Skoči na vsebino

MotoGP 2021


ArcaneWater

Priporočene objave

pred 16 urami, GeeSXer pravi:

Ha ha ha. Sploh gledaš motoGP zadnjih 10 let? Nevidni ga kličejo.  Vozi pa LT.

Daj link, kjer je omenjen kot nevidni. Hvala...

pred 7 urami, Shillien pravi:

Zlati časi gpja so zdaj, to kar ti govoriš so bli samo zlati časi rossija.

Lahko pa pogledamo rossijeve rezultate zadnjih 10 in nekaj let odkar dirkajo najbolši dirkači in vidimo koliko naslovov ima. 

 

Sicer pa sploh nevem zakaj bi ti probal kaj razložit, ko pa vem da bi lažje dopovedal steni

Kje jih pobiras? A v preteklosti so pa sami amaterji pa Rossi vozil? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

sej ga lah kaznujejo, finančno, ne pa z odvzemom točk in mesta. Dejstvo je..ni profitiral nič, ni sekal ovinka. Ampak ti prvošim, ostan optimist, pa zaupaj v kvalteto "kazni" in uredb. :P

Ko boš v mojih letih, se boš vedno vprašal: kaka je pa zgodba zadaj in zakaj...

Kakšna pa naj bo finančna kazen? On ima vsaj nekaj milijonov, kakšna torej naj bo kazen? 1000€? Ki jih verjetno še opazil ne bo? Ali 200000 da bo bolelo ampak je neumno visoko? 3 sekunde je mila kazen in je lahko samo vesel da ni dobil hujše.

 

Aja, pa tudi v tvojih letih nebom povsod videl teorij zarote ipd, ti obljubim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, vandrovec pravi:

Se strinjam, ni profitiral, celo škodoval mu je ta dogodek...upam, da še kakšne pljučnice ne stakne ob konkretnem prepihu

ni pljučnica tista, ki jo stakneš, nalet "bubamare" je pa kot metek :P preverjeno

 

pred 9 minutami, Erikcslo pravi:

Stoner.jpg

ja in? Ni bil blek flag...torej so 3 sekunde neka salomonska pizdarija. Z blek flag se popolnoma strinjam, ker bi rešili problem, tako so pa po domače samo srali.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, a79 pravi:

Daj link, kjer je omenjen kot nevidni. Hvala...

Kje jih pobiras? A v preteklosti so pa sami amaterji pa Rossi vozil? 

Kje jih pobiraš ti? V preteklosti so bile VELIKO večje razlike v materijalu, in posledično manša konkurenca. Če nebi bil tako zaslepljen z enim samim dirkačem bi videl kakšne so razlike danes in kakšne so bile pred 15 leti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Shillien pravi:

Kakšna pa naj bo finančna kazen? On ima vsaj nekaj milijonov, kakšna torej naj bo kazen? 1000€? Ki jih verjetno še opazil ne bo? Ali 200000 da bo bolelo ampak je neumno visoko? 3 sekunde je mila kazen in je lahko samo vesel da ni dobil hujše.

 

Aja, pa tudi v tvojih letih nebom povsod videl teorij zarote ipd, ti obljubim

1. če jih boš dočakal..moja leta namreč..

2. ni bistvo kaka naj bo finančna kazen, govorim o profitu in premosorazmernosti. Profita ni bilo, torej so 3 sekunde "kr neki". Črna zastava in izključitev, bi bila prava odločitev, pa je ni bilo. torej...serjejo, en kup govna, mešajo zrak, odločajo politično.

 

pred 6 minutami, Shillien pravi:

Kje jih pobiraš ti? V preteklosti so bile VELIKO večje razlike v materijalu, in posledično manša konkurenca. Če nebi bil tako zaslepljen z enim samim dirkačem bi videl kakšne so razlike danes in kakšne so bile pred 15 leti. 

no zdej tut ti mal filozofiraš. Tako v preteklosti, kot sedaj so bili fenomeni, dirkači nad povprečjem, ki so znali iz materiala izvleči nemogoče. Nekaterim se je poklopilo, drugim ne.

Če se navežem na F1, marsikateri bi gladko nabijal v tvojem stilu, kaj Scumaher, nč ne bi nardil, če bi Senna še vozil...ma ni.

Za nazaj velja, to kar je bilo. 

