Skoči na vsebino

Paranormalno


Priporočene objave

In kaj bi imeli mi od vesoljcev, če nam nočejo pomagat? Vsi bomo po smrti odšli s tega sveta pa če bomo videli vesoljca ali ne. Bog vsaj obljublja duhovno posmrtno življenje nekje drugje...vsaj smrt je lahko lepša za tistega, ki verjame. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

In kaj bi imeli mi od vesoljcev, če nam nočejo pomagat? Vsi bomo po smrti odšli s tega sveta pa če bomo videli vesoljca ali ne. Bog vsaj obljublja duhovno posmrtno življenje nekje drugje...vsaj smrt je lahko lepša za tistega, ki verjame. :)

Ma drek. Bog je zajeban. Hoče da vsako nedeljo grem k maši, drugače ni nebes. Še rajš ima, da mal v pušco dam, potem me ima rajši in sem že bližje nebes. Če pa pomislim na kakšno drugo žensko, al pa delam kaj takega, kar mu ne paše me bo pa v pekel poslal. Čeprav me ima neskončno rad, bi me za malenkosti takoj hudiču dal. Če pa pomislim koga vse bom srečal v peklu. Ja v nebesih je preveč svetlo, pa tiho morš bit, molit, pa razni moralisti bodo tam. Elvis...pripravi kitaro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, skalar36 pravi:

Ma drek. Bog je zajeban. Hoče da vsako nedeljo grem k maši, drugače ni nebes. Še rajš ima, da mal v pušco dam, potem me ima rajši in sem že bližje nebes. Če pa pomislim na kakšno drugo žensko, al pa delam kaj takega, kar mu ne paše me bo pa v pekel poslal. Čeprav me ima neskončno rad, bi me za malenkosti takoj hudiču dal. Če pa pomislim koga vse bom srečal v peklu. Ja v nebesih je preveč svetlo, pa tiho morš bit, molit, pa razni moralisti bodo tam. Elvis...pripravi kitaro...

To naj bi bilo za tiste, ki želijo že na tem svetu uživati v duhovnem veselju, za ostale, ki ljubijo ta svet in čare...ženske, motorje... je dovolj le vera, po moje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, kaizer pravi:

NASA = Nacional Agency Skrivanje Alienov ?  Saj če samo malce širše pogledamo zakaj se ustanavljajo agencije, pa čeprav že obstajajo določene "službe" za to in ono?   Pa zakaj se ne gre na luno? Saj se je šlo zares a le v holiwodskem  studiju.Luna ni tako velika kot nas farbajo, tudi sonce ni takooooo daleč od zemlje. Veliko pripomore k našemu zavajanju  

 

z dosedanjo tehnologijo ni še nikomur uspelo dokazati, da niso bili zemljani na luni. Prav tako ne dokazati da so posnetki iz orbite in podobno "fake"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

 

Pravzaprav se res sprašujem, zakaj so spustili luno? Ni več zanimiva, ni denarja, je cenej bivat v orbiti?

 

 

 

prebliz je.... mi bi pol vse z daljnogledom vidl kwa  zganjajo gor... ti tud roleta spustiš k greš jahat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

... nebes... pekel ...

Ce mene vprašaš, si je to izmislila cerkev, za lažje krotenje ovčic.

Lajf po smrti ne obstaja, pač moje mišljenje. V genih nas ima večina vgravirano, da delamo dobro in pustimo živeti sočloveku:kaj bi se zgodilo, da bi vsi australopiteki hoteli biti alfa samec? Bi se ta rasa kmalu zaključila in se nebi nadaljevala v homo habilis in tako naprej!

Tisti, ki so se bogovom zdeli dovolj pomembni, so jih tako vzeli k sebi; cerkev pravi temu vnebovzetje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kok nej jest vem!? Pojma nimam. Če pomislim logično bi reku da ne. K res ne vem kaj bi se lahko s trumpom pogovarju. Tip ne zna poslušat. Zna sam lapat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Po mojem je to najverjetnejši scenari kar bo človek dosegel ali potoval,če se že prej ne bo kaj zalomilo.Malo več branja kdor ima voljo:hmm:

GALAKTIČNI TRK JE NEIZOGIBEN !! Zato človeška noga nikoli ne bo stopila v večino vesolja

Ali obstaja meja, ki je človek ne bo nikoli prestopil? Ali obstajajo kraji, do katerih ne bomo nikoli prišli, ne glede na to, kako zelo se trudimo? Zdi se, da obstaja. Tudi z znanstveno-fantastično tehnologijo ne moremo prestopiti meje svojega malega dela vesolja. Kako je to mogoče in kako daleč sploh lahko gremo?

