Skoči na vsebino

Yamaha 09 Tracer in GT 2021


Endlich

Priporočene objave

Na Cycle World navajajo ubčutno podražitev GT izvedbe z vsemi novimi bonbončki. Podražitev iz sedanjih 13 k$ na kar 14,9 k$ je kar znatna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, b2z25 pravi:

Na Cycle World navajajo ubčutno podražitev GT izvedbe z vsemi novimi bonbončki. Podražitev iz sedanjih 13 k$ na kar 14,9 k$ je kar znatna.

1,9k je res veliko. 

Ali je misljeno $ ali eur? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navedena je cena za US market, torej $. Vendar je dosedanja cena v ZDA ($) zelo podobna ceni na našem trgu (€), tako da pričajem, da bo tudi pri nas podobna podražitev.

Očitno so se pri Yamahi odločili z GT modelom stopiti stopnico višje, tako po opremljenosti kot tudi po ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj se mi zdi, da niso bili preveč izvirni pri oblikovanju. Razen (na žalost) pri armaturi...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena 14,9k je za GT verzijo, ki ima elektronsko vzmetenje. S tem, da ima nov notor 7% prirastka moči, ter več kubikov. Malo pod 900. S tem se približa po moči\kubaturi\udobju Versysu 1050, BMW XR 900, mogoče celo 1000ki, Triumfom in podobnim. Seveda cena ne zaostaja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu cenejšega mopeda s semiaktivnim vzmetenjem ni. Se mi zdi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Joker pravi:

Ne vem zakaj se mi zdi, da niso bili preveč izvirni pri oblikovanju. Razen (na žalost) pri armaturi...

Armatura je pa res dokaj nenavadna, ostalo je meni kar vsečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Endlich pravi:

Armatura je pa res dokaj nenavadna

nenavadna? bo jaz rekel če noben drug noče ..skropucalo od armaturke je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

nenavadna? bo jaz rekel če noben drug noče ..skropucalo od armaturke je..

meni je super, še malo bi jo lahko povečali ob prenovi za več in bolj preglednih podatkov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, thumper said:

nenavadna? bo jaz rekel če noben drug noče ..skropucalo od armaturke je..

citroen-bx-digit.jpg

Spominja na kake avtomobilske armaturke iz osemdesetih, ki so poskušale bit strašno futuristične, pa so potem že čez 3 leta delovale smešne in zastarele. Čeprav ko jih gledam zdaj, bi imel tak avto.

Sicer pa je meni japonski pristop do avto in moto dizajna nerešena uganka, po eni strani ima Japonska čudovite minimalistične izdelke, ki temeljijo na njihovem tradicionalnem zen videnju sveta, na vozila pa pogosto navlečejo čisto vsako bedarijo, ki jo je možno našraufat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

nenavadna? bo jaz rekel če noben drug noče ..skropucalo od armaturke je..

Sem se raje diplomatsko izrazil, če ga slučajno kupim ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, nazaj v prihodnost...

A avtih je že kar nekaj armatur (digitalnih) kjer sta spet lepo izrisana dva merilnika s kazalci kot v dobrih starih časih. Pravzaprav si lahko izgled celo prilagodiš.

Tako kot ure tam nekje na začetku osemdesetih. Vrhunec je bil ura z rdečimi Led številkami, za pogled na uro si moral celo pritisnit gumbek na uri, da se je trenutni čas prikazal. Na novih zapestnih računalih pa si lahko prikaz nastaviš po lastni želji tudi na stare "cajgre".

Po moje bodo v prihodnosti tudi v moto vodah ugotovil, da smo ljudje "analogna" bitja in bo tale Yamahin odklon pograbljen kot hit. V vsakem ekrančku bo "izrisan" klasičen okrogel prikazovalnik s kazalcem...

Sem takoj ZA, namesto stolpcev in digitalnih številk na 7" tablic.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, bajkr88 pravi:

a  ma tanova ze serijsko nosilc za kolo?  

