pocez:

https://www.crash.net/motogp/news/977130/1/jerez-test-leader-vinales-has-best-day-bike

Zgleda de je v LeMansu ze kr zmagal....

zelo pa me je presenetil ta clanek:

https://www.crash.net/motogp/news/977110/1/valentino-rossi-everything-changes-quickly-motogp

 

kar divje. 

Vinales ima ali slab dan ali dober dan. Če ima dober dan, je een najboljših. Če pa ima slab dan, pa mu ničesar ne pomaga. Sedaj pa naj razume, kdo more. Na treningu eden najboljših, na dirki pa odpoved...totalna. Verjetno ne prenaša dobro pritiska.

 

Sam bi raje vsekakor raje videl Morbidellija, kot pa Vinalesa na tovarniški Yamahi. Ampak Dorna zagotovo ne bi bila zadovoljna, saj tovarniško moštvo ne bi imeli nobenega španskega dirkača. 

Popravljeno . Popravil spartanbp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, thumper pravi:

meni se zdi - neisem šel štet - ampak v zadnjih letih je bil vale večkrat drugi v prvenstvu kot drugi z ducatiji pa se ga je vseskozi sililo v penzijo... 

No takole... 2016 je bil Rossi še ornk hiter. Po mojem mnenju hitrejši kot 2015, ko je bil v borbi za naslov. Takrat ni bil konkurenčen Lorenzu, pa se je znašel v igri z malo sreče, predvsem zaradi precej dežja na dirkah itd.. MM pa je imel težave. 

2016 je bil res hiter in konkurenčen vsem. Ampak je nabral že do polovice sezone ene 2-3 butaste padce in se je sam izločil... 

2017 pa ni bil več hiter... Se je že videlo, kako so že stopničke problem, če vsi končajo... 

Ampak je bil 2017 in 2018 še relativno zraven. Zakaj? Ker je bilo manj konkurenčnih mopedov... Tistih 6, 6. je ponavadi šepal... Torej ni bilo problem priti med 5. Sedaj je konkurenčnih vsaj 10 mopedov... Sedaj je problem prit med 10.

Poleg tega kvaliteta dirkačev v MotoGP v zadnjih letih močno dviguje... 2017 in 2018 smo imeli MM, pol je bil pa že Dovi, Lorenzo se je večino časa iskal ali pa bil poškodovan. Pedrosa je imel velike težave z gumami, Rossi se je poslabšala... Praktični ni bilo močnih dirkačev, še Viñales je ratal počasen, Zarco je imel precej nekonkurenčen material... 

Sedaj imamo pa Fabioja, Mira, Pecca, Franca, Miller je hiter, Zarco ima dobro mašino, Rins je že dlje zraven... KTM je lani šibal... Binder, Olivera, Grid se polni... Sej Dovi ni bil slab, samo tudi našteti so vsaj tolk,če ne boljši... 

Tudi MM ne izstopa več tako, tudi ko bo zdrav. Tale poškodba mu gre glede tega precej na roko... 

Če bi imeli 2017 tak grid, bi bil Rossi težko redno med 10.

2016 še... Potem je šlo pa na dol... Malo verjetno tudi zaradi Yamahe... Verjetno je tudi psiha po dveh zapravljenih prvenstvih naredila svoje... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, spartanbp said:

Vinales ima ali slab dan ali dober dan.

Verjetnost da bo mel dobrega? Predlani 1/19, lani 1/14 letos trenutno 1/4. Statisticno ima tist dan Yamaha sreco, da je Maverick na 100% :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fabio že v bolnici. Težava z arm pumpom se bo rešila operativno. V Le Mansu bo nastopil, tako kot je tudi Miller v Portimau. Je pa Le Mans precej stop and go pista, kar je za roke zelo obremenjujoče, sploh če je ravno po operaciji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, KennyJR pravi:

Fabio že v bolnici. Težava z arm pumpom se bo rešila operativno. V Le Mansu bo nastopil, tako kot je tudi Miller v Portimau. Je pa Le Mans precej stop and go pista, kar je za roke zelo obremenjujoče, sploh če je ravno po operaciji. 

Škoda...pa imam gledanje dirk pokvarjeno. No....če bodo ostali borbeni in bo mogoce tudi Rossi rešil dan :) Vsaj 1x na sezono bi moral tastari zablesteti. Nisem si menda ravno sedaj kupil novo majico VR46 :wallbash:

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Verjetnost da bo mel dobrega? Predlani 1/19, lani 1/14 letos trenutno 1/4. Statisticno ima tist dan Yamaha sreco, da je Maverick na 100% :) 

Preveč niha v formi....res čudno. Mogoče bi bilo takrat bolje zanj, da bi ostal pri Suzukiju....verjamem, da nobenemu Rossijevemu timskemu kolegu še zdaleč ni bilo lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, spartanbp pravi:

Škoda...pa imam gledanje dirk pokvarjeno. No....če bodo ostali borbeni in bo mogoce tudi Rossi rešil dan :) Vsaj 1x na sezono bi moral tastari zablesteti. Nisem si menda ravno sedaj kupil novo majico VR46 :wallbash:

Pa sej ne bo ničesar izpustil. Sem pa ziher, da bo v Le Mansu konkurenčen... Vsaj pol dirke, tako kot v Jerezu. Hehe. 

Rossijeva majica bo pa prav prišla za spomin nanj, ko bo šel čez dve dirki v penzijo x). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, KennyJR pravi:

Pa sej ne bo ničesar izpustil. Sem pa ziher, da bo v Le Mansu konkurenčen... Vsaj pol dirke, tako kot v Jerezu. Hehe. 