VR46 ima tok in tok naslovov. Stoner jih ima manj. In pika, pa je lahko bil 10x boljši od VR46, ma jih toliko in pika.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Shillien pravi:

Kje jih pobiraš ti? V preteklosti so bile VELIKO večje razlike v materijalu, in posledično manša konkurenca. Če nebi bil tako zaslepljen z enim samim dirkačem bi videl kakšne so razlike danes in kakšne so bile pred 15 leti. 

Aha... Kolk si ze ti star, da vse to ves... Al si v gostilni zvedu? Rossi na zalost ne bo vec zmagoval, dejansko nima vec jajc tiscat motorja kot ostali... Starost pac ni sama...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

1. če jih boš dočakal..moja leta namreč..

2. ni bistvo kaka naj bo finančna kazen, govorim o profitu in premosorazmernosti. Profita ni bilo, torej so 3 sekunde "kr neki". Črna zastava in izključitev, bi bila prava odločitev, pa je ni bilo. torej...serjejo, en kup govna, mešajo zrak, odločajo politično.

 

no zdej tut ti mal filozofiraš. Tako v preteklosti, kot sedaj so bili fenomeni, dirkači nad povprečjem, ki so znali iz materiala izvleči nemogoče. Nekaterim se je poklopilo, drugim ne.

Če se navežem na F1, marsikateri bi gladko nabijal v tvojem stilu, kaj Scumaher, nč ne bi nardil, če bi Senna še vozil...ma ni.

Za nazaj velja, to kar je bilo. 

VR46 ima tok in tok naslovov. Stoner jih ima manj. In pika, pa je lahko bil 10x boljši od VR46, ma jih toliko in pika.

 

A sem kje rekel da rossi ni bil vrhunski? Poglej moje komentarje za nazaj pa boš videl da sem večkrat celo trdil da je bil najbolši. To pa ne spremeni dejstva da je bila konkurenca manša in da je imel bolši materijal. In ti si malo prej pisal da je dobil kazen samo zato ker je vodilni v prvenstvu, zdaj pa praviš da bi moral dobiti še veliko hujšo, daj se odloči kaj bi rad...

 

pred 7 minutami, a79 pravi:

Aha... Kolk si ze ti star, da vse to ves... Al si v gostilni zvedu? Rossi na zalost ne bo vec zmagoval, dejansko nima vec jajc tiscat motorja kot ostali... Starost pac ni sama...

Ne poznaš me osebno pa sklepaš da sem premlad da bi takrat gledal dirke, kako pa veš da nisem starejši od tebe? In tudi če bi prvo dirko pogledal letos, je vse kar sem napisal še vedno res pa si lahko zatiskaš oči kolikor ti paše.

Glede rossija pa dvomim da je problem v tem da nima jajc, če bi bil to problem bi že nehal, je pa nemogoče da bo enako fizično pripravljen kot pa 20 let mlajši sodirkači, in pri tako minimalnih razlikah se to pozna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Shillien pravi:

A sem kje rekel da rossi ni bil vrhunski? Poglej moje komentarje za nazaj pa boš videl da sem večkrat celo trdil da je bil najbolši. To pa ne spremeni dejstva da je bila konkurenca manša in da je imel bolši materijal. In ti si malo prej pisal da je dobil kazen samo zato ker je vodilni v prvenstvu, zdaj pa praviš da bi moral dobiti še veliko hujšo, daj se odloči kaj bi rad...

 

Le kako in na kaki podlagi ugotavljaš, da je bila konkurenca slaba, manjša, da je edini mel boljši material? torej so njegove zmage vredne 30, 40, 80% sedanjih? Dej no...Na koncu zmaga kdor nabere največ točk. Simpl.

Da,o FQ pišem da je kazen salomonska, Dorna pa živi od denarja. Večja je gledanost, bolj kot je zanimivo prvenstvo, več je denarja.

Odločitel je nesmiselna in se ne bom več prerekal. Pa tudi ne zahtevam, da ti spremeniš svoje mnenje. ti kr verjami, da je pribitek 3 sekund pomagal, da bo naslednjič prav zapel kombinezon.

ps. le kok kombinezonov, do sedaj si videl, da bi se odprli? :D

pss. jaz bi tut unemu, ki je galeba v Avstraliji poknil s čelado, dal kazen :P Da se bo drugič umaknil :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fabitu bi dali črno zastavo, če bi bilo več krogov do konca ... sigurno. Niso imeli časa se sestat in pregledat pravilnik, saj se to še ni zgodilo v zadnjem času.