 

Screenshot_20201204_162554.jpg

Haha. Zanimiva kombinacija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bajkr88 pravi:

a  ma tanova ze serijsko nosilc za kolo?  

 

Screenshot_20201204_162554.jpg

na XRa me spominja s strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba sta prišla ven 2015

 

Yamaha Tracer 900 naj bi bila naslednica TDM 900. Tako, da nekaj zgodovine ima. BMW XR je nekaj novega od tega proizvajalca. tako, da bi laično rekel, da se je BMW podal v te "vode" , da odvzame en del kupcev, TRA, Versysa 1000, Triumph Tiger Sport 1050 itd.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, tomaz69 pravi:

sam resno, kateri je bil prej na trgu, Tracer ali XR...tudi meni je podobnost zelooo velika.....

mogoče je kriva samo barvna kombinacija, do sedaj mi ni bila podobna.

Vsekakor mora svoj dizajn še malo utrditi. Sem pričakoval od novih modelov, da bodo prvi dizajn, torej 2015 še bolj dodelali v prepoznavnosti in pa so spet nekam po svoje zavili. 

V glavnem 2015 in 2021 mi po vizuelni strani se ne povezujeta, niti nadgrajujeta. Ni pa grd, ne en ne drugi model. Škoda, ker niso sledili ostrim linijam prvega modela

Je pa res da 2021 sledi hišnemu dizajnu "tenere" oblike (vsaj spredaj)

Comparison-Yamaha-MT-09-Tracer-vs-Honda-Crossrunner-riding.jpg.e9a8f3eb5195412a6e60f7a585d42bc1.jpg2021-Yamaha-Tracer-9-GT-24.thumb.jpg.4b2de9def8e10b64a79da942c9675cc5.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa oblikovno ne sede. Ampak lastniki versysov itak nismo ravno kvalificirani za ocenjevanje oblike ??? 

Ne streza mi konfekcijsko, ker je vsaj številko manjši od moje kible.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2021 Yamaha Tracer 9 GT: MSRP

s kovčki pa imajo še kar "Težave", čeprav so sedaj končno trdi, torej korak naprej.

malo nenavadna je dimniška napeljava-sprednji kolektor, a po drugi strani je pozitivno, da je ostala lepo pod motojem, dimniki na strani odžirajo prostor in tisto pač ni lepo

no, tu je kar nekaj prostora za aftermarket, akrapo je imel kar lep model za tracerja do sedaj

armaturka pa je za te čase zaplezana, tu gor bi morali nalimat 7" ekran in to je to

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa izredno dopade novi  model. Lepo so jo dopolnili spredaj ob strani, da izgleda bolj polna. Lahka, kar je velik plus. Dost močna za 2. Ravno prav velika za nas srednjerasle. Agregat je pa vrhunski. Ravno včeraj sem gledal posnetek od XR 1000, kjer testni voznik pravi, da je do 4k obratov len, potem se pa začne. Tale 3 valjnik je vrhunski, ker vleče že spodaj. Ne rabiš končne brzine, ampak pospeševanje do omejitev. S prrastkom moči je tale agregat biser.

Verjetno bo v moji garaži, ko bodo rabljenje, navadna verzija. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snečer pravi:

2021 Yamaha Tracer 9 GT: MSRP

s kovčki pa imajo še kar "Težave", čeprav so sedaj končno trdi, torej korak naprej.

malo nenavadna je dimniška napeljava-sprednji kolektor, a po drugi strani je pozitivno, da je ostala lepo pod motojem, dimniki na strani odžirajo prostor in tisto pač ni lepo

no, tu je kar nekaj prostora za aftermarket, akrapo je imel kar lep model za tracerja do sedaj

armaturka pa je za te čase zaplezana, tu gor bi morali nalimat 7" ekran in to je to

 

 

 

men so pa lušni kufri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!