Skoči na vsebino

Ocena motocikla


mladench

Ali ste pripravljeni napisati izkušnjo z motociklom?  

11 članov je glasovalo

  1. 1. Ali ste pripravljeni napisati izkušnjo z motociklom?

    • Da
      9
    • Ne
      2


Priporočene objave

Radi se pohvalite in radi kritizirate in v poplavi marketinških ocen motociklov, vas spraujem, ali bi bili pripravljeni napisati  realno oceno (review) svojega motocikla ali pa motocikla, ki ste ga vozili?

Oceno oz. izkušnjo z motorjem bi na kratko opisali, predstavili kaj vas navdušuje, kaj pogrešate, kaj grajate in mogoče zapisali primerjavo na drug motocikel, ki ste si ga lastili ali vozili.

Sestavljena bi bila predloga, po kateri bi se razpisali in to bi bil vaš pogled na motocikel. 

Približno na tak način...

image.png.651479a7dc6a7d4a0f42c89e1406867c.png

 

Lp,

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega se je že pisalo v drugih temah, in se bo zlahka tudi tule copy pejstalo.

Nadalje imamo legendarne stalnice tipa ta-in-ta znamka je ful d'best mega špon. Pri takih bolj podrobna ocena sploh ni potrebna, ker je itak vse že stokrat napisano in prehvaljeno.

Na koncu pa imamo segment, kot ga je v eni temi pred časom poznavalec strokovno definiral v smislu: ... motorji za 5-6 jurjev so šrot... 

Malo sem skeptičen v smeri, da se bo nekdo, ki vozi "šrot" trudil in napisal občutke pri vožnji le tega. Kdo ve, morda pa bo to najbolj zanimivo branje. Se bom pustil presenetiti...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super tema, problem ocen in bralca pa je, da bo ocenjeval pišočega.  Predvsem pa se je potrebno zavedat, da mnenje daje avtor, torej izhaja iz njemu znanega motorizma in njegovih želja ter potreb. Sem zapisal oceno o vožnji H2, pa tudi Tuono RSV4 1100 ampak je bila subjektivna. 

Verjamem, da moto gp strokovnjak, bi najbrž podal drugačno menje..ali nekdo, ki se bolj ubada s cestaki in noro vožnjo.

 

Če so ljudje v stanju preiti oceno in predvsem avtorja, ter sneti tisto kar se jim zdi dobro, drugače bo spet samo ena izmed tem, ko se delamo pametne in spravljamo na avtorja.

Če je predloga dobro sestavljena, se pravi da najprej pojasni, kdo piše, s kakim znanjem in kakimi prioritetami, pa da zablokira že vnaprejšnja razne probleme sem takoj za.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mladench pa kolk ..eh ... link s kanto  no .. dej no .. kuj u štartu s mi use zasral.. dan pokvaru.. grem kuj na enga .. boge jetre.. ti s kriu tok de veš..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 definitivno bi blokiral komentiranje, ker se neznate ustavt in nima smisla. Lahko je pa tudi anonimen vnos. Tle na forumu mi zlo lepo prebrati blog al pogledat garažo. Nekako v tem smislu. 

@thumper cheers mate ??

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, mladench pravi:

@DAMI34 definitivno bi blokiral komentiranje, ker se neznate ustavt in nima smisla. Lahko je pa tudi anonimen vnos. Tle na forumu mi zlo lepo prebrati blog al pogledat garažo. Nekako v tem smislu. 

@thumper cheers mate ??

 

eno je blog, tam pač lastnik bloga odreja vnose in sistem, drugo je tema. Če ti odpreš blog, potem nihče, razn če mu dovoliš ne bo mogel pisat v blog, torej bodo tvoje ocene. Komentiral bo lahko vsak, neumne komentarje se da povsod zbrisat.

Meni osebno, in jaz osebno, rad prebiram vtise testiranja, pa čeprav so subjektivni, ampak to je normalno.

Torej, tudi okrog teme tule, je moč omejiti nabijaštvo, brezveznost in podobno.

Kako gre že un komad: samo en klik si stran...klikneš in uredimo vse.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlična tema :D ker sem naslednji teden še v karanteni, lahko pričakujete kar nekaj ocen, iz precej različnih kategorij.. (Ninja 250(2008), ninja 650(2019), yamaha yzf r1(2006), yamaha mt01(2009), ktm exc-f 450(2008) ktm exc 300(2015) husqvarna te300(2015), hondaCB600f(2008), kawasaki ninja 636 (2003), cagiva MITO 125 (1995), pa mogoče še kaj :D 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ligenjček pravi:

Odlična tema :D ker sem naslednji teden še v karanteni, lahko pričakujete kar nekaj ocen, iz precej različnih kategorij.. (Ninja 250(2008), ninja 650(2019), yamaha yzf r1(2006), yamaha mt01(2009), ktm exc-f 450(2008) ktm exc 300(2015) husqvarna te300(2015), hondaCB600f(2008), kawasaki ninja 636 (2003), cagiva MITO 125 (1995), pa mogoče še kaj :D 