Rossijeva majica bo pa prav prišla za spomin nanj, ko bo šel čez dve dirki v penzijo x). 

Tastari še bo pokazal zobe, brez skrbi. Star petelin ima trd vrat :smoke:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 let nazaj sta v španskem prvenstvu Miller in Bagnaia bila prvi in drugi. 

Tretji je verjetno Navarro, vsaj tko zgleda.

e_0.middle.jpg

Popravljeno . Popravil KennyJR
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, KennyJR pravi:

No takole... 2016 je bil Rossi še ornk hiter. Po mojem mnenju hitrejši kot 2015, ko je bil v borbi za naslov. Takrat ni bil konkurenčen Lorenzu, pa se je znašel v igri z malo sreče, predvsem zaradi precej dežja na dirkah itd.. MM pa je imel težave. 

2010 rosi tretji , stoner z dučejem četrti ..

2011 vale najboljši ducati..

2012 vale najboljši ducati ..

2013 vale četrti .. najboljši duče 8-im...

2014 vale drugi , najbolši duče 5-i..

2015 vale drugi , najboljši duče 5-i.. vale pred obema hondama pedroso in markezem.. ja full je za u penzijo..

2016 vale drugi , najboljši duče 5-i

2017 duče 2-gi , vale 5-i

2018 vale 3-ji , duče 2-gi

2019 duče drugi , vale 7-mi

2020 duče 4-ti , vale 15-ti

to so njegovi rezultati od sezone 2009 naprej ko je osvojil zadnji naslov.. 

in ja priznam ..duče je bil enako 3x drugi tako kot rossi .. se posipam.. ampak skupni rezultati (sploh osvojene točke od 2009 če primerjamo rossija in najboljšega ducatija vključno 2011 in 2012 ko ga je vozil rossi in bil obe sezoni najboljši duče ) je v zadnjih 11 sezonah 2010 - 2020 kot dirkač dosegel veliko več kot ducatijev najbolje uvrščen motor.. 

rezultati ne lažejo .. rossi sezone 2010 - 2020 : 2287 točk

najboljši ducati  2010 - 2020 : 2123 točk..  

mislim da so komentarji nepotrebni..

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, thumper pravi:

2010 rosi tretji , stoner z dučejem četrti ..

2011 vale najboljši ducati..

2012 vale najboljši ducati ..

2013 vale četrti .. najboljši duče 8-im...

2014 vale drugi , najbolši duče 5-i..

2015 vale drugi , najboljši duče 5-i.. vale pred obema hondama pedroso in markezem.. ja full je za u penzijo..

2016 vale drugi , najboljši duče 5-i

2017 duče 2-gi , vale 5-i

2018 vale 3-ji , duče 2-gi

2019 duče drugi , vale 7-mi

2020 duče 4-ti , vale 15-ti

to so njegovi rezultati od sezone 2009 naprej ko je osvojil zadnji naslov.. 

in ja priznam ..duče je bil enako 3x drugi tako kot rossi .. se posipam.. ampak skupni rezultati (sploh osvojene točke od 2009 če primerjamo rossija in najboljšega ducatija vključno 2011 in 2012 ko ga je vozil rossi in bil obe sezoni najboljši duče ) je v zadnjih 11 sezonah 2010 - 2020 kot dirkač dosegel veliko več kot ducatijev najbolje uvrščen motor.. 

rezultati ne lažejo .. rossi sezone 2010 - 2020 : 2287 točk

najboljši ducati  2010 - 2020 : 2123 točk..  

mislim da so komentarji nepotrebni..

 

ne razumem kaj hočeš povedat z temi primerjavami z dukatijem, in ja vale je za penzijo, nevem zakaj bi gledali povprečje zadjih 10+ let, vsi vemo da je bil vrhunski, poglejmo zadnja 3 leta, ne povoha stopničk kaj šele zmage na povprečni dirki, z enim najbolših, oziroma najbolšim motorjem na progi.

  • Hvala 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper,

tale tvoja nebuloza je bila nepotrebna, ker si napisal ravno to, kar sem sam že prej govoril... Do 2016 je bil Rossi konkurenčen, potem pa ne več toliko, tudi zaradi več konkurenčnih mopedov, kot so Ducatiji itd...

Ne pozabimo pa omeniti tega, da je levji delež za ene 5 letno nekonkurenčnost Ducatija prispeval ravno Rossi sam... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mineva 10 let od prve Maverickove zmage v MotoGP, še v 125cc klasi v Paris Hilton ekipi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KennyJR pravi:

Danes mineva 10 let od prve Maverickove zmage v MotoGP, še v 125cc klasi v Paris Hilton ekipi. 

daj ne zavajaj .. 10 dni si falil.. ok zadel si koledarsko leto + 10..

https://www.motogp.com/en/Results+Statistics/2011/VAL/125cc/RAC/World+Standing

https://www.motogp.com/en/Results+Statistics/2011/VAL/125cc/RAC/World+Standing

s tako statistiko si sploh ne zasluži tovarniškega motorja  https://www.motogp.com/en/riders/profile/Maverick+VI%C3%91ALES  naj gre v wsbk če ga sploh kdo hoče..

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim ja 15. maja je bilo. Na netu sem prebral in očitno se je avtor zmotil... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 5. 2021 ob 18:26, KennyJR pravi:

Danes mineva 10 let od prve Maverickove zmage v MotoGP, še v 125cc klasi v Paris Hilton ekipi. 

 

Ob 6. 5. 2021 ob 6:08, KennyJR pravi:

Vidim ja 15. maja je bilo. Na netu sem prebral in očitno se je avtor zmotil... 

No danes pa je 10 let.. Evo... Haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!