So se pa že vozilo z olupljenimi motorji po padcu, pa je tudi nevernost, da še kaj odpade oziroma poliva olje, pa jim niso dali črne zastave.

bodo dopolnili pravilnik in to odgovorost prevalili na dirkača, če mu odpihne čelado, sezuje škorenj, zgubi rokavico ali kaj podobnega, mora v bokse na popravilo v parih krogih, če ne je diskvalificiran.

recimo nekaj takega :huh:

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Le kako in na kaki podlagi ugotavljaš, da je bila konkurenca slaba, manjša, da je edini mel boljši material? torej so njegove zmage vredne 30, 40, 80% sedanjih? Dej no...Na koncu zmaga kdor nabere največ točk. Simpl.

Da,o FQ pišem da je kazen salomonska, Dorna pa živi od denarja. Večja je gledanost, bolj kot je zanimivo prvenstvo, več je denarja.

Odločitel je nesmiselna in se ne bom več prerekal. Pa tudi ne zahtevam, da ti spremeniš svoje mnenje. ti kr verjami, da je pribitek 3 sekund pomagal, da bo naslednjič prav zapel kombinezon.

ps. le kok kombinezonov, do sedaj si videl, da bi se odprli? :D

pss. jaz bi tut unemu, ki je galeba v Avstraliji poknil s čelado, dal kazen :P Da se bo drugič umaknil :D

 

 

Nikjer nisem rekel da so zmage vredne manj, to je zrastlo na tvojem zelniku. Tudi njegovi naslovi niso vredni manj. To pa ne spremeni dejstva da so bile razlike v materijalu ogromne, veliko večje kot danes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Shillien pravi:

zakaj moraš nositi čelado, saj če je ne nobenega ne ogrožaš

Dovolj, da ogrožaš sebe...

pred 2 urami, Shillien pravi:

Saj tud airbag je obvezen, pa nič ne profitirajo z njim.

Dokler se zdraviš iz javnega zdravstva...

pred 4 urami, Shillien pravi:

čeprav ne navijam za njega in upam da letos nebo prvak

Si pa še slabši kot ROSSIFANI...

pred 35 minutami, Shillien pravi:

Ne poznaš me osebno pa sklepaš da sem premlad da bi takrat gledal dirke

Skrivanje za anonimnin avatarjem, poznano v virtualnem svetu...

pa še nekaj OT, zmagal bo tisti ki bo imelveš točk, ali zmag (v primeru,da bo število točk enako).

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, SF said:

Dokler bo iz ozadja prodal kapo več od vodečega, bo za te junce gospod...

Tole je kraljevski nesmisel... Mal poglej kolk ogledov (pa prodaje traparij) ma Bieber, pa Minaj ipd...  In zato sta boljsa od Doorsov, Dire Straitsov, Tine Turner, itd?  Ker imata miljardo ogledov budal in najstnikov vec kot resni glazbeniki? Kr tolazi se...

32 minutes ago, DAMI34 said:

Le kako in na kaki podlagi ugotavljaš, da je bila konkurenca slaba, manjša, da je edini mel boljši material? torej so njegove zmage vredne 30, 40, 80% sedanjih? Dej no...Na koncu zmaga kdor nabere največ točk. Simpl.

 

 

 Hja, Rossi je  sam to rekel. Da je konkurenca res mocna in stevilna, on pa da naj bi bil v formi zivljenja...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

Tole je kraljevski nesmisel... Mal poglej kolk ogledov (pa prodaje traparij) ma Bieber, pa Minaj ipd...  In zato sta boljsa od Doorsov, Dire Straitsov, Tine Turner, itd?  Ker imata miljardo ogledov budal in najstnikov vec kot resni glazbeniki? Kr tolazi se...

Od nečesa morajo živet.

Karkoli kupiš, vedno nekoga podpiraš. Ker izdelki nimajo realne vrednosti, ampak so cenjeni toliko, kolikor je kupec pripravljen plačat PIKA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, a79 said:

Aha... Kolk si ze ti star, da vse to ves... Al si v gostilni zvedu? Rossi na zalost ne bo vec zmagoval, dejansko nima vec jajc tiscat motorja kot ostali... Starost pac ni sama...

Tudi enako: Rossi je sam to rekel. Da je v zivljenski formi, ampak da je konkurenca stevilcna in huda. To, da so pa motocikli zelo skupaj in i takih razlik ko vcasih,  pa vsak lahko vidi sam...