Za cel tale opus bi ti skoraj že pripadal en poseben izvod (ali pa vsaj priloga) v Moto reviji...B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, izibajker pravi:

Za cel tale opus bi ti skoraj že pripadal en poseben izvod (ali pa vsaj priloga) v Moto reviji...B)

Če mi jih bi dali za vozit jim stestiram vse motorje ka je možno :D Drugače pa upam, da bodo komu koristni, pa da morda komu tudi pomagajo pri odločitvi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena možnost je, da se odpre kategorijo v blogih in sicer sedaj imamo potovanja ter splošno, pa bi dodali še testi motociklov. Žal bi pa potem vsak, ki piše test moral odpreti svoj blog in potem bo zmešnjava.

Skoraj bi bilo bolje v tej temi zastavit nek obrazec s točno predstavljenimi vprašanji, recimo:

motor, tip, konji navor

ciklistika:

udobje:

vetrna zaščita

zavore in bla bla bla..mogoče še precej bolje kot sem zapisal, ter na koncu osebni zapis ali vtis z vožnje + fotke

 

Nekaj, kar bi preprečilo bluzenje, oziroma nek način, ki bi dal obliko zapisu.

Ena od tem, ki je zamrla..žal, predvsem, ker je šla preveč na splošno

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil interes za to, nebo kot blog in ne kot tema. Obliko predloge imam sestavljeno... Seveda še dopolnimo in oblikujemo.

demo_1.thumb.jpg.3cda86359a892a6df954c9816f7aaef9.jpg.38f5ca50fd65b88c48bb0c25d970dbbc.jpg

@Codeine bi imel nekaj dela s kodiranjem :)  zato je treba izkazat interes in neko smiselnost. 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, ligenjček pravi:

Odlična tema :D ker sem naslednji teden še v karanteni, lahko pričakujete kar nekaj ocen, iz precej različnih kategorij.. (Ninja 250(2008), ninja 650(2019), yamaha yzf r1(2006), yamaha mt01(2009), ktm exc-f 450(2008) ktm exc 300(2015) husqvarna te300(2015), hondaCB600f(2008), kawasaki ninja 636 (2003), cagiva MITO 125 (1995), pa mogoče še kaj :D 

versys 650 bi jaz napisal, tak da mi ga pusti :) 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi oba... Več ocen istega motocikla, toliko bolje ? versačeta vs je kar nekaj jahal. Najbolj popularen moped.

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

versys 650 bi jaz napisal, tak da mi ga pusti :) 

ne bo pošteno in realno ... 100% sem

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, bajkr88 pravi:

ne bo pošteno in realno ... 100% sem

 

saj ne boš ti pisal, test oz opis bo povsem realen, motor sem dovolj dobro spoznal v teh km in določene zadeve individualiziral

pred 26 minutami, mladench pravi:

Lahko bi oba... Več ocen istega motocikla, toliko bolje ? versačeta vs je kar nekaj jahal. Najbolj popularen moped.

v večini testov zmagovalec že leta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljam to idejo. Odlična je.

Ne vidim pa ovire, zakaj ne bi isti motor opisala dva ali celo več uporabnikov. To bi bila še većja dodana vrednost. 

Ali pa mogoče še bolje, da bo bolj pregledno, da bi pod opisom dodajali komentarje še ostali.

Ampak res samo konstruktivne komentarje in ne nekih nepoteebnih napadanj sodelujočih članov.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bajkr88 pravi:

ne bo pošteno in realno ... 100% sem

 

nobena ocena ni poštena, niti realna, je kvečjemu vtis. Oceno da skupek ali seštevek vseh opisov/s številom piscev, pa še ta je neko povprečje.

 

pred 8 minutami, Endlich pravi:

Pozdravljam to idejo. Odlična je.

Ne vidim pa ovire, zakaj ne bi isti motor opisala dva ali celo več uporabnikov. To bi bila še većja dodana vrednost. 

Ali pa mogoče še bolje, da bo bolj pregledno, da bi pod opisom dodajali komentarje še ostali.

Ampak res samo konstruktivne komentarje in ne nekih nepoteebnih napadanj sodelujočih članov.

1. celo zaželjeno je, da oceno poda več piscev.

2. komentarji naj bi bili spodaj ali celo onemogočeni

3. nepotrebnega napadanja, šikaniranja in podobnega ne bo.

Če bo seveda uspelo pravilno pripraviti zadevo.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

 

 

1. celo zaželjeno je, da oceno poda več piscev.

2. komentarji naj bi bili spodaj ali celo onemogočeni

3. nepotrebnega napadanja, šikaniranja in podobnega ne bo.

Če bo seveda uspelo pravilno pripraviti zadevo.

 

Predlagam, da komentarje pustite, ne samo oceno. Marsikateri uporabnik bo dodal še kakšen pogled ali vtis, ki ga je avtor izpustil. S tem se bo pridobilo na širini.

