Skoči na vsebino

MotoGP 2021


ArcaneWater

Priporočene objave

2 hours ago, 3nity said:

Claudio Marcello Costa, Dottorcosta, je takoj rekel, da bi dal zunanjo fiksacijo, ampak on je že star pa ga zato nobeden ne posluša.

 

Nisem prepričan, da je dal tako izjavo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Lipstick pravi:

Nisem prepričan, da je dal tako izjavo......

Imaš prav, to je rekel šele sedaj za tretjo operacijo. V prvo in drugo je rekel, da bi dal žebelj, ker bi se lahko ploščica zlomila oz. bi se zaradi nje kost počasneje celila.

Citiraj

1. “Io avrei messo un chiodo, la placca potrebbe spezzarsi”.

2. “La piastra è un rischio, perché potrebbe portare ad una pseudoartrosi che rallenterebbe la calcificazione dell’osso”.

3. “E’ l’intervento che andava fatto, ma avrei messo dei fissatori esterni, tagliando la parte che non calcifica, anche rischiando di accorciargli il braccio”.

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma en wosu ko jaz je vedel, da ne bo zadeva zdržala obremenitve..ju mej kol mi doktor :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, thumper pravi:

če doviju ne uspe potem ima šanso rossi v 2022 ? :P

Dohtar bo lah že naslednje leto v igri za naslov, ker bo vozu "leto star pol-tovarniški dirkalnik", ki je bil to sezono  "eee it was difficult to say what is wrong....."  :naughty:  

Potem k se vrne MM, bodo vsem % možnosti za naslov hudo padle, glede na statististiko sezon, ki jih je MM vozil v GP razredu  :hmm: v bistvu je pušnu prvaka samo eno sezono, ki je celo vozil. 

Me zanima, če bo kaj spremenil mentaliteto in pristop, sicer dvomim....ker letošnja prva dirka, je bila, neglede na to, da se je razkantu pravo ponižanje za "vse žalujoče na gridu", kar so nekateri tudi pošteno priznali..... in zaradi tega gledamo to   :OK:  ne zaradi "preračunlnjivega dirkanja" in taktiziranja, čeprav tudi to prinaša naslove.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Luka66 pravi:

Dohtar bo lah že naslednje leto v igri za naslov, ker bo vozu "leto star pol-tovarniški dirkalnik", ki je bil to sezono  "eee it was difficult to say what is wrong....."  :naughty:  

Potem k se vrne MM, bodo vsem % možnosti za naslov hudo padle, glede na statististiko sezon, ki jih je MM vozil v GP razredu  :hmm: v bistvu je pušnu prvaka samo eno sezono, ki je celo vozil. 

Me zanima, če bo kaj spremenil mentaliteto in pristop, sicer dvomim....ker letošnja prva dirka, je bila, neglede na to, da se je razkantu pravo ponižanje za "vse žalujoče na gridu", kar so nekateri tudi pošteno priznali..... in zaradi tega gledamo to   :OK:  ne zaradi "preračunlnjivega dirkanja" in taktiziranja, čeprav tudi to prinaša naslove.....

če si marc ne bo pošlihtal v glavi se bo prvo dirko ko jo bo vozil spet skantal v žaru "borbenosti in superiornosti" .. 

ko se bo vrnil - če se bo vrnil - ima par možnosti.. osvojiti naslov ... se razkantati... se razkantati tako da konča kariero.. ne doseč ničesar pomembnega.. 

toliko časa biti brez stika z dirkalnim asfaltom je velik problem - marc gor al pa dol.. tehnika se bo ta čas spremenila.. honda tudi ker v toliko časa ni ravno racionalno pustiti motorja takega kot je odgovarjal marc-u... kaj bo , ko bo prišel na motor , ki bo razvija 1,5 leta v drugo smer?

še zmeraj pa lahko postane drugi rossi.. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, thumper pravi:

še zmeraj pa lahko postane drugi za rossijem 

mal sem koregiru, ker vem, da si tako mislu :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, Luka66 said:

Dohtar bo lah že naslednje leto v igri za naslov, ker bo vozu "leto star pol-tovarniški dirkalnik", ki je bil to sezono  "eee it was difficult to say what is wrong....."  :naughty:  

Potem k se vrne MM, bodo vsem % možnosti za naslov hudo padle, glede na statististiko sezon, ki jih je MM vozil v GP razredu  :hmm: v bistvu je pušnu prvaka samo eno sezono, ki je celo vozil. 