3 minutes ago, MiNa said:

Od nečesa morajo živet.

Karkoli kupiš, vedno nekoga podpiraš. Ker izdelki nimajo realne vrednosti, ampak so cenjeni toliko, kolikor je kupec pripravljen plačat PIKA

Da, ni pa merilo kvalitete. Ali pac menis da je Bieber eden najkvalitetnejsih glazbenikov na svetu? Ali Nicki Minaj? Imata pa veeeelik krog fanov, najstnikov, otrok in podobnih ki blage nimajo....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, MiNa pravi:

Dovolj, da ogrožaš sebe...

Dokler se zdraviš iz javnega zdravstva...

Si pa še slabši kot ROSSIFANI...

Skrivanje za anonimnin avatarjem, poznano v virtualnem svetu...

pa še nekaj OT, zmagal bo tisti ki bo imelveš točk, ali zmag (v primeru,da bo število točk enako).

saj to je blo moje bistvo, citiraš in ponoviš kaj sem napisal, da bi bil pametn? nevem kaj je tvoj point.

zakaj slabši kot rossi fani? ker ne navijam za quartararoja? ti pa si brihta.

in pa kdo si ti misliš da si,  da mu bi moral razlagati kdo sem oziroma karkoli o sebi?

 

pa še nekaj, sem kje napisal kdo bo ali nebo prvak oziroma na kak način bo kdo prvak? napisal sem da upam da nebo quartararo, kakšen post prej pa da upam da bo miller, in ne na način da se en izloči, ampak tako da je en bolši na progi.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, jvalant pravi:

Tole je kraljevski nesmisel... Mal poglej kolk ogledov (pa prodaje traparij) ma Bieber, pa Minaj ipd...  In zato sta boljsa od Doorsov, Dire Straitsov, Tine Turner, itd?  Ker imata miljardo ogledov budal in najstnikov vec kot resni glazbeniki? Kr tolazi se...

 Hja, Rossi je  sam to rekel. Da je konkurenca res mocna in stevilna, on pa da naj bi bil v formi zivljenja...  

Konkurenca je vedno približno enaka. Razlike med motocikli se manjšajo. Od enotne elektronike do istega opremljevalca gum. Prej so bile razlike merjene v sekundah, sedaj v desetinkah. Človeški faktor/pilot se ni nič spremenilo. Ostajajo agresivci, pa perfekcionisti, ter jokice. Če se komu poklopita prve dve verzije....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Konkurenca je vedno približno enaka. Razlike med motocikli se manjšajo. Od enotne elektronike do istega opremljevalca gum. Prej so bile razlike merjene v sekundah, sedaj v desetinkah. Človeški faktor/pilot se ni nič spremenilo. Ostajajo agresivci, pa perfekcionisti, ter jokice. Če se komu poklopita prve dve verzije....

in s tem se veča konkurenca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Shillien pravi:

in s tem se veča konkurenca...

ne, konkurenca je enaka, razlike so manjše

  • Hvala 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ne, konkurenca je enaka, razlike so manjše

ne konkurenti so enaki, konkurenca pa je večja. če že dlakocepimo (tako kot si ti v drugi temi glede na vpisa v homologacijo in homologiranja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Shillien pravi:

saj to je blo moje bistvo, citiraš in ponoviš kaj sem napisal, da bi bil pametn? nevem kaj je tvoj point.

zakaj slabši kot rossi fani? ker ne navijam za quartararoja? ti pa si brihta.

in pa kdo si ti misliš da si,  da mu bi moral razlagati kdo sem oziroma karkoli o sebi?

 

pa še nekaj, sem kje napisal kdo bo ali nebo prvak oziroma na kak način bo kdo prvak? napisal sem da upam da nebo quartararo, kakšen post prej pa da upam da bo miller, in ne na način da se en izloči, ampak tako da je en bolši na progi.

 

 

in kaj ma veze "boljši na progi " s kombinezonom?

Tipu so vzel eno mesto...simpl...pa še hendikepiran je bil zarad kombinezona.

In vse to, na koncu. Ko bi reagirali takoj, ma ne....si vzamejo čas. Pa sj ti bo potegnilo. Če ne danes, pa ju3 :P

 

pred 6 minutami, Shillien pravi:

ne konkurenti so enaki, konkurenca pa je večja. če že dlakocepimo (tako kot si ti v drugi temi glede na vpisa v homologacijo in homologiranja)

kero robo maš? :P

dej še men mal :D

Konkurenca je vedno enaka. Da sva si na jasnem. V vsakem trenutku je vsaj 10 tipov na gridu, ki so sposobni zmagati. Rabijo pa:

material in podporo.