Naš sončni sistem se nahaja v enem kraku Rimske ceste, povprečno velike galaksije s premerom približno sto tisoč svetlobnih let, ki jo sestavljajo milijarde zvezd, meglice, vodikove plinske obale, temna snov, črne luknje, nevtronske zvezde, planeti in asteroidi. V njenem središču je supermasivna črna luknja. Naša galaksija se nam na daljavo zdi kot gosta tvorba, napolnjena z vsemi temi predmeti, v resnici pa je sestavljena večinoma iz praznega prostora.

Z našo trenutno tehnologijo bi potrebovali tisoče let, da bi dosegli le najbližje zvezde v naši neposredni soseščini. Sonce potrebuje približno 230 milijonov let, da obkroži celoten krog okoli središča galaksije, ki je oddaljeno 26.000 svetlobnih let. Hkrati je njegova hitrost 230 kilometrov na sekundo! Očitno je Mlečna pot ogromna!

‘Nič’ ne obstaja!

Toda naša Mlečna pot ni osamljena. Z Andromedo, trikotnikom in približno petdesetimi drugimi pritlikavimi galaksijami tvori Lokalno skupino galaksij (tako imenovano lokalno skupino). Je del vesolja s premerom deset milijonov svetlobnih let. Lokalna kopica je del galaktičnega jata Device, ki je del superskupine Device, in je nato del Laniakee, ogromnega galaktičnega superjaste, katerega glavna os je dolga približno 520 milijonov svetlobnih let. In sama Laniakea je le ena izmed milijonov znanih galaktičnih supersetov.

Predstavljajte si svetlo prihodnost pred nami, v kateri bo človeštvo postalo civilizacija tipa 3, nezemljani nas ne bodo iztrebili in ljudje bodo razvili tehnologije, ki jim bodo omogočale potovanje z velikimi hitrostmi med zvezde. Kako daleč lahko gremo tudi v tem futurističnem scenariju? Odgovor je - samo do ravni Lokalnega nabora galaksij. Je največja struktura, ki ji bo človeštvo sploh lahko pripadalo!

Čeprav smo rekli, da se Lokalno zbiranje razteza na desetine milijonov svetlobnih let, predstavlja le 0.000.000.000,01 odstotka vidnega vesolja! Lahko to sploh ugotovimo? Omejeni smo na stotinko milijarditega dela vidnega vesolja. To pomeni, da nikoli ne bomo dosegli 99,999,999,999,99 odstotkov vesolja, nikoli se ga ne bomo "dotaknili", vanj ne bomo nikoli stopili. Toda zakaj je temu tako?

To je povezano z "naravo ničesar." Namreč "nič" ali "prazen prostor" pravzaprav sploh ni "prazen", temveč ima imanentno, prirojeno, energijo, ki je vtkana v sam prostor. Torej ni praznine. Nič ni prazno. Vse vrvi od energije, ki se kaže kot kvantna nihanja.

Kvantno nihanje vakuuma je torej pojav neprekinjenega ustvarjanja in izginjanja mikroskopskih parov delcev in prostih delcev v vakuumu. Po Heisenbergovih odnosih negotovosti je zakon o ohranjanju energije lahko na kratko kršen in iz nič lahko nastane nekaj. Pari delci-antidelci kmalu izginejo z medsebojnim izničenjem. Večja kot je energija / masa nastalih parov, hitreje izginejo.

Galaktični trk

Preprosto povedano, na najmanjši ravni resničnosti se delci in antidelci nenehno tvorijo in medsebojno uničujejo. Ta kvantni vakuum si lahko predstavljamo kot kotel, ki vre z gostejšimi in redkejšimi predeli.

Vrnimo se v čas velikega poka, čas, ko je naše vesolje nastalo pred približno 13,8 milijardami let. Takoj po eksploziji je prišlo do t.i. kozmična inflacija, ko se je vesolje v delih sekunde razširilo iz velikosti spekuluma na kroglo s premerom nekaj milijard kilometrov. Ta nenadna in nenadna širitev vesolja je bila tako hitra in ekstremna, da so se razširila tudi vsa ta kvantna nihanja. In tako so subatomske razdalje postale galaktične razdalje z gostejšimi in redkejšimi regijami.