Me zanima, če bo kaj spremenil mentaliteto in pristop, sicer dvomim....ker letošnja prva dirka, je bila, neglede na to, da se je razkantu pravo ponižanje za "vse žalujoče na gridu", kar so nekateri tudi pošteno priznali..... in zaradi tega gledamo to   :OK:  ne zaradi "preračunlnjivega dirkanja" in taktiziranja, čeprav tudi to prinaša naslove.....

Z vsem spoštovanjem, pa Vi resno mislite, da bo " takoj" zmagoval, če se bo vrnil ?????   in to kljub večkratnemu mesarjenju rame, 1 1/2 leta brez motorja, manjka 3000-4000 krogov na pisti, po vsaj 4 mescih mirovanja roke.... sej vendar ne gre samo za kost .....

https://www.shutterstock.com/video/clip-24586028-humerus-ligaments-blood-vessels-nerves

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Lipstick pravi:

Z vsem spoštovanjem, pa Vi resno mislite, da bo " takoj" zmagoval, če se bo vrnil ?????   in to kljub večkratnemu mesarjenju rame, 1 1/2 leta brez motorja, manjka 3000-4000 krogov na pisti, po vsaj 4 mescih mirovanja roke.... sej vendar ne gre samo za kost .....

https://www.shutterstock.com/video/clip-24586028-humerus-ligaments-blood-vessels-nerves

 

 

Bo res zanimivo videt kaj bo.....tudi nekaterim smučarjem so operirali zelo grde poškodbe večkrat, pa so po rehabilitaciji prišli nazaj fit, v formi in zmagovali......morda ni prava primerjava, vendar tudi tam rabiš prefinjen občutek in še več moči......žal je šlo zdravljenje njegove poškodbe očitno v napačno smer......upajmo na najboljše, v njegovo korist in vseh nas, ki spremljamo ta moto cirkus.......menim, da ga je vse toliko spametovalo, da se  bo vrnil fizično in psihično fit, seveda z najboljšo možno oskrbo, rehabilitacijo, treningi in če bo Honda konkurenčna, trenutno ni v karavani videti nikogar, ki bi mu bil v "normalnih" okoliščinah kos na celo sezono.....pa nisem njegov fan, mi je pa všeč ker se z njim na dirki skozi nekaj dogaja, pa je bila letošnja sezona res super zanimiva s toliko različnimi zmagovalci..... iz njegovih ust ni kroničnega jamranja na X zadev.... borbat, tvegat, lačen zmag, kot vsi šampioni, seveda to občasno terja tudi svoj "davek", kar se mu je zgodilo na prvi letošnji dirki in se je tudi drugim.........v več kot treh desetletjih spremljanja dirkanja sem se nagledal različnih šampinovo.......to je njegova era, kot je bila Agostinijeva, Doohanova, Rossijeva in vsem je bilo skupno eno..... hudo lačni zmag "no matter of cost"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možnosti sta itak samo dve... Al bo nazaj in bo zmagal, al bo pa nazaj in ne bo zmagal... Ob predpostavki, da sploh pride nazaj..

Zdej kaj os tega bo je pa neumno razpravljat, ker je preveč enih dejavnikov... 

Najbolj odvisno je kdaj pride nazaj.. Če pride nazaj za 22 ne vidim ovire, da prvo zmaga... Če pride nazaj v Avstriji 21 ne bo zmagal... Če pride nazaj v Sachsenringu 21 mogoče lahko zmaga z levo roko ???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa jasno, da neglede na vse ne bo zmagal v Brnu 21, ker naslednje leto dam dirke tudi uradno ne bo... Grozno... 

Za naslednje leto je dokaj vseeno, ker itak verjetno še ne bomo šli... Ampak v naslednjih letih bi bilo pa res fino, da bi bili nazaj, saj je lokacija edinstvena... 

Že namestitvene kapacitete so čist drugače organizirane... Opcije za ogledat dirko neomejene... Piva neomejeno... Haha

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, KennyJR pravi:

Možnosti sta itak samo dve... Al bo nazaj in bo zmagal, al bo pa nazaj in ne bo zmagal... Ob predpostavki, da sploh pride nazaj..

Zdej kaj os tega bo je pa neumno razpravljat, ker je preveč enih dejavnikov... 