Vse ostalo, piši v drugi temi, da ti odgovorim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

in kaj ma veze "boljši na progi " s kombinezonom?

Tipu so vzel eno mesto...simpl...pa še hendikepiran je bil zarad kombinezona.

In vse to, na koncu. Ko bi reagirali takoj, ma ne....si vzamejo čas. Pa sj ti bo potegnilo. Če ne danes, pa ju3 :P

 

lol... sem kje rekel da mi je všeč da so se mu zaradi tega približali? še vedno pa pravim da je prav da je bil kaznovan, pa ne zato da je zgubil pike ampak zato ker so takšna pravila ki naj bi veljala za vse.

vzeli so mu 3 mesta, iz 3 na 6.

to da so si vzeli čas je res problem, ampak saj ga niso imeli na pretek.

saj mogoče bo tudi tebi, da ni vse okrog tebe zarota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Shillien pravi:

lol... sem kje rekel da mi je všeč da so se mu zaradi tega približali? še vedno pa pravim da je prav da je bil kaznovan, pa ne zato da je zgubil pike ampak zato ker so takšna pravila ki naj bi veljala za vse.

vzeli so mu 3 mesta, iz 3 na 6.

to da so si vzeli čas je res problem, ampak saj ga niso imeli na pretek.

saj mogoče bo tudi tebi, da ni vse okrog tebe zarota.

prou...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 6. 2021 ob 17:24, DAMI34 pravi:

Jaz MMja ne vidim kot zgubo in penzionera, res ne, dokler ni odletu se je dobro borbal. Kje so bile druge honde? ni, ni..

pravzaprav - važno je eno ... kje so bile honde? ni-ni..  vseeno kdo jih je vozi.. ni-ni..

pred 4 urami, Shillien pravi:

Ali 200000 da bo bolelo ampak je neumno visoko? 3 sekunde je mila kazen in je lahko samo vesel da ni dobil hujše.

če 200000 pač toliko..  

se mu je odpel kombinezon.. z odprtim je lahko vozil (kot se je mogoče že kdo pred njim) ..

ščitnik pri odprtem kombinezonu pa ga je verjetno tepel kot psa ..po rebrih in bradavičkah .. 

kar se tiče stika gume s podlago je ena folija z vizirja ravno tako nevarna za gor zapeljat kot ščitnik... če odleti v zrak pač ne .. 

te folije na vizirju prepovedat in je za vse enako ..in bolj varno..pa še ne mečejo svinjarije v okolje..

pred 4 urami, Shillien pravi:

To pa ne spremeni dejstva da je bila konkurenca manša in da je imel bolši materijal. In ti si malo prej pisal da je dobil kazen samo zato ker je vodilni v prvenstvu, zdaj pa praviš da bi moral dobiti še veliko hujšo, daj se odloči kaj bi rad...

rosi proti gibernau ? sedaj v 4 sezonah ne vidiš takih fajtov kot takrat v 4 dirkah..

če je za kršitev določena kazen črna zastava = diskvalifikacija potem so s temi dodatnimi 3 sekundami kršili pravila..

diskvalificirat in ostali mesto gor.. basta..

vse ostalo je kuhinja dorne.. uničujejo motogp ker se sami ne držijo svojih pravil.. jasno ali moram dat link do pravil FIM?

bom linkal da si boš lahko prebral : https://www.fim-moto.com/fileadmin/library/2021_FIM_Grand_Prix__World_Championship_Regulations_01.pdf

pred 3 urami, Shillien pravi:

Nikjer nisem rekel da so zmage vredne manj, to je zrastlo na tvojem zelniku. Tudi njegovi naslovi niso vredni manj. To pa ne spremeni dejstva da so bile razlike v materijalu ogromne, veliko večje kot danes

resno ti to ali =?

tole se ti zdi slaba konkurenca? :

https://en.wikipedia.org/wiki/2000_Grand_Prix_motorcycle_racing_season 

barros ,capirosi ,  crivile , ocada , gibernau na hondi kot rosi ...

poleg pa še : roberts jr. na suzukiju (kot lanski prvak) , biaggi, mc coy ,checa in abe na yamahi..

l.2001 je bila še slabša konkurenca in edino on je imel motor 20% boljši od ostalih  :

https://en.wikipedia.org/wiki/2001_Grand_Prix_motorcycle_racing_season

marc je bil star 4 leta ko je rosi osvojil svoj prvi naslov..

