Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2021


DAMI34

Priporočene objave

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

jaz poznam 2 šoferja izpred nekih 6 ih let, ki sta z avtodomom tudi avtomobile prehitevala po jadranki. ampak to je bolj izjema :P

 

Že velikokrat sem z avtodomom to naredil. Dve dol pa gas. Res se eni vlečejo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 9. 2021 ob 22:10, Qay pravi:

Avtodomarjev mi ne šimfajte preveč. Ko sem za volanom avtodoma spuščam vse mimo. Kdor ne more prehitet počasnega avtodoma z motorjem naj ostane doma.

problem nastane, ko se z avtodomi poženete čez najožje prelaze, tam pa če želiš videti ali je cesta prosta za prehitevanje moraš čisto na drug pas, kjer pa te že hitro kdo odnese s sabo nazaj v dolino ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, ligenjček pravi:

problem nastane, ko se z avtodomi poženete čez najožje prelaze, tam pa če želiš videti ali je cesta prosta za prehitevanje moraš čisto na drug pas, kjer pa te že hitro kdo odnese s sabo nazaj v dolino ;) 

Na ornk prelaze, pa še ozke gre pa avtodom max 50km/h. Mimo si za tren oka. V glavnem tudi avtodomarji smo na cesti in se peljemo kakor se pač peljemo. Ni cesta samo za moto dirke. Pa še cestni kolesar sem, da bom še malo bolj osovražen.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem šel dvignit paket v Gradec. Ko sem sedel na motor, sem opazil, da je zajla za sklopko, ki sem jo sam popravil pred tremi meseci, natrgana. Na srečo je bila nova v garaži in čez 35 minut tudi na motorju.
Ker je klasična pot v Gradec dolgočasna, sem šel malce desno preko krajev Labuttendorf, Oberlabill in Heiligenkreuz in bil presenečen nad dobrimi in zanimivimi cestami.
Med vožnjo sem opazil še hrskanje pri zaviranju z zadnjo zavoro, zato sem nazaj grede skočil še do Louisa po zavorne ploščice. Nazaj čez Lonč, Ivnik, in Radlje. Potem pa še menjava ploščic za sobotno vožnjo v Ljubljano.

V soboti kmalu po šesti proti Ljubljani, toplo oblečen, vožnja v redu, le nekaj obnovitvenih del z delnimi zaporami.
V Ljubljani ob Ljubljanici hladno, da sem obdržal podhlače, kasneje pa sonček in malce topline. Popoldne nazaj, najprej v Šiško in potem po stari cesti čez Ježico in Črnuče, kjer smo včasih štopali za Maribor. Na Trojanah gneča za krofe, zato sem raje zavil k Hoferju po krof in Zero in nadaljeval z malce toplejšo obleko in zimskimi rokavicami.
Kar dober vtis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motom pravi:

Moj vtisek od včeraj... prehitevanje čez polno je varneje

 

Vsi se radi vozimo po jadranki, eni ker je lepo, eni ker je lepa cesta, eni ker je ceneje kot po AC.

Imaš srečo, da nisi bil prehiter...

Ampak, a ni ravno nekje tukaj radar, ali se motim?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!