Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2021


DAMI34

Priporočene objave

kawo wozu, kawo piu. slik ni, narište si jih sami :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je ključ padu u morje(predvidevam) s čolna v Ankaranu in to ob 9h zvečer sem ugotovu, seveda drugi dan smo bili zmenjeni da štartamo u Dolomite ob 5h zjutraj  .Kličem prijatlja bejži do mene naj ti dajo rezervnega in pripelji ga v Ankaran  150 km v obe smeri:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, FrenkH pravi:

.... naletel na modre inkasante, ti so mi z vso vnemo in veseljem izdelali placilni nalog za 850€ (ce seveda placam v osmih dneh), ...

 

 

Kaj pa "točke - pike - zvestobe" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Fazer03 pravi:

Kaj pa "točke - pike - zvestobe" ?

9 pik na kartico, brez nalepk... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen prekšek pa?! 2x prekoračil omejitev? Nočem nič moralizirat, firbec :) 

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, mladench pravi:

kakšen prekšek pa?! 2x prekoračil omejitev? Nočem nič moralizirat, firbec :) 

Delim z vami da boste seznanjeni z lakomnostjo državnih organov:

9 pik in 700€ brez upoštevanega popusta za nepravilno prehitevanje (škarje), 500€ brez upoštevanega popusta za potek prometnega dovoljenja, in še 500€ za neopravljen tehnični pregled (zmotno sem mislil da imam registracijo in zavarovanje na isti datum pa očitno nisem imel)... 

Plavi zateženec je očitno lovil dnevno kvoto ker se želi povzpeti po hierarhični lestvici policije, za zadnja dva spodrsljaja ali vsaj enega od njih bi lahko izdal opozorilo a se je odločil drugače, če nebi vedel bi mislil da gre v njegov žep... Seveda je miličnik vzel tudi registrsko seboj in pričakoval da bom motor odpeljal z avtovleko do doma in si naredil še dodaten strošek...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o motornih vozilih (ZMV-NPB1); 

26. člen
(pogoji za udeležbo v cestnem prometu)

(7)Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali tretjim odstavkom tega člena .

(8)Ne glede na prejšnji odstavek se voznik vozila, ki mu je veljavnost prometnega dovoljenja potekla, pa od poteka veljavnosti prometnega dovoljenja ni poteklo več kot 30 dni, kaznuje z globo 100 eurov.

 

A ni tehnični pregled in veljavnost PD v vzročni povezavi!  Zakaj dve kazni?

Popravljeno . Popravil GeeSXer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, FrenkH pravi:

Delim z vami da boste seznanjeni z lakomnostjo državnih organov:

9 pik in 700€ brez upoštevanega popusta za nepravilno prehitevanje (škarje), 500€ brez upoštevanega popusta za potek prometnega dovoljenja, in še 500€ za neopravljen tehnični pregled (zmotno sem mislil da imam registracijo in zavarovanje na isti datum pa očitno nisem imel)... 

Plavi zateženec je očitno lovil dnevno kvoto ker se želi povzpeti po hierarhični lestvici policije, za zadnja dva spodrsljaja ali vsaj enega od njih bi lahko izdal opozorilo a se je odločil drugače, če nebi vedel bi mislil da gre v njegov žep... Seveda je miličnik vzel tudi registrsko seboj in pričakoval da bom motor odpeljal z avtovleko do doma in si naredil še dodaten strošek...

 

 

naslednji dan pa vožnja po naravnem okolju? tu bi te pa jaz opozoril... 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, GeeSXer pravi:

Zakon o motornih vozilih (ZMV-NPB1); 

26. člen
(pogoji za udeležbo v cestnem prometu)

(7)Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali tretjim odstavkom tega člena .

(8)Ne glede na prejšnji odstavek se voznik vozila, ki mu je veljavnost prometnega dovoljenja potekla, pa od poteka veljavnosti prometnega dovoljenja ni poteklo več kot 30 dni, kaznuje z globo 100 eurov.

 

A ni tehnični pregled in veljavnost PD v vzročni povezavi!  Zakaj dve kazni?

Zelo verjetno je dobil ekstra čestitko po Zakonu o obveznih zavarovanjih v prometu. Člen 46. 

Gre za dodatno tržno nišo. Ali bi jo bilo mogoče izpodbijati v sodnih postopkih na kakšnih višjih inštancah pa je drugo vprašanje. Ker če vozila nimaš registriranega, je meni s kmečko pametjo logično, da ni zavarovano.  ?. Države pa očitno to ne moti toliko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

naslednji dan pa vožnja po naravnem okolju? tu bi te pa jaz opozoril... 

Hvala ti za opozorilo o opozorilu, zelo mi pomeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Najots pravi:

Zelo verjetno je dobil ekstra čestitko po Zakonu o obveznih zavarovanjih v prometu. Člen 46. 

Gre za dodatno tržno nišo. Ali bi jo bilo mogoče izpodbijati v sodnih postopkih na kakšnih višjih inštancah pa je drugo vprašanje. Ker če vozila nimaš registriranega, je meni s kmečko pametjo logično, da ni zavarovano.  ?. Države pa očitno to ne moti toliko...

ZMV-1 člen 25, odstavek 6

ZMV-1 člen 49, odstavek 7

Motor je zavarovan, ker sem ga kupil z veljavnim tehničnim pregledom več kot 10 mesecev, sem takrat uredil samo zavarovanje in pozabil da na razliko v datumih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, FrenkH pravi:

Hvala ti za opozorilo o opozorilu, zelo mi pomeni...

si si ga vzel k srcu a ne :P

ps. si mel srečo, da ti ga niso celo zaplenili, tudi to se dogaja, če so modri preveč vneti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!