Skoči na vsebino

Dakar


MiNa

Priporočene objave

pred 1 uro, Snečer pravi:

Tu v MB poznam še enga, ki bi bil primeren za Dakar.

Tega vsi poznamo.

Že nekaj časa kroji svetovni vrh v "šprintih" grdega terena. Dakar pa je MARATON grdega terena. Zaenkrat ga nihče od velikih sponzorjev tudi najbrž vpraša ne, če bi idpeljal njihove "nalepke" do zmage v maratonu. Že vedo (tudi sam) ve zakaj...

JP ni veliko takih ki bi zmagoval v več disciplinah.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

To je dirka, ni to izlet na K2, kjer je "važno" da prideš gor in še bolj, da prideš dol cel.

Sori, kot hribolazec moram:

upam, da si tukaj mislil Everest, kjer te, če imaš dost denarja, nesejo gor in dol...sam preživet moraš na coni smrti.

K2 je najtežje dostopna gora na svetu in samo tisti, ki imajo zelo fejst pošlihtan pod lasiščem, se jo lotijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Buschi pravi:

Sori, kot hribolazec moram:

upam, da si tukaj mislil Everest, kjer te, če imaš dost denarja, nesejo gor in dol...sam preživet moraš na coni smrti.

K2 je najtežje dostopna gora na svetu in samo tisti, ki imajo zelo fejst pošlihtan pod lasiščem, se jo lotijo.

ja, zamenjal sem vrh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Price-u je guma zacvetela? je možno, da bo jutri takoj po začetku etape zamenjal gumo s Sandersom? Danes namreč menjave niso dovoljene...  ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 1. 2021 ob 18:35, MiNa pravi:

Tega vsi poznamo.

Že nekaj časa kroji svetovni vrh v "šprintih" grdega terena. Dakar pa je MARATON grdega terena. Zaenkrat ga nihče od velikih sponzorjev tudi najbrž vpraša ne, če bi idpeljal njihove "nalepke" do zmage v maratonu. Že vedo (tudi sam) ve zakaj...

JP ni veliko takih ki bi zmagoval v več disciplinah.

 Tocno tako. In motokross se vozi na znani pisti, katero se prej se dva dni in ogleduje in trenira na njej. Dakar se vozi po brezpotjih in z pribliznimi smernicami... Ne poznajo terena vozniki, ne vedo kam vodijo vse struge, vlake, al karkoli pac tam doli imajo... Vecino casa izgubijo zaradi napacne izbire poti, obracanj in iskanj poti... Vsi, tudi najboljsi to pocnejo. Potem so pa tu se defekti (recimo Price danes), padci, poskodbe tehnike (se ne odstipi ce en vijak odpade) in/ali dirkacev (se vozijo zlomi ipd) in zati je to neprimerljivo. Oboje je offroadm pa popolnoma drgacno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DinDiin pravi:

Toby je mal gumo zvezu z vezicam pa mal polepu in je se vedno na drugem mestu ?? Ready To Race ?

Res turisticno.... ? 

Turisticni poteb z motrjem po Saudski arabiji z vezicami . Tip res ni normaln... no sej normaln ocitno nesmes bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, gasperX said:

Turisticni poteb z motrjem po Saudski arabiji z vezicami . Tip res ni normaln... no sej normaln ocitno nesmes bit.

  Kaj ni dve leti nazaj vozil z zlomom zapestja, al vsaj nekaj podobnega... Ne vem pa kako bo jutri, danes naj ne bi smeli nic delat na motorjih?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DinDiin pravi:

Toby je mal gumo zvezu z vezicam pa mal polepu in je se vedno na drugem mestu ?? Ready To Race ?

Res turisticno.... ? 

Potem se res vprašaš, kaj delajo drugi :) 

cautofoto3-red-bull-ktm-factory-racing-1-5.jpg

mišelinka je resna guma :) 

Dakar Rally 2021: Stage 8 report, photos and highlights

Six drivers in 17 minutes fight for the Dakar 2021

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jvalant pravi:

  Kaj ni dve leti nazaj vozil z zlomom zapestja, al vsaj nekaj podobnega... Ne vem pa kako bo jutri, danes naj ne bi smeli nic delat na motorjih?

nebi zdej iz glave vedu. Samo on ni ravno normaln... 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toby si je pred Dakarjem zlomil, mislm da je mel med rallyem spet probleme,  na koncu vseeno zmagal rally ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, gasperX said:

nebi zdej iz glave vedu. Samo on ni ravno normaln... 

 

Ma sej nobeden tam ni cisto gladek... Sm gledal Bircha in se enega in je Birchu pocla zracnica..  Sta nabila suho travo v gumo, pa je blo  :)

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DinDiin said:

Itak, da ne... Mal je povezu gumo, pa na polno zgal etapo. ?

Velika razpoka... Zelo nevarno, da pri kaki veliki brzini samo vse skup odnese v tri krasne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

Velika razpoka... Zelo nevarno, da pri kaki veliki brzini samo vse skup odnese v tri krasne....

V teoriji :) v praksi pa te pripelje na 2. mesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, jvalant pravi:

  Kaj ni dve leti nazaj vozil z zlomom zapestja, al vsaj nekaj podobnega... Ne vem pa kako bo jutri, danes naj ne bi smeli nic delat na motorjih?

Včeraj niso smeli delat nič, razen kar so imeli pri sebi (vezice). Jutri gas na polno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, Snečer said:

V teoriji :) v praksi pa te pripelje na 2. mesto.

Em, modele kot je Price prinese na drugo mesto (z veliko srece), nas ne...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, TheHound said:

Še video dokaz

 

 Pismo kako se lahko vse obrne. Nekomu cela guma poci, tale je zdrzala, pa ni blo videti da je mocno sparal... No sej potem lepo razlozijo na koncu... Ampak useen,  phu!

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večer navaja, da je naš imel težave .

Citiraj

A njegovo ponedeljkovo vožnjo so že začinile tehnične težave, ki so mu denimo leta 2019 onemogočile pot do cilja. "Drugi del maratona je za nami. Jaz sem srečen, da sem končal etapo. Imel sem veliko tehničnih težav. Že v nedeljo sem ugotovil, da mi izteka olje pri pogonski gredi, zato sem moral malce varčevati z motorjem. Kljub temu sem tokrat polomil gred, ki povezuje zadnjo nihajno vilico s pogonskim agregatom. Imel sem veliko srečo, da sem prispel v cilj etape. Hvala bogu, da se mi je to zgodilo tik pred koncem. Na hlape, bi rekli. A pomembno je, da sem končal etapo in ne izgubil precej časa," je po ponedeljkovi etapi dejal Marčič, preden se je lotil popravila za torkov preizkus.

https://www.vecer.com/sport/drugi-sporti/simon-marcic-srecen-da-je-se-v-igri-10232292

to si ne znam predstavljati, kaj je polomil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!