Že sedaj na forumu opažam, da nekateri ne prebavljajo določenih članov in ne glede na to, če podajo kvaliteten post samo iščejo, kako jih napasti. Takšne poste se pa naj pobriše ćimprej.

Takšen pregled bo super uporaben, zlasti za motoriste, ki kupujejo novega konjićka...

Še enkrat pozdravljam dobro idejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

saj ne boš ti pisal, test oz opis bo povsem realen, motor sem dovolj dobro spoznal v teh km in določene zadeve individualiziral

v večini testov zmagovalec že leta :)

ja JA ja...ti verjamemo ja... 

dami pove to pa to je fajn..to pa to so zajebal.. tam se pelje ok..tam mu zmanjka... ti boš pa kaj napisu...najboljši motor ever... the end... 

vozil sem ga 3 leta tko da čakam tvoj opis... z veseljem ga bom prebral in se nasmejal... pa lep dan 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, bajkr88 pravi:

ja JA ja...ti verjamemo ja... 

dami pove to pa to je fajn..to pa to so zajebal.. tam se pelje ok..tam mu zmanjka... ti boš pa kaj napisu...najboljši motor ever... the end... 

vozil sem ga 3 leta tko da čakam tvoj opis... z veseljem ga bom prebral in se nasmejal... pa lep dan 

ti boš svoj opis napisal in bo. Ravno v tem je štos ocen, vsaj po mojem, da maš več primerjav.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, bajkr88 pravi:

ja JA ja...ti verjamemo ja... 

dami pove to pa to je fajn..to pa to so zajebal.. tam se pelje ok..tam mu zmanjka... ti boš pa kaj napisu...najboljši motor ever... the end... 

vozil sem ga 3 leta tko da čakam tvoj opis... z veseljem ga bom prebral in se nasmejal... pa lep dan 

Ne bluzi, kaj ti naj drugega napišem. V temi versys sem vse opisal, od izboljšav, kaj je v redu, kaj me moti itd.

Da ne govorim o vseh dodatkih in možnostih, ki se dobijo za ta model.

Seveda vsega nisi prebral, je veliko prepucavanja notri, ampak tudi veliko vsebinsko uporabnih zadeve, a ne iz tvoje strani...

Kje pa lahko kakšne potopise preberemo o tvoji 3 letni vožnji z versysom? daj se malo potrudi in kaj prispevaj na motosvetu, kaj iz mototematike, ker nabijače in provokatorje, ki ne zmorejo sestaviti niti enga normalnega prispevka tudi čistimo, za tiste je FB.

V glavnem že utrujaš še preden ja karkoli spisano.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

versys 650 bi jaz napisal, tak da mi ga pusti :) 

Res nikoli ne izpustim priložnosti preizkusiti kaj novega, ampak versys se mi je nekako izmuznil, če bi le poznal koga, ki bi mi ga posodil, vsaj za kak dan...:whistle:

sicer pri izposojenem terenski in adrenalinski test odpadeta, ampak je vseeno dosti stvari, ki se jih da primerjati :D ...v glavnem, lahko si brez skrbi, versys je tvoj ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

ti boš svoj opis napisal in bo. Ravno v tem je štos ocen, vsaj po mojem, da maš več primerjav.

Točno tako. Namen je opisovati motorje in ne avtorje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bajkr88 pravi:

ja JA ja...ti verjamemo ja... 

dami pove to pa to je fajn..to pa to so zajebal.. tam se pelje ok..tam mu zmanjka... ti boš pa kaj napisu...najboljši motor ever... the end... 

vozil sem ga 3 leta tko da čakam tvoj opis... z veseljem ga bom prebral in se nasmejal... pa lep dan 

Če si ga vozil 3 leta, potem ga ti opiši. Brez skrbi,  ne bomo iskali napak v opisu, ker ni to namen.

Izkoristi svoje izkušnje v pozitivno smer.

Namen je, da dobimo čimveč videnj z različnih perspektiv.

Glej, na netu najdeš opis določenega motorja s strani novinarja, ki vsake 2 tedna proba drug motor. Vozi ga 1 dan ali.pa par dni.

Mene bolj zanima videnje in doživetje enega forumaša, ki ima motor leto ali več in ki je bolj podoben meni. To je realna ocena.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Tole se bere tocno tako kot bi gledu parlament. En kup debatiranja o nicemer. O vsem, samo o testih ne. In kaj je tocno in relevantno, in kdo je 20 cm visji ipd... Tule pisemo laiki. Tule pisemo vozniki vseh sort znanj, pogledov, oblik in sposobnosti. Pisite o vtisih, ne pretiravajte itd z "orgazmicnostmi" in ostalimi poteizmi itd...  Na nas bralcih pa je, da si ustvarimo neko sliko. Za nobenega tule ne dam, roke v ogenj da vse ve, da bo res merodajen ker nimamo ne dovolj iskusenj in znanj. Tule pisejo tudi veliki egi, kar je spet treba prefiltrirati. In se preden je tu en test, se ze gremo kdo ma prav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!