Po inflaciji je gravitacija začela privlačiti vse predmete med seboj. Toda na višjih kozmičnih ravneh je bila ekspanzija premočna in prehitra, da bi jo gravitacija premagala. Na nižjih ravneh pa je gravitacija res zmagala. Sčasoma so gostejše regije vesolja postale galaktične kopice, kot Lokalni grozd, v katerem živimo danes. S gravitacijo smo torej povezani samo s predmeti, ki se nahajajo v Lokalnem zboru.

Toda zakaj ne bi mogli iti iz našega lokalnega zbora v drugega, kot je sosednji Maffei? Za vse je kriva temna energija. Pred približno šestimi milijardami let je premagal gravitacijo. Je nevidna sila, ki povzroča hitro širjenje vesolja. Ne vemo, kaj je to ali kako je nastalo, vendar je njegove vplive zlahka zaznati.

V zgodnjem vesolju je bilo okoli naše Lokalne kopice več hladnih regij, ki so prerasle v večje galaktične kopice. Pravzaprav smo obkroženi z veliko kozmične snovi. Vendar nobena od teh snovi, galaksij ali kopic ni gravitacijsko povezana z našo Lokalno jato.

Torej, bolj ko se vesolje širi, večja je razdalja med nami in drugimi množicami, ki so v sebi povezane z gravitacijo. Sčasoma bo temna energija potisnila ostalo vesolje stran od nas. In ravno zato bodo drugi kompleti in superseti za nas postali popolnoma nedosegljivi. Navsezadnje je najbližja sosednja kopica že oddaljena milijone svetlobnih let. Toda vsi se odmikajo s hitrostjo, ki je nikoli ne bomo mogli prehiteti. Lahko bi zapustili Lokalni zbor in odleteli skozi medgalaktično praznino v globino teme, vendar nikoli ne bomo nikamor prišli.

Neizogiben trk

Sčasoma bo Lokalna skupščina postala ena ogromna eliptična galaksija, ki so jo znanstveniki že poimenovali "Milkdromeda", iz "Mlečne poti" in "Andromede".

Trk Andromede in Rimske ceste je namreč galaktični trk, napovedan v približno 4,5 milijarde letih. Neustavljivo jih pritegne hitenje v objem s hitrostjo 120 kilometrov na sekundo. Zvezde galaksij so dovolj daleč, da je njihov trk nemogoč. Toda nekatere zvezde bodo izvržene iz novonastale megagalaksije.

Takšni trki so glede na dolgo življenjsko dobo galaksij razmeroma pogosti. Domneva se, da je Andromeda v preteklosti trčila vsaj z eno drugo galaksijo in več pritlikavih galaksij, kot sta Sgr dSph in Magellanov oblak, trenutno trči v Rimsko cesto in se v njej združuje. M32 in M101 bosta trčila v Andromedo.

Študije tudi kažejo, da bo v trku vpleten tudi M33, galaksijski trikotnik, tretji največji in tretji najsvetlejši v lokalnem zboru. Končal bo v orbiti Milkdromede in se dokončno združil z njo v še bolj oddaljeni prihodnosti. Vendar trčenja z Rimsko cesto pred trkom z Andromedo ali izključitve iz lokalnega zbora ni mogoče izključiti.

Hkrati se bo ostalo vesolje oddaljilo vse bolj od nas. A zgodba je pravzaprav še bolj depresivna.

Ni vse tako sivo!

Na neki točki bodo galaksije zunaj našega lokalnega zbora tako daleč, da jih ne bodo več mogli videti. Le nekaj fotonov, ki bodo zmogli tako ogromno razdaljo, bo imelo tako dolgo valovno dolžino, da bodo postali popolnoma nevidni.

Takrat nas nobena informacija zunaj Milkdromede ne bo mogla doseči. Vesolje bo za vedno ostalo v sablasnem temnem in praznem kraju, kamor koli pogledate.

Oseba, rojena v tej oddaljeni prihodnosti vesolja, bo mislila, da v celotnem vesolju ni nič drugega kot naša galaksija. Ko se zazrejo v globine temnega in praznega vesolja, bodo vse, kar bodo srečali, več teme in praznine. Ne bodo mogli opaziti vesoljnega sevanja v ozadju, ne bodo vedeli za veliki pok. Preprosto ne bodo imeli sredstev, s katerimi bi sploh lahko vedeli vse, kar vemo danes - naravo naraščajočega vesolja, njegov začetek in konec. Mislili bodo, da je vesolje statično in večno. Milkdromeda bo otok svetlobe v oceanu teme. In potem bo tudi sama začela bledeti.