Najbolj odvisno je kdaj pride nazaj.. Če pride nazaj za 22 ne vidim ovire, da prvo zmaga... Če pride nazaj v Avstriji 21 ne bo zmagal... Če pride nazaj v Sachsenringu 21 mogoče lahko zmaga z levo roko ???

Zelo mozno, da MM ob povratku ne bo zmagoval kot prej. Ne toliko zaradi pavze, bolj verjamem, da se bo sedaj bolj bal poskodb in bo vozil bolj previdno. Zavedal se bo, da bo veliko bolj ranljiv, kot je bil v preteklosti.

Bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

kruto postaja. kruto. 

 

 

 

ni dobro. Infekcija rešljiva z antibiotikom, ali celo z vacom..ni fajn gledat luknjo do kosti, ko jo sušijo (v tem primeru ni problem kost in ifekcija kosti), pa je  govora o bakteriji, ki žre mišico.. in kot razumem, lahko povzroči reakcijo s kovino, torej je govora o zunanji fiksaciji (dodatno podaljša čas zdravljenja)

Vse ostalo so pa obtoževanja, kdo je kriv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 51 minutami, Lipstick pravi:

 Pismo, a bi bilo težko vsaj kakšno vrstico napisat za kaj se gre ali pa mnenje. To lepljenje linkov brez kakšne dodatne vsebine je malo brezvezno.  Mislim, da tisti, ki se je priklikal do te strani je to že prebral, ker gre v večini tvojih linkov za mainstream strani za motociklizem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v f1 ? aja tam mu ne bo težko ko ne bo šans izgubit naslova kot pri suzi.. da ga ne omenjate več barabe izdajalske.. :P

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, jest7 pravi:

 Pismo, a bi bilo težko vsaj kakšno vrstico napisat za kaj se gre ali pa mnenje. To lepljenje linkov brez kakšne dodatne vsebine je malo brezvezno.  Mislim, da tisti, ki se je priklikal do te strani je to že prebral, ker gre v večini tvojih linkov za mainstream strani za motociklizem.

To je pač linkstick... Ne zna drugega kot limat linke... kot da je forum nekaj kamor se lima linke, ne pa debatira...

Res mi je žal Brivia... Delovalo mi je, da je on 90% Suzukijevega projekta in da je vse peljal sam... Le kako se bodo znašli brez njega. Mislim, da je izpogajal pri Suzukiju veliko. Brez njega dvomim, da bo šlo takole naprej. Na satelitsko moštvo bi jaz kar pozabil, bi bil že vesel, če bodo ostali v MotoGP dolgoročno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, jest7 said:

 Pismo, a bi bilo težko vsaj kakšno vrstico napisat za kaj se gre ali pa mnenje. To lepljenje linkov brez kakšne dodatne vsebine je malo brezvezno.  Mislim, da tisti, ki se je priklikal do te strani je to že prebral, ker gre v večini tvojih linkov za mainstream strani za motociklizem.

No ja, preberi prvo vrstico linka...  pise za kaj se gre. Mene ti linki ne motijo. Se mi ne da brskat cele dneve o tako nepomembni stvari kot je GP, pa mi je cist fajn ce tule naletim na kak link ali izbor. Precej manj me motijo ti linki kot pa ali sinfanje in zaljenje, in pa pritozbe na poste ki nekomu niso vsec. So pa mogoce nekomu drugemu.   De ne bom offtopic, upam da se bo Marc pozdravil, upam da se Pol ni zeznu z Hondo, in vse najboljse zelim Briviu, dosti je naredil za Suzuki.

 

  Mimogrede, vids, da so Lipstikovi linki bolj uporabni kot pa marsikateri drugi post tule....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
1 minute ago, Lipstick said:

Se kar dogaja.......vendar:

To je pač linkstick... Ne zna drugega kot limat linke...

Jaz sem jih odprl, in prebral :) In se bi jih..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 1. 2021 ob 22:33, KennyJR pravi:

To je pač linkstick... Ne zna drugega kot limat linke... kot da je forum nekaj kamor se lima linke, ne pa debatira...

 

da, forum omogoča leplenje linkov, ali celo predogleda filmčkov in podobn. Nihče ni obvezan zraven pisati komentar ali debatirat. Lahko pa.

Ni pa zaželjeno žalit, če se le da se vzdrži.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!