če bo šlo tako naprej (pa navkljub vsemu bi rad videl kako se marc fajta z ostalimi) je bil rosi star 40 let ko je marc osvoji svoj zadnji naslov.. 

 

pred 2 urami, Shillien pravi:

lol... sem kje rekel da mi je všeč da so se mu zaradi tega približali? še vedno pa pravim da je prav da je bil kaznovan, pa ne zato da je zgubil pike ampak zato ker so takšna pravila ki naj bi veljala za vse.

vzeli so mu 3 mesta, iz 3 na 6.

to da so si vzeli čas je res problem, ampak saj ga niso imeli na pretek.

saj mogoče bo tudi tebi, da ni vse okrog tebe zarota.

pravila so zapisana - link zgoraj.. 

"ki naj bi" je magični zapis , ki ne velja več v moto gp--

že dolga leta je zarota , ker se ne držijo striktno pravil neglede na to , koga udarijo.. 

marc vožnja v nasprotno smer na gridu recimo.. zapisana diskvalifikacija ...takoj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

pravzaprav - važno je eno ... kje so bile honde? ni-ni..  vseeno kdo jih je vozi.. ni-ni..

če 200000 pač toliko..  

se mu je odpel kombinezon.. z odprtim je lahko vozil (kot se je mogoče že kdo pred njim) ..

ščitnik pri odprtem kombinezonu pa ga je verjetno tepel kot psa ..po rebrih in bradavičkah .. 

kar se tiče stika gume s podlago je ena folija z vizirja ravno tako nevarna za gor zapeljat kot ščitnik... če odleti v zrak pač ne .. 

te folije na vizirju prepovedat in je za vse enako ..in bolj varno..pa še ne mečejo svinjarije v okolje..

rosi proti gibernau ? sedaj v 4 sezonah ne vidiš takih fajtov kot takrat v 4 dirkah..

če je za kršitev določena kazen črna zastava = diskvalifikacija potem so s temi dodatnimi 3 sekundami kršili pravila..

diskvalificirat in ostali mesto gor.. basta..

vse ostalo je kuhinja dorne.. uničujejo motogp ker se sami ne držijo svojih pravil.. jasno ali moram dat link do pravil FIM?

bom linkal da si boš lahko prebral : https://www.fim-moto.com/fileadmin/library/2021_FIM_Grand_Prix__World_Championship_Regulations_01.pdf

resno ti to ali =?

tole se ti zdi slaba konkurenca? :

https://en.wikipedia.org/wiki/2000_Grand_Prix_motorcycle_racing_season 

barros ,capirosi ,  crivile , ocada , gibernau na hondi kot rosi ...

poleg pa še : roberts jr. na suzukiju (kot lanski prvak) , biaggi, mc coy ,checa in abe na yamahi..

l.2001 je bila še slabša konkurenca in edino on je imel motor 20% boljši od ostalih  :

https://en.wikipedia.org/wiki/2001_Grand_Prix_motorcycle_racing_season

marc je bil star 4 leta ko je rosi osvojil svoj prvi naslov..

če bo šlo tako naprej (pa navkljub vsemu bi rad videl kako se marc fajta z ostalimi) je bil rosi star 40 let ko je marc osvoji svoj zadnji naslov.. 

 

pravila so zapisana - link zgoraj.. 

"ki naj bi" je magični zapis , ki ne velja več v moto gp--

že dolga leta je zarota , ker se ne držijo striktno pravil neglede na to , koga udarijo.. 

marc vožnja v nasprotno smer na gridu recimo.. zapisana diskvalifikacija ...takoj..

folija iz vizirja je nekajkrat tanša in majnša... glede kazni sploh nevem kaj me citiraš, sem sam napisal da bi moral biti diskvalificran če pa ni bil pa bolje 3 sec kot brez kazni, ja konkurenca je slabša kot zadnjih nekaj let. kaj ma veze mm in njegova leta? nikjer ga nisem omenjal, vsi vemo da je rossi že zmagoval ko marquez še ni hodil.

z svojimi zarotami vam pa predlagam da si naredite neko temo ali skupino, in mimogrede prebatirate še ravno zemljo, kem traile in pa trenutno popularno čipiranje skozi test/cepivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!