Ne glede na to, kako vse to depresivno zveni, Lokalni zbor je za človeštvo dovolj velik, celo ogromen. Konec koncev se še nismo niti naučili, kako zapustiti sončni sistem, za preučevanje naše galaksije pa nam bodo treba še milijarde let.

Neverjetno smo srečni, ker živimo v popolnem trenutku zgodovine. Ne moremo gledati samo v prihodnost, ampak tudi v najbolj oddaljeno preteklost. Vesolje lahko gledamo v vsej njegovi velikosti.

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufo, CIA vse dokumente razkriva prek spleta
Zip in pdf datoteke celotnega arhiva o neznanih letečih predmetih ameriške obveščevalne agencije so objavljene na spletni strani The Black Vault.Na strani se dobi vse živo: zgodovina I svetovna vojna, II svetona vojna,Vjetnam,znanost in še in še

Link :

https://www.theblackvault.com/

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj v najbolj branem časopisu na celjskem med vrsticami dal zapisati, da nismo sami...zdej pa čakam na reakcijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 1. 2021 ob 17:11, skalar36 pravi:

Ma drek. Bog je zajeban. Hoče da vsako nedeljo grem k maši, drugače ni nebes. Še rajš ima, da mal v pušco dam, potem me ima rajši in sem že bližje nebes. Če pa pomislim na kakšno drugo žensko, al pa delam kaj takega, kar mu ne paše me bo pa v pekel poslal. Čeprav me ima neskončno rad, bi me za malenkosti takoj hudiču dal. Če pa pomislim koga vse bom srečal v peklu. Ja v nebesih je preveč svetlo, pa tiho morš bit, molit, pa razni moralisti bodo tam. Elvis...pripravi kitaro...

Popolnoma napačno dojemanje delovanja Boga ali kakorkoli Ga že imenujemo. 

Bog nima popolnoma nič s tvojo usodo. Dal ti je svobodno voljo odločanja s tem pa tudi naložil veliko odgovornost, kaj boš z njo počel. Kar se pa usode tiče, pa vedi, da tvoje misli kreirajo tvoj karakter, karakter pa kreira tvojo usodo. Torej si za vsako stanje, ki se ti v življenju zgodi, odgovoren sam. Ali po domače povedano, kar seješ, to boš požel. Zakon vzroka in posledice. Na tak način deluje Univerzum. 

Deset Božjih zapovedi pa je prava pot, ki naj bi jo živel človek. Vendar te Bog ne sili, da jih živiš, ker ti je dal svobodno voljo odločanja. Če živiš razvratno in nemoralno življenje, si si že ali še boš sam skreiral slabo usodo. To pa pomeni, da te bo začelo ali pa te že življenje tepsti na tak ali drugačen način. Nihče temu ne uide. Tako pač to je. Vendar pa večina ljudi za vse, kar se jim zgodi slabega v življenju, krivijo zunanje dejavnike, kar pa nikakor ne drži. Za vse kar se nam dogaja v življenju smo krivi izključno in samo sami. 

Toliko za sedaj. Drugič pa mogoče še kaj več, ker se sam postransko ukvarjam z določenimi stvarmi, ki spadajo pod to rubriko.  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 3. 2021 ob 23:19, bladerunner pravi:

Toliko za sedaj. Drugič pa mogoče še kaj več, ker se sam postransko ukvarjam z določenimi stvarmi, ki spadajo pod to rubriko.  

 

Ti se res preveč postrani ukvarjaš z marsičem :naughty:

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bladerunner pravi:

Ti se z ničemer ne ukvarjaš??

Se. Z motorizmom. Ponavadi se vozim naravnost.

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, skalar36 pravi:

Se. Z motorizmom. Ponavadi se vozim naravnost.

 

Super! Jaz pa se poleg motorizma ukvarjam s še mnogočem drugim. Te to moti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, bladerunner pravi:

Super! Jaz pa se poleg motorizma ukvarjam s še mnogočem drugim. Te to moti?

Dokler ne škoduješ ljudem okrog sebe, s tem, s čimer se ukvarjaš me popolnoma nič ne moti. Nikjer nisem zapisal, da bi me motilo. Lepo, sem vesel zate, da svoj čas zapolnjueš s svarmi, ki te veselijo.

Namesto, da se v na motosvetovem forumu ves čas postavljaš v vlogo žrtve, ker se pač ne strinjamo s teboj v nekaterih pogledih, bi lako kaj več(še najbolje, obširno) zapisal tvojo izkušnjo z indijanci. To me res zanima. Lahko kar v tej temi "paranormalno". Če sem jo že jaz ustvaril, si pridružujem pravico, da gre tema svojo pot, pa tudi če malo zaidemo. Sicer nič novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, skalar36 pravi:

Dokler ne škoduješ ljudem okrog sebe, s tem, s čimer se ukvarjaš me popolnoma nič ne moti. Nikjer nisem zapisal, da bi me motilo. Lepo, sem vesel zate, da svoj čas zapolnjueš s svarmi, ki te veselijo.

Namesto, da se v na motosvetovem forumu ves čas postavljaš v vlogo žrtve, ker se pač ne strinjamo s teboj v nekaterih pogledih, bi lako kaj več(še najbolje, obširno) zapisal tvojo izkušnjo z indijanci. To me res zanima. Lahko kar v tej temi "paranormalno". Če sem jo že jaz ustvaril, si pridružujem pravico, da gre tema svojo pot, pa tudi če malo zaidemo. Sicer nič novega.

Upam, da tole ni škodljivo za nobenega. Za danes etični kodeks severnoameriških Indijancev, ker nimam več časa. Drugič pa kaj več o bivanju med Indijanci.

20 Indijanskih pravil

Etični kodeks severnoameriških Indijancev 

Spoštuj vse, kar je na Zemlji!

1. Vstani s Soncem in pomoli. Moli sam. Moli pogosto. Veliki Duh bo poslušal že ko boš govoril.
2. Bodi toleranten do tistih, ki so se zgubili na poti. Nevednost, jeza, ljubosumje in pohlep izhajajo iz izgubljenih duš. Prosi za njih, da najdejo vodstvo.
3. Išči sebe skozi sebe. Ne dovoli, da drugi upravljajo s tvojo potjo. To je tvoja pot, res le tvoja. Ostali lahko gredo s teboj, vendar nihče ne more naprej namesto tebe.
4. Z gosti v hiši ravnaj z veliko obzirnostjo. Postrezi jim najboljšo hrano, ponudi jim najboljše ležišče, z njimi bodi spoštljiv in pravičen.
5. Ne jemlji, kar ni tvoje, bodisi od človeka, skupnosti, divjine bodisi nekogaršnje kulture. Ni zasluženo in dano. Ni tvoje.
6. Spoštuj vse, kar je na Zemlji, tako ljudi kot rastline.
7. Spoštuj mnenja drugih, njihove želje in besede. Nikdar ne prekinjaj govora drugih, ne očitaj, niti z mimiko ne oponašaj izrečenega. Vsaki osebi dovoli pravico do osebnega izražanja.
8. Nikdar ne govori slabo o drugih. Negativna energija, ki jo s tem oddajaš v vesolje, se ti bo vrnila večkratno.
9. Vsi ljudje delajo napake. Vse napake so lahko oproščene.
10. Negativne misli povzročajo bolezni uma, telesa in duha. Vadi optimizem.
11. Narava ni naša, je del nas. Narava je del naše svetovne družine.
12. Otroci so seme bodočnosti. Sadi ljubezen v njihova srca in jih zalivaj z modrostjo in z učenjem vsega življenja. Ko rastejo, jim daj prostor, da rastejo.
13. Izogibaj se zadajanja ran srcem drugih. Strup te bolečine se bo vrnil k tebi.
14. Vedno bodi iskren. Iskrenost je izpit dediščine in doslednosti znotraj tega univerzuma.
15. Sebe ohranjaj v ravnovesju. Svoj umski Jaz, Duhovni Jaz, Emocionalni Jaz in Telesni Jaz. Vsi morajo biti enako močni, čisti in zdravi. Krepi telo, da se okrepi um. Rasti bogato v duhovnosti, da si pozdraviš čustvene rane.
16. Prinašaj zavestne odločitve, kot npr. kaj bom in kakšen bom, kako bom deloval in nosil svoja dejanja. Bodi odgovoren za svoja dejanja.
17. Spoštuj zasebnost in osebni prostor drugega. Ne posegaj v tuje lastništvo, še posebno pa ne posegaj v svete in duhovne relikvije. To je prepovedano.
18. Prvenstveno bodi iskren do samega sebe. Ne moreš biti pozoren in hkrati pomagati drugim, če nisi pozoren do samega sebe in najprej ne pomagaš sebi.
19. Spoštuj druge verske opredelitve. Ne sili drugih, da verjamejo v tvojo.
20. Deli svojo dobro srečo. Deli in sodeluj v dajanju milosti.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!