Skoči na vsebino

Yamaha 09 Tracer in GT 2021


Endlich

Priporočene objave

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

 

Evo si premaknjen v pravo temo.

 

S temi nastavitvami je vedno hudič. Podobno "zmešnjavo" ima tudi kawasaki z1000sx in še kar nekaj drugih motorjev. Navodila so 3-5 do 4-5, jaz sem vedno imel 5-5,5cm ohlapnost.

Včasih se meritve izvajajo, da je veriga na zgornjem delu našponana, drugič se meritev izvede takoj, ko veriga trzne, v glavnem, bolje je delati po občutku.

Jaz bi zaupal servisu. Če je preveč ohlapna bo motor tudi cukal ob spuščanju in dodajanju plina.

 

 

Verjetno je pa tudi kak video o nastavitvi ohlapnosti verige na tubi.

ps. ni pa nič narobe, če maš 55mm ohlapnosti.

 

 

 

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

Nimam T 09... ne morem reči za konkreten primer.. ampak lahko povem, da je za zategnjenost verige čisto odvisno, kak "občutek imaš" za nastavljanje...

... lahko je pri tebi tistih 45-50mm na "silo" z vso močjo, kot lahko potegneš s prsti, če pa potegneš verigo z enim prstom, je pa to samo še 40mm.... zato verjetno 60mm za tvoj občutek "na silo"....  z enim prstom pa je to 50mm ...upam, da razumeš, kaj sem hotel povedati....

.... lahko da mora biti verjetno "na silo" 60mm našponana. Tako veriga, gred, blok motorja z ležai manj trpi, ko gre nihajka in veriga preko "ravnovesne lege", ko je veriga najbolj našponana.

Vsekakor je manj boleče za motor, če je malenkost bolj ohlapna, sploh pri motorjih z daljšim hodom nihajke, edini minus je, da se lahko pojavi cukanje pri dodajanju in odvzemanju plina....

 

Pa bodi pazljiv, ko nastavljaš verigo.... ni to samo to, da gledaš, da je veriga pravilno našponana, veliko ljudi pozabi ob tem, da mora biti zadnje kolo poravnano (v isti liniji s prvim), da ne bo na koncu to dvosledno vozilo, kar sem že mnogokrat videl...   :D

... in ni nujno, da so črtice referenčne...  :D 

Verjetno imaš prav kar jez sem kar veliko silo uporabil da sem verigo stisnil dol. Bom pustil tako kot so nastavili serviserji. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Vozim Yamaho Tracer 9 letnik 2021, zanima me če mogoče kdo ve ali je zvok šumenja ob spuščanju ročice za plin normalno. Šum je podoben zvoku črpalke katera vleče zraven zrak. Na motorju je prevoženih 950 km. Sprašujem ker sem začetnik v tem. Zvok je prisoten vsakič ko se zavira z motorjem, tudi če stisneš sklopko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo menjal kroglične ležaje v krmilu za konusne? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, HyperJack said:

Je kdo menjal kroglične ležaje v krmilu za konusne? 

Na dveh motorjih. Ce so (oboji) celi, ni popolnoma nobene razlike. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kugelschreiber pravi:

Na dveh motorjih. Ce so (oboji) celi, ni popolnoma nobene razlike. 

Ma k***c moped mi bo požrl živce. Woobla mi od 50km/h dalje... Nove pnevmatike, zbalansirane. Delta pravi, ker sem dal zadnji kufer, da sem podrl ciklistiko motorja (če dam kufer dol je isto) in da mi ne morejo pomagat, Primec pravi, da so zanič ležaji...

Na 701.ki imam tono krame gor, cross gume, pa se peljem 170 km/h brez problema.

 

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, HyperJack said:

Ma k***c moped mi bo požrl živce. Woobla mi od 50km/h dalje... Nove pnevmatike, zbalansirane. Delta pravi, ker sem dal zadnji kufer, da sem podrl ciklistiko motorja (če dam kufer dol je isto) in da mi ne morejo pomagat, Primec pravi, da so zanič ležaji...

Na 701.ki imam tono krame gor, cross gume, pa se peljem 170 km/h brez problema.

 

De bi v 3 letih lezaji kar crknili, je mogoce. Ni pa verjetno. 
 

Kolega je mel podobn problem po menjavi gum. Vse ga je jebalo. Turbulence za kamjoni ali avtobusi so ga vidno premetavale. Motor je dal na centralca, odlosal vse vijake okrog koles, zavor in v krizih vilic. Pregledal poravnavo in na novo potisnil. Problem zginil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

De bi v 3 letih lezaji kar crknili, je mogoce. Ni pa verjetno. 
 

Kolega je mel podobn problem po menjavi gum. Vse ga je jebalo. Turbulence za kamjoni ali avtobusi so ga vidno premetavale. Motor je dal na centralca, odlosal vse vijake okrog koles, zavor in v krizih vilic. Pregledal poravnavo in na novo potisnil. Problem zginil. 

Ja res je, motor je v treh letih naredu 4000km. Se kar bojim kam dlje zapeljat... :D. Bom reskiral še teh 40 € za ležaje pa da vidimo.

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

...a ima 09 tadolgo nihajko?

Moj 2019 letnik itak. Ampak ko bereš svetovne forume, vidiš, da je isti kurac če se mal lepše izrazim. Še z GT.ji imajo iste probleme, pa je vzmetenje stopnjo boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, HyperJack pravi:

Ja res je, motor je v treh letih naredu 4000km. Se kar bojim kam dlje zapeljat... :D. Bom reskiral še teh 40 € za ležaje pa da vidimo.

Moj 2019 letnik itak. Ampak ko bereš svetovne forume, vidiš, da je isti kurac če se mal lepše izrazim. Še z GT.ji imajo iste probleme, pa je vzmetenje stopnjo boljše.

nehi investirat, prodaj jajca za 10 kek, kupi KTM sa1290 za 10 kek in vsi problemi bodo izginili. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

nehi investirat, prodaj jajca za 10 kek, kupi KTM sa1290 za 10 kek in vsi problemi bodo izginili. :P

Mhm, bodo izgili, mhm .. do prvega MCT errorja nekje v vukojebini .. been there, done (doing) that.

Z tra sem se lažje oziroma bolj sigurno podal na daljšo pot.

4 hours ago, HyperJack said:

Ja res je, motor je v treh letih naredu 4000km. Se kar bojim kam dlje zapeljat... :D. Bom reskiral še teh 40 € za ležaje pa da vidimo.

Moj 2019 letnik itak. Ampak ko bereš svetovne forume, vidiš, da je isti kurac če se mal lepše izrazim. Še z GT.ji imajo iste probleme, pa je vzmetenje stopnjo boljše.

Čakaj, a delta torej priznava da je nekaj narobe ampak glumijo da zaradi kufra? Daj dol nosilce, pa pelji znova. Saj je še v garanciji, ne? 2019 bi moral bit ..

Annoying, da tega f**** woblanja nikoli niso razrešili do konca. Meni ni boblal, 2016. Sem pa menjal tako šipo kot vzmetenje, že prvo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Tex pravi:

Mhm, bodo izgili, mhm .. do prvega MCT errorja nekje v vukojebini .. been there, done (doing) that.

Z tra sem se lažje oziroma bolj sigurno podal na daljšo pot.

 

a ti kej wobla? : :P

je res, problemi bodo drugi, ma mašina bo prbita na tla :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če je vpoklic, potem ni zastonj in ni kaj razmišljat. Peljat na pooblaščenca in naj naredijo svoje!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

Evo. Mal upgrejda pri Yamahi Tracer 9. Se pa res trudijo. Postajajo kr premium znamka. Največja (najbolj zaželen update) sprememba je ekran, ki je sedaj enodelni. Več pa v videu:

PS: @DAMI34 dodaj v naslov Tracer 9. Tako se imenujejo modeli po 2021 naprej, ko je prišel "nov" model ven.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, mato295 pravi:

Lušten motor, mašina pa biser. Že v MT09 mi je bila zelo všeč.  

Meni je tud všeč. Ta najnovejši agregat je še boljši od prejšnega, pa že prejšni je res super. Malo te motorje heca veterna zaščita. Nekako ne morejo ugotovit kaj narediti z vizirjem. Po mojih izkušnjah, bi bil najboljši nizek in širok. Vse ostalo pa BP. Res fajn motor za razumno ceno. 

Zanimivo bi bilo slišat kakega lastnika kakšna je smerna stabilnost novejšega modela. Pri prejšnih ni bila najboljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 9 mesecev pozneje...

Če ima kdo v kratkem, namen prodat tracer GT od letnika 2019 dalje in do cca 20.000km, naj mi javi na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vas toliko motijo ti kilometri? Moja je imela 40.000km, pa nisem niti razmisljal da bi bilo kaj narobe. Se veriga je bila original. 

Jih je kar nekaj ze z 200.000km in vec. Na tracer900.net se je nazadnje en american oglasil s 311.000 miljami (500.000km) pa ni menjal se nic vecjega. Se sklopko ima original. 

Kolega ima pa 85.000km in je motor kot iz salona. Ce se bo nasel nekdo ki bo zvrtel kilometre na 12.000 se bo takoj prodala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ne motijo kilometri, sem prvi lastnik, 2019 letnik, 12000km :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Snečer said:

Aha, rabljeni so dražji kot novi :) po koroni opažam ta skok na avto.netu ...

takih ne delajo